Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 194

Tema: Skolioza, kako se snalazite?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Znam da ljudi imaju svakojakih iskustva ja Bojića ne bi ni u ludilu. On je gledao moju K. 2 x ko bebu, brzinski UZV, sestra razgibavala kukove, previdio je loš nalaz UZV kukova, i kosu zdjelicu i zbog svega toga završili 2 godine na vježbama (pedijatrica otkrila kosu zdjelicu sa 5 mj., mišić vukao nogicu, bila je cm kraća). Prošli smo i privantike i Šalatu, našli super privatnog ortopeda i s obzirom da je sad sve ok pratimo se u Klaićevoj.. Ja bi u Klaićevoj preporučila dr. Vrdoljaka, on mi je stvarno savšen (kakav otac takav sin).
    Posljednje uređivanje od Roko_mama : 22.09.2013. at 22:40

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da ljudi imaju svakojakih iskustva ja Bojića ne bi ni u ludilu. On je gledao moju K. 2 x ko bebu, brzinski UZV, sestra razgibavala kukove, previdio je loš nalaz UZV kukova, i kosu zdjelicu i zbog svega toga završili 2 godine na vježbama (pedijatrica otkrila kosu zdjelicu sa 5 mj., mišić vukao nogicu, bila je cm kraća). Prošli smo i privantike i Šalatu, našli super privatnog ortopeda i s obzirom da je sad sve ok pratimo se u Klaićevoj.. Ja bi u Klaićevoj preporučila dr. Vrdoljaka, on mi je stvarno savšen (kakav otac takav sin).
    Eh, vidiš, svakojaka iskustva... nakon onog što smo prošli dok je A. bio beba i prohodavao, ja više Vrdoljaku (ocu) ne bih ni u ludilu
    Ali imam samo riječi pohvale za fizikalnu terapiju u Klaićevoj.

  3. #53
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Kako se zove mladi vrdoljak?


    Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Lunahor mladi se zove Ozren i dosta se dugo čeka termin kod njega. Jedno vrijeme su čak po papirima pregledavali tko je hitniji i tak naručivali. Tanja_b vi ste vjerojatno išli k starom dok je bio u Klaićevoj, i mene su upozorili da je dok je radio u Klaićevoj znao biti izrazito neugodan prema roditeljima čak su me i tete na fizikalnoj upozorile na to. No naravno da je druga priča sad kad je privat nas je spasio, htjeli su nam na Šalati uvalit cipelu s povišenjem (s njenih 18 mj. uz napomenu da njoj mišić vuče nogu a nije joj kost kraća) otišli k njemu, savjetovao nas, pregledao i više stvari nego je trebao, stvarno svaka čast. Činjeica je da to nije opravdanje da se treba primjereno ponašat bez obzira gdje radi, ali ja stvarno imam samo riječi pohvale, jer da nije bilo njega moje dijete bi danas bilo invalid. A što se tiče fizikalne u Klaićevoj isto svaka čast tetama imam samo riječi hvale.

  5. #55
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Dobro a jel taj ozren ok? Detaljan , uzme si vremena za detaljan pregled,?
    Jel radi kada popodne?


    Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Ozren je stvarno detaljan, mi smo zadnji put bili više od pola sata kod njega. Da si vremena, možeš ga pitat sve kaj te zanima, ugodan, nježan prema djeci, meni je stvarno ok, a i jako puno ljudi sam čula da su s njim zadovoljni. Mislim da ima jedan dan u tjednu kad je popodne, al to je najbolje provjerit na centralnom naručivanju u Klaićevoj. Možeš i telefonom.

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa Vidi poruku
    na Šalati uvalit cipelu s povišenjem (s njenih 18 mj. uz napomenu da njoj mišić vuče nogu a nije joj kost kraća) otišli k njemu, savjetovao nas, pregledao i više stvari nego je trebao, stvarno svaka čast. Činjeica je da to nije opravdanje da se treba primjereno ponašat bez obzira gdje radi, ali ja stvarno imam samo riječi pohvale, jer da nije bilo njega moje dijete bi danas bilo invalid. A što se tiče fizikalne u Klaićevoj isto svaka čast tetama imam samo riječi hvale.
    kak ste rješili ako ste rješili nejednake noge, moja ima kaže Bojić ( na zadnjem pregledu) fiziološku razliku cca 1cm, ali to nije ništ snimano, navodno da se to može samo rengenskom slikom uvjeriti.

  8. #58
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    evo narucili smo se 5.12 kod vrdoljaka.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Lunahor super ste dobili termin,ja se naručivala u srpnju i dobila početak studenog.
    Jelena točno ti je rekao kosa zdjelica se utvrđuje samo RTG snimkom, moja K je imala jedan od najtežih oblika (prof. Vrdoljak je rekao da mu je ona u cjeloj njegovoj karijeri 2. slučaj po težini s tom dijagnozom, čak joj je prijetilo iskakanje čašice iz kuka kad smo došli k njemu). K. je išla 2 godine na vježbe svaki tjedan u Klaićevu plus naravno doma i uspjeli smo smanjit razliku na cca 0,5 cm. I to ona sama kompenzira, ne primjeti se, izuzev što na jednoj strani tijela ima hipo, a na drugoj hiper tonus, moramo pratit da ne dođe do skolioze, i zato je potrebno da se bavi nekom aktivnošću, najbolje ritmikom, i to ide. Problem bi mogao nastati ukoliko naglo izraste, tada mišić ne bi mogao pratiti rast i mogla bi nastat veća razlika. A toga me upravo strah jer sam ja naglo izrasla, a ona je po rastu na mene. Nama je Vrdoljak rekao da on ne može garantirat da joj danas-sutra neće trebat cipela s povišenjem ali u tom momentu bi joj više štetila jer bi joj doslovce nogicu zabila u kuk, obzirom da se radi o skraćenju mišića a ne kosti.
    Posljednje uređivanje od Roko_mama : 23.09.2013. at 12:25

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    imaš li kakvi link za vježbe za po doma?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Nemam, nama su tete u Klaićevoj pokazale vježbe, bitno je istezanje te noge. Moja K. je sad već veća i ne da više istezat jer viče da ju boli svekaj uspijem napravit je kroz igru. Probaj nazvat u Klaićevu i zamolit ih da ti pokažu ili zamolit Bojića da ti u nalaz napiše da ti tete pokažu vježbe. Stvarno su super tete.

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    kod Bojića idemo u siječnju možda nekaj iskopam prije

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Evo, mi jučer bili kod fizijatrice, i ipak se počelo skraćenje odražavat i na kralježnicu, nalaz je: u testu pretklona diskretni gibus desno, i dalje pratimo, kontrola za 6 mjeseci, pa ćemo vidjet dalje. I dalje vježbe istezanja 2 x dnevno (ne znam kak ćemo jer su mi odbili produženje i moram ić radit). U 11. mj. smo naručeni kod ortopeda, pa ćemo čut kaj će on reći.

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    možda istezanje ubaciti po povratku s posla, pa još posle večeri.

    si se žalila na rješenje?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Pa tak će morat bit, al mi je problem jer je ona krenula u malu školu, pa kad ja dođem doma 3 dana u tjednu nje nema do 19,15 pa to neće proć, i još 2 dana ima ritmiku navečer, pa će nam se bit teško uskladit. Rješenje mi još nije stiglo ali sam zvala HZZO jer mi je danas isticalo (a bilo je konačno s datumom 30.09.) i rekli su da se moram danas javit na posao. U četvrtak bi napokon trebali obavit mikciju pa ću vidjet kakav će bit nalaz, ak će bit ok, neću se žalit jer sumnjam da će mi samo na fizijatrijsku i ortopedsku dijagnozu proć, već ću probat tražit 4 sata, a ako mikcija ne bude u redu onda ću se žalit.

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    u svakom slučaju sretno

  17. #67

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Evo i nas sa skoliozom,nažalost.
    Prvo smo krenuli kod ortopeda zbog stopala, a sad je osim stopala problem i skolioza.
    Bili smo kod Bojića, ali nakon 4 godine hodočašćenja u Klaićevi i nikakvog pomaka sa stopalima a njegov odgovor na moje pitanje je uvjek bio neodređen, htjela sam čuti drugo mišljenje i naručila se kod DR Neven Kauzlarić u Božidarevićevoj.
    Moram priznat da sam bila više nego ugodno iznenađena, prvo čekali samo na termin cca 1mj , kad smo došli da nas primi smo čekali max 15 min , pregledao ju je kompletno, kako je Bojić nije nikada pregledao.

  18. #68
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Drugi tj idemo u klaicevu kod dr vrdoljaka . Sta mogu ocekivat, termin imamo u 12,20. Koliko bi mogli cekat ? Gdje je uopce ortopedska ambulanta?

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Drugi tj idemo u klaicevu kod dr vrdoljaka . Sta mogu ocekivat, termin imamo u 12,20. Koliko bi mogli cekat ? Gdje je uopce ortopedska ambulanta?
    Ne znam za Klaićevu jer sam tam bila s klincima relativno rijetko, ali to nije velika bolnica, snaći ćeš se.

    Samo da odgovorim što možeš očekivati jer sam prošli mjesec vodila sina s istom dijagnozom fizijatru u Božidarevićevu. Dobio je fizikalnu terapiju (10 puta, i to odmah u roku 2-3 dana bez čekanja - upravo smo danas imali zadnju). Tam se uče vježbe za ispravljanje kralježnice koje onda treba redovito raditi doma. Koliko sam vidjela to su vježbe istezanja i jačanja mišića. Ništa ekstra teško, ali treba ih raditi bar svaki drugi dan ili češće da se kompenzira prebrzi rast i višesatno sjedenje u školi i doma.

    Ortopedu idemo početkom 12. mjeseca isto u BOžidarevićevu, ali fizijatar je odmah rekao da dijete ima malo spuštena stopala i da treba uloške za cipele po mjeri, a ne tipizirane iz dućana.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.11.2013. at 23:29

  20. #70

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Ortopedska ambulanta je na 1. katu, kad uđeš desno su stepenice, na prvvi kat i kad se popneš desno do kraja, vidjet ćeš šalter, a čekanje, mi smo znali i po dva sata i više čekat.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    meni su skoliozu otkrili na pregledu pred školu, išla sam na korektivne vježbe svaki dan - to nije dalo baš neki rezultat. Kasnije (cca god, dvije) smo uspjeli doći do dr. Kovača koji je tad radio u Dubravi i tad je slovio (a vjerujem da je još uvijek) za najvećeg stručnjaka u tom području. Uglavnom, on mi je prepisao aparat po noći i uz to sam išla 5 dana tjedno na plivanje da ojačam leđne mišiće. Izbjegla sam operaciju i danas mi se vidi samo kad se sagnem (ta grba)

    vjerujem da je teško vidjeti dijete u onom "oklopu", ali vjerujte mi, meni iz perspektive 6-godišnjakinje uopće nije bilo ni čudno ni strašno

    i mislim da je plivanje puno efikasnije od ikakvih korektivnih vježbi

  22. #72
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj MAMI 2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ortopedska ambulanta je na 1. katu, kad uđeš desno su stepenice, na prvvi kat i kad se popneš desno do kraja, vidjet ćeš šalter, a čekanje, mi smo znali i po dva sata i više čekat.
    to je na putu prema staklenom mostu, inače ako se sječaš gastoenterologa to su one male stepenice koje vode prema gore, taman dođeš pred ortopediju.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.11.2013. at 11:33

  23. #73
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno Skolioza, kako se snalazite?

    Kraj laboratorija ?( gastroent. Idem u srijedu )
    Posljednje uređivanje od lunahor : 24.11.2013. at 21:04

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    s druge strane labosa, ma vidiš iz aviona

  25. #75
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    e da znam, uvijek vidim tamo bebe sto cekaju za kukove.

  26. #76
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Dajte jos koju o dr vrdoljaku ozrenu? Pretpostavljam da nije ko dapic tam to tak brzo ide da nisam nist stigla pitat ni reci da pogleda i stopala.

  27. #77
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Mi kod ortopeda u klaicevoj dr vrdoljaka. Zbilja detaljan odlican dr. Uglavnom jos jedna u nizu krivih dg u odnosu na nasu selsku bolnicu. Nije skolioza vec kifoza, nisu dignuta vec spustena stopala, nema l. kracu nogu vec z. Obje ulosci i vjezbe . :zivili

  28. #78
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    koje vježbe ste dobili za spuštena stopala možda?

    jel mjerio duljine noga ili dao po prosudbi?

  29. #79
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    koje vježbe ste dobili za spuštena stopala možda?

    jel mjerio duljine noga ili dao po prosudbi?
    Mi bili danas kod ortopeda u Božidarevićevoj i dobili preporuku za uloške po mjeri. Znam ja da sin ima blago spuštena stopala. Dok je bio mali (2-3 god), vodili smo ga na Šalatu i dobili savjete. Više se ne sjećam deatlja, ali bila je klasika - hodanje po kamenju na morskoj obali, uobičajeno hodanje na petama i prstima, pa ono kruženje iz gležnjeva i pregibanje... Kad je krenuo u školu, rekli su nam samo da vodimo računa da ima uvijek anatomsku tabanicu u obući i to je za ono vrijeme bilo ok.

    Sve je to funkcioniralo i držalo vodu godinama, ali njemu je noga u 2 godine narasla s 39 na 45/46 pa je i to popustilo, tako da će sad opet raditi vježbe za kičmu i za stopala.

    Nije imao nikakvih smetnji kod hodanja, samo se iskrivio (leđa) pa ga je fizijatar poslao ortopedu. Kaže čovjek ovako: ako vježbaš 1x tjedno, to je kao da ne vježbaš uopće, a ako vježbaš 3x tjedno, to se računa kao da si vježbao svaki dan. Dakle, možeš mirne duše svaki drugi dan i ok (odnosi se na kralježnicu).

    Inače, svaka čast ekipi u Božidarevićevoj, imam samo riječi pohvale.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.12.2013. at 15:02

  30. #80
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    z ima kifoticno drzanje, i desnu nogu kracu 6 mm, dobila povisenje od 4 mm uz uloske jer ima spusteno a ne prepodignuto stopalo i vjezbe, l ima 45 st kifozu. nogu kracu 3 mm al nista s tim, dobila uloske takoder isto stopalo + ortozu za halux valux, vjezbe za kifozu 6 mj, ako ne bude gore onda je to to, ako bude imalo losije i 48 st. dobit ce aparat za kicmu. (pretpostavljam onu plasticnu ortozu ). na 50 st. se inace dobiva aparat. mislim da je to ta ortoza jer je neka cura imala tu plasticnu ortozu a on je napisao njoj slikanje u aparatu kad je isla na rtg. nasu dg je postavio rtg snimanjem, i crtanjem po slici pa mjerenjem kutomjerima. uz to im je na sve moguce nacine vrtio i okretao noge i pokazivao mi kako su im cak i zdjelice u jednu str otisle, koljena itd.
    rtg snimanje smo radili, z. uz povisenje da vidi zdjelicu s povisenjem.

    idem sutra dogovoriti vjezbe , 10 ce ih dobiti a onda bi morale same. razmisljam da ih upisem na rekreaciju korektivna gimnastika. jel ima tko s tim iskustvo ? to bi trebale biti vjezbe za kicmu. i bazen cemo uvest 2x tj. samo nisam sigurna jel obicno plivanje il nesto odredeno bi bilo dobro raidit. idem traziti po netu.

    vi koji nosite ortozu, jel to aparat ? i jel se to nosi cijeli dan i noc ili ?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    z ima kifoticno drzanje, i desnu nogu kracu 6 mm, dobila povisenje od 4 mm uz uloske jer ima spusteno a ne prepodignuto stopalo i vjezbe, l ima 45 st kifozu. nogu kracu 3 mm al nista s tim, dobila uloske takoder isto stopalo + ortozu za halux valux, vjezbe za kifozu 6 mj, ako ne bude gore onda je to to, ako bude imalo losije i 48 st. dobit ce aparat za kicmu. (pretpostavljam onu plasticnu ortozu ). na 50 st. se inace dobiva aparat. mislim da je to ta ortoza jer je neka cura imala tu plasticnu ortozu a on je napisao njoj slikanje u aparatu kad je isla na rtg. nasu dg je postavio rtg snimanjem, i crtanjem po slici pa mjerenjem kutomjerima. uz to im je na sve moguce nacine vrtio i okretao noge i pokazivao mi kako su im cak i zdjelice u jednu str otisle, koljena itd.
    rtg snimanje smo radili, z. uz povisenje da vidi zdjelicu s povisenjem.

    idem sutra dogovoriti vjezbe , 10 ce ih dobiti a onda bi morale same. razmisljam da ih upisem na rekreaciju korektivna gimnastika. jel ima tko s tim iskustvo ? to bi trebale biti vjezbe za kicmu. i bazen cemo uvest 2x tj. samo nisam sigurna jel obicno plivanje il nesto odredeno bi bilo dobro raidit. idem traziti po netu.

    vi koji nosite ortozu, jel to aparat ? i jel se to nosi cijeli dan i noc ili ?
    nama je fizijatrca u božidarevićevoj rekla da uvjek može dobiti vježbe, koliko god hoće. tako da ne mora biti da će dobiti samo 10 komada.
    nama je dijagnoza skolioza.

  32. #82
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    dr je nama i napisao samo vjezbe bez broja, probat cu trazit nasu dr opce prakse uputnicu. al rijec je o groznoj bolnici pa nemam neka ocekivanja.

  33. #83
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku

    vi koji nosite ortozu, jel to aparat ? i jel se to nosi cijeli dan i noc ili ?
    Ortoza je steznik, udlaga. Izgled varira ovisno o tome što se s tim treba postići. Fiksira kralježnicu u odgovarajućem položaju tijekom noći. Ima različitih vrsta. Ima na forumu cura koje su je nosile (ne sjećam se napamet) pa se nadam da će ti se javiti s iskustvom.

    Evo malo više o tome (nemoj se prepasti, za djecu su te ortoze obično mekane i obložene, ali sve je bolje od grbe): http://www.par-mar.com/ortoze_kraljeznica.html

    Oblik ortoze odabire se prema tome koju deformaciju treba ispraviti, a izrađuje se po mjeri. Rezultati su obično jako dobri.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.12.2013. at 09:10

  34. #84
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Da, ja sam nosila steznik (nisam znala da se zove ortoza). Sa ovog linka od Peterlin, moj je bio sličan ovome na dnu stranice - kao sa cvjetićima, plastični. Ispod toga sam nosila potkošulju jer je dosta nezgodan direktno na tijelo (možda su se materijali promijenili od tada - to je bilo prije više od 20 godina). Nosila sam ga cijele dane (noću ne) i morala svaki dan raditi vježbe za jačanje mišića, jer mišići atrofiraju kad su stalno u tome. Ja nisam bila redovita u vježbama i kad sam ga skinula mislim da se to sve dosta vratilo natrag jer nije bilo mišića da drže kičmu... nisam poslije nikad išla na neke kontrole, ali redovito vježbam (pilates, yoga) i nemam (većih) problema. Bila sam granični slučaj za operaciju...
    Ako te još nešto zanima - pitaj.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    dr je nama i napisao samo vjezbe bez broja, probat cu trazit nasu dr opce prakse uputnicu. al rijec je o groznoj bolnici pa nemam neka ocekivanja.
    samo da ti kažem kako ide postupak kod nas:
    ortoped-prvi pregled i kontrola svakih 6 mjeseci (s uputnicom opće prakse)-preporuča vježbe, onda ideš kod fizijatra da ti odredi šta ćeš vježbati
    fizijatar-pregled prije prvog seta vježbi (s uputnicom opće prakse)-piše nalaz i preporuča vrstu vježbi 10 x
    vježbe-opet se prijavljuješ (s uputnicom opće prakse), vježba se oko 2-3 puta tjedno (mi smo išli 3 puta) i tako dok ne odradiš svih 10 puta.
    fizijatar-kontrola (opet s uputnicom opće prakse) nakon odrađenog seta 10 vježbi, preporuča nove vježbe po potrebi, nama uvijek da još.

    malo sam zbrčkala, ali poanta je u tome da ortopedu ideš da ti da dijagnozu i na kontrole kako ti kaže (mi idemo svakih 6 mjeseci), a fizijatru ideš s nalazom od ortopeda i on ti prepisuje vježbe.

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    lunahor a imate li doma i fizijatre, bazen, korektivnu?

    i zanima me kod Zokija su imale neke posebnije vježbe?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.12.2013. at 11:43

  37. #87
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    imamo fizijatre. tak sam i mislila dogovoriti. za sada sam ih jedva namolila da neidemo svaki dan vec 2x tjedno 15 dana,tako da nam je pokriveno sve do kraja sijecnja. onda cemo kod fizijatra molit jos 15 i da mi napise ovako 2 x tj jer ovi na fizikalnoj uporno hoce da to iskoristim svaki dan dolazeci jer to tak ide a djeca nek vjezbaju sama doma. i da je tak najbolje. upisala sam ih i u grad na korektivnu gimnastiku 2x tj /kao rekreacija ali samo s njima radi trenerica / i 2x tj idemo sami na bazen na plivanje. tak da ostaje samo jedan dan bez vjezbe.jelena sve su to iste vjezbe sto ih ima i po netu za kifozu. http://www.fitness.com.hr/vjezbe/fit...e-drzanje.aspx
    za kifozu nije tak bitno ko za skoliozu i vjezbe su opce, al za skoliozu moras znat koju str ravnas.

  38. #88
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    trenerica nam je preporucila da se upisu na odbojku, btw ona ju i vodi. vidit cemo.treba to sve uskladiti sa skolom i glazbenom. za sada cemo ovako. jako sam zadovoljna s korektivnom gimn. jer ih je uzela samo njih dvije u grupu i samo njih radi sat vremena , po potrebi mogu im jos jedan termin uzet.

  39. #89
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    http://www.fizioterapeut.org/kinezit...aljeznicu.html
    evo jos vjezbica. jel netko zna ili moze napisati il ima link na vjezbe u vodi. u bazenu smo prepusteni sami sebi pa da mozda koju vjezbicu napravimo osim prsnog plivanja.

  40. #90
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    bili smo na prvom satu korektivne gimn. jako sam zadovoljna za sada . super trenerica radi s njih dve. kad mi istekne ovo prek bolnice uzet cu im 3x tj. jako intenzivan trening koji traje 1 sat.

  41. #91
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.fizioterapeut.org/kinezit...aljeznicu.html
    evo jos vjezbica. jel netko zna ili moze napisati il ima link na vjezbe u vodi. u bazenu smo prepusteni sami sebi pa da mozda koju vjezbicu napravimo osim prsnog plivanja.
    Pa dovoljno je da samo plivaju. Evo što o tome kažu na web stranici našeg najomiljenijeg bazena: http://www.pk-cerine.hr/zasto_plivanje.aspx

    A ako baš hoćeš konkretno, evo još malo detalja:

    Skolioza – vježbe u bazenu: http://www.youtube.com/watch?v=v9ZoLg1RPcg

    Joga u vodi – primjeri vježbi za korekciju skolioze: http://www.scoliosisnutty.com/water-yoga.php

  42. #92
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Thx peterlin, trebali bi dogovorit neku kavicu na bazenu

  43. #93
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Thx peterlin, trebali bi dogovorit neku kavicu na bazenu
    Aaa, može za vrijeme zimskih praznika. Na taj bazen idemo kad smo kod bake i dede i nema tak dobrog u Zagrebu.

  44. #94
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno Skolioza, kako se snalazite?

    Moze ak ne bu snijega javi kad ste tamo .
    Posljednje uređivanje od lunahor : 09.12.2013. at 08:30

  45. #95
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Mi vjezbamo . Nikako dobit termin za kontrolu kod vrdoljaka(ozrena). Stalno mi otpisuju da nema termine tako daleko otvorene( za 6 mj). Jel ima tko takvo iskustvo? Bas me to muci kaj nemam termin a kontrolu imamo u 6 mj bojim se da ce me zeznut ..

  46. #96
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    sad kad idem kod Bojića, on me sam naruči za kad treba zadnji put je naručio za 8 mjeseci.

  47. #97
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    oznacavam si temu, ima puno korisnih info i linkova
    skolioza, prepoznata na sistematskom pregledu.
    u Klaicevoj pregled i rtg, dr. dao preporuku za fizikalnu terapiju i kontrola za 6mj.
    cekamo termin za fizikalnu

  48. #98

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    Dižem temu. Evo i nas sa skoliozom. Nažalost! Uočena na sistematskom pred upis u 1. razred. Prema procjeni pedijatra i školske liječnice blaga. Naručeni za pregled kod ortopeda no termin je tek najesen na Šalati. U međuvremenu ćemo probati na plivanje. Kakva su iskustva s dječjom ortopedijom na Šalati?

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Tines prvotno napisa Vidi poruku
    Dižem temu. Evo i nas sa skoliozom. Nažalost! Uočena na sistematskom pred upis u 1. razred. Prema procjeni pedijatra i školske liječnice blaga. Naručeni za pregled kod ortopeda no termin je tek najesen na Šalati. U međuvremenu ćemo probati na plivanje. Kakva su iskustva s dječjom ortopedijom na Šalati?
    Mi smo na Šalati. Ne mogu reći ništa o iskustvu jer nemamo nikakav poseban tretman, skolioza je manja od 10 stupnjeva.
    Preporuka: vježbe i plivanje, kontrola svakih 6 mjeseci, jednom godišnje RTG.
    Po riječima ortopeda, nema neke realne opasnosti za pogoršanje do puberteta kad opet krene ubrzani rast.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    A jel taj RTG obvezan ili se može izbjeć ukoliko procijene na pregledu da se radi o blažemu obliku ?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •