Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Dr. Đuro Despot

  1. #1
    nina14 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    221

    Početno Dr. Đuro Despot

    Ne znam jesam li na pravom mjestu, valjda je ovdje ok.

    Naime, u petak sam bila na predstavljanju metoda liječenja kroničnih biolesti dr. Đure Despota. Riječ je o alergijama, astmi, upalama crijeva (Chronova bolest, ulicerozni kolitis, valjda dobro napisah), upale mokraćnih kanala, ugl. bolesti kojima medicina liječi posljedicu ali ne i uzrok.
    Predavač je bio sin od dotičnog dr.(također liječnik).
    Liječenje se sastoji u uzimanju eliksira koji se izrađuje u njihovom laboratoriju u Rijeci i odobren je od Ministarstva zdravstva, nema nikakvih nuspojava jer je na bazi trava. Uz taj eliksir preporučuju prehranu koja je ugl. ono što se svima preporuča - svježe voće i povrće, ničeg se posebno ne odricati, osim mlijeka i slatkiša.
    Inače, dr. Đuro je bio astmatičar, uspio je sam sebe izliječiti (da ne prepričavam, bio je u Indiji, na Tibetu), bavio se kristaloterapijom, ima izdate knjige, već 17 godina nema astmu (inače je bolovao od nje od 13 godine)....

    Tvrde da je, uz eliksir i prehranu, moguće izlječenje od ovih bolesti (u kojem roku je individualno), ugl. mjesečno poboljšanje je 5-10% (dakle, za manje od godinu dana - izlječenje).
    Ja sam jako skeptična prema ovim 'čudotvornim' izlječenjima.
    Pa ipak, u naš grad ga je doveo čovjek čije je dijete počelo s terapijom u dobi od 2 godine (zbog astmatičnih napada) i kažu da je izliječen, da više nema astmu?
    Muči me još što na eliksiru piše sastav: pobrojane trave i čini mi se 45% etanola (onda to nije za djecu?). Ja sam prvenstveno išla zbog S. jer je sklon bronhoopstrukcijama (muž je imao kao mali), zasad držimo pod kontrolom, ali nam je stalno nad glavom strah od opstrukcija i astme.

    Je li itko čuo, ima li netko iskustva??

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ne znam za taj eliksir, ali moja mala uzima homeoparske pripravke ( radi alergija i ostalog) koji ima 51% alkohola. To ona pije 4-5 kapi u cca 7-8 ml vode 2 x na dan.

  3. #3
    nina14 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    221

    Početno

    I ovdje dođe bočica i pipeta, kad sam sipala tu količinu koja se uzima u kašičicu za sirup, bilo je samo prekriveno dno - znači vrlo mala količina :?

  4. #4
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno Izlječenja su moguća, i bez lječitelja i lijeka

    Kada sam detaljno istraživala alternativnu i komplementarnu medicinu u Hrvata, posjetila sam i Despota.
    Nikako mi se nije svidjelo da me isprašio van nakon doslovno 180 sekundi!

    Nije me istjerao, već stvarno radi kao po traci! Ako me je specijalist liječnik slušao i pregledavao za 500 kn unutar jednog sata, onda za 150 kn treba biti barem 15 minuta vremena za pacijenta. Sada je sigurno još skuplji..
    A ja sam imala puno pitanja a ne toliki problem.
    Njegova teorija o "zi organizmima" mi je izrazito zanimljiva ali njegova marketinška shema je odvratna. Gomila vikend radionica i tone proizvoda...

    Sve više nalijećem na ljude koji su se izliječili samom svojom namjerom, bez lječitelja i lijekova i to me jako veseli! Jer će uskoro mutni likovi morati odstupiti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj nuktemeron prvotno napisa Vidi poruku
    kada sam detaljno istraživala alternativnu i komplementarnu medicinu u hrvata, posjetila sam i despota.
    Nikako mi se nije svidjelo da me isprašio van nakon doslovno 180 sekundi!

    Nije me istjerao, već stvarno radi kao po traci! Ako me je specijalist liječnik slušao i pregledavao za 500 kn unutar jednog sata, onda za 150 kn treba biti barem 15 minuta vremena za pacijenta. Sada je sigurno još skuplji..
    A ja sam imala puno pitanja a ne toliki problem.
    Njegova teorija o "zi organizmima" mi je izrazito zanimljiva ali njegova marketinška shema je odvratna. Gomila vikend radionica i tone proizvoda...

    Sve više nalijećem na ljude koji su se izliječili samom svojom namjerom, bez lječitelja i lijekova i to me jako veseli! Jer će uskoro mutni likovi morati odstupiti.
    neznam baš za te mutne likove ako oni odu oće li iko drugi bolji doći umjesto njih

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Uopće se ne sjećam da sam ovo vidjela prije.....
    Ali danas sam slučajno s jednim dečkom sad ima 26godina pričala nekaj o astmi i slučajno je spomenuti navedeni liječnik, veli dečko da se on liječio kod njega kad je imao 15-16godina,i da je sad sve ok. Ima li možda neko drugi kakva iskustva s njime?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •