Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 65 od 65

Tema: zamrzavanje izdojenog mlijeka??!!

  1. #51
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ovo je martinaP napisala prije nekog vremena, tj. tad kad sam ja zadnji put smrzavala
    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ove koja ja trenutno imam u ljekarni ne sadrže (oznaka PP 05). Ne mogu reći da druge ne sadrže, ima ih na tržištu raznih proizvođača.
    Ovaj put nisam nista smrzavala, jer sam vecinu mlijeka bacila, bocicu nijedna nije htjela, a ni kasice nisu puno bolje prolazile
    Tako da mi se ovaj put nije dalo gnjaviti pa bacati

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa moze biti za mlijeko, sir, juhu, sto god zelis, ako te ne smeta sastav te plastike.

    Plasticne posude za hranu, sto ukljucuje i majcino mlijeko (tim vise jer tim mlijekom najcesce hranimo vrlo mlade ljude), bi trebale biti bez ftalata i bez BPA (bisphenol-A). Sterilne posude za urin to nisu.

    Ljudi cesto visekratno koriste i plasticne boce za vodu, sto se takodjer ne bi smjelo jer su napravljene za jednokratnu upotrebu.
    Cek cek cek.
    BPA se ne koristi u proizvodnji PP 5 plastike.
    Svi zivi tekstovi na koje sam naisla to tvrde.
    BPA se koristi u proizvodnji nekih drugih plastika.

  3. #53
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne bih znala te detalje, ne zivim u Hrvatskoj i standardi EU mi nisu napamet poznati. Znam, iz edukacije, da se ne preporuca spremanje hrane u posude koje nisu oznacene kao posude za spremanje hrane.

  4. #54
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Pp5 plastika je najrasirenija u neposrednoj upotrebi, za ljude, pa je tako koristena i za posudice za hranu (sad provjerila svoju). Isto tako ima brojne podvrste i samim tim drukcije elemente u tragovima, koje pokupi tijekom izrade i nikad ne znas koju bi primjesu mogla imati. Npr od pp5 plastike se rade i jednokratne pelene, pa nije bas da bi iz njih jela.
    Zato je najbolje uzimati one koje su namijenjene za cuvanje hrane, jer tvornica koja njih radi mora imati kalupe i pogon koji ne "pusta" u proizvod supstance koje mogu biti stetne kada ih unesemo, ili npr grijanjem (mozes se sloziti da posudici za urin nije u opisu posla da se grije, pa su u tvornici nebitne supstance koje se otpustaju pri visokoj temperaturi).
    Sve to moze biti i puhanje na hladno i mozda su pos.za urin super i za hranu - ali proizvodjac ti to ne moze garantirati i ja osobno necu riskirati.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Moj muz kad je radio spermiogram je za uzorak koristio posudice za urin. Toliko o posudicama "za urin".
    Osim toga bilo sto, sto je sterilno i cemu je svrha bilo sto medicinsko je meni sasvim sigurno i za hranu.
    Na kraju, bebe isto tako hranimo i spricama, a njihova primarna namjena je daleko od grijanja, steriliziranja i hrane.

    Al dobro. Svakom prema njegovom izboru.

  6. #56
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Spricu kojom eventualno hranis bebu ne smrzavas i zagrijavas. Ili barem ne bi trebala.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Znaci steriliziras bocice dude izdajalice i sto sve ne... Ali spricu kojom eventualno hranis bebu, ne.

    Uz epski facepalm, ja se stvarno odjavljujem s ove teme.

  8. #58
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nećeš u šprici pohraniti hranu.

  9. #59
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj ooleot prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci steriliziras bocice dude izdajalice i sto sve ne... Ali spricu kojom eventualno hranis bebu, ne.
    Šprice se kupuju sterilizirane i koriste se samo jednokratno, ne treba brinuti o sterilizaciji

  10. #60
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ooleot prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci steriliziras bocice dude izdajalice i sto sve ne... Ali spricu kojom eventualno hranis bebu, ne.

    Uz epski facepalm, ja se stvarno odjavljujem s ove teme.
    Da... fulala si ceo fudbal.

  11. #61
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

  12. #62
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ah, joj, hvala ti. Partner je opsjednut korištenjem tih odvratnih posuda. Ove godine sam kradom bacila šest komada u kontejner koje je čuvao kao da su suho zlato. Nije primijetio.
    Moram mu ovo pokazat.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Da bas sam si pomislilana vas i kak je *netko* narucil da netko napise potpuno neinformativni, povrsni tekst o zloj plastici koji dolazi u idealno vrijeme kao tocka na i ovoj raspravi.
    A kaj se tice ad hominem komentara, way to go cure, way to go!

  14. #64
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Oprosti, cekaj, jel ti ozbiljno mislis da je netko od nas narucio taj clanak? Ne razumijem u kojem smjeru ide i koje su postavke eventualne teorije zavjere.

    I stvarno ne vidim gdje si ti pronasla ad hominem u bilo cemu sto je itko ovdje napisao.

  15. #65
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Gdje ti je ad hominem?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •