Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: sukrvica iz bradavice u trudnoći

  1. #1
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno sukrvica iz bradavice u trudnoći

    seka mi je trudna, ima još par dana do poroda, a u nekoliko navrata joj je po noći iz bradavice išla kao neka sukrvica, ujutro bi vidjela trag na grudnjaku.
    inače nema nikakvih jakih bolova u cicama, onak uobičajeno za trudnoću.
    da li je neko imao nešto slično i da li to zabrinjavajuće?
    meni je u prvoj trudnoći išao kolostrum, ali je bio žučkast, a njoj je baš skroz smeđe krvavo.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Evo malo na tu temu:

    I've heard that bloody nipple discharge can be a sign of cancer. What about bloody nipple discharge during pregnancy?

    During the last part of pregnancy, that is the last trimester, the nipple undergoes changes preparing for breast-feeding. With these changes, it is fairly common for women to have nipple discharge that may even be bloody. It usually gets better once a woman starts breast-feeding. It is not necessarily a sign of cancer. We don't do anything other than watch and carefully examine the woman.
    izvor: http://www.uihealthcare.com/topics/m...ems/index.html


    Can pregnancy cause bloody discharge?

    Rapid growth of breast tissue during pregnancy and lactation can cause duct irritation, sometimes resulting in bloody discharge. Although this is usually not reason for concern, it should be reported to your physician and a clinical exam of the breasts should be performed. Further evaluation should be pursued if the discharge continues after lactation has stopped.
    http://www.surgcare.net/Surgery/NippleDischarge.htm


    imaš i nešto ovdje:
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2325421

  3. #3
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    llella, pokušat ću utješiti tvoju sestru vlastitim iskustvom. u trudnoći sam primijetila male krvave tragove na grudnjaku i otišla na uzv koji je pokazao da je sve ok. problem, koji to ustvari i nije bio, se pojavio nakon poroda kada je mlijeko krenulo u većoj količini. kako sam imala zastoj mlijeka (dijete u inkubatoru, imala sam carski rez) jer prva dva dana nisam dojila, izdajala sam se, a umjesto mlijeka iz te dojke izdojila sam veliku količinu sukrvice. kako došlo, tako prošlo. tek sam kasnije doznala da se radi o sindromu zahrđalih cijevi. to se kasnije više nije nikada ponovilo, a dojim skoro 6 godina kontinuirano.

  4. #4
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    hvala vam na odgovorima,

    lakše je kad zna da se to još nekome desilo, i da znamo da se može desiti i ova sukrvica za vrijeme dojenja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •