Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: kida nokte,zanoktice....

  1. #1
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno kida nokte,zanoktice....

    i to jako,stalno... sada je već došla do mesa s kidanjem a ponekad kad jako kida zanoktice raskrvari pa ju boli,plače i kaže NIKADA više pa opet...sad počela i nožne kad je bosa...upozoravamo ju stalno pa stane pa kad se zamisli opet i tako to već traje neko vrijeme...pokušam joj objasniti da bi bilo bolje da to ne radi pa da ima lijepe nokte pa da lakiramo itd ali opet ! kako to spriječiti dok se sve ne unakazi? :? :?

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    mi smo u apoteci kupili nekakav premaz za nokte i kožicu.
    Time trebaš često mazati, odnosno ako si primijetila kada grize, onda tada namažeš

  3. #3
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ne ne grize ona u tome i je bit ,to se namaže pa je gorko i djeca stanu nego ona KIDA rukama zanoktice i noktiće pa to boooli

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    I Andrej je to radio. S vremenom je malo-pomalo prestao, iako ga još uvijek ponekad uhvatim kako čupka nokte.
    U našem slučaju rješenje je bilo - što kraće podrezati nokte, tako da nema što kidati. Isto tako, zaposliti mu ruke. Nisam mu puno pričala, jer opomene ionako uđu na jedno uho unutra, na drugo van Kad bih ga vidjela s jednom rukom u drugoj, jednostavno bih mu rastavila ruke, bez riječi.
    Kako rekoh, s vremenom je prestao. Ali zato si sad rukama čeprka po šlapama što mi podjednako diže tlak, a osim toga je i nehigijenski. A kad prestane s tim, naći će već nešto drugo...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno

    NanoiBeba!Mi doma imamo isti problem s trganjem noktiju.Kako se zove ta krema?
    Hvala!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    13

    Početno

    teško češ to riješiti, svatko od nas ima neki tik kada je nervozan, pa tako i djeca, a nažalost pogovoto trganje grickanje noktiju je najgore

    ali danas imaju razni neki premazi iz apoteka, pa probaj

    i opomeni ga svaki put kada vidiš da to radi

  7. #7
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Mi smo uspjeli, i to u samo 2 tjedna :D :D :D . Luka je trgao nokte na rukama, čak sam ga uhvatila da ih i grize (i ja sam svoje do 7. osnovne). Prvo sam ga opominjala, rezala nokte svaka 3 dana, a onda mu rekla da ću svaku nedjelju pregledavati nokte i ako budem imala što ošišati dobiti će neku sitnu nagradu i jako ću biti ponosna na njega.... I 1. nedjelje je bio samo jedan strgani noktić, a sljedeće svi čitavi

  8. #8
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    da..nemam što rezati kad je do mesa pokidala pa ju vrijeđa i boli to normalno :/ a i zanoktice kida stalno čačka po prstima

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Probaj joj nalakirati nokte (s prozirnim lakom) i reći da su sada lijepi sjajni i da ih sada pusti da narastu još ljepši. Nama je upalilo.

  10. #10
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Sunčica grize noktiće. Ali ne jede ih, nego pljune, ona si jednostavno uređuje noktiće i stalno su joj savršeno podrezani. Smeta je čim malo narastu. Dugo nismo skužili jer sam ja mislila da joj MM reže noktiće, a on je mislio da to ja radim.
    Nastojim joj odrezati noktiće gricalicom, ali često je ona brža. Ne čini mi se to kao problem, osim što treba naučiti da se to radi doma i s čistim rukama, a nadam se da će sa zubića prijeći na škarice kad bude malo starija.

    Savijeti s lakom za nokte i nagradicama mi se čine jako dobri.
    (imate li nekog za odraslu osobu - mene - koja grize usnice kad nitko ne gleda

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    A kak dečku nalakirat nokte? Čupka zanoktice...

  12. #12
    Gost

    Početno

    I mi imamo isti problem , samo što moj sin grize nokte .Dogovorilismo se tj.nakon što je uhvačen obečao je nakon naših silnih objašnjenja zašto to nije dobro , da to više neće raditi .Dva dana poslije ista priča, nokti izgriženi , ogromne zanoktice , upaljeni prsti , no ne staje na griženju noktiju beć i gloda kožicu na prstima.
    Mi opet ponavljamo istu priču on opet obečaje i stalno se vrtimo u krug .Kako stati na kraj??

  13. #13
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    kod nas traje i traje.... :?

  14. #14
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    moj stariji je poceo trgati sa tri i pol godine, trgao je do 7, iako mu se jos i sad koji put zalomi, sad je i manji poceo, vec sam pomislila da je nasljedno

    lakiranje i premazivanje ne dolazi u obzir jer ne grizu, pa im to nista ni nebi znacilo

    takodjer trgaju i na nogama

    stariji je prestajao postepeno, da ce isto i manji, nadam se

  15. #15
    Gost

    Početno

    Evo mene opet .Ja sam sad već na rubu sloma živaca .Kupila sam i lak koji me koštao 50-ak kuna i opet ista priča .Grize , grize i samo grize .Što je najinteresantnije to radi samo navečer u krevetu kada ide spavati , i ja ga uredno upozorim da smo se dogovorili i da mi je obečao kako to više neće raditi , da će mu noktići biti ljepi ...bla bla bla bla i nalakiram mu s tim i probala sam i stvarno je ogavno , i jutros radim kontrlolu i vidim OPET isto sve izgriženo prstići upaljeni zanoktice do lakta (malo preuveličavam , ali stvarno sam uzrujana ) i opet ista priča , ne budem više , nisam htio , ali bili su fini .......
    Ne pali ni kazna nema van , isključenje , oduzimanje najdražih stvari ...jednostavno ne pali ništa .
    Što je najbolje od svega ne znam sad šta da radimo ,za Božić poželio je bubnjeve i muž je iz noćne išao i čamio pred dućanom(nakon silne potrage za bubnjevima po forumima i internetu) da se dućan otvori da bi mu kupili , i motor .Šta sad napraviti ?Staviti to pod bor ili ne ??

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Stavite poklon pod bor, nije tak lako prestati gristi nokte. Tko nikad nije grizao nokte nema pojma kak su fini i kak je to teško prestati. Ja se još uvijek mučim s tim i nokti su mi katastrofa, ali često to radim nesvjesno i mislim da se dijete jako teško može kontrolirati da to ne radi, samo ne treba tome pridavati veliku pažnju. Mislim da nikakve opomene ni obećanja i pokloni i slično ne pomažu jer bi i oni sami htjeli prestati a ne znaju kako.

  17. #17
    Gost

    Početno

    Ali on to prije par mjeseci nije radio , samo je odjedanput počeo.

  18. #18
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Citiraj kbegicsi prvotno napisa
    Ne pali ni kazna nema van , isključenje , oduzimanje najdražih stvari ...jednostavno ne pali ništa .
    Ajoj, nemoj ga kažnjavati zato što grize nokte. Tako se djeca rješavaju stresa (svatko na svoj način)...
    Ako grize nokte prije spavanja razmisli ima li razloga zašto to čini baš tada.
    Sanja li nešto za njega strašno? Ne da mu se ići spavati? Zna da ujutro mora ići u vrtić pa je napet?

    Razlozi su mnogi i fakat nije lako prestati. To je jedna vrsta ovisnosti, kao odraslima kava i cigareta... pa sad zamisli (ako si pušač recimo) da ti netko oduzme najdražu "igračku" (mobitel ili omiljeni odjevni predmet) zato što si "zgriješila" i zapalila cigaretu.
    Ok, možda nije najsretnija usporedba ali...poanta je u tome da ga upozoravaš da će ga boliti prstići ao grize i da mu govoriš da ne grize ali ga, po mom mišljenju, ne bi trebala zbog toga kažnjavati.
    A kamoli ne dati poklon za Božić!!!

    Pa će doći faza kada će prestati gristi... pa će onda možda opet početi... i okej...

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    meni su kao jako maloj jer sam sisala prst mazali tim nekim namazima koji su gorki, ali sam ja skuzila da ako takve prste razmazem po ocima da me pece i da mi onda to operu

  20. #20
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj kbegicsi prvotno napisa
    Ne pali ni kazna nema van , isključenje , oduzimanje najdražih stvari ...jednostavno ne pali ništa .
    To je previse kazni za grizenje noktiju i prejake.

    S. povremeno gricka nokte i zanoktice. To se desava samo onda kad je za njega nesto stresno (tipa ima neki problem u vrticu, a nije rekao, plasi se neceg - po nama sasvim bezazlenog, ali njemu stresnog, ima suvise obaveza - isli smo na vise aktivnosti, koje su mu bile zabavne, ali i opterecujuce, nesto ne moze da uradi, ide predstava u vrticu...). I onda polako pricamo i kad dodje do raspleta, prestane grickanje.

    Seckaj nokte cesto i mazi mu kremom ruke cesto i pricajte. Ako treba promenite rutinu za u krevet.

  21. #21
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    kbegicsi Mozda se jednostavno plasi mraka ili da spava sam u sobi?

  22. #22
    Gost

    Početno

    Ne spava sam , spava sa nama u sobi u svom krevetu (jer tako želi) vrata otvorena koja odvajaju boravak od sobe a novitet je da sad grizemo nokte na nogama :/

  23. #23
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Pricaj sa njim i ne odustaj, nezno, kroz zagrljaje i mazenje, nesto ga muci, nesto sto ne zna sam da resi ili iskaze recima i nemoj ga kaznjavati za to. Makazice uvek na dohvat ruke i cim gricne, kazi da vidim, sad cemo to srediti.

    S. je samo stres da li ce ga izabrati da igra u predstavi u vrticu i koji lik, kuvao barem dve nedelje u svojoj glavici i grickao, cim smo verbalizovali problem grickanje prestalo i tako vec par puta.

  24. #24
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Jos nesto, kod nas je grickanje pocelo sa polaskom u vrtic.

  25. #25
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    još kida nokte....vidim da čim je nervozna počne kidati... :/ i nalakirali smo ih kako je htjela ljubičastim lakom ali opet se zanese i kida....

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    Damian je isto prije par mjeseci počeo gristi nokte,time je zamjenio tik nakašljavanja,išli smo psihologu radi toga(a onda ja na drugoj seansi ustanovim da doktorica od 60 g. isto ima tik-žmirka :shock: ).
    Tako da je to grickanje na psihološkoj bazi,a što je još gore njegova ga seka u svemu kopira pa tako i u tome

  27. #27
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Taša, išli ste psihologu samo zbog nakašljavanja? I griženja noktiju? Ili ste uočili još nešto što vas je zabrinulo?
    I, što vam je psihologica na kraju rekla?

    Pitam zato jer moj sin isto gricka nokte a i nakašljava se. On kaže da ga "riba grlo" (i to me tako zna naživcirati ali šutim) a ja mislim da je to samo psiha. No nisam ni pomislila da ga zbog toga furam psihologu. Nekako, znam da je osjetljiviji, ali svi se moraju na neki nači ispucati...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    počelo je ljetos(tek smo sada skužili da je počelo kada se na moru izgubio) s kašljem.Mislili smo da je viroza,dr. simptoma nije bilo.Vodili ga pedijatru,kao već duže vremena kašlje.sve ok.Sve do 11 mj. kada je ostao kod bake u os.,baki smo rekli nek mu da prospan,popio čitavu bocu!
    Vratio se u zg. i sve gore.Govorio je da ga smeta u grlu.Otišli ped. i on nakon 3 sek. što smo bili unutra :to je tik!kašalj se pretvorio u nekakvo šištanje/kašalj.Poslao nas je hitno psihologu.
    Damian je izrazito osjetljivo dijete,kašalj se sveo na minimum(samo u trenucima kada je emocionalno napet-pozitivno/negativno)međutim počeo je gristi nokte!Nadam se da sam ti pomogla!

  29. #29
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Evo ja sam grizla nokte do prije 2 mjeseca, punih 29 godina. dosta dugo sam u djetinjstvu grizla, tj. žvakala kožu na člancima prstiju (bljah). I pokušavala sa lakovima, onim gorkim, starci su pokušavali sa svime već navedenim i nikako prestati gristi. I nisam ih nikad grizla do mesa, nego sam ih uređivala, i to je najgore, kad skužiš da ti nisu svi jednaki, pa ih stružeš zubima, grickaš, i nakraju sve odgrizeš nakratko. i stalno čišćenje noktom ispod nokta (prije odgrizanja) ajme grozno, jer se ne možeš kontrolirati kad kreneš gristi. I sad sam počela raditi s novcima i kroz neko vrijeme prestala, i evo ih fino oblikovani, ispolirani, nalakirani oblik i dalje imaju savršeni, jer ih nikad nisam izobličavala griženjem do krvi.

    Nemojte ih kažnjavati, pokušajte ih razumjeti

  30. #30
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    U nekoj knjizi sam čitala da djecu treba osvijestiti da to rade i naučiti ih da u tom trenutku (kad počnu prinositi ruke ustima) promijene ponašanje i naprave nešto drugo s rukama-stave ih u krilo ili da pljesnu ili slično. Ali, to bi se trebalo prije vježbati, pa ih onda kad ih uhvatimo da ipak grizu nokte podsjetiti na novonaučeno ponašanje. To je svakako malo duži postupak od krema i lakova.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    23

    Početno

    Prije mjesec i pol smo skuzili da nam M grize nokte na rukama i pokusali smo je upozoravati na stetnost(ruzni prsti, bakterije i gliste..) Nakon toga se razbolila i dva tjedna nije bila u vrticu, vec kod bake na cuvanju i u ta dva tjedna nije grizla nokte. Sada kada se vratila u vrtic uhvatila sam je da ponovno grize nokte, mada u manjoj mjeri jer se popravila situacija sa "problematicnom" curicom iz vrtica(sad su si frendice) a kako sam m rodila prije tri mjeseca moj zakljucak je da M grize nokte kada je pod psihickim opterecenjem i da se grickanjem noktica rjesava te napetosti. Sada cim vidim da su noktici pojedeni poradimo na problemu i to daje rezultate..

  32. #32
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Moram se javiti na ovu temu. Otkad znam za sebe grizem zanoktice , ne nokte vec bas meso oko noktiju, kidam, grizem, cesto do krvi, sada kada sam starija rijedje, ali jos ipak precesto. Uglavnom kao malenoj kupovali su mi lakove, lakirali kozu oko noktiju, ali nikada nista nije pomoglo. Od silnog grizenja imam uvijek rane oko prstiju tako da mi je problem npr. oguliti narancu jer me jako pece i boli, ali bez obzira na sve, ne mogu prestati, to je jace od mene...ali eto sada to mogu koliko toliko kontrolirati, ali kada sam bila dijete stalno sam grizla i kidala prste.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Moj je grizao od 1,5-cca 3 godine. Onda je prestao. Nismo nikada vršili pritisak, samo smo pazili da često režemo nokte. Vidim da je jedna mama tu gore napisala da nema više kaj niti odrezati - da, i mi smo u jednoj fazi imali taj problem, no prošlo je samo od sebe. U biti mislim da ih smeta kad se začehne nokat, ili kad se napravi zanoktica, jer im to zapinje. Budući da su im noktići krhki, a u igri nisu baš graciozni , to se često dogodi i onda ih trgaju, grizu... rješavaju se tih zapinjanja kako god znaju. I usput steknu naviku.

    Moj je u jednom naletu vrlo spretno i sabrano odgrizao nokat sa palca na nogi.

  34. #34
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    A. isto cupka zanoktice. Ne zubima nego rukama. I srecom ne pipa nokte...non stop ga opomenjujemo i malo je prestao. Neznam jeli zato sto se malo prepao jer je prije par dana vise malo povukao i pocelo je malo krvariti.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Jesam li ja ono prije pola godine napisala da je Andrej prestao s tom navikom
    Opet je počeo, nisam ni skužila kad. Primijetila sam da mu već neko vrijeme uopće ne treba rezati nokte na rukama, jer ih je iskidao do minimalizma. I to bi mu još nekako prošlo, ali zadnjih par tjedana fiksirao se na palac lijeve ruke, izgulio ga je do krvi.
    Ovu subotu je svečano obećao da više neće. Dva dana kasnije slučajno sam vidjela da si je, u nastavku čupkanja i kidanja, odvalio trećinu nokta na palcu, onako po sredini izgledalo je strašno.
    Kad je vidio moju preneraženu facu, rasplakao se od straha. Sad sam mu zamotala taj prst, da se ne inficira, dok bar malo ne zaraste. Opet je obećao da više neće, ali ipak bi stalno prstima jedne ruke čeprkao po drugoj, onako nesvjesno. Vidim da mu je stvarno teško prestati.
    Dok sam s njim, trudim se razdvajati mu ruke, ali u vrtiću i vani (a i u krevetu, dok ne zaspi) zbilja ga ne mogu kontrolirati.
    Tako mali, a već na odvikavanju... ne znam kako bih mu više pomogla.

    (probala sam i s najjačim argumentom - tj. ako si izranjava prste, da neće moći svirati nijedan instrument, i vidim da to ozbiljno shvaća, ali ipak je navika još jača)

  36. #36
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    malo s polaat se vratilo..nažalost kida i nokz i eatnoktice ...malo zastane kad pomisli jedino kaže pa u dakđem u more to onda jako peče jel da?!..i .natavi

  37. #37
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    kakav je ovo post ispred?molim da se obriše.tipkovnica mi luduje

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    209

    Početno

    Mi sad imamo ovaj problem. Kida nokte i zanoktice.
    Je li iko uspješno riješio?

  39. #39
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    M. je kidala i nokte i čupala kožicu oko noktiju, do krvi ponekad. Ti premazi rade kod griženja(meni bi mama umočila prste u čaj od pelina, gooorko bljak a puno jeftinije).
    Mi smo se riješili lakom za nokte, frajerica voli biti lijepa, ali onim dječjim koji je kao gumenast, kao silikonski (oguli se cijeli kao nekakav skorup, iz nekog seta dječje šminke) tako da bi i na najmanje čačkanje ostala bez laka. Mazali smo i 5x dnevno. Prvo je čupkala lak umjesto noktiju i zanoktica, onda je shvatila da tako ostaje bez laka i prestala. Sada kad je nervozna i frustrirana a nokti prerasli čupnut će neki noktić koji lako pukne, ali to možda 1-2x mjesečno.
    Od običnih lakova nismo imali nikakve koristi, čupa zanoktice- lak stoji, otkine pola nokta- na drugoj polovici ostane lak, tako da može čukati do mile volje a noktići "lijepi" .

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    209

    Početno

    Kod nas ovo neće pomoći, dječak je...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Baš sam krenula otvoriti tu temu i tražiti za savjet i onda vidim da nisamo jedini. Što me malo utješilo ali opet ne vidim rješenje. Dječak je, ima 5,5g i već mjesecima nismo oderzali noktiće jer ih uopće nema koliko ih trga.
    Trudim se odrezati mu koliko mogu ali to je najčešće nemoguće. Prošli smo i fazu ljutnje (moje), kazni, svega... niš ne pomaže. On na moje pitanje "Zašto?" odgovara, zato jer neću da mi ih ti režeš?!

  42. #42
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    i dalje kida da ne mislite kako smo problem riješili čim se unervozi,uplaši ili sl kida nokte.počela i na nogama

  43. #43
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    znam da nije neka utjeha al ja sam jedna od kidačica zanoktica i noktiju( i na rukama i nogama), počela sam kad je počeo rat (stres u dječjoj dobi vjerojatno) i do prije mjesec dana se nisam mogla rijeršiti te strašne navike.Umjetni nokti, lakovi, gorki..svakakvi ma ništa...(a imam 32. god)prije mjesec dana sam si napravila klik u glavi općenito za nastavak života i prestala gristi nokte i kidati okolno meso, prvi put u životu imam nokte od par cm i okolno meso normalne bolje a ne u ranama...Da se razumijemo nebrojeno puta sam se motivirala svim i svačim i odlučivala da neću gristi, pa nisam bila doslijedna..no ovaj put sam valjda u glavi neke stvari složila i uspjela nadam se trajno. Jako ružna navika, jača od volje za prestankom, jako bolna, kidaš, napraviš si rane, pa mažeš kremama da to zacijeli i onda opet kidaš(nanosiš si bol, samoozljeđuješ se) unatoč tomu što znaš što te čeka... želim Vam samo reći da se jako teško odviknuti od toga i da imate strpljenje s mališanima, jednostavno se treba nešto desiti da prestanu to raditi...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    209

    Početno

    Dakle, samo strpljenje... Uh. A teško je.
    Nama se na moru pojavila konačno jedna ivica od nokta (jupiiiiii!), pa smo ga nagradili, kao, vožnjom na ringišpilu.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Oživljavam temu.
    Djevojčica ima skoro 3. čupka noktiće na nogama i rukama, nisam imala što odrezati valjda već 2 mjeseca. ne primjećujem da to radi u specifičnoj situaciji, nema pravila, čak i kad je vesela, zaigrana, čini to jednakim "guštom" kao i kad je u "stresnoj" situaciji". ne mogu prepoznati da je stvar potakao neki događaj/promjena.... . za sada samo razgovaramo, upozorimo je, i kuži ona...ali ....ne može kontrolirati.....da li je netko potražio stručnu pomoć, ili još bolje uspješno riješio problem. uz to cucla palac od rođenja (kad se uspavljuje)

  46. #46
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Moj ima 15. god. a nokte mu nismo rezali valjda 10 god... On to sve potrga... Radi to svakodnevno, bez obzira tužan/veseo/zabrinut, obično naveče dok gleda tv i dok ode spavati, nisam stalno s njim da ga upozoravam, ali kako tolike godine nisam ništa postigla, pustila sam si mira od toga. No, odnedavno čupka i usnicu, za to ga opominjem kad god vidim, već i sama sebi idem na živce!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    10

    Početno

    jeste išli psihologu?

  48. #48
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Nismo išli psihologu...

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Rebbeca prvotno napisa Vidi poruku
    Nismo išli psihologu...
    Probajte... Moj E. nije trgao nokte nego se grizao po ručnim zglobovima do krvi... Vodila sam ga na psihoterapiju prof. Ani Čović u Suvag (na uputnicu) jednu sezonu i stvar se riješila.

    Kod takvih stvari treba otkriti poticaj (element frustracije). Kad se to otkrije i ukloni ili ublaži, stvar se popravi. Možda je samo loša navika, ali psiholog ti pomogne - dijete dobije upute kako se prekida taj ciklus i kako postigneš nadzor sam nad sobom da to ne radiš. Ako se zanemari, imaš kandidata za opsesivno kompulzivni poremećaj, ali nije ni to strašno. Sin moje kolegice s posla isto je imao problema - išao je na terapiju i isto se riješilo. Mislim da je on išao u Klaićevu. Sve to se obavlja na uputnicu.

  50. #50
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moja pred spavanje mora očistiti nos, porezati noktiće, ne do bog da nađe mrvicu među prstićima na nogicama... sve to radi u mraku, nakon što obavimo čitanje, pričanje, tik prije nego utone u san.
    Šišam joj samo palčeve, oni su joj valjda pretvrdi za otrgnuti... Za sad se ne brinem... ili bi trebala...?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •