Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: drzi glavu na lijevo

  1. #1
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno drzi glavu na lijevo

    bili smo kod pedijatrice na redovitoj kontroli i uočila je da L malo drzi glavicu na lijevu stranu(dok sam ja to govorila rekli su mi da umisljam) i poslala nas na fizijatriju.Jeli ima ko od vas ovakav slučaj i kako i sto dalje,pretpostavljam da imaju neke vjezbice(bar se nadam)

  2. #2
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ne znam koliko je tvoja beba stara, meni je B bio zalezao glavicu u jednu stranu, dijete se nakon tri mjeseca konacno smirio u viperu, ocito sam ga predugo drzala u tome. nismo poslani fizijatru, samo smo morali vise paznje usmjeriti na polozaj glave i poticati i okretanje na drugu stranu.

  3. #3
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    4 mjeseca ima i inače pedica kaze da je motorički razvijenija za svoj uzrast ali je tj problem s drzanjem glave.I nama je rečeno da forsiramo gledanje u desno da se razviju ti mišići vrata ali pedica ipak zeli dg fizijatra(za sve nas salje tako uzv srca,mozga...)

  4. #4
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    laky to nije ništa strašno, apsolutno možeš biti mirna
    Taj problem se riješi u tri tjedna.
    Detalje ću ti na pp da ovdje ne pokrenem neku raspravu iz koje se bez ključa nećemo moći otpetljati (šala)

  5. #5
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    hvala

  6. #6
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    laky to nije ništa strašno, apsolutno možeš biti mirna
    Taj problem se riješi u tri tjedna.
    Detalje ću ti na pp da ovdje ne pokrenem neku raspravu iz koje se bez ključa nećemo moći otpetljati (šala)
    daj i meni pp mi imamo isti problem

  7. #7
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    moze i meni pp

  8. #8
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ja sam L uglavnom nosila na lijevoj ruci tako da joj se taj dio vrata vjerojatno manje razvio a stalno je skoro na rukama zbog refluksa tako das am mozda i je pogrijesila a spava na obe strane

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    158

    Početno

    moze i meni pp, i mi naginjemo glavu desno

  10. #10
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ajoj cure koliko malih vratića brine mame
    Ne brinite, ništa strašno, napišem post pa šaljem svima

  11. #11
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    mi imamo sličan problem. nije strašno. torticollis. jednom tjedno u fizijatra i 3x dnevno vježbamo po 15 minuta. pazimo na neke stvari i to je to.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj nevenera prvotno napisa
    mi imamo sličan problem. nije strašno. torticollis. jednom tjedno u fizijatra i 3x dnevno vježbamo po 15 minuta. pazimo na neke stvari i to je to.
    I mi imamo sličan problem. S time da bih dodala; kad god se zabrinete ili uspaničarite samo uzmite bebača i vježbajte, ne škodi a pomaže.

  13. #13
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj ninanuna prvotno napisa
    Citiraj nevenera prvotno napisa
    mi imamo sličan problem. nije strašno. torticollis. jednom tjedno u fizijatra i 3x dnevno vježbamo po 15 minuta. pazimo na neke stvari i to je to.
    I mi imamo sličan problem. S time da bih dodala; kad god se zabrinete ili uspaničarite samo uzmite bebača i vježbajte, ne škodi a pomaže.

    XXX

  14. #14
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    i moj miš je rođen s blagom asimetrijom glavice na lijevo.
    vidjet ćemo za tjedan dana što će nam na prvom pregledu reći, a i moramo kod ortopeda radi kukića s mjesec dana, tako da sam ga odlučila voditi kod slavnog tiefenbacha pa da sve skupa vidimo...

  15. #15
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    mi nismo rođeni nego je izgleda kasnije nastala

  16. #16
    potočnica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    123

    Početno

    jel može i meni pp? I mi imamo takav problem

  17. #17
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    evo i mi imamo taj problem, glavicu oslanja na desno rame. nema ograničenje pokreta već joj je taj desni vratni mišić malo krači i treba ga istezati. malo su joj i slabiji vratni mišići. ona će sad napuniti 4 mj. a još uvijek ima klimavu glavicu. hodamo 2x tjedno na vježbice u krapinske toplice i još 1x tjedno privatno gdje radimo vježbice po bobath metodi. fizijatrica nam je odmah dala terapiju za 3 mj. vježbamo i doma, igramo se tako da gleda na desnu stranu ( jer joj je rotacija na lijevo) pazim kako je nosim (baby handling)

    pepita može i meni pp

  18. #18
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Jeka:

    Posto sam primetila da beba krivi vrat, a nas fizijatar je Evil or Very Mad Evil or Very Mad , resila sam da probam sama.
    Radila sam i sa starijom vezbe pa sam otprilike znala kako to ide, malo surfovala po netu, i evo nas sa skoro potpuno pravom glavicom, pa se nadam da ce nekome pomoci kao i nama.
    Naime, iskreno one vezbe istezanja radimo bas retko, ja nemam vremena ona place i tako...
    Nasla sam na netu da joj treba napraviti 'jastuk', da spava na strani na kojoj je tortikolis, ja sam uzela 2 peskira presavila i stavila je na bok, ali tako da joj je vrat slobodan,tj. misic se sam isteze cele noci.
    i za samo par dana bila je neverovatna promena.
    Povremeno joj stavim samo 1 peskir po nekoliko dana, da ne bismo otisli 'u drugu stranu', pa opet dva.
    I sad smo skoro potpuno pravi, misilm da bez istezanja ne moze u potpunositi da se ispravi, ali je ovako najveci deo gotov.
    radili smo i vezbe za jacanje vrata, forsirali pasivno istezanje, ona krivi na desno pa sam je ja stalno nosila na desnoj ruci da bi ona okretala glavu u suprotnom smeru.
    Eto, nadam se da ce nekome pomoci, posto znam da ima puno bebica sa istim problemom.


    laky


    miimamo problem isto ali abs nekuzim kako sa 2 peskira?sluze kao jastuk?

    maaja79

    moj sin je imao tortikolis.
    zbog toga smo njegovih prvih mjesec dana lezali u bolnici. primao je injekcije u vratnu zilu i lezao bas ovako kako jeka opisuje, na srolanom carsafu.
    poslije toga smo kratko isli na vjezbice i napokon dobili b.o. nalaz.

    ja ne bih pretjerivala s tim polozajem. osim sto je bebi neudoban, moze dovesti i do asimetrije glavice.
    _________________

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    158

    Početno

    laky, uzmes jedan peskir presavijes ga pa onda drugi presavijes i stavis preko prvog i dobijes jastuk, onda polozis bebu tako da joj nije bas cela glavica na peskiru,t j. negde do nivoa uha, procenices sama, tj. tacno ces videti kako joj se istegao misic.
    maaja79, vec sam rekla da treba paziti da se ne ode u drugu stranu, vec balansirati.Tacnije ja sam joj posle 3,4 dana potpuno sklonila peskiric posto je bilo evidentno poboljsanje, medjutim opet se iskrivila za par dana, zato sam pocela da kombinujem malo 2 peskira, pa 1, pa nijedan
    Prosto posmatras svoje dete i slusas zdrav razum, nisam mislila da tako spava mesecima, i naravno spavanje i na drugoj strani kada treba staviti peskiric (1), ispod karlice da bi vrat bio slodoban.
    I svi pepitini saveti plus , pa cemo se ispraviti u potpunosti

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa Vidi poruku
    laky to nije ništa strašno, apsolutno možeš biti mirna
    Taj problem se riješi u tri tjedna.
    Detalje ću ti na pp da ovdje ne pokrenem neku raspravu iz koje se bez ključa nećemo moći otpetljati (šala)
    Dižem ovo iz naftalina, ali moram.
    Dakle, moja curica isto drži glavicu u desnu stranu. Kroz koji dan idemo na pikicu pa ću vidjeti što će pedijatrica reći.

    Pepita, može i meni PM? Hvala puno!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    samo forsiraj drugu stranu i brzo bi trebalo biti bolje. mog malog su za to poslali i na Goljak i uzv mozga, ali tamo je fizioterapeutica rekla da njemu posebne vježbe ne trebaju. sad ima 5 mjeseci i glavu drži normalno

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima! Podižem staru temu jer me zanimaju vaša iskustva.
    Kći mi vježba na Goljaku po Bobathu već 2 mj., no unatrag tjedan dana primjećujem da joj glavica puno više visi na desnu stranu (da se razumijemo, i prije je visila, ali ne toliko).
    Unatrag 2-3 tjedna se činilo kao da ide na bolje, a sada ovo. Je li se još tko susreo s ovakvim slučajem? Hvala na odgovorima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •