Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 197

Tema: Odvikavanje od pelena

  1. #101
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Eto da ja prijavim da ipak nakon 2 mj.je uspjelo! Još ga moram podsjećati da ide piškiti i ponekad mu pobjegne malo u gaće , ali pregrmio je to kakanje u tutu ( pokakao se jednom prije mjesec dana i onda opet nije htio u tutu ni za živu glavu) , a piški samo na wc.. Pokušavala sam svašta i onda sam rekla stop, prestala ga 'daviti' s time i onda je sam odlučio i prije tjedan dana tražio sam tutu da kaka.. Valjda je trebao sam sazriti..

  2. #102

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Eto da ja prijavim da ipak nakon 2 mj.je uspjelo! Još ga moram podsjećati da ide piškiti i ponekad mu pobjegne malo u gaće , ali pregrmio je to kakanje u tutu ( pokakao se jednom prije mjesec dana i onda opet nije htio u tutu ni za živu glavu) , a piški samo na wc.. Pokušavala sam svašta i onda sam rekla stop, prestala ga 'daviti' s time i onda je sam odlučio i prije tjedan dana tražio sam tutu da kaka.. Valjda je trebao sam sazriti..
    Sličnu situaciju imam i ja. Neki put hoće na tutu, neki put odbija i to tako histerično kao da ga tjeram na neku jako groznu stvar.
    Razmišljam da li ga pustiti da sam odluči kad će i hoće li uopće ili ga onako po procjeni stavljati na tutu (ujutro odmah nakon buđenja, poslije doručka....)
    Na jesen kreće u vrtić, u mlađu vrtćku, i tete su mi rekle da mora ostaviti pelenu preko ljeta jer u toj skupini nema presvlačenja pelena.
    Pitam se, hoće li uspjeti to odvikavanje, i malo sam zabrinuta što sve ide tako sporo.

  3. #103

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno

    prvi put smo pokazali tutu i objasnili da se tu treba sjest.....pa smo mi u robi kao sjeli i pokazali mama , tata.....ajde sad ti...ali nista od toga...on je samo zapovijedao sad mama, sad tata i odustali smo. sljedeci put smo donijeli tutu u dnevni i citali smo pricu dok je sjedio na tuti i cak se malo popiskio a da nije nitko ni primjetio.to je bilo kroz igru, zabavno... ali od tada nece da sjedne nikako na tutu. ne zelim ga prisiljavat. kad je u gacicama bio 2 puta odma kad se pokakio dosao mi je pokazat.
    Posljednje uređivanje od kiri- : 16.07.2016. at 00:42

  4. #104
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Diana nije baš da mora ostavit pelene, a nego je to preporuka, u slučaju da ih neće ostavit naravno da će ga teta preslacit u njih. Moji su svi ostavili pelene do 2godine,cura do godine i pol, sjećam se kad je bila 2.5i pisala u vrtiću, da me tražila jedna cura par dana mlada od moje da je stavim pisati i tete mi nisu dale, nije bitno kaj meni nisu dale da je diram, nego nisu ni nju htjele stavit, kao ona ima pelene kaj će joj wc, baš tim riječima. Kad je mali s, 2.5 krenuo u vrtić bio je jedini bez pelene, a kako je doma bio na kahlicu, onda sam tražila da mu nabave stolce tako da se može sam popeti za wc. Navlake je djecu po ljeti skinuti, pa ak se popisati,, /pokenjaju očisti se to, s vremenom će prijavljivali.
    Sjećam se mog najstarijeg u dobi od, 21-22mjeseca kad smo počeli skidati pelenu, imam Frend ići koja ima curu stariju od mojeg 14.5mjeseci, koja još tad nije počela skidati pelene, a moj uspješno odradio prvo planinarenje bez pelena. Istina da smo godinama nosili kahlicu, i sad još nosimo za najmanjeg. I tako se tamo mi po Šibeniku imam neku sitnu klupu za njega i vodu i otkačenu kahlicu

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Jelena, ja to nisam baš shvatila kao preporuku, jer su mi tete rekle, u slučaju da se mali ne skine iz pelena, da će ga morati prebaciti ponovo u jasličku skupinu. To mi baš ne bi bilo drago i zbog toga jer se teško navikava na nove osobe i sad bi nova djeca i nove tete bile velika promjena koju ne bi tako lako prihvatio što bi dodatno otežalo cjelokupnu situaciju.
    Pokušat ću još, nakon razgovora sa psihologom, navesti ga da prihvati tutu i odbaci pelenu. Vjerujem da ću od psihologa dobiti neki savjet kako to napraviti a da ne bude frustrirajuće za maloga.
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 17.07.2016. at 20:16

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Kod nas je više preporuka, a u slučaju da se ne skine s određenim brojem godina onda su znale par puta dete skinuti i samo ga posjesti, nekad kad su bile kahlicu u vrtiću znali su napraviti krug i djecu poslagati, to je bilo dosta smiješno.
    Kao djeca rade ententini pa koji će sjest

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja došla ovdje samo da se ohrabrim na skidanje pelene Cura (2 god) rado sjeda na wc školjku (nikada nisam koristila tutu), jednom je čak sama pitala da ide kakiti i pokakila se u školjku, javlja kad izvrši nuždu u pelene... Ali onda se opet desi koja nezgoda i sad smo ni tamo ni vamo. Nisam svjesno odlučila da joj skidam pelenu, ali ona je već sama neko vrijeme skida jer joj smeta, a ja nikako da skupim volje i da joj defintivno skinem pelenu :nemajka Vidi se da je 3.dijete, nemam više živaca

  8. #108
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Za kaj meni je s trećim bilo najlakse

  9. #109
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Mi smo na moru pa je bez pelene (2,4g) Dugo već zna reci da joj se kaka, ali piskenje ne. Sad je prošlo nekoliko dana i kombinira prijavljivanje i jednog i drugog, ali i ostavljanje tragova ili mi nekad lovimo :D Kakogod, meni se čini da je dobro.

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Je tako je u pocetku

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno

    da pitam iskusne mame..... kad mi nitko nije ogdovorio na prethodnu poruku onda cu ovako postavit pitanje......jel ok da samo umjesto pelene pocnem oblacit gacice pa kad mi najavi, donesem tutu? ili kako?

  12. #112
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Pa ja sam tako sa oboje, stavila im gačice i posjedala svaka pola sata na tutu. E sad mala mi nikad nije popiškila gačice, odmah je skužila stvar.
    A sin se dvaput popiškio u gaće na pod , pa je skužio da nema pelenu i da mora sjesti na tutu, pa je dvaput sjeo na tutu u gaćama i kroz gaće piškio, pa je skužio da mora ipak gaće skinuti i to je to.
    Tuta je uvijek stajala na sredini dnevnog na istom mjestu. Kroz par dane je počeo kontrolirati i piškanje i kakanje. Mislim da je drugačije kad oni osjete mokro na sebi , shvate da to baš ne bi tako trebalo biti.
    Sad mali ni u more neće da piški kroz kupaće

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno

    da, ja sam mu 2 puta obukla gacice i odma je dosao do mene kad se pokakao.. znaci to je to. a noc? odma skinit ili ne? koliko su tvoji bili stari?

  14. #114
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam nocnu skinula par dana nakon skidanja dnevne pelene. On je bio 2 godine i 8 mjeseci. (Znao je i prije toga, ali morali smo nazad u pelenu zbog dugotrajne terapije zbog problema s crijevima i konstipacijom.)

  15. #115
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Moja ima jos noćnu, a gaćice je popiskila 22 puta, a ne dva :D Iako se budi sa sam pelenom, ali nemam presvlaku za krevet.

  16. #116
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj kiri- prvotno napisa Vidi poruku
    da pitam iskusne mame..... kad mi nitko nije ogdovorio na prethodnu poruku onda cu ovako postavit pitanje......jel ok da samo umjesto pelene pocnem oblacit gacice pa kad mi najavi, donesem tutu? ili kako?
    Mi smo tako. S tim da nismo cekali najavu vec bi svako malo ih postavili na tutu (pa uz tutu citali, pjevali itd), a kad bi obavili posao veselili se i pljeskali. Nakon nekog vremena poceli su najavljivati (kaka je bila nasa rijec). Ali nasi su bili stvarno mali, s 15 mjeseci i s 13 mjeseci kad smo poceli tako da je "kaka" prva rijec, uz mama i dada

  17. #117
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Curici sam nočnu držala dok nisam potrošila paket pelena do kraja znači još par tjedana. Pa sam je onda budila jednom za piškanje oko ponoči isto još 2-3 tjedna. Nepotrebno vjerovatno.
    Za sina sam primjetila da mu je pelena suha ujutro još oko nove godine, kada je prestao nacicavati se svaka 2 sata i spavati cijelu noć. Ali evo čekala sam ljeto da sve skinemo.
    E da to pljeskanje cijele obitelji ih stvarno motivira

  18. #118
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi smo nocno skinuli valjda godinu dana prije dnevne... jednostavno po noci nije piskio... osim kad bi bio prehladjen ili se bas nalio prije spavanja... u takvoj situaciji se i danas zna popiskit u krevet...

  19. #119

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo tako. S tim da nismo cekali najavu vec bi svako malo ih postavili na tutu (pa uz tutu citali, pjevali itd), a kad bi obavili posao veselili se i pljeskali. Nakon nekog vremena poceli su najavljivati (kaka je bila nasa rijec). Ali nasi su bili stvarno mali, s 15 mjeseci i s 13 mjeseci kad smo poceli tako da je "kaka" prva rijec, uz mama i dada
    ancice a koliko je trajalo odvikavanje sa tako malom djecom? mi imamo 16.5 mj

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Moj kći je skinila pelenu kad je imala oko dvije godine i to tako, da smo otisli na daljsi odmor i "zaborovili" pelenu kod kuće.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav moja P.ima 3 god i prije 5 dana prvi put kaze mama necu pelenu to tiska i to fuj ali ne zeli sjesti ni na tutu ni na skoljku kad joj se piski drzi se medju noge skace svasta samo nikako da sjedne i skine se vise neznam na koji nacin i kako svaki put se popiski u gace i to stojecki ni cucnuti cak ne zeli.
    Molim Vas neki savjet

  22. #122
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    mi imamo 3 godine i jos imamo pelenu. ne govorimo jedno kaj je pocela govoriti fuj, kad se vec popisa u pelenu, na wcu ne sjedi , na tuti hoce sjediti ali nista ne obavi.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Dobar dan! Kod nas isti problem mali mi ima 3 god i jos uvijek ima pelenu probala sam mu skinuti jedan dan al se popisao svaki put u gace govorim mu stalno da mora reci kad ide na tutu al nista neznam sto da napravim svjesna sam da nije to lako

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Moja cura ima 2godine i 9mjeseci.Odvikavanje je proslo glatko.Vec drugi dan. Nakon tjedan dana skinila sam joj i nocnu pelenu.Za sad sve stima.
    Sin se odvikavao od pelene s tocno 2godine. Nakon mjesec dana zapisavanja po stanu,doslo mu je u glavu.Za to vrijeme odjevala sam mu duze majce pa je bio gologuz.Piskio je stojeci. Nocnu je nosio do 3.god.
    Zakljucak:Nema pravila.Svako dijete je razlicito.

  25. #125
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    mi smo krenuli 2.1. s odvikavanjem...2 godine i 10mj ima
    prvi dan 8 puta presvlacili gace
    drugi dan 5 puta
    treci dan jednom presvlacili, prvi puta pokako se i pisao u tutu
    izgleda da ide na bolje
    po noci mu ne stavljam pelenu, suh je
    kazu da ako je nocna suha- da je dijete spremno
    tako mi je bilo i kod prvoga-za 7 dana se odviknuo...isto je bio star
    idemo dalje...pisem nastavak

  26. #126
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    evo nas...cetvrti i peti dan po jednom se zaigrao i popiskio u gace
    od 6. dana bez ijednog pisanja ili kakanja u pelenu
    od ponedjeljka ide u vrtic, pa je i tamo savladao mali wc
    ponosna mama

  27. #127
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pomagajte!
    malena je navrsila dvije godine i konacno smo na odvikavanju
    pisanje super, svladala u dan i pol (naravno da ce biti jos nezgoda)
    aaaaali, kakati nece, kao da se boji
    ne znam sto napraviti, jer ostale cure su s godinu dana vec kakale u tutu, i to redovno, tako da smo za odvikavanje imale samo pisanje i to u puno ranijoj dobi od ove tvrdoglavke
    ovo mi je totalno novi moment i ne znam sto napraviti
    njoj dodje sila, sjedne na tutu i odmah ustane i klima glavom da nece
    jednom se pokakala u gace odmah nakon popodnevnog spavanja, nije ni javila da je budna
    i jednom je krenula u gace pa sam je brzo stavila na tutu
    tad je pokala samo malo i odmah ustala
    nije joj se dopalo
    vracanje pelena nije opcija
    help!

  28. #128
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Jesi probala da ide na wc? To je palilo kod nećakinje. Ne vidi kaku, nije ona kakila (a je), pa puštanje vode kao zabava i tako joj je s vremenom sve skupa postalo zabavno.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  29. #129
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    jesam
    nece
    isto kao i na tutu, sjedne, kao stisne i odmah odustane
    nekad s tute trazi wc, al opet nista ne obavi
    danas bas nista...

  30. #130
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    A vratiti pelenu samo za kakanje? Ono, kad vidiš da joj se kaka i iscrpite pokušaj na tuti ili školjki. To ti isto nije opcija?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  31. #131
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ne bih to
    rekli smo da nemamo vise pelena i ne bih je htjela zbunjivati, da ne pomisli da je i za pisanje

  32. #132
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    E, to bi bilo to od mene ondak.
    Valjda će se javiti netko inventivniji od mene i moje ekipe.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  33. #133
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma hvala ti puno
    ja se nisam dosjetila niceg vise nego ti
    i stvarno ne znam sto bih jos mogla, osim vratiti pelenu, a to ne bih
    evo, bas je maloprije trazila tutu pa sa nje trazila wc
    na kraju se samo popiskila
    a prdi majko mila, cijeli boravak nam zasmrdi
    al kakat nece...od jutros je vec jedno 10 puta sjela na tutu i odmah ustala i obukla se

  34. #134
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Uuu, sjetila sam se još nečeg, jer mi smo vratili pelenu za kakanje samo na jedan dan. Bilo je il se bacit s balkona il da se na bilo koji način pokaka. Idući dan je bio na čuvanju pa ga je sveki posjela na tutu ispred laptopa, pustila mu crtić i tako se opustio i obavio a da nije ni skužio. To se vjerojatno ne preporuča al nakon toga je išao na tutu bez problema.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  35. #135
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    evo, probala
    sjedila je dvije minute umjesto dvije sekunde
    i nista nije obavila
    a svako malo se skida i sjeda na tutu
    sila joj je, a nece
    pisanje bez problema, osim sto vani nece onu sklopivu tutu, nego piski u travu

    kod vas je nakon toga prestala drama?

  36. #136
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Nek proba onda kasnije

  37. #137
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pa jelena probava svakih par minuta vec skoro 3 dana

  38. #138
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Produlji na pol sata sat ili kad vec hoce

  39. #139
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    jelena uopce te ne kuzim kaj hoces reci
    ona sama dolazi, skida se i sjeda na tutu
    kad joj se pisa kaze “pi” i popisa se
    kad joj se kaka kaze “ka” sjedne, ustane, obuce se i ode
    koji dio da ja produzim? nema to veze samnom
    prestala sam joj nuditi, jer tad nece uopce ni sjesti

    uglavnom, pokakala se u gace u kinderbetu nakon popodnevnog spavanca
    lezala sam pored i skuzila da kaka, al sam je pustila
    bolje i to, nego da se skroz zastopa
    rekla sam joj da nema veze, al da drugi put trazi tutu
    dakle, nema bas nekog pomaka

  40. #140
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Pa onda cete iznenaditi jednom
    Ajde nek duze veli kaaaaaa

  41. #141
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja se nadam ugodno

  42. #142
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku

    kod vas je nakon toga prestala drama?
    Je. Al smo se tek pred neki dan riješili tute i gledanja crtića dok je na tuti. Znao je po pol ure i više sjediti i stalno vikati da nije još gotov. Svako riješenje, novi problem.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  43. #143
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ginger a da ubacis koju pjesmicu u sranje? Ja bas ne bi crtice
    Ili joj das neku knjigu da cita?

  44. #144
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma znas sta, bas me briga je li pjesmica ili crtic
    al ne funkcionira ni jedno, ni drugo
    piski bez problema, al kad joj se kaka - sjedne i ustane
    od ekrana sama odustane...knjige takodjer

    eryn ja bih bila zadovoljna i takvim rjesenjem
    to mi je manje zlo nego nekakanje

  45. #145
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    I mi smo s p. Imali taj problem, trajao je nekih cca 2 tjedna.
    Pošto smo mi bili na moru kad smo ju odvikavali, ja sam nakon dva tri dana odbijanja kakanja, čučnula i uzela ju u ruke, tako da su joj noge bile prebačene preko mojih ruku, i malo više a guza joj je bila malo niže, što je prirodan položaj za kakanje (pa bi i govance izletilo).
    Tako smo to obavljale par dana, pa je nekako prihvatila wc, s time da je još neko vrijeme kad bi trebala kakati, imala visinske pripreme oko toga.

    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  46. #146
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    I davala sam joj da jede jogurte i slično., Da se ne počepi.

    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  47. #147
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    e to jos nisam probala, budem kad se probudi
    hm, nad wc-om ili tutom?

    jogurte dajem
    danas sam joj dala i malu zlicicu portalaka
    strah me isto da ne postane pretvrdo pa izazove jos veci problem

    pisanje je zato super
    sama trazi

  48. #148
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Ginger,kako je kod vas islo/krenulo odvikavanje tako malenih?
    Moja ce na ljeto imati 18mj i mislila sam iz fore probati kako bi to islo

  49. #149
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Moji svo troje su to sredili u dobi od 17 do 22 mjeseca.gingerina je godinu starija.klinka je s 18 bila u jaslicama jedina bez pelena i tak skoro godinu dana
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.05.2019. at 15:33

  50. #150
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Kako to meni genijalno zvuci,al nekako mi u glavi tesko izvodivo. Al probat cu kad dode ljeto

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •