Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Kaže "izgubila sam živce" :(

  1. #1
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno Kaže "izgubila sam živce" :(

    Definitivno sam tužna

    Od prvog dana nakon poroda pomagala sam rodici da dojenje krene najbolje što može, pričala s njom satima, pokazivala, savjetovala, prošli smo početnu prepunjenost, strahove, nedoumice, ma satima i satima sam joj pričala, objašnjavala, uzimala dragocjeno dijete svom djetetu da bi njenom pomogla.
    Dvadeset dana nakon poroda pojavila se sumnja u količinu mlijeka, uvjeravala sam je da je sve uredu, jer sam pratila svaki korak od početka i nije bilo šanse da se išta loše desilo (naravno ako me slušala).
    Rekla sam joj tada, ok, ako nisi sigurna pričekaj još deset dana do prvog pregleda, ništa te ne košta (tim sam je riječima smirila). Na pregledu beba prvi mjesec dobila 1350 g :D
    Presretne obje krenule smo dalje, tupila sam i tupila o skoku u razvoju u trećem mjesecu, jer sam znala da bi moglo ići naopako ako je ne uvjerim da će proći.
    Drugi mjesec bebino plakanje i nerviranje na lijevoj sisi opet je unazadilo i obeshrabrilo. Pretpostavila sam da bi mogao biti problem slabiji LD pa sam joj, da je umirim objasnila to i rekla da uvijek stavlja topli oblog na lijevu dojku prije dojenja. I to je upalilo i lijeva sisa je opet bila uredu :D
    Krajem mjeseca opet strah da nema mlijeka. Stalno mi je govorila da je beba gladna i da plače gladna. Kupila je čak i vagu, bacila puste pare i vagala dijete svaki dan. Ajde i to joj objasnih.
    Na kontroli drugog mjeseca beba napredovala 1100 g.
    Sa dva i pol mjeseca opet suze, gladna je beba i plače jako puno, nema mlijeka, više nisu pune kao prije. Opet ja satima objašnjavaj, ponovno sam čitala sve RODINE tekstove i stalno sebi ponavljala da je kao to normalno da se boji i da ću pomoći koliko mogu.

    Neko vrijeme se nismo čule, možda desetak dana i nakon toga, kad sam nazvala da vidim kako su, rekla mi je da je izgubila živce, da muči i sebe i dijete i da je morala dodati bočicu.
    Ja sam to shvatila kao jedan obrok, ali ona je skroz prekinula dojenje.

    Bože pa ja sam pretužna.
    Pa da je to dijete malo napredovalo ja bi razumijela strah, ali ovako
    Ma ne mogu vjerovati da sam ovakvu glupost doživjela.

    Ma briga me što sam satima i danima tupila, nije to bitno, bitno je to da malena beba više ne doji, nema utjehu i nema majčinu blizinu.
    Falit će to bebi sigurno, posebno noću

  2. #2
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Da ne bi netko krivo shvatio, nisam rekla da stavlja obloge radi toga da pojača LD, već sam znala da joj treba "nešto" da joj zavara psihu, a to mi se činilo najjednostavnijim, a svakako nije odmoglo.

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mama je nekud otputovala :?

  4. #4
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Mama je nekud otputovala :?
    Ako si s ovim mislila na put u smislu da je bila odvojena od djeteta nije, a ako si mislila mozgom, to očito jest :/

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne, čudi me da je beba izgubila majčinu blizinu i utjehu, ako je prestala dojiti. Zato sam pomislila da je majka nekamo otišla.

  6. #6
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    a dobro, kaj sad
    pa ne doje svi
    ne mozes nikoga na nis prisilit

    ja to ne bi shvacala tak tragicno
    ti si dala sve od sebe, a izbor je na kraju uvijek njezin
    zna sve prednosti, educirala si je
    punoljetna je
    izabrala je nesto drugo

    sisaj dalje

  7. #7
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Mukice
    Ma naravno, slažem se s tobom, ali znaš, zaboli, zamisli da ta malena bebica navečer traži mami siku, a mama je više neda
    Ja se više ne petljam u dojenje.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ti si se malo pogubila. to je njezina beba, njezine dojke, njezini zivci, njezin strah, njezina odgovornost. ne tvoja.


    pomogla si joj kad te pitala, ima pravo ne poslusati.

  9. #9
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Mama je nekud otputovala :?

    I ja sam to htjela pitati.
    Pepita, skidam kapu tebi na trudu i brizi, ali izjava da je dijete samim prestankom dojenja izgubilo majčinu utjehu i blizinu nikako ne stoji.
    Ne ulazim u to kakva je tvoja rodica majka, ali ne vrijedi baš uvijek teza bočica=loša majka.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Mukice
    Ma naravno, slažem se s tobom, ali znaš, zaboli, zamisli da ta malena bebica navečer traži mami siku, a mama je više neda
    Ja se više ne petljam u dojenje.
    oh, fakat si pretjerala

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Staro je pravilo ne savjetovati poznate u vezi dojenja.

    Jer ti bude previše stalo, pa trpiš ovakve emocionalne krize kad nešto krene loše.
    I zato što- paradoksalno zvuči- često osoba koju savjetuješ s rezervom prima tvoje savjete baš zato što ti je posebno stalo. Često više vjeruju emocionalno neeutralnom savjetodavcu.

    Zato- podržati: uvijek.
    Ako nešto pitaju: odgovoriš.
    Ali inajbolje: uputiti na drugog savjetodavca (za kojeg vjeruješ da će dati dobar savjet- SOS telefon, literaturu, Rodin portal, šta već...)

    Ti si svoje napravila.
    Da nisi: dijete možda ne bi uživalo dobrobiti dojenja i majčinog mlijkea ovoliko dugo.

  12. #12
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Pretjerala ili ne, svejedno mi je žao.
    Ne kažem da je bočica=utjeha, ali ako je dijete bilo zadovoljno i napredovalo preko 1000 g onda bi joj moglo to nedostajati.
    U početku je dijete odbijalo bočicu, ali su se svi potrudili da je prihvati.
    Ma ne osuđujem ja, nisam joj ništa rekla jer to nije moja stvar.
    Samo mi žao, ne znam što se desilo i bit će mi žao ako požali.

    Cure ne plačem, samo mi žao
    Da ne bi netko mislio da sam u tko zna kakvom stanju

  13. #13
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    ti si se malo pogubila. to je njezina beba, njezine dojke, njezini zivci, njezin strah, njezina odgovornost. ne tvoja.


    pomogla si joj kad te pitala, ima pravo ne poslusati.
    Uopće se nisam pogubila i ovog gore nabrojanog sam svjesna.
    Sama je forsirala, zvala, tražila savjete i sl. kad je prestala i ja sam prestala.
    To što mi je žao ne znači da sam se pogubila.

    Nisam pretjerala, općepoznato je da dojenje nije samo hranjenje, dojila sam pa znam što sve ide uz dojenje. Jer da je samo hranjenje ne bi moja susjeda još uvijek cijelu noć dojila dijete koje uopće praktički ne siše, već drži maminu dojku u ustima (dijete staro skoro dvije godine)

  14. #14
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj paklenica prvotno napisa
    Jer ti bude previše stalo, pa trpiš ovakve emocionalne krize kad nešto krene loše.
    Žao mi je, jako mi je žao, ali da sam luda od toga i nisam, samo sam eto još jednu ovakvu priču htjela podijeliti s vama.
    A za ovo pravilo nisam znala i hvala ti na napisanom definitivno upućujem na RODA SOS

  15. #15
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno Re: Kaže "izgubila sam živce" :(

    Citiraj Pepita prvotno napisa

    Ma briga me što sam satima i danima tupila, nije to bitno, bitno je to da malena beba više ne doji, nema utjehu i nema majčinu blizinu.
    Falit će to bebi sigurno, posebno noću
    nevjerojatna je arogantnost kojom zračiš.
    ali vidim da to dolazi od tvoje neinformiranosti. pa za tvoju informaciju, nedojeno dijete njegova majka može jednako kvalitetno utješiti i biti mu blizu kao i dojeno.
    dokaz tomu su nebrojena nedojena djeca koja su izrasla u fine, pristojne, psihološki zdrave individue koje su usto i iznimno povezane sa svojim roditeljima.
    dok majka svojem djetetu daje bočicu jednako mu je blizu kao i ona koja svojem daje sisu. i jednako ga voli. i njezino dijete se osjeća jednako voljeno i zaštićeno.
    to ti je znanstveno dokazana činjenica.

    uostalom, nismo čuli što tvoja rodica ima za reći. ustvari su najgore teme one u kojima se priča o nekom trećem koga na forumu nema pa onda niti ne možemo znati pravu istinu.
    ja ne vjerujem da je tvoja rodica odustala zato što je mozgom otputovala nekamo. to je tvoja interpretacija, a inače ne vjerujem pričama iz treće ruke. ili onima koje uopće nemaju svrhe. poput ove tvoje. koja je, čini se, napisana isključivo radi samopromocije.

  16. #16
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja cu potpisati paklenicu.

    i meni bi bilo zao da sam na tvom mjestu. treba sad preci preko toga i vozi dalje. drugi put pripazi koliko se emocionalno unosis u savjetovanje, to je najpametnije kaj ti mogu napisati :/

  17. #17
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    gledaj na to ovako - pomogla si joj i uz tu je pomoć dojila skoro 3 mjeseca.
    da toga nije bilo vjerojatno bi odustala ranije.
    nemaš zbog čega žaliti, dala si sve od sebe.
    majku u potpunosti razumijem, prolazila sam slično i na kraju odustala uz isti zaključak - zašto mučiti i sebe i dijete.
    nismo svi isti, netko je veći borac i ne odustaje, a nekoga i male nedaće ubediraju.
    nek je dijete živahno i zdravo i ima pored sebe zadovoljnu i smirenu majku.

  18. #18
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    i ja sam skoro istu "gresku" napravila. pokusala savjetovat prijateljicu, koja je htjela dojiti. vidjevsi da ona ima svoju istinu o dojenju a ja svoju, ostavila sam joj broj sos telefona i rekla da su to super zenskice-savjetnice.
    prije 2 tjedna smo bili na krstenju malenog smotuljka i vidila sam da vise ne doji. bilo mi je jako zao, ali eto. to je njena odluka. ja sam ju usmjerila na izvor informacija, ona nije htjela - prica gotova.

    razumijem te u potpunosti, ali ne bori se svako tako jako za dojenje kao sto si npr ti ili ja. za nekoga je bocica opcija - za nekoga nije.

  19. #19
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ma dobro, svo zlo u tome, ali eto, šteta je bilo prekinuti tako divan početak dojenja. Njena odluka, a ja ću je podržati što god odlučila, jer zadnje na pameti mi je bilo koga kritizirati.

    Cure

  20. #20
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    našla sam se u sličnoj situaciji, isto je tako završilo. meni je baš bilo žao.

  21. #21
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Ma dobro, svo zlo u tome, ali eto, šteta je bilo prekinuti tako divan početak dojenja. Njena odluka, a ja ću je podržati što god odlučila, jer zadnje na pameti mi je bilo koga kritizirati.

    Cure
    ne vidim svrhu otvaranja teme onda...

    ne kužim :?

    ne kritiziraš ju, nego ti nije pravo što je prestala dojiti svoje dijete
    ako ju zbilja podržavaš u svemu što odluči čemu onda ova tema?

    ili je ovo topik podrške? ako je, ispričavam se...

  22. #22
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa

    ne vidim svrhu otvaranja teme onda...

    ne kužim :?
    ja čitam već par puta i uopće mi nije jasno koja je svrha ove teme???

    Tražiš da:
    1. tebe tješimo i hvalimo da si dala sve od sebe, oduzimala od vremena koje si mogla provesti sa svojim djetetom a posvetila si savjetovanju o dojenju?

    2. pljujemo po ženi koja je (iz tebi nepoznatih razloga) prestala dojiti svoje dijete unatoč tvom velikom trudu?

    3. plačemo zbog djeteta koje je ostalo bez utjehe i šta ja znam šta si sve nabrojala??? (a sama kažeš da znaš da dojka nije samo hrana nego utjeha jer to vidiš kod tvoje susjede koja doji dvogodišnje dijete, a ne kod sebe jer ti si dojila, a više ne dojiš, pa valjda ne možeš iz prve ruke reći jel dojka utjeha ili samo hrana).
    kako je tvoje dijete preživjelo to grozno i traumatično iskustvo prestanka dojenja? jesi je ikad uspjela utješiti bez dojke? I kad je po tebi granica da se dijete može prestati dojiti (iz bilo kojeg razloga) a da nema zato trajne psihičke posljedice?

  23. #23
    petraa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    259

    Početno

    Ovo je zbilja pretjerivanje, nemrem si zamislit da bi meni netko u zivotu bio toliko naporan , kao očito ti svojoj rodici, i toliko zadirao u moju i intimu mojeg djeteta, neki put je manje više
    Pusti ti njih na miru nek žive slobodno i sretno.

  24. #24
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    a ja ne mogu zamisliti da netko drugi iznosi moje osobne stvari na nekom forumu kojeg čita tisuće ljudi.
    uvijek će mi ostati enigma zašto ljudi to rade :?
    pitam se kako bi se rodica osjećala da zna za ovaj topic :/

  25. #25
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    mene je majka dojila samo mjesec ipo (zdravstveni razlozi, ne da mi se u detalje) i ne primjecujem veliku razliku izmedju mene i mog dojenog brata ni u zdravlju fizickom, psihickom ili u privrzenosti majci...

  26. #26
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Pepita, ponekada ni svi razumni saveti ne vrede, ako majka nema podršku u samoj porodici sa kojom je, ipak, 24h dnevno. Diže mi se kosa na glavi kad čujem pitanje "Da nije gladna?". Ljudi to sebi isuviše dozvoljavaju. Pre neki dan mi je potpuno nepoznata žena na pijaci, videvši da moja malecka zeva, rekla da je sigurno gladna!? Ma nije nego!

  27. #27
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno Re: Kaže "izgubila sam živce" :(

    Možda nisi željela da tako zvuči, ali ovo je stvarno ružno:

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    bitno je to da malena beba više ne doji, nema utjehu i nema majčinu blizinu.(
    Pa nije je majka ostavila i odrekla je se, samo je prestala dojiti, ali sigurna sam da je i dalje uzima i tješi.

    I komentari da je "otputovala mozgom"...

    Zaista, što bi rekla tvoja rodica da pročita ovaj topic? Sumnjam da bi zaključila išta blizu ovomu:
    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Njena odluka, a ja ću je podržati što god odlučila, jer zadnje na pameti mi je bilo koga kritizirati.
    Jer podržala je nisi i grubo je kritiziraš.

    I još ću jednom ponoviti - sasvim sam sigurna da se svatko od nas trudi najbolje što zna i daje najviše što može za svoje dijete.

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj paklenica prvotno napisa
    Staro je pravilo ne savjetovati poznate u vezi dojenja.

    Jer ti bude previše stalo, pa trpiš ovakve emocionalne krize kad nešto krene loše.
    I zato što- paradoksalno zvuči- često osoba koju savjetuješ s rezervom prima tvoje savjete baš zato što ti je posebno stalo. Često više vjeruju emocionalno neeutralnom savjetodavcu.

    Zato- podržati: uvijek.
    Ako nešto pitaju: odgovoriš.
    Ali inajbolje: uputiti na drugog savjetodavca (za kojeg vjeruješ da će dati dobar savjet- SOS telefon, literaturu, Rodin portal, šta već...)

    Ti si svoje napravila.
    Da nisi: dijete možda ne bi uživalo dobrobiti dojenja i majčinog mlijkea ovoliko dugo.
    Potpisujem paklenicu, i Pepita apsolutno razumijem što si htjela reći i razumijem da ti je žao, ali to je tako svatko najbolje zna za svoje dijete. isto tako čini mi se da se javila većina curki koje nisu dojile jer bi možda shvatile što želiš reći a ne vagale svaku riječ. Ja te kužim,al eto bolje za tebe ne unosit previše emocija. Uz tvoju pomoć su uspjeli dojit dobra 3 mjeseca.

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    gledaj na to ovako - pomogla si joj i uz tu je pomoć dojila skoro 3 mjeseca.
    da toga nije bilo vjerojatno bi odustala ranije.
    nemaš zbog čega žaliti, dala si sve od sebe.
    majku u potpunosti razumijem, prolazila sam slično i na kraju odustala uz isti zaključak - zašto mučiti i sebe i dijete.
    nismo svi isti, netko je veći borac i ne odustaje, a nekoga i male nedaće ubediraju.nek je dijete živahno i zdravo i ima pored sebe zadovoljnu i smirenu majku.

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    sorry ovdje sam htjela potpisati fegusti, Fegusti svaka ti čast na iskrenosti !!!

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    gledaj na to ovako - pomogla si joj i uz tu je pomoć dojila skoro 3 mjeseca.
    da toga nije bilo vjerojatno bi odustala ranije.
    nemaš zbog čega žaliti, dala si sve od sebe.
    majku u potpunosti razumijem, prolazila sam slično i na kraju odustala uz isti zaključak - zašto mučiti i sebe i dijete.
    nismo svi isti, netko je veći borac i ne odustaje, a nekoga i male nedaće ubediraju.
    nek je dijete živahno i zdravo i ima pored sebe zadovoljnu i smirenu majku.
    fegusti, potpisuejm i ovo.

  32. #32
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Bila sam u sličnoj situaciji, jednom sam je spomenula na forumu, pa mi je savjetnica za dojenje rekla ovo što je rekla i paklenica - da je pravilo da se savjet ne daje ukoliko nije tražen.

    Nedavno sam ponovo čula nešto što je često i istina: "Svaki savjet je krivi, ako nije zatražen"... eto, krećem od same sebe.

    Prijateljici sam ja proslijedila jako puno tekstova, potrudila se napisati i složiti ih, međutim, osjećala je da njeno dijete nije zadovoljno dojenjem i ona da je nezadovoljna. Nakon flašice dijete joj se činilo puno zadovoljnije.
    Po mojoj procjeni, dijete je htjelo biti stalno u njenoj blizini i to joj davao do znanja, nakon flašice je duže spavao i bio mirniji.
    Na kraju, odluka je njena. Ja sam joj bila pružila informaciju, ali sam je jako angažirala oko toga i pokušavala sam je navesti na svoje, jer sam smatrala da je moje ispravno.

    Danas, nisam odustala od "savjetovanja", ali to sada radim da sam nakupovala Rodinih DVD-ova koje šaljem prijateljicama i linkove itd, ali se ne unosim emocionalno u to.


    E sada, ne bi da shvatiš ovo kao kritiku, ali sam čitala tvoju temu o tvojoj nedoumici što se tiče tvoje curice i savjeta pedijatra. Nakon XY vremena provedenog na rodi, XY tekstova o dojenju, XY savjeta sa SOSa tebe je jedan komentar pedijatra razoružao, a težina koju si navela i sve ostale parametre su bili za poželjeti, i ja sam se tebi čudila, čudila se tvojoj dilemi i tvojoj brizi, jer si sve to mogla unaprijed pročitati....
    I ima forumašica koje su puno duže na Rodi i pročitale su sve, ali su se odlučile za flašicu.

    Svako ima svoj izbor, a moraš shvatiti svoju rodicu, jer sjeti se samo svojih strahova i dilema.

  33. #33
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    poanta topica je izrečena: ne davati savjete poznatima i ne davati savjete ako ih netko ne traži.
    i ako se nismo u stanju nositi sa ishodom.

    zato topic zaključavam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •