Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: na osnovu cega banke odredjuju dopusteni minus?

  1. #1
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno na osnovu cega banke odredjuju dopusteni minus?

    isla bi u banku traziti da mi povecaju dopusteni minus, a kako sam prosli put jedva dobila i ovaj kojeg sad imam, ~80% place, zanima me sto im je sve vazno kod odredjivanja dopustenog minusa

    znam da se neke banke reklamiraju da odma daju minus u visini tri place
    jel to vazi za sve, bez obzira na vrstu firme, broj zaposlenika (pretpostavljam da je to moguci problem)

  2. #2
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    ja nisam nikad tražila da mogu ići u minus
    oni su mi ga sami dali
    i stalno mi ga povećavaju :?

    mislim da mi je sad oko 3 plaće
    radim u državnoj upravi, pa možda zato. mala plaća ali redovna.

    u istoj banci račun ima i MM. radi u velikoj firmi, plaća mu je više od duplo veća od moje, a minus ima isti kao i ja :?

  3. #3
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    u mojoj banci (splitska) se racuna automatski - prosjek redovnog mjesecnog priliva - dospijeva kao posebna sifra pa se razlikuje od drugih uplata - kroz tri mjeseca, puta neki faktor, ovisno o paketu

    moze se dogovoriti i posebno prekoracenje, ali uvjete nazalost ne znam

  4. #4
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    meni su ga automatski dali u iznosu tri plaće. kada se plaća povećala, sami su povećali minus, isto i kada se smanjila, tj, kad sam primala naknadu, smanjili su ga

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa trazi da ti daju veci minus.

  6. #6
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    mislim da ima veze sa tvojim dotadašnjim poslovanjem, odnosno kako i koliko koristiš novce sa računa, imaš li kredit(e) i koliki je iznos kredita u odnosu na tvoju platu, koristiš li još neke usluge te banke, koliko i koliko često koristiš taj isti minus i na koji ga način vraćaš... i tako
    meni stalno podižu daj dozvoljeni minus, nude kojekakve povoljne kredite i tako to, a u istoj banci imam i tekući i devizni račun, koristim viza karticu i - nisam nikad u minusu

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ima jedna od Lepeza (zaba) dopušteno prekoračenje 40.000 kn, ali mislim da je to obiteljska. Ne stavljam link jer je kilometarski.

    Iz iskustva - automatski daju dopušteno prekoračenje u visini 1 plaće (kad se otvara tekući račun), a za ostalo treba se s bankom dogovarati.

    Ključna stvar je uredno servisiranje obveza prema banci tj. ne ulaziti u nedopušteno prekoračenje, a ne visina plaće. Eh, sad, za bonitet firme preko koje ide plaća - nemam pojma...

    Nisu ti aranžmani uvijek povoljni, a ima ih raznih, pa treba dobro paziti koja mogućnost je najbolja. Možda bi bilo dobro najaviti se u banku na razgovor. Meni je teško pratiti sve te mogućnosti i "bankarske proizvode" , a furt me ganjaju da uzmem ovu i onu lepezu (a ne bih, jer me koštaju više nego što dobijem). Da mi sad tako nešto treba, otišla bih u glavu pitati osobnu bankarku što se nudi i koja mogućnost mi je najpovoljnija.

  8. #8
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja mislim da je najbitnije gdje radiš.

    ako si u nekoj državnoj instituciji gdje su primanja redovita, nema velikog rizika da ćeš dobiti otkaz...minus ti može biti popriličan (ili u nekoj velikoj dobrostojećoj firmi)

    ako radiš za npr. obrtnika koji ima svega par zaposlenih onda nema šanse da ti odobre ne znam kakav minus jer je to njima rizično.

    ovisi i o tome koliko firma ima dobiti i da li firma ima račun preko njihove banke...

    svašta gledaju, ali nije u svim bankama isto pa najbolje da pitaš u svojoj banci.

  9. #9
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nisam ulazila u nikakvo prekoracenje, dosla sam im iz druge banke kao uredna platisa, imam tamo od prelaska kredit i uredno ga placam

    i mjesecima nisam imala uopce nikakav minus, kad sam ga zatrazila dobila sam uz napomenu sluzbenice sa saltera da je direktorica trebala to potpisati da mi ga odobre? u isto vrijeme znam da neki drugi korisnici iste te banke imaju cak mogucnost povecavanja kredita putem internetskog bankarstva a meni treba direktorica odobriti?

    zato se prvo ovdje raspitujem jer mi se ne da ici tamo ponizavat ako nesto nije moje pravo nego samo mogucnost za neke druge klijente

  10. #10
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Hm :/ ne znam o cemu to ovisi, ali ja radim u maloj firmi (ima nas 7 zaposlenih) i u ZB mi je odobren minus od 10.000 kn vec sigurno 5 godina (tada smo imali i manje zaposlenih) ... jednom me je samo osobna bankarica upozorila da ne mogu dobiti veci minus jer nemam nikakav paket (tada je bilo aktualno 1 za sve).
    Smanjili su mi ga tek nakon 11 mjeseci porodiljnog, da bi ga opet vratili nakon 3 mjeseca.
    MM radi u ddrzavnoj firmi i ima duplo manju placu od mene a dozvoljeno mu je je 12.000 jer ima paket (ali je on trazio da mu smanje taj minus).

    Isto mislim da nema veze gdje firma ima racun, jer evo kolega ima tekuci u RBA i uredno od pocetka ima odobren minus u iznosu 3 place.

    Ivarice najbolje ih je pitati.

  11. #11
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    I ne moras ici tamo, posalji im mail.

  12. #12
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Visina dozvoljenog minusa ovisi o visini primanja. Ako si tek otvorila rn u toj banci moraš donjeti zadnje tri platne liste da ti se dozvoli minus, u protivnom čekaš bar 2-3 plaće da sjednu, moraju biti redovite ( u svakom mjesecu mora obavezno biti plaća) i moraju biti uplaćene pod šifrom redovitog primanja. Prvi minus je u visini primanja, kod svake promjene znaći svakih 6 mj se ukoliko je sve OK s poslovanjem, ne ulaziš u nedozvoljeno koje ne plačaš neko vrijeme i sl ti komp. automatski povisuje za 5%. I tako do visine 3 primanja. U primanja ti ulaze i božićnice, regresi i sve slično tome što ti firma uplačuje kao redovito primanje. Ako sam zatražiš da ti se poveća primanje, to je na kratki rok, dakle 6 mj od dana povečanje, nakon toga roka opetkompjuter određuje prema primanjima tako da se može dogoditi da ti se opet drastično smanji na prijašnji dozvoljeni minus.

  13. #13
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    O visini primanja - barem u RBA. Ja sam odmah u startu mogla birati minus u visini jedne, dvije ili tri plaće. Kasnije su ga povećavali svakih 6mj (to čak i nisam sigurna zašto jer mi visina primanja nije rasla tim tempom).
    Računaju apsolutno sva primanja koja mi uplati poslodavac, ne samo plaću i bonuse.

  14. #14
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Računaju apsolutno sva primanja koja mi uplati poslodavac, ne samo plaću i bonuse.
    u otp banci računaju samo ono što je knjiženo kao PLAĆA.
    sve druge prilive ne uzimaju u obzir prilikom određivanja dozvoljenog prekoračenja.
    meni su prošlo tromjesečje smanjili minus jer nova službenica u knjigovodstvu nije pravilno ispunila virman pa mi tu uplatu nisu tretirali kao plaću.
    ostala sam :?

  15. #15
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Bitna je šifra uplate na račun.
    Plaća se evidentira kao plaća jedino šifrom uplate 50. I samo na temelju takvih uplata se određuje dozvoljeno prekoračenje.
    Ako poslodavac to ne radi kako treba i na račun dolaze upčate šifrom 51, tada se minus neće odobriti automatski.
    Naravno da je bitno i uredno poslovanje po računima.
    I također je bitno koju vrstu računa imate.
    Npr., u ZABI ako imate običan tekući račun, bez lepeze, tada vam dopušteno prekoračenje može biti max 10.000,00kn., pa čak da je plaća i 20.000,00kn.
    U svakoj toj lepezi postoji određeni maksimum.
    Npr. ako imate plaću 6000kn puta 3 to bi bilo 18000, ali ništa od toga ak ste na običnom računu.

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Ima jedna od Lepeza (zaba) dopušteno prekoračenje 40.000 kn, ali mislim da je to obiteljska.
    To ne znaci da ce vlasnici te Lepeze imati takav minus, vec da im je to omoguceno ako im primanja dozvoljavaju takav kredit.

    RBA je, barem prije nesto godina, dozvoljavala tri mjesecne place odmah po otvaranju racuna. Meni su odobrili takav, iako nisam niti primila prvu placu (dakle bilo je samo na osnovu ugovora s poslodavcem koji sam im pokazala).

    Za Zabu vrijedi ovo sto ana.m kaze i sve se racuna na tromjesecnoj bazi. (Moj minus odlazi u nepovrat pocetkom sijecnja zbog nedostatka primanja pa primam dobrovoljne priloge, jelte. )

  17. #17
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Npr. ako imate plaću 6000kn puta 3 to bi bilo 18000, ali ništa od toga ak ste na običnom računu.
    Ili samo u platnom asistantu za vođenje tek, dev rn.

    Obitelj + ima max dopušteno prekoračenje 40.000,00 kn, naravno ovisno o primanjima, dakle do visine 3 redovita primanja.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    iv, u mojoj banci više ne odobravaju povećanje minusa (mislila sam tražiti, ali mi na šalteru radi frendica i rekla je da mogu napisati zahtjev, ali da nikome ne odobravaju - interni dopis.) I tak.

    Imali smo i opciju brzih kredita preko internet bankarstva, gdje ti je u roku keks (čim potpišeš online zahtjev) sjeo novac. Više nema ni toga, sad za 1000 kn kredita (karikiram) moraš nositi istu hrpu papira kao i za 100.000,-

    Tako da... nemam pojma.

    I, ne, ti sigurno nisi u istoj banci

  19. #19
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Mislim da ovisi prvo o urednom poslovanju,
    te onda o redovitim primanjima

    Recimo, moja su totalno neredovita, dobijem placu sa zakasnjenjem od barem dva mjeseca, npr nedavno tek za rujan...
    a dozvoljeno prekoracenje mi je, trenutno, tri puta vece od place.
    Svojevremeno sam isla traziti da mi smanje dozvoljeni minus, to mi je nacin samokontrole, i dosta je komplicirano... treba ici voditelju poslovnice, potpisati molbu, i onda ti nakon kvartalnog obracuna opet povecaju nebu pod oblake.

  20. #20
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Djenka prvotno napisa
    Svojevremeno sam isla traziti da mi smanje dozvoljeni minus, to mi je nacin samokontrole, i dosta je komplicirano... treba ici voditelju poslovnice, potpisati molbu, i onda ti nakon kvartalnog obracuna opet povecaju nebu pod oblake.
    ja sam tražila da mi ga ukinu. gledali su me ko da sam pala s marsa. jeste sigurni da to želite, pa što vam smeta minus, nek se nađe...blablabla. šta njih briga što mi smeta, nek ga maknu i gotovo. morala sam potpisati više papira nego kad sam dizala kredit. i vjerojatno su me stavili na crnu listu pod šifrom ova je malo

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Pa kako banke mogu imati tako različite poslovne politike?

    Ne kužim uopće - Djenka želi smanjiti, a oni samostalno dižu; meni je trebalo povećanje minusa od 1000 kn, ali no way - banka UOPĆE ne povećava minuse NIKOME (još mi se moglo dogoditi i da mi ga smanje :/ )

  22. #22
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Istina, apsolutno su nedokucivi. Kad sam prvi put isla traziti, prije par godina, da mi zaustave rast minusa na jednoj prosjecnoj placi, nasmijali se i rekli da to nije moguce. Kad sam drugi put isla traziti, da mi ukinu minus, odgovorili me na salteru, moja greska sto sam pristala. Kad sam treci put isla traziti da mi smanje minus na neku normalnu cifru, pristali nakon dosta mog inzistiranja da ja to zelim i tocka. Minus opet narastao nakon par mjeseci na tri puta vecu svotu
    Bojim se da su vrlo svjesni da cu ja, vrlo vjerojatno, otici u minus do kraja svaki put, koliko god da mi daju. Vjerojatno mene vode kao osobu bez samokontrole, ideal za krasne kamate na kredit.

  23. #23
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Djenka prvotno napisa
    Vjerojatno mene vode kao osobu bez samokontrole, ideal za krasne kamate na kredit.
    ma nema ti to uopće veze. ja nisam nikad u minusu (ok jesam ponekad ali par sto kuna par dana i to je to) pa mi opet taj minus povećavaju svako malo.
    kao što je zibba rekla to radi kompjuter automatski. možeš tražiti da ga smanje ali će ga svakih par mjeseci komp opet povećati pa onda opet možeš tražiti da ga smanje pa opet i tako dok ne odustaneš 8)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    PBZ - ugovor o radu na neodređeno, po uplati 1. redovnog primanja dop. prekoračenje u visini 1 1/2 plaće ( max 30.000 kn) ; kam. na dop. prekoračenje min. 9,98 % ; maestro kartica tekućeg računa se može koristiti i za obročnu otplatu do 12 mjeseci bez kamata i naknada
    dop. prekoračenje možete imati ili nemati, ali ne možete utjecati na njegovu visinu, programski se određuje svakih 6 mjeseci, u odnosu na prosječni priliv zadnja 3 mjeseca

  25. #25
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    PBZ - ugovor o radu na neodređeno, po uplati 1. redovnog primanja dop. prekoračenje u visini 1 1/2 plaće ( max 30.000 kn) ; kam. na dop. prekoračenje min. 9,98 % ; maestro kartica tekućeg računa se može koristiti i za obročnu otplatu do 12 mjeseci bez kamata i naknada
    dop. prekoračenje možete imati ili nemati, ali ne možete utjecati na njegovu visinu, programski se određuje svakih 6 mjeseci, u odnosu na prosječni priliv zadnja 3 mjeseca
    ja sma u pbz-u.
    dopušteno prekoračenje mi je u visini moje 3,5 plaće.
    možda zato što ga ne koristim pa me mame da krenem.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj mandy prvotno napisa
    PBZ - ugovor o radu na neodređeno, po uplati 1. redovnog primanja dop. prekoračenje u visini 1 1/2 plaće ( max 30.000 kn) ; kam. na dop. prekoračenje min. 9,98 % ; maestro kartica tekućeg računa se može koristiti i za obročnu otplatu do 12 mjeseci bez kamata i naknada
    dop. prekoračenje možete imati ili nemati, ali ne možete utjecati na njegovu visinu, programski se određuje svakih 6 mjeseci, u odnosu na prosječni priliv zadnja 3 mjeseca
    ja sma u pbz-u.
    dopušteno prekoračenje mi je u visini moje 3,5 plaće.
    možda zato što ga ne koristim pa me mame da krenem.
    nisam bila dovoljno jasna : prvo dopušteno prekoračenje je u visini 1 1/2 plaće, a nakon toga se povisuje bonus svaka 3 mjeseca do max 30.000 kn

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Izgleda da se pravila igre ipak jako jaaako razlikuju od banke do banke... Imam loše iskustvo s jednom malom bankom od prije nekoliko godina, ali to je drugi topic.

    Izgleda da će banka najradije i najlakše odobriti kredit i prekoračenje onima koji to ne trebaju... :/ ... a i stvari se iz dana u dan mijenjaju, tako da ne preostaje drugo nego razgovarati.

    I onda se čovjek pita čemu zakon o bankama .... Ne čini li vam se da je nekad život bio manje kompliciran? A možda se i varam....

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    177

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Izgleda da će banka najradije i najlakše odobriti kredit i prekoračenje onima koji to ne trebaju... :/
    živa istina!

  29. #29
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj kikidee prvotno napisa
    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Izgleda da će banka najradije i najlakše odobriti kredit i prekoračenje onima koji to ne trebaju... :/
    živa istina!
    U banci ne sjedi neki striko koji dodjeljuje minuse kako mu se tko svidi, sve se to odrađuje programski.
    Najčešće minuse NE žele oni koji imaju dobra primanja, koji paze da ne ulete u crveno, a baš takvim urednim klijentima, jer kompjuter prepoznaje samo ono programski, automatski dodjeljuje više, kao neku nagradu jer su uredni....
    A oni koji su puno u minusima da ulete i u crveno i dobiju opomenu, opet kompjuter to registrira i smanji.
    Naravno, ja sam to onako da bi dočarala malo karikirala, ali uglavnom je to tak.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    177

    Početno

    U pravu si, ali kompjuteru ipak čovjek zadaje parametre.

    Frustrirajuće je da kad ti treba, jer nemaš (pa makar i privremeno npr. za vrijeme porodiljnog), banka ti ne želi povećati minus (meni su ga čak i smanji).

    Povećaju mi ga sad, kad sam se vratila na posao i imam povećane prihode. Ali sad mi više ne treba...

  31. #31
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A kaj da ti velim , puno toga nije pravedno...
    U našoj je banci odluka da KAO porodilje imaju pravo na onaj minus koji su imale za vrijeme dok su radile, samo trebaju donjeti papire da su na porodiljnom, ALI...i kada donesu te papire idu u zahtjev za obradu kao da su predale malte ne zahtjev za kredit i sve to mora na porvjeru, na odobrenje, na pi... strinine, i onda ako njima nekaj ne odgovara, opet ga ne moraju produžiti, a kao imaš pravo na njega. Ili mogu uvjetovati oduzmanjem neke od kartica da bi ti ostavili minus i sl.
    Ja radim u toj banci i također su mi smanjili minus kada mi je završavao porodiljni, još sam bila na porodiljnom zapravo, i to ne baš malo. Tak da....nažalost, žalosno!

  32. #32
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    meni je neki dan zaba odobrila minus od 200kn.skoro sam umrla od smjeha.

    prije cca 2 godine sam uletila u nedopusteni pa su mi ga ukinukli- valjda su zato dosli do cifre od 200 kn!

  33. #33
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    ja mislim da je najbitnije gdje radiš.

    ako si u nekoj državnoj instituciji gdje su primanja redovita, nema velikog rizika da ćeš dobiti otkaz...minus ti može biti popriličan (ili u nekoj velikoj dobrostojećoj firmi)

    ako radiš za npr. obrtnika koji ima svega par zaposlenih onda nema šanse da ti odobre ne znam kakav minus jer je to njima rizično.

    ovisi i o tome koliko firma ima dobiti i da li firma ima račun preko njihove banke...

    svašta gledaju, ali nije u svim bankama isto pa najbolje da pitaš u svojoj banci.
    ja radim u jednom od gore navedenog-imam 4 plaće dozvoljen minus. Samo povećavaju.

  34. #34
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pa kod nas i nije bitno gdje radiš. Bitno da je plaća redovita i da je šifra ispravna.
    Čak ni ovo određeno-neodređeno nije bitno.

  35. #35
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    kako nije bitno jel ti ugovor na određeno?

  36. #36
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    meni isto stalno povećavaju, već mi je nenormalno koliki minus imam dozvoljen. A glupo mi je i ukidati jer je to ipak najjednostavniji način za doći do gotovine ako ti zatreba.

  37. #37
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    kako nije bitno jel ti ugovor na određeno?
    meni su za prvi minus tražili ugovor na neodređeno.

  38. #38
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Pa kod nas i nije bitno gdje radiš. Bitno da je plaća redovita i da je šifra ispravna.
    Čak ni ovo određeno-neodređeno nije bitno.
    X

    nije bitno
    ja sam dugo imala na određeno i ogromni dozvoljeni minus

  39. #39
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    kako nije bitno jel ti ugovor na određeno?
    Uopce nije bitno. Ako u Zabi primis tri place s sifrom 51 i uredno poslujes, odobrit ce ti minus.

  40. #40
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Citiraj melange prvotno napisa
    kako nije bitno jel ti ugovor na određeno?
    Uopce nije bitno. Ako u Zabi primis tri place s sifrom 51 i uredno poslujes, odobrit ce ti minus.
    točno
    i ja sam bila u zabi

  41. #41
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    kako nije bitno jel ti ugovor na određeno?
    Nije ti bitno je li ugovor na određeno ili ne, važno je da poslodavac uplaćuje plaću pod šifrom 50 a ne 51 što bi bila obična uplata koju može izvršiti bilo tko, pa i ti sama. Dakle nakon tri redovite plaće pod šifrom 50 ( dakle tri kalendarska mjeseca zaredom moraju biti primanja) dobije se minus. U slučaju da plaća nije uplaćena za jedan mjesec, već su dvije uplaćene narednoga, to kompjuter ne prepoznaje kao redovito primanje i tu nastaju problemi. Vjerujte, nedavno sam imala na šalteru takav slučaj i zaista je bilo naporno proči cijelu proceduru i za klijenta i za mene da bi se njemu ponovo vratio minus, a samoje bilo pitanje dva mjesečna primanja u toku 6 mj. koja su uplačena u sljedećem mjesecu kada i druga redovna plaća.

  42. #42
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ja sam bila nezaposlena od 12.mj. prošle godine i dozvoljeni minus mi se nije smanjio :/
    sad sam zatvorila taj račum jer mi ne treba

  43. #43
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa
    ja sam bila nezaposlena od 12.mj. prošle godine i dozvoljeni minus mi se nije smanjio :/
    sad sam zatvorila taj račum jer mi ne treba
    Zato što je minus odobren na 6 mjeseci i ako urdno posluješ, neće se ugasiti dokle god mu "ne prođe rok trajanja"

    I mala ispravka na kaae, ne šifra 51, nego kako je zibba rekla, 50.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •