Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: slanje paketa

  1. #1
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno slanje paketa

    Helpajte da ne idem po postama u vrijeme gripetine bezveze

    naime, moram poslat paket, a kako je to sto saljem malo vece zanima me sljedece:
    1. imaju li po postama kutije u koje mogu staviti to sto imam poslati (kutija bi trebala biti volumena kutije za cipele, ali visa) i koliko takva kutija kosta
    2. preuzima li svaka posta paket ili moram nositi u Branimirovu?

    Fala puno

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Uglavnom ti pošte imaju kutije, sad hoće li tvoja pošta imati baš tih dimenzija, nisam sigurna. A da možda nazoveš telefonom svoju poštu pa pitaš za određene dimenzije...
    Mislim da su bile od 15-ak kuna, ali sam zadnji piut davno kupovala...
    Naša mala pošta uredno preuzima sve pakete, pa pretpostavljam da bi trebačla i sve druge

  3. #3
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    svaka ti pošta preuzima pakete.
    zašto bi trošila na njihove kutije kad ih možeš naći u svakom dućanu (ne te od pošte nego od nekog artikla).

  4. #4
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    A možeš i nazvati Citi Ex. Dođu ti doma, stvari mogu biti i u vrećici ili zamotane u karton i obljepljene (ne mora biti kutija) i dostave bilo gdje u Hrv. Telefonom provjeriš cijenu i sve detalje unaprijed... i nigdje ne moraš ići!

  5. #5
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    svaka ti pošta preuzima pakete.
    zašto bi trošila na njihove kutije kad ih možeš naći u svakom dućanu (ne te od pošte nego od nekog artikla).
    ova moja posta cesto filozofira, pa ocu bit ziher. a da, kutiju cu nabavit u ducanu, zbilja je glupo trosit novac na to

    i fala vam

  6. #6
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Bitno je jedino da izvana oblijepiš bijeli ili krem papir, da se ne vide natpisi na kutiji
    E da, ovisno o tome što i koliko toga šalješ, možeš slati i u onim kovertama koje se isto kupe u pošti, one što imaju mjehuriće. To mi se čak čini jednostavnije od pakiranja u kutiju. Takvih koverti imaju raznih dimenzija - od onih u koje stane CD pa do A3 veličine mislim.
    I da, paket možeš poslati iz svake pošte.

  7. #7
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    svaka ti pošta preuzima pakete.
    zašto bi trošila na njihove kutije kad ih možeš naći u svakom dućanu (ne te od pošte nego od nekog artikla).
    ova moja posta cesto filozofira, pa ocu bit ziher. a da, kutiju cu nabavit u ducanu, zbilja je glupo trosit novac na to

    i fala vam
    tvoja pošta ne uzima pakete, moraš doći u moje selo

  8. #8
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    vis da Frida zna, moja posta ipak ne prima pakete... rekla sam vam da je to neka posebna posta. Cak ni preporucena pisma ne cuvaju, a ni pismovne posiljke. Uvijek po njih moram do Fride a nekad i dalje od toga.

  9. #9
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    vis da Frida zna, moja posta ipak ne prima pakete... rekla sam vam da je to neka posebna posta. Cak ni preporucena pisma ne cuvaju, a ni pismovne posiljke. Uvijek po njih moram do Fride a nekad i dalje od toga.
    :shock: Ovo mi je zbilja čudno, mislila sam da svaka pošta uzima i pakete i radi sve ostalo. Barem je tako bilo u svim poštama u kojima sam bila, čak i u manjem mjestu :?

  10. #10
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Da, meni bi bilo korisnije puno puta da te poste nema i basta. Ovako racunas na nju a ono sipak. Obicno. To je jedna posta u Zagrebu, dakle, nije u manjem mjestu i sl.

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mislila sam i ja da svaka posta preuzima pakete ali - jok. Preporucena posiljka, sto ukljucuje i kutiju, preuzima se bilo gdje, ali postarina ovisi o tezini i slicno. Cijene mogu biti katastrofalne.

    Pakete, sto ispada nekih 14-ak kuna za prosjecnu kutijetinu (moze i puno veca od one za cipele, a mislim da joj je tezina do 3000 grama, ili nesto slicno), preuzimaju samo neke poste. U centru Zagreba su to Branimirova i Masarykova (rece teta u Jurisicevoj sredinom srpnja kad sam pokusavala poslati paket).

  12. #12
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Znači onda mi spadamo u sretnike što naša kvartovska pošta (a imamo samo jednu za Špansko-Malešnicu) ima sve usluge, od novčanih, pa do slanja paketa.
    Vidiš vidiš, ne bi zbilja nikad rekla da rade razliku od pošte do pošte... A valjda zbog prostora, nemaju dovoljno velik prostor. A što onda pakete podižete u svojim poštama ili i za to idete u jednu od one dvije Branimirova i Masarykova ako se radi o centru?

  13. #13
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    ja pakete podižem u Branimirovoj
    a preporučenu pismovnu pošiljku na remizi

    a živim u Prečkom


    šećer na kraju
    imam poštara koji preporučene pismovne pošiljke nije dostavio n-puta, nego samo ostavi papirić, niti ne pozvoni, a ja doma cijeli dan

  14. #14
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa
    ja pakete podižem u Branimirovoj
    a preporučenu pismovnu pošiljku na remizi

    a živim u Prečkom

    šećer na kraju
    imam poštara koji preporučene pismovne pošiljke nije dostavio n-puta, nego samo ostavi papirić, niti ne pozvoni, a ja doma cijeli dan
    :shock: ne mogu vjerovati! Pa to je zbilja strašno. A što Prečko ima tako malecku poštu ili ju uopće nema? :? Mi u pošti Špansko baš sve obavimo.

  15. #15
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    ima malecku poštu

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Ne prima svaka pošta pakete , znam iz vlastitog iskustva. Prvo su mi na Zvonimirovoj rekli da nemaju vagu, jer su mali, pa zato, a onda su me šokirali na Jurišićevoj s izjavom da ne primaju pakete!!!!!!!!!!!! Jelte, a u vrijeme kad svi doma imaju netbanking, oni imaju 20ak šaltera za plaćanje računa, a za pakete nula bodova....

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno Slanje paketa u Bosnu

    Kako najbezbolnije poslat do 3 kg paketa u Bosnu? Gledala sam busom, ali na str akz piše samo za Hrvatsku. Isto me zanima i transakcija novca iz Bosne u RH.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    33

    Početno

    A možeš li malo bolje definirati što ti znači "najbezobolnije"? Najjeftinije? Najbrže? Najkomotnije? Najsigurnije? Moja prijateljica šalje u BiH poštom, i nema nikakvih problema.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    transakcija valjda je najbrža na neki račun s računa

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    33

  21. #21
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Pošta mi je preskupa. Ide od 140-260 kn, ovisno koje opcije piknem.
    Jelena, znam, zanima me provizija.
    Cigla, najjeftinije.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Možeš probati busom, ovisi o dobroj volji vozača
    Treba dati "nešto za kavu" (red veličine oko 50-ak kn, recimo)

    Za novce, možeš kao i za sve uplate u inozemstvo, preko banke
    Plaćaš proviziju svojoj banci
    Kolika je provizija ovisi o banci i modelu koji imaš kod njih (npr. u Zabi za uplate preko m-zabe plaćaš manje)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    62

    Početno

    Trenutno best buy dostavna sluzba je GLS

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Ovo je dobro znati za best buy dostavu.
    Al mislim da je najbezbolnija opcija kao sto je Danka napisala s Busom i dati nesto za kavu...pa bar je to do sad uvijek prolazilo.

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je dobro znati za best buy dostavu.
    Al mislim da je najbezbolnija opcija kao sto je Danka napisala s Busom i dati nesto za kavu...pa bar je to do sad uvijek prolazilo.
    I ja bi rekao da je dostava busom u tom slučaju najbolji izbor, osim ako ne šalješ nešto vrijedno, onda bi me bilo strah poslati busom.

  26. #26
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Paket je vrijedan 300 kn. Odustala sam. Ne želim da "nestane", pa da onda ostanem i bez novca i bez paketa.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Paket je vrijedan 300 kn. Odustala sam. Ne želim da "nestane", pa da onda ostanem i bez novca i bez paketa.
    pa da, zato i kažem, ne isplati se riskirati :/

  28. #28
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno DPD i povrat robe

    Sad sam im poslala najavu da mi dođu po paket i stiže mi email da će doći još danas, a u istom emailu piše da im je radno vrijeme do 16 h. Ne znam trebam li ih očekivati ili što? :tupa:

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •