Pozdrav svima! Trebam savjet, vjerujem da sam na pravom mjestu...
Prekinuli smo izvanbracnu zajednicu koja je trajala ukupno vise od 8 godina, od toga 5 na istoj adresi. Buduci da smo zadnje tri i pol godine zivjeli samostalno u stanu koji je kupljen za nas, ali na ime njegove majke (radi opreza od ovoga, pretpostavljam, jer su situirani sasvim pristojno), zajedno smo ga uredjivali. On je imao dvostruko vecu placu i vise je ulagao u stan, a i njegovi su nam tu i tamo pomogli.
Do prekida je doslo nakon sto je on vise od godinu dana pokusavao sam sa sobom rascistiti odnos prema meni, na kraju me i prevario.
Ja sam odselila iz stana, vratila se k roditeljima gdje nemam prakticki nista osim krova nad glavom i hrane.
Uskoro cu otici k njemu po jos nekoliko stvari koje su mi ostale, a koje su i prije pripadale meni, a sad me zanima - na sto jos imam pravo?

On je kupovao racunala, digitalac, svu tehniku u stanu, sebi skupi motocikl, auto (na firmu kojoj je vlasnik) i zapravo sve skupo. Ja sam kupovala sitnice, potrosnu robu, peglu i slicno.

Nakon toliko vremena, na sto imam pravo? Sto mogu traziti od njega? Kako da mu objasnim da mi treba auto jer ne mogu raditi bez njega tu gdje sam sad? Naime, nije mi dozvolio da si kupim auto jer sam mogla koristiti njegov, a sad sam ostala bez posla i ne mogu si ga kupiti.

Uzasno sam tuzna, jer sve sam ulagala u nas i vjerovala da cemo uspjeti i biti sretni. Molim vas, ako itko zna kako se nositi u ovoj situaciji, pomognite. Hvala svima!