Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: DVD "Mliječna staza"

  1. #1
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno DVD "Mliječna staza"

    Udruga RODA u suradnji s UNICEF-om i Studijom" Dim" napravila je edukativni DVD o dojenju izdan u rujnu 2009. godine. "Mliječna staza - put do uspješnog dojenja" je hrvatski dokumentarno – edukativni film o dojenju namijenjen prvenstveno majkama. Savjetnice za dojenje udruge RODA su ga osmislile, napravile scenarij, organizirale snimanja i sudjelovale u montaži. Produkciju su osigurali UNICEF i Studio "Dim", umnažanje u 50.000 komada je osigurao UNICEF. Režirala ga je Anita Jovanov. Odobren je od stručnog Savjeta za provedbu programa Rodilišta - prijatelji djece.
    Film uz konkretne upute, snimke dojenja i praktične savjete o dojenju, sadrži niz izjava majki i njima bliskih osoba, zdravstvenih stručnjaka i savjetnica za dojenje. Zamišljen je kao priručnik koji će pomoći majkama uputom što raditi u bilo kojoj situaciji s dojenjem, ali i prenijeti osjećaje, probleme i rješenja drugih majki. U vrijeme kad se u našoj zemlji puno radi na podršci dojenju, jer još uvijek nije dostatna svakoj majci, vjerujemo da će im ovaj pristupačan film biti od velike pomoći.


    Kako doći do filma?
    1. Narudžbom preko Rodinog web shopa. DVD je besplatan. Plaća se samo poštarina.
    2. DVD možete preuzeti u sjedištu Udruge RODA, Čanićeva 14, Zagreb.
    3. Film možete u cijelosti pogledati putem interneta:

    http://video.yahoo.com/watch/6483398/16812784

    http://video.yahoo.com/watch/6484727/16815821

    http://video.yahoo.com/watch/6491266/16834173

    http://video.yahoo.com/watch/6489070/16828779


    4.Možete ga skinuti i na sljedećoj stranici:

    http://rapidshare.com/users/JH8MNZ


    Dijelove možete gledati pojedinačno ili se mogu pospojiti nazad u jednu cjelinu pomoću programa HJSplit kojeg se može skinuti s ove stranice:

    http://hjsplit.en.softonic.com/

    Program je vrlo jednostavan i radi na sljedećem principu:
    kad skinete program, otvorite ga i kliknete na JOIN.
    U dijelu programa na kojem pise input file stavite prvi dio filma pod nazivom VTS_01_1.VOB.001 i ako su svi ostali dijelovi u tom istom folderu, on će ih po rednim brojevima pospojiti u jednu cjelinu.
    U output file odredite destinaciju gdje će se taj film sačuvati.

  2. #2

  3. #3
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    nikako ne mogu spojiti delove ovim programom, jer kao da "ne vidi" sve delove. Pomoć!!!

  4. #4
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    odgledala, jako dobar!

    lagana primjedba: u nekom slijedećem filmiću/brošuri ubacite i dojenje duplića. ima nas dosta koji bi dojili blizance, a jako malo informacija. hvala!

  5. #5

  6. #6
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Skužila sam, HJ ti ne lijepi sve dijelove jedan za drugim, to?
    Stavljaš li ih po redu? Pokušaj prvoje jednu po jednu skupinu, npr. 1.2, pa onda 1.3 itd. i kad unutar skupine polijepiš, onda same skupine. Možda tako uspije?

  7. #7
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Ja sam postavila u Jdownloader link iz prvog posta, i skinuo mi je 18 fajlova. Elem, kad pokrenem hjsplit, izaberem opciju join, i odaberem input file, otvara mi se prozor sa folderom u kojem mi je Jdownloader poskidao fajlove, ali se ne pojavi svih 18, već samo 3, VTS_01_3.VOB.013.001
    VTS_01_4.VOB.019.001 i
    VTS_01_5.VOB.025.001.
    Kada selektujem ovaj prvi kao input file, izađe mi obaveštenje "The file with the same name as the output file already exists. HJSplit has therefore appended ".JOINED" to the output file name." i u polje za output file mi automatski doda taj prvi fajl sa ".joined" umesto ".001".
    Kad pritisnem "start" on odradi zadato i napravi neki joined file, i tako sa sva tri koje mi prepoznaje. A šta da radim dalje? I zašto mi ne prepoznaje ove ostale? Palo mi je na pamet da ove ".JOINED" fajlove sada treba prilepiti, ali mi program opet ne daje ništa sem ova gornja 3 fajla

  8. #8
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    marikapika, daj adresu pa cemo ti poslati dvd

  9. #9
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Ivarice, imam ja svoj DVD. Ovo hoću da podelim nekim mamama i trudnicama. Hvala ti
    Posljednje uređivanje od MarikaPika : 19.05.2011. at 17:44

  10. #10
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj MarikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Ivarice, imam ja svoj DVD. Ovo hoću da podelim nekim mamama i trudnicama. Hvala ti

    ne mozes svoj dvd staviti u przilicu i prziti?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Stigao moj DVD, jučer pogledala...divno i korisno. Mislim da ću ga do zime još nekoliko puta pogledati. Hvala vam!

  12. #12
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Jel ima još taj DVD za nabavit ili ću se morat poigrat s skidanjem i spajanjem? :D

  13. #13
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Lupe, naruči preko web shopa, DVD je besplatan.

    http://www.roda.hr/v2/index.php?page...emart&Itemid=6

  14. #14
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Poslala sam joj ja .

  15. #15
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Budući da su gore navedeni linkovi prestali raditi, film Mliječna staza - put do uspješnog dojenja možete odgledati na youtubeu gdje je podijeljen u više dijelova:

    http://www.youtube.com/playlist?list=PLF777E8F16338A0C6



    Ako ga želite skinuti, morate instalirati Youtube downloader ili Internet download manager, ili već neki sličan program.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala na ovom prekrasnom DVD-u, koji sadrži apsolutno sve što se o dojenju treba znati i zahvaljujući kojem dojim svog sinčića bez ijednog problema. Mislim da bi ovaj DVD ginekolozi trebali dijeliti trudnicama.

  17. #17
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    hvala na pohvalama bunny

  18. #18
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Vrlo poučan DVD.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Ja sam prije dva mjeseca na ovoj adresi info@unicef.hr zamolila da mi pošalju DVD "Prve tri su najvažnije" i Rodinu "Mliječnu stazu".
    Stiglo mi je za par dana. Dvd-i su odlični, gledaju se u jednom dahu, naročito Mliječna staza
    Odmah sam naručila i za sestru na Krku, također je jako brzo dobila pošiljku, sve besplatno.
    Tako je ohrabrujuće što u ovom otuđujućem svijetu postoji RODA i "vrsta" ljudi koji ju sačinjavaju.
    Baš vam hvala za Mliječnu stazu, za trud i angažman kojim ste to ostvarili.

  20. #20
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ja sam naručila preko onog linka pa ćemo vidjeti kada će doći .jedva čekam ! piše 32 kn čini mi se poštarina...

  21. #21
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam naručila preko onog linka pa ćemo vidjeti kada će doći .jedva čekam ! piše 32 kn čini mi se poštarina...
    postarinu naplacujemo iskljucivo ako netko iz zagreba narucuje (to webshop ne prepoznaje, ali moje kolegice u uredu da )
    zao nam je, ali nemamo sredstva za to, te postarine placamo iz vlastitih sredstava, od clanarina i sl, pa ako netko bas ne moze naci vremena za prosetati do rodina ureda, onda barem neka plati

    tebi ce stici valjda sljedeci tjedan, godisnji...

  22. #22
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    stiglo ! puno hvala !!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Ja takoder imam taj DVD od prije 3god i evo jedva cekam da ga opet pogledam da se podsjetim ako sam nesto zaboravila.
    Sve sto sam tamo naucila bilo je primjenjeno i uspjesno u stvarnosti i zaista sam zahvalna na tome sto sam uspjela dojiti cak 1i9mj (zbog vrtica)

  24. #24
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Prekrasan film! Hvala šta ste a stavili na youtube! (malo se teže nađe 5. i 6. dio filma, ali nema veze).
    Kad budem u ZG, definitivno ću skoknuti do Rode po dvd (zbilja ga želim imati i pokazati cijeloj familiji )

  25. #25
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sad kad youtube dopusta stavljanje duuugih videa, mogle bi ga podici u komadu

  26. #26
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    sad kad youtube dopusta stavljanje duuugih videa, mogle bi ga podici u komadu
    Like Da, stavite ga cijelog!
    I još nešto, na ovim prethodnim filmićima malo zeza zvuk: ponekad ga nema, ili nije sinkroniziran sa slikom. Ne znam je li to do uploada ili filma, ali mozda sad bude na jubitu bolje funkcioniralo.

  27. #27
    srecha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    ,RovinjIstra
    Postovi
    77

    Početno

    Mi smo dobili dvd na tečaju za trudnice. Iako mi je termin za 3 mjeseca već sam se počela pripremati za dojenje he,he. Malo sam požurila ali mislim da nikad ne možeš dobiti previše informacija. Dvd sam pogledala u jednom dahu! Predivan je! Namjeravam ga pogledati sa svojom mamom da vidi sta je propustila u svoje vrijeme kada Su formule bile jako popularne.
    Rode,svaka vam čast!

  28. #28
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Jučer sam ponovno odgledala film. Ovaj put DVD. I zvuk ni tu nije štimao na pojedinim djelovima. Jednostavno se ništa nije čulo.
    Da li je još netko imao tih problema tj. Je li do filma i montaže zvuka?
    Posljednje uređivanje od lulu-mama : 20.08.2013. at 09:21

  29. #29
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Možete li netko napisat sa koje stranice se može skinuti "Mliječna staza"?

  30. #30
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    https://www.youtube.com/results?sear...%A1nog+dojenja

    ako hoćeš, javi se na pp da ti pošaljem DVD.

  31. #31
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Pogledala sam DVD "Mliječna staza" i mogu reći da je jako poučan i informativan. I ima sve (i više možda) što sam i na tečaju čula o dojenju, tako da ovaj dvd će mi svakako biti "priručnik" za dojenje ili u slučaju nekih problema. Savjetujem svim trudnicama koje namjeravaju dojiti da ga pogledaju. Meni su te inforamcije jako bitne, znam da je praksa nešto sasvim drugo, ali dobro se informirati i znati šta te čeka i kako krenut sa nečim.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,485

    Početno

    Može li se negdje još dobiti cd ili link na filmic, imala sam dost cd koje sam podijelila, neki i za više klinaca, sad mi treba za kolegu.

  33. #33
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Nazovi ured i pitaj da li ih jos ima.
    Kontakt imas na www.roda.hr
    Tesko mi je preko.mobitela vaditi podatke.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,485

    Početno

    U slučaju da nema jel link ok?

  35. #35
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    moze se pogledati na Rodinom You Tube kanalu

    o filmu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •