Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Let down counting

  1. #1
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno Let down counting

    Dok sam dojila noćas, krenula sam brojati gutljaje nakon što je krenuo let down. I izbrojala ih tek 10. I to je nekakav maksimum. Zna ih biti po 3-4 i gotovo... Moj dojam je da je to premalo (ali moji problemi s dojenjem su evidentni i o njima sam naširoko već pisala, tako da sad o tome neću...) Tad mi je sinula ideja za ovaj topic.

    Dakle, drage mame/dojilje!
    Pokušajte izbrojati gutljaje vaše bebe kad krene let down, pa rezultat dojavite ovdje! Možda bi bilo zgodno napisati i podatak o dobi djeteta te dali je u pitanju isključivo dojenje.
    Nadam se da mi savjetnice za dojenje neće što zamjeriti, obzirom da je moje jedino očekivanje od ovakvog "istraživanja" uvid u naše individualne različitosti....

  2. #2
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Dakle: 6.5 mjeseci, dojenje+nadohrana+dohrana, 10 gutljaja

  3. #3
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    nemoj brojati (priznajem, i ja sam brojala )
    to što čuješ su samo oni preveliki gutljaji, kad su bebi prepuna usta, kao kad ti kad si jako žedna piješ vodu iz veeelike čaše
    ostatak popiješ u tišini, i ne čuje se
    tako i tvoja beba
    nije svo sisanje u obroku preveliki gutljaji tokom let-down-a
    sve ostalo je aktivan proces, koji dovede do malih, adekvatnih gutljaja
    srećno

  4. #4
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    P.S. i mi smo u početku dodavali AD nakon podoja
    ali sa nekih 5mj smo prešli samo na sisanje

  5. #5
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    nisam nikad brojala... mogla bih večeras. ali mislim da ih nema puno. tin od početka sisa kratko.

  6. #6
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Ja sam nekad bila takva brojalica, planerica i tabličarka da me živo čudi da mi ovo nije palo na pamet. Sad me stvarno zanima, ima li to ikakve veze. Što mi može reći broj prebrojanih gutljaja i koliko je malo, a koliko puno?

  7. #7
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Ne znam koliko baš možemo napraviti ovakvo istraživanje, jer po meni dosta ovisi o tome:
    - koliko je beba stara (meni su prva 4 mj. dojke bile non stop napunjene i nikako isprazniti desnu koja mi je veća do kraja bez da mi se lijeva onda ne prepuni)
    - da li se radi o isključivom dojenju
    - dojenju + dohrani
    - dojenju + nadohrani sa AD + dohrani
    te o kojim se količinama radi.

    LD kod mene jako ovisi o tome koliko su dojke pune. Kada beba duže spava noću u komadu onda LD bude jači i čuje se više "velikih" gutljaja nego obično. Obzirom da mi iz jedne dojke cicamo i par puta za redom prije nego ju ispraznimo do kraja, logično je da takvih velikih gutljaja ima manje kad smo pri kraju s pražnjenjem.
    Meni varira recimo od 10-12 gutljaja (to je neki prosjek), ali se dogodi i 20 velikih gutljaja u slučaju da su dojke punije ili prepunjene.
    Mi smo od rođenja isključivo dojenje + s navršenih 6 mj. dohrana kašicama od povrća/voća/žitarica (+ voda). Zasad smo još uvijek s kašicama na par žličica 1-2 puta dnevno, a trenutno imamo 8. mjeseci.

  8. #8
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    U ovom tekstu (stavka br 1) dr Newmana opisano je na koji način se prati bebino sisanje kako bi se moglo ustanoviti da li pije.
    A tu su i filmići.

  9. #9
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Evo...dva dana brojanja (povremenog) broj gutljaja kad krene ld je između 9 i 20. ovisno o dobu dana/noći i punoći sike.
    Beba 8 mjeseci i 23 dana, dojenje + dohrana (dva obroka)

  10. #10
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Nakon otpuštanja- 20-40 cuga. Onda mala pauza pa ponovni napad na 10-20 cugova. Ponekad još 10-tak cugova. Eto rezultata zadnja 3dana. Dohranu odbija zasad i NIKADA nije nadohranjen AD. Zato je i natuko 10,2kg u 6mj. Sad je malo stao.

  11. #11
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ja sam znala brojati sekunde nekad bi to trajalo po 13 sekundi a nekad 8-10 sekundi. Gutljake odavno ne brojim al to još traje i traje. Nemam pojma do kad ću još kupovati te cico uloške koliko mi zbog let downa curi mlijeko 8)

  12. #12
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Pardon; gutljaje odavno ne brojim

  13. #13
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    ja nikako da izbrojim... sad mu je nosić začepljen i skroz je drugi

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    Ja sam znala brojati sekunde nekad bi to trajalo po 13 sekundi a nekad 8-10 sekundi. Gutljaje odavno ne brojim al to još traje i traje. Nemam pojma do kad ću još kupovati te cico uloške koliko mi zbog let downa curi mlijeko 8)
    I ja moram koristiti te pelena-jastučiće jer mi samo oni mogu upiti toliko mlijeka. Znači, tome neće tako skoro biti kraj

    Kod nas to glasno gutanje traje poprilično dugo, pogotovo ujutro nakon što ne doji 10 h. Svako par gutljaja ju moram odmaknuti jer se guši, a mlijeko štrca na sve strane. Tako nam je i po danu, samo kraće traje.
    Ja ništa ne brojim, ne mjerim i ne zapisujem jer mi je memorija toliko loša da se poslije ne bih mogla sjetiti gdje sam stavila tekicu pa nikakve koristi od toga. Ili bi ju stariji pojeo

  15. #15
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    malo OT- što se tiće jastučića....nakon 17 mjeseci...još ih moram koristiti....u početku mi je bilo čak tako da sam ih morala nositi stalno jer mi je mlijeko curilo i bez G-a u blizini...sada samo jedan- na onoj cici gdje nije podoj...pa ih mjenjam sim-tam...

  16. #16
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    brojala sam danas kad krene LD pa do njegova kraja 30 gutljaja prosječno

  17. #17
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    guta jako brzo, a LD traje nekoliko minuta.
    koristim perive jastučiće i prije sam morala staviti 2 i isto bi bila mokra nakon dojenja. sad je bolje.

  18. #18
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    kako imam 2 LDa brojala sam negdje prosječno oko 80 gutljaja po podoju

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •