Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: PRAVA RODITELJA - prosinac 2009 - knjižica

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno PRAVA RODITELJA - prosinac 2009 - knjižica

    klikom na link PRAVA RODITELJA - prosinac 2009. mozete vidjeti knjizicu sa sabranim pravima

    Snalaženje u propisima vezanim uz ostvarivanje prava i naknada tijekom trudnoće te po rođenju djeteta, odnosno glede prijave djeteta, dojenja, njege i ostalog, obično svakom roditelju oduzme poprilično vremena.

    Iz tog razloga smo u ovom prilogu prikazali zakonska prava (i obveza) roditelja, a neka od njih dana su odvojeno za majke, odnosno očeve.

    Korisni linkovi na kraju priloga sigurno će Vam pomoći u rješavanju nekih posebnih situacija.

    Upozorenje:
    Osvrt na prava roditelja u ovom prilogu temeljen je na zakonskim propisima i praksama važećim u rujnu 2009. godine.
    Temeljni zakon koji pokriva predmetna prava je Zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama, na snazi od 1. siječnja 2009. godine.
    Svi zakonski propisi podložni su promjenama.

    Recenzenti:
    * Jasenka Papp, dipl. iur, pomoćnica za osnovno zdravstveno osiguranje i pravne poslove
    * mr. sc. Jasenka Dukić, načelnica Odjela za odnose s javnošću HZMO-a

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ako vam je ova knjizica korisna ili vam je bila korisna ili vam opce nije korisna, kakogod, al dajte nam pliz neku povratnu info o tome

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajme Mukica, pa knjižica je zakon, da smo je bar mi imali u vrijeme trudnoće i rodiljnog.
    Mislim da će itekako koristiti svim budućim mamama i tatama.
    Svaka čast!!!

  4. #4
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Wow. Knjižica je mrak. (Baš mi je trebao ovaj dio o njezi). Kako do nje inače doći? Jesam li previdjela neki link na portalu?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Meni izgleda korisno, ali ne mogu ništa pročitati (osim boldanih naslova). Kad zumiram, samo mi je veće, ali jednako "raspršeno". Ima li još tko taj problem i ima li mu lijeka?

  6. #6
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Kad zumiraš, trebala bi vidjeti strelicu desno koja te vodi kroz stranice knjižice.
    Knjižica je jako korisna, svaka čast na trudu, proslijeđujem je budućim roditeljima

  7. #7
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    super je, sve na jednom mjestu

  8. #8
    oli

    Početno

    knjižica je super preporučam je dalje svima

  9. #9
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Svaka pohvala Rodi.
    Ova knjižica je vrlo korisna, sve te informacije skupljala sam vrlo dugo i da 2006 nije bilo Roda, pola svojih prava nikada nebi saznala.
    Bravo cure!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav.. ne znam di postaviti svoje pitanje. Naime imam samostalno skrbništvo,sve rijeseno, uzivamo u zivotu..al iznenada nam je bivsi odlucio pozvat czss kao razlog naveo sto zivim s roditeljima, a otac je bivsi alkoholicar. Czss je izasao na uvid, ispricao se jer je shvatio da je dojava bez razloga.naima zanima me pitanje dokad i sta radit ako nastavi sa prijavama czss et bez razloga i povoda. Kako to sprijeciti,kad ce czss odustat jer eto i sami kazu moraju izac, a znaju da je sve u redu. Mene samo strah fa zbog laznih dojava mi ne napravi neki problem il da me uvedu tam u centru kao neki problem.Hvala i lp

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •