Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Prezervacija morske vode!?

  1. #1
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno Prezervacija morske vode!?

    Moja šogorica živi na moru i njen malički (2g.) kad je bio bolestan i šmrkav ona je morsku vodu prokuhala i s tim mu kapala nosić ili ga inhalirala. Kaže da nije ništa učinkovitije koristila.

    Mi koristimo sterimar za bebe kad je mojoj V. nosić zaštopan , ali me zanima za budućnost da li je moguće uzeti morsku vodu i na neki način ju uskladištiti pa ju koristiti kad zatreba?! Da li netko zna kako se uskladišteni minerali i vitamini u morskoj vodi ponašaju nakon nekog vremena (da se ne bi usmrdila voda obzirom da u njoj ima i mikroorganizama i ko zna čega sve ne), da ne bi postala štetnija više nego korisna!?
    Nažalost živim na kopnu pa nemrem mojoj V. priuštiti disanje pravog morskog zraka svaki dan!

    Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    190

    Početno

    u morskoj vodi ima puno manje mikroorganizama nego u slatkoj. A minerali se nemaju što mijenjati.
    Moj stari je svojevremeno donosio po kanister s mora 10L i koristio dok ne potroši, ništa joj nije bilo.

  3. #3
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Hvala ti na odgovoru. Ma svakako ću naručit od šogi jedan karnister, ali me zanimalo jer se ipak radi o bebi. Znam da sol ubija razne baje, ali opet...!

  4. #4
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pazi da onaj tko ti uzima more to napravi iz malo dubljeg mora. Bilo bi idealno da nekakvim brodićem ode mrvicu dalje i uzme more jer je razlika u čistoći velika

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Mislim da i u apoteci imaju neke proizvode na toj bazi.
    Počinje sa "Aqva ...
    Uštrca se u nos.
    Pitaj.

  6. #6
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa je, svi ti sterimari isl su na morskoj bazi. Ali ona hoće baš more

  7. #7
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Fala Trina.
    Tak sam si i mislila. Ne baš sa plaže već malo dalje. Znam da su svi ovi pripravci u apotekama kao morska voda ali blaže, tj, fiziološka s dodacima soli da bi se dobio omjer kao voda u tijelu - piše u sastavu. Probat ćemo sačuvati jednu flašu pa ću vidjeti, ali bum testirala na sebi!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •