Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Igre za desetogodišnjake

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno Igre za desetogodišnjake

    Hi mame!!!


    Mozete li mi malo rec čega se vole igrat vaši 9, 10 11, godišnjaci ( cure ili decki)? Trebalo bi mi za jednu priliku pa ako mi mozete pomoć s idejama. Igre mogu bit i pokretne,ali bolje igre koje se igraju za stolom, koje ne zahtjevaju puno pokreta i ne traju predugo??


    Hvala !!!

  2. #2
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    krizic-kruzic
    drzava grad
    kartanje - magarac, mau-mau....

  3. #3
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Čovječe ne ljuti se
    Monopoly
    Vješala

  4. #4
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    sve gore nabrojeno+

    catan (super igra)
    scrable
    u zadnje vrijeme malo poceli sa sahom
    that's life!
    potapanje podmornica

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Osim nabrojenog, moji još vole mlin i mikado.

    Imamo neki set "200 društvenih igara" i tam ima svega i svačega.

    Kad su sami - šah je zakon (iako ne izdrže dulje od 2 partije). S nama - monopoly je još uvijek jako omiljen.

    Vole i "oduzimanje zemlje" u obliku križaljke i vidim da to često igraju u školi.

    No, to su sve igre za relativno mali broj učesnika.

    Za veći broj djece - pantomima (pogađanje crtića ili slikovnica), država-grad (netko je spomenuo ranije).

    Što još? Možda amaterska verzija karaoke (moji imaju cd Jacquesa Houdeka na kojem su i matrice, pa se može nešto smisliti). Ovo je dušu dalo za djevojčice.

    Dobru zabavu!

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ček' malo da se sjetim....


    MI smo u toj dobi pisali "slijepu priču" - uzme se papir a4 ili čak a3, ako je više djece.

    Prvo dijete napiše jednu rečenicu, presavine papir i kaže onom do sebe samo zadnju riječ. Taj nastavlja - napiše rečenicu, zavrne papir da se ne vidi i kaže samo zadnju riječ.... Igra je gotova kad se svi izredaju (ako ih je puno) ili kad se papir ispuni (ako je manje igrača, pa može neki i po više puta).

    Papir se razmota i "slijepa priča" je spremna za čitanje. Garantirano je valjanje od smijeha!

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ako je većina bliže desetoj nego trinaestoj godini, mogao bi dobro proći čak i "kalodoNT"...

    Ako je većina bliže trinaestoj, možda igra asocijacija (slično kao pantomime, ali riječima) na zadanu temu?

    Dalje, može se igrati "zagonetna ličnost": jednoj osobi se na leđa napiše identitet npr. Nikola Tesla, Ben 10 ili Spiderman (taj koji nosi cedulju ne zna što piše) a ostali se prema njemu ponašaju u skladu s tim. Treba paziti da odabir ličnosti bude nešto blisko ekipi i općepoznato (ako su iz razreda, recimo prof. matematike, ako su iz sportskog kluba - trener ili neki sportaš itd... )

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Ček' malo da se sjetim....


    MI smo u toj dobi pisali "slijepu priču" - uzme se papir a4 ili čak a3, ako je više djece.

    Prvo dijete napiše jednu rečenicu, presavine papir i kaže onom do sebe samo zadnju riječ. Taj nastavlja - napiše rečenicu, zavrne papir da se ne vidi i kaže samo zadnju riječ.... Igra je gotova kad se svi izredaju (ako ih je puno) ili kad se papir ispuni (ako je manje igrača, pa može neki i po više puta).

    Papir se razmota i "slijepa priča" je spremna za čitanje. Garantirano je valjanje od smijeha!

    hvala svima na idejama.
    da potrebno je za skupinu djece i ovo je super ideja, sjecam se mi smo to igrali na pitanja prva rečenica ide na pitanje tko? pa gdje, pa sta rade, zasto to rade i na kraju nesto jos......samo ne znam da li da postavlajm pitanja ili da dodajem na rijec......

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ovo s pitanjima je možda još bolje - tada priča ima bar nekakav smisao... Probaj prvo s tom, a ako im se jako dopadne možeš ponuditi i drugu varijantu...

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Evo samo da vam zahvalim na idejama, sve je prošlo super!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •