Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 204

Tema: mito

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    65

    Početno mito

    U prvoj trudnoći sam redovito na preglede odlazila bolničkom ginekologu koji mi je obećao biti na porodu za što sam mu platila 2000 kn (prije dvije godine). Nije se pojavio, uz mene je bila samo babica i sve je prošlo ok.
    Drugi put sam trudna i ovaj put mi trudnoću vodi moj privatni ginekolog. Planiram se pojaviti u bolnici kad krene porod i ovaj put nikog ne podmićivati. Osjećam se kriminalno što sam to prvi put napravila. Ja dobivam svoju plaću u državnoj instituciji i nikad mi nije palo na pamet da on nekog uzmem dodatnu lovu. A čula sam da ginekolozi nerijetko nemaju tih moralnih ograda.
    Jako me zanimaju vaša iskustva.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    65

    Početno

    fascinira me činjenica da nitko nije reagirao na ovaj moj post, a nesumnljivo ima još onih koji su podmićivale svoje liječnike! pa osobno poznajem barem 5 rodilja koje su dale lovu!
    nije vrag da sam jedina crna ovca na forumu?

  3. #3
    tijana

    Početno

    a jel vratio lovu zato što nije došao na porod?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    65

    Početno

    moš mislit
    rađala sam u ranu zoru.

    oba puta. samo što drugi put ne podmitih nikog.

  5. #5
    tijana

    Početno

    pa normalno da nisi kad je usluga ista
    nadam se da je bilo lijepo, bez rezanja i uz ljubazne ljude

  6. #6
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    je zato se treba dogovoriti da je isplata po obavljenom poslu, a ne prije
    već sam čula sličan slučaj samo je bilo u igri 500€

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    65

    Početno

    mislim da se ne bi trebala davati lova uopće, ni prije ni poslije poroda!
    ako rodilja i ponudi lovu (ja sam se kao prvorotkinja htjela osigurati), pošten liječnik bi trebao odbiti! pa ima li išta odvratnije nego zarađivati na tuđem strahu i nesigurnosti? gade mi se korumpirani liječnici. svi, bez iznimke. ni za jednog nemam razumijevanja.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    65

    Početno

    a sramim se i što sam sama sudjelovala u podmićivanju.
    mea culpa!

  9. #9
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    pa to ti je to - dokle god ima ljudi koji ce dat lovu "za svaki slucaj" umjesto da inzistiraju na svojim pravima i dobroj usluzi jer su ju vec platili (zdravstvenim osiguranjem) i jer je to lijecnicka duznost (hipokratova zakletva) dotle ce bit i doktora koji traze/primaju lovu

    i tako imas zacarani krug. zato hvala Bogu na Rodi koja se bori za pravo i temeljito rjesavanje problema

  10. #10
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ako je doktoru smjena gotova, on ne mora ostati do kraja poroda

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja znam ženu koja je dr-u dala 500 tadašnjih maraka, a ni on se nije pojavio na porodu. Naravno da nije vratio novac.

    Nisam o takvoj mogućnosti ni razmišljala. Ne dam novac za nešto na što imam pravo, a ono na što pravo nemam (da mi dr dođe na porod bez obzira je li tad u smjeni) ni ne tražim.

  12. #12
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    meni je ovo smijesno, evo otprilike ovak

    nije mi uopce jasno kaj si ti misla da ces DOBITI od njega za 2000 kn
    da ce on rodit umjesto tebe ili kaj??? :?

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mukice,

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    65

    Početno

    meni ovaj mukičin komentar uopće nije duhovit.
    sve se trudnice boje komplikacija pri porodu, prvorotkinje pogotovo.
    mnoge su spremne na štošta samo da se umire, da mogu računati da će se u ključnom trenutku uz njih naći liječnik koji će znat reagirati.
    ja sam za za svoja dva poroda nagledala i naslušala svega iz susjednih bokseva: porod žene koji satima leži u boksu i rađa a u mom boksu se babice i liječnik dogovaraju hoće li je na carski ili ne; reanimacija bebe u mome boksu koja se nagutala plodne vode i nije mogla prodisati, a nisu je htjeli reanimirati pokraj mame nego su je donijeli u moj boks, i da ne nabrajam...
    u takvim slučajevima svi vapimo za smirenim iskusnim liječnikom, a ne za babicom koja ima 22-23 godine - kakva je recimo mene porađala, ali je moj porod srećom išao glatko.
    eto.
    svi znamo o čemu pričam, pa ako nemate suvisao komentar na moje pitanje, preskočite topik.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    je zato se treba dogovoriti da je isplata po obavljenom poslu, a ne prije
    već sam čula sličan slučaj samo je bilo u igri 500€
    Frendica prije 5 godina platila 1000 maraka,on imao cijelu noć isključen mobitel pojavio se ujutro kao ljut što ga nitko nije uspio naći jer je se beba nije okrenula već na zadak..............i na kraju poslao na carski poslije 12 sati trudova i što su bebu tri puta gurali natrag,horor film.To mu je sigurno bila najlakša zarada u životu.

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj juju prvotno napisa
    u takvim slučajevima svi vapimo za smirenim iskusnim liječnikom, a ne za babicom koja ima 22-23 godine - kakva je recimo mene porađala, ali je moj porod srećom išao glatko

    ja bih nakon tri poroda UVIJEK izabrala babicu od 23 godine umjesto iskusnog doktora... i NIKAD nisam platila.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj juju prvotno napisa
    u takvim slučajevima svi vapimo za smirenim iskusnim liječnikom, a ne za babicom koja ima 22-23 godine - kakva je recimo mene porađala, ali je moj porod srećom išao glatko

    ja bih nakon tri poroda UVIJEK izabrala babicu od 23 godine umjesto iskusnog doktora... i NIKAD nisam platila.
    Potpisujem 100000000000000000000000000000000%

    Meni su u ovakvim slucajevima vise bezveze ljudi koji misle da se takvo sto moze platiti. Platiti za sto????????????? Fakat ljudi misle da se svasta moze platiti. Svasta.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    platiti da ti na porodu bude osoba koju su vidio barem jednom u životu prije toga, i imaš barem nekakvo povjerenje, i prije toga si imao mogućnost barem se pokušati nešto dogovoriti ... ja mislim da žene plaćaju da im bude netko u koga imaju barem trunku povjerenje, a ne neka persona koja se ne udostoji niti predstaviti ... dobro ako uopće skužiš je li babica i doktorica, a ako se predstvai onda misliš da imaš sreće.
    Jasno mi je zakaj i kaj žene plaćaju. To je samo dokaz očajnog stanja u našim rodilištima, a i na nekim drugim odjelima je isto.
    Mislim kad ideš vaditi zub znaš koji zubar će biti, pa ako ti se ne sviđa, gutneš tabletu i ideš drugom drugi dan. A za pordo nemaš pojma. Očaj i jad u našoj ginekologiji.
    osjećaš se valjda kao da je došao neki prolaznik direktno sa ceste, možda i jeste kakav praktikant i gura ti ruke u međunožje.
    Nisam platila, ali da je jedna rečenica dr. Š. bila moža upućena u toj namjeri, skužila sam tek poslije (koja sam ja eto naivka); "i ja bih te informacije dijelila za 500kn, nije vam to uopće bitno gdje je pupčana vrpca" - ja mislila da je to šala, uredno se obukla i izašla van. Pitala sam je inače da li se na color dopleru vidi da je pupčana vrpca oko vrata, i da je to kolegica platila privatno 500kn :?

  19. #19
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Susrela sam se s korupcijom dok smo radili na prvoj trudnoći. Doktor je tražio unaprijed novac za to što me naručivao preko vikenda da mi "kao prati folikule" i najavi kad je trenutak za oplodnju. Inače, prepisao mi je injekcije za stimulaciju ovulacije, bez ikakvog konkretnog povoda (rekao PCO, ali to je totalno pogrešna dijagnoza, dok spermiogram nije ni spominjao), a MM i ja ko dva magarca nasjeli. Otvoreno je tražio novac, ali MM je rekao da ćemo mu se odužiti nakon što se trudnoća ostvari, ali do toga nije došlo, pa je doktorić "bespotrebno" dolazio vikendom u bolnicu "samo radi mene" i to nam je ne jednom naglasio. Od tada se grozim Petrove bolnice i zaobilazim je u širokom luku. Ako nekoga zanima o kojem se dr.-u radi, rado ću odgovoriti na PP, jer se grozim od pomisli da i dalje "mesari" i iskorištava mlade nadobudne parove na tako odvratan način.
    Obratila sam se s našim "problemom" na Sv. Duh i u kratkom vremenu ostala trudna prirodno- bez stimulacije i bez podmićivanja. Rodila sam uz epiduralnu anasteziju, za što također nisam ništa platila, a i bila u sobi s TV-om, također besplatno. Strašno mi je kad čujem da se za takve stvari plaćaju basnoslovne cifre, a sve to mi ionako pošteno plaćamo preko zdr. osiguranja i sve je to naše pravo.
    Hvala Rodama koje se bore za to!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    sve se trudnice boje komplikacija pri porodu, prvorotkinje pogotovo.
    Ja se nisam bojala kompikacija ni na prvom ni na drugom porodu

    .. da ti na porodu bude osoba koju su vidio barem jednom u životu prije toga...
    Ovo razumijem, ali dati pare tako!

    Očaj i jad u našoj ginekologiji.
    Ovo i jeste pdio problema - mislim. Porod ne bi trebao da ima veze sa ginekologom ili se varam mozda[/quote]

  21. #21
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Nisam platila i žao mi je.
    Bolnički dr mi je dao br. mobitela da ga zovem kada krene porod, ali meni je bio bed, bilo je 3h ujutro, a mi se nismo ništa dogovorili o plaćanju, on to direktno nije rekao, a meni je nekako bilo neugodno pitati, a baš nismo bili pri lovi i nisam zvala.
    A naravno da se plaća, pa zašto bi netko dolazio izvan radnog vremena, noću, vikendom?
    Ja bi za 2000kuna očekivala ljubazniji tretman, budući da se radilo o šefu sigurno babica ne bi bila odbojna kakva je bila, možda mi se dr. koji je bio na porodu ne bi navalio na trbuh odmah nakon 1. napona i ja ne bi pukla od pupka do ....
    A koliko je to moralno i zašto se to treba plaćati, a nije samo po sebi razumljivo, i zašto se neki dr. drže ko p... ako im ne platiš to je drugo pitanje i mislim da žena koja je u strepnji od tijeka i ishoda poroda nije u stanju o tome razmišljati i boriti se protiv toga.
    Kad bi drugi put rađala dogovorila bi se s nekom babicom i njoj bi platila ako bi bila mogućnost da mi ona dođe na porod van svoje smjene.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj juju prvotno napisa
    mislim da se ne bi trebala davati lova uopće, ni prije ni poslije poroda!
    ako rodilja i ponudi lovu (ja sam se kao prvorotkinja htjela osigurati), pošten liječnik bi trebao odbiti! pa ima li išta odvratnije nego zarađivati na tuđem strahu i nesigurnosti? gade mi se korumpirani liječnici. svi, bez iznimke. ni za jednog nemam razumijevanja.
    Pa zašto si se kod jednog koji ti se gadi htjela "osigurati"? Mogla si bolje birati. Ne razumiješ kako mogu primati lovu, a ipak im je daješ? Meni je to malo šuplja priča.
    Zapravo mi je super da vam se ti kojima ste platili nisu pojavili izvan svoje šihte. Samo su izbjegli mito, a primili lovu koju vi bacate (ko u reklami za tomato). Tako vam i treba kad mislite da ćete mitom nešto postići.

  23. #23
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Bezveze, žena se požali i hoće podijeliti iskustvo, a sad ju svi napadaju. Juju, ja nisam platila ali znam mnoge koji jesu. I razumijem i to. Tko ne razumije, jel se mora izrugivati? Ne kužim, što je juju tako krivo ili glupo napisala? Ajmo cure, malo tolerancije.

  24. #24
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    E da, koliko sam ja shvatila, juju je platila prvi porod, prije 3 godine, i danas joj je krivo. Ne kužim kaj je tu šuplje.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    po meni je sa stajališta rodilje svejedno da li će platiti privatnoj babici u Austriji da joj dođe po noći na porod ili će platiti nekoj babici ili dokotru u Hrvatskoj da joj dođe u sred noći na porod. Novci su novci.
    Grozno je u tome što kad platiš u Hrvatskoj to je nelegalno, a kada se u trudovima voziš u stranu zemlju to je legalno.
    Kockice su tako posložene i krivo su posložene. Tu su najmanje krive rodilje, nešto više su krivi liječnici a najviše naše zakonodavstvo i Ministarstvo. Naravno da bi svaka rodilja radije platila da joj u Hrvatskoj dođe babica ili liječnik na porod i još ako bi joj mogao doću u njezinu vlastitu kuću - mislim da nitko sretniji. Ovako se radi neka mješavina, rodilja pokušava izvući barem malo dostojanstva za sebe, i onda se biraju razni načini. Od poroda u bolnici uz mito, do odlaska u inozemstvo ..

  26. #26
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    TinnaZ i ovaj put si napisala ono što bi i ja da znam formulirati ono što mislim.

    A stvarno mi nije jasno što se netko izruguje iz ove teme.

  27. #27
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Nisam podmitila nikog i to mi je odvratno, ali... samo i isklučivo radi toga jer nisam dotičnom šefu ginekologije dala novac, on je zavlačio moj porod preko granice (radilo se o porodu nakon 2 carska reza) i doveo u opasnost moj i djetetov život.

    Naravno da to ne mogu dokazati, a čini me tako bijesnom. Nakon mog slučaja dvije poznanice su tom istom doktoru dale mito za njegovo prisustvo i sve je prošlo u redu (iako bi prošlo i bez toga, naime porodi su bili najnormalniji)

  28. #28
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    ja se pregledavam kod specijaliste u bolnici koji mi je vodio obje trudnoće i prvi put me i porodio. nije me pitao novce, niti bih uzeo da sam mu ponudila jer je pravi liječnik koji se valjda sjeća zakletve koju je položio. kćer sam rađala po noći, i iako mi je rekao da ga nazovem, nisam htjela maltretirati čovjeka, jer je sve brzo išlo i dok bi on došao mi smo već sve obavile. došao me je potražiti u sobu nakon što mu se nisam taj dan javila. nakon prvog poroda me je obilazio 2 ili 3 puta. eto to je liječnik!!!

  29. #29
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    e samo da dodam da nikad ni ne bih nudila novce i poklone liječnicima.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj lejla prvotno napisa
    sve se trudnice boje komplikacija pri porodu, prvorotkinje pogotovo.
    Ja se nisam bojala kompikacija ni na prvom ni na drugom porodu

    .. da ti na porodu bude osoba koju su vidio barem jednom u životu prije toga...
    Ovo razumijem, ali dati pare tako!

    Očaj i jad u našoj ginekologiji.
    Ovo i jeste pdio problema - mislim. Porod ne bi trebao da ima veze sa ginekologom ili se varam mozda
    [/quote]

    odma se vidi da si radjala vani

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    nismo osjećali potrebu nuditi novce, jer smo mislili da to treba samo ako tražiš nešto vanstandardno ili specijalne usluge (prvi porod). Koja naiva :/ s naše strane. Da smo bili realniji vjerojatno bi mi prvi porod prošao bitno bolje i u ljepšem sjećanju.
    U drugom porodu nisam nudila novce, jer sam bila tako bijesna zbog prvog poroda - da sam imala definitivno snage razmišljati i ponašati se na način "e samo probajte, pa ćemo ovaj puta vidjeti". Imala sam i bitno više znanja, koje mi je davalo podlogu, a i znala sam ovaj puta kaj me očekuje, što mi je opet davalo podlogu da se zauzmem sama za sebe.

  32. #32
    sarajka

    Početno

    ja definitivno nisam bila za to, al mi svekrva reče da ne budem naivna i bez obzira što to nije ispravno to je jednostavno način na koji ovdje stvari funkcionišu. ja i dalje smatram da nije trebala dati ni marke, a dala je ito mnogo komada maraka al eto...

  33. #33
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam pitala koliko bi koštalo da mi dođe dr kojeg ja želim (na carski). rekli su mi - 1.500 DEM (to je bilo 92.).

    ja ostala :shock: ... naravno, para nisam imala - ali sam imala dugu jezičinu ona 3 dana prije poroda (na odjelu) . ne samo da je došao taj doktor kojeg sam htjela, nego je i cijela ekipa bila složena bolje nego da sam ih sama birala ...

    nisam znala da moj toliko vrijedi!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    hoćeš reć' - namamila si ih na tanak led, vještice jedna

  35. #35
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    hoćeš reć' - namamila si ih na tanak led, vještice jedna
    :shock: ko, jel ja?????



    jednom sam na starom forumu napisala svoju priču o porodu. netko od cura mi je poslao pp da mi ne vjeruje - jer da se to čini nemoguće...

    dakle: došla sam u bolnicu, i zakvačila se sa sestrom na prijemnom (nešto mi je prigovorila - ko joj je kriv)...
    onda me nije primio doktor kojeg sam ja očekivala - pa sam se zakvačila sa zamjenom...
    pa je popodne došla doktorica koja me trebala pregledati u svojoj smjeni (a nije bila "moja")... pa sam i njoj rekla svašta ...

    ukratko - svima sam rekla da paze što rade, jer ako se nešto desi bebi, a ja kojim čudom ostanem živa - njima slijedi to isto. 8)
    na kontrolama sam samo pitala: da li ste čuli za mene?
    odgovori su bili: da, jesam. pitajte sve što vas zanima.

    itd

  36. #36
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    mogu jedino reći : nadam se da se nećemo sresti u bolnici , nisam sigurna da bih te preživjela

  37. #37
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    mene samo cude osobe koje u ovo vrijeme i doba i dalje vjeruju u mito :shock:

    mito ima samo jedno znacenje i definiciju i nikakvim strahom, nadama, obecanjima ni smirenjima necete ga promijeniti.


    a te pare sto dajete za tu kvazi-sigurnost - dajte ih za edukaciju. vlastitu. bolje vam je.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Litala, nije to tako jednostavan fenomen ...
    Dala sam pare za vlastitu edukaciju (prvi porod), očitno nedovoljnu, ali nije me to zabrinjavalo jer sam vjerovala u humanost zdravstvenog sustava, odnosno da se nemam ja od čega braniti i da ustvari nije potrebno nešto posebno učiti, jer žene rađaju stoljećima, i prije pojave pisma su rađale, pa kaj onda imamo o tome filozofirati ... uostalom sve ono što ja ne znam, i ako nešto krivo krene - tu je osoblje oko mene, koje će se pobrinuti i dati sve od sebe da ispadne najbolje kako može. Grdno sam se prevarila. Da sam dala pare, ili da se nisam toliko nećkala oko potrebe dogovaranja "protekcije" (kako mi je sestra rekla-niste si dogovorili protekciju, kaj bi sad htjeli muža na porodu), znači da jesam, u okviru tadašnjih okolnosti i mojega neznanja, vjerojatno bih prošla bolje. Ostaje ono "vjerojatno", jer opet niti to nije garanicija ni za što.
    Definitivno je bolji izbor edukacija, i mislim da sam postigla puno više na drugom porodu zahvaljujući edukaciji (koja je uz to još bila i besplatna, blaženi Internet), ali probaj zamisliti ženu sa nekog sela, možda nema niti kompjuter doma, a kamoli internet, a želi isto tako najbolje sa sebe i svoju bebu (ili njezina svekrva zna što je čeka). Čula je npr. kako prolaze žene koje nisu educirane, ili koje nemaju vezu. I onda pomisli - ostaje mi mito, čula sam da postoji i ta opcija.
    Mogu se staviti u kožu svih onih koje su dale mito, iako je meni to bilo tako odvratno da sam radije riskirala ono što sam i dobila. Na moju žalost.
    Ali znanje je definitivno sigurniji izbor. A sve cure koje su uopće na ovom forumu i raspravljaju o tome - sigurno imaju to znanje dostupno. Mislim na znanje u smislu što ih očekuje, čak niti ne moraju znati neke posebne detalje o porodu.

  39. #39
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    mogu jedino reći : nadam se da se nećemo sresti u bolnici , nisam sigurna da bih te preživjela


    ma nisam ja TAKO grozna. ali u pitanju je bilo moje dijete - a tu skidam glave ako treba!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    mislim da je kod Sorciere okidač na koji se pali - tuđa arogancija.
    Tako je i kod mene, ali na finjaka me možeš dobiti uglavnom bez problema.
    na tu foru finjaka sam čak i u drugom porodu pristala na kraju poroda na prokidanje vodenjaka, sa obrazloženjem "već ste pri kraju, a trebalo bi vidjeti kakva je plodna voda, da nije mutna". Pristala sam, iako sam bila generalno protiv prokidanja. Da mi je dr. rekao - prokinuti ćemo sad vodenjak, ajoj ne bi to samo tako prošlo. Sada znam da je obrazloženje bilo blago rečeno upitno, ali neka ga voda nosi. I sada za njega imam pozitivne komentare, bez obzira na tu epizodu.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    65

    Početno

    TinnaZ i Joe hvala na suvislim komentarima.
    Ovi Litalini i Mendulini postovi su tako militantni da mi se čini kako će mi autorice iskočiti iz kompjutora i počupati me za kosu.
    Očito me nisu shvatile, ali im to ne smeta da me popljuju.
    Ja sam usitinu samo htjela samokritički prodiskutirati o korupciji u rodilištima koju sam i sama podržala dajući mito, zbog čega danas žalim.
    A ta spika da valja platiti vlastitu edukaciju i onda kakti rodiš bez da trepneš, totalno mi je debilna jer postoji paleta komplikacija u kojima te spašava samo stručnjak, a ti se sa svojim predznanjem možeš slikat.

  42. #42
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj juju prvotno napisa
    Ovi Litalini i Mendulini postovi su tako militantni da mi se čini kako će mi autorice iskočiti iz kompjutora i počupati me za kosu.
    Očito me nisu shvatile, ali im to ne smeta da me popljuju.
    juju, evo tebi i !

    litalini i mendulini postovi iz tvoje (sadašnje) perspektive - možda izgledaju militantni, možda zvuče militantno, možda ih osjećaš militantno... to ne znači da su njih dvije neke oštrokondže, i da su te htjele povrijediti. sama si napisala - da te očito nisu shvatile.

    reagirale su na bazi nekih svojih iskustava...

    meni je povremeno dolazilo da "očerupam" jednu našu forumašicu , jer mi je ostavljala isti dojam... jednom me pozvala na kavu, i moram priznati da me pomalo - jer mi je bilo tako ugodno u njenom društvu - da me praktički morala izbaciti iz kuće ...

    ja sam uvjerena da bi i ti (u nekom drukčijem okruženju) protumačila njihove riječi na drugi način.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    65

    Početno

    sorciere, meni je ovaj mendulin komentar
    Zapravo mi je super da vam se ti kojima ste platili nisu pojavili izvan svoje šihte
    zločest i zlurad, ne znam što je u njegovoj pozadini niti me interesira.
    s druge pak strane, litala mi je na jednom drugom topicu koji sam otvorila dala vrlo koristan savjet, tako da ne mislim da su one grozne babe, samo mi se ne sviđa kako diskutiraju na ovom topicu.
    nisam na forumu da bih sklapala prijateljstva, niti tu pišem s nadom da će na moje postove reagirati samo istomisleće žene, s kojima ću se nabacivat smajlićima i komplimentima. interesiraju me informacije, korisni iskustveni savjeti, argumentacija, a nije mi mrsko prčitat ni duhovite postove.
    usput, na rodinom sam forumu "prepoznala" muževljevu bivšu i po njezinim postovima naslutila da je ona sasvim razumna i draga osoba (što me razveselilo, jer bi fakat bilo obeshrabrujuće shvatiti da ti se muž petljao s nekim užasnim)

  44. #44
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    a opet, vidis, ja sam i mimo foruma i interneta svjesna da je mm-ova bivsa bas - uzasna... a on se s njom petljao inije mi bilo obeshrabrujuce spetljati se s njim

    a ako te moj post uvrijedio - isprika tebi osobno.

    ali ne i isprika zbog posta. nije zlurad. ni maliciozan. samo odrazava moj stav o mitu (koji sam vec na jednom topicu jasno pokazala) i necu ga mijenjati.

    mito je u nasem drustvu i svijesti onih koji ga koriste i opravdavaju - rak rana sazrijevanja naseg drustva, zajednice, cjeline. civilizirane, odgovorne, savjesne i postene.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    meni je mito u državnim rodilištima = korak između = državnih i privatnih rodilišta ...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj juju prvotno napisa
    sorciere, meni je ovaj mendulin komentar
    Zapravo mi je super da vam se ti kojima ste platili nisu pojavili izvan svoje šihte
    zločest i zlurad, ne znam što je u njegovoj pozadini niti me interesira.
    Jest, istina, komentar je zločest i zlurad. Budući da je očito ostavio jak dojam na ovom topicu, a unatoč tome što njegova pozadina tebe ne interesira, želim na drugi način objasniti što mislim o mitu.

    Davanje mita je kažnjivo djelo, kao što je kažnjivo djelo primanje mita.
    Nuđenje mita je kažnjivo djelo, kao što je kažnjivo djelo traženje mita.
    Pogotovo još kad je davanje/nuđenje samoinicijativno, ne-traženo i ničim izazvano.
    Ti to već znaš.

    Mislim da je ne-pružanje usluge za koju je plaćen mito najprirodnija, najlogičnija i najefikasnija izvaninstitucionalna kazna za davatelja/nuditelja mita.
    O podmićenim liječnicima već se puno pričalo u javnosti, i neka je. Manje se priča o pacijentima koji nude i daju mito. Moj prilog raspravi bio je na ovoj strani jer mi se čini zapostavljenom. Trebala sam malo pažljivije birati riječi. Svejedno nemam razumijevanja za davanje novca i istovremeno kukanje kako su ti liječnici grozno podmitljivi. Da, da, znam, nisi ti TO rekla, ti si se u međuvremenu opametila i sad ti je žao. Dopusti, ostaje mi podozrivost prema tvojem novom stavu, što bi bilo da je liječnik ispunio "svoju obavezu"?

    (ovo ti/tebi/tvoj odnosi se tebe kao na konkretan primjer ponašanja i razmišljanja veće grupe ljudi - ne govorim o tvojoj osobi, koja nesumnjivo nije samo to jedno iskustvo u životu - ta, uopće te ne poznajem, čak ni s Foruma)

  47. #47
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj juju prvotno napisa
    nisam na forumu da bih sklapala prijateljstva, niti tu pišem s nadom da će na moje postove reagirati samo istomisleće žene, s kojima ću se nabacivat smajlićima i komplimentima. interesiraju me informacije, korisni iskustveni savjeti, argumentacija, a nije mi mrsko prčitat ni duhovite postove.
    evo tebi bas jedan smajlic, i to ovaj najsladunjaviji

    ja cu obznaniti javno, da sam prvo dijete rodila preko veze!
    Veza mi je bila sestra u rodilistu, obiteljska prijateljica. Preko nje sam isla na preglede k uglednom ginekologu, i njih dvoje su mi bili na porodu. Nakon poroda smo je naivno pitali sto bi bilo lijepo pokloniti dr-u (misleci zaista na poklon) i dobili smo suptilnu uputu da dr voli suskavo. Pa smo dali koliko nam se cinilo da se ocekuje (iako vidim po gornjim postovima da smo ga vjerojatno potcijenili). Da mi je sve to ostavilo bljutav okus u ustima - je (osim toga, prema mojim danasnjim saznanjima, porod i nije bio naj). Ali, tad sam mislila da je to najbolje sto mogu uciniti da bih svom djetetu osigurala siguran start. Smatrala sam da je najvaznije imati u rodilistu uz sebe nekog od povjerenja, nekog u koga se mozes pouzdati i tko ce u eventualno kriticnoj situaciji znati pravovremeno i adekvatno reagirati. I sigurna sam da nikad vise u zivotu necu svojoj djeci pomagati mitom, vezama, protekcijom - ako se radi o skoli, hobijima, poslu... Kao sto nikad nisam ni sebi. Ali ako se radi o zdravlju, onda mi uvjerenja vise nisu tako cvrsta.

    Drugo dijete sam odlucila roditi u drugoj bolnici, bez veze i mita, a s puno vise povjerenja u sebe, svoje tijelo, znanje, bebu i mm-a. I bilo je puno ljepse i bolje i ugodnije.

  48. #48
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa
    Mislim da je ne-pružanje usluge za koju je plaćen mito najprirodnija, najlogičnija i najefikasnija izvaninstitucionalna kazna za davatelja/nuditelja mita.
    daklem, nasi vrli lijcnici su zapravo borci protiv mita? Ono sto prime ispod zita sigurno poslije podijele sirotinji?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    daklem, nasi vrli lijcnici su zapravo borci protiv mita? Ono sto prime ispod zita sigurno poslije podijele sirotinji?
    Onda neka ipak obave to za što su dobili lovu? Red je red, ne moš čovjeka za**, kad ti je već platio?

  50. #50
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa
    Svejedno nemam razumijevanja za davanje novca i istovremeno kukanje kako su ti liječnici grozno podmitljivi.
    ja imam puno razumijevanje.
    Da mi je npr. dijete u bolnici, kriticno, da mu npr. treba operacija i da ssaznam da postoji vrhunski strucnjak za to stanje, ali da mu treba platiti - platila bih, koliko god trazio! I cak ne bih osjecala neku moralnu dvojbu.
    Ali bih istovremeno smatrala da je od njega nemoralno da prima mito, a najvise od svega bih osudjivala sustav koji podrzava takvo stanje. Bilo bi puno ljepse i eticki prihvatljivije kad bih mogla posebni tretman platiti legalno (iako mi je istovremeno grozna pomisao da netko svom djetetu nece moci priustiti najbolji tretman).

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •