Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 150

Tema: Svinjska gripa II

  1. #51
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Samo se ti tješi

  2. #52
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    O "nepristranosti" stručnjaka uključenih u zastrašivanje svinjskom gripom piše ovdje: http://www.dailymail.co.uk/news/article-1243034

    O tome kako nastaju veliki brojevi umrlih od gripe i zašto ih izmišljaju piše ovdje: http://childhealthsafety.wordpress.c...death-numbers/

    Činjenica je da ljudi umiru i to je žalosno. Zloupotreba smrti u svrhu marketinga neučinkovitih cjepiva je posebno žalosna.

  3. #53
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Baš ti hvala na ovom dtugom linku, Davore.

    Tu je upravo objašnjeno ono što sam ja pokušavao objasniti forumašima prošli mjesec, ali nisu htjeli vjerovati.
    Možda povjeruju sad kad vide da su to napisali Sir ovaj i Sir onaj.

    A radi se o tome da ova nova gripa uopće nije ništa blaža niti se manje umire od nje neo od sezonske gripe.

    Ali ljudi su krvio tumačili da se od sezonske više umire jer su procjene umrlih od sezonske uspoređivali sa direktno dokazanim smrtima od nove gripe.

    Naravno da se ne mogu uspoređivati brojevi dobiveni procjenam i brojevi dobiveni brojanjem dokazanih slučajeva.

    I kao što sam ranije napisao, jednom kad netko napravi procjenu umrlih od nove gripe - na temelju viška smrtnosti u mjesecima kad je ta gripa "harala", to će biti ogromni brojevi. I bit će svima jasno da je nova gripa stvarna bolest od koje se umire.

    A procjene nisu nikakvo napuhavanje, kao što naslov članka sugerira.
    Procjene su jednostavno indirektan način da se procijeni koliko je osoba stvarno stradalo od neke bolesti u nedostatku mogućnosti da se apsolutno svaka osoba koja je oboljela ili umrla, registrira isti čas.

  4. #54
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ma nema na čemu, drago mi je kad se medicinari tako otvoreno hvale da nam cijelo vrijeme podvaljuju ovakve pod onakve bubrege. Dio koji ti je promaknuo je onaj gdje ističu kako cjepiva nemaju učinkovitost.
    Obzirom da su im linkovi na izvorne članke smrdani, slijede isti ti linkovi ali funkcionalni:
    Studies question effectiveness of flu treatments: http://www.nytimes.com/2005/09/21/health/21iht-flu.html
    2 Studies Find Flu Treatments Fall Far Short: http://www.nytimes.com/2005/09/22/health/22flu.html

    I mi ostali smo na dobitku jer članak razotkriva pristup medicinske struke gripi kao potpuno promašen i s jedinom svrhom marketinga cjepiva. Ljudi i dalje umiru, a umjesto učinkovite pomoći nude im se potpuno promašena cjepiva. Promašena cjepiva proždiru sredstva kojima bi se nekome stvarno moglo pomoći. Dakle 2:0 za cjepiva protiv zdravlja.

    Umjesto stvarne pomoći dobivamo zastrašivanje. Wow kako smo profitirali!

  5. #55
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Nije mi promaklo.

    Ali se nisam osvrtao na taj dio teksta jer on samo spominje par studija učinkovitosti cjepiva protiv gripe koje govore da je učinkovitost niska (ne da je nema, već da je niža od očekivane), ignorirajući desetke studija koje govore da je učinkovitost visoka 60-70% .

    Ali čak i da je učinkovitost cjepiva u sprečavanju gripe 30-tak posto (a uglavnom je viša), to ne bi bilo beskorisno, jer ako se samo trečina cijepljenih kroničara i starčeka spasi od gripe, netko bi zaključio da se i to isplati. A netko bi zaključio da se ne isplati.
    Stvar percepcije.

    A baratanje procjenama ne bih smatrao varanjem. To je jednostavno jedan od načina za opisivanje težine problema.

    Neki više vole podatke o dokazanim slučajevima. Ali i jedni i drugi moraju znati da procjene mogu precijeniti značaj neke bolesti, a da podaci o individualnim dokazanim slučajevima najvjerojatnije podcjenjuju značaj bolesti.
    Nema tu nikakvog varanja.

  6. #56
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zapravo postoje "studije" koje cjepivu pripisuju 1000% učinkovitost, a o vjerodostojnosti takvih studija lijepo piše ovdje: Mortality benefits of influenza vaccination in elderly people: an ongoing controversy
    Najbolji dio je da se gornji članak nalazi na lokaciji koja je pro-vakcinacijska koliko je to uopće moguće biti.
    Tamo u zaključku kaže kako preporučuju cijepljenje iako zapravo nemaju dokaze da cjepivo smanjuje smrtnost od gripe.

    Ovo mi se, u dokazanom nedostatku medicinskog rješenja, čini bolji izbor: http://www.holisticonline.com/Remedi...s-for-cold.htm

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Evo me poslje petog dana gripe, i dalje imam temperaturu ali ide na bolje. Imala sam gripu tri puta u zivotu, i nikad nije bilo lako. Nikad se nisam cijepila. Ovaj put mi je prva tri dana bilo TAKO TESKO, da cu sljedece godine ako treba i cekat u redu na cjepivo. Ne zelim uopce opisivat sta i kako jer sam jos totalno traumatizirana, a i moji ukucani. Ja nisam bila za cijepljenje ali ja si ovo ne mogu i necu opet priustit. Ako postoji i najmanja mogucnost da se bar djelomicno zastitim, to cu i napravit.

  8. #58
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    o ne nije valjda opet jače krenulo :/

  9. #59
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    o ne nije valjda opet jače krenulo :/
    x

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    o ne nije valjda opet jače krenulo :/
    misliš na raspravu ili na grip?

  11. #61
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Na gripu naravno.

  12. #62
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Timmy prvotno napisa
    Evo me poslje petog dana gripe, i dalje imam temperaturu ali ide na bolje. Imala sam gripu tri puta u zivotu, i nikad nije bilo lako. Nikad se nisam cijepila. Ovaj put mi je prva tri dana bilo TAKO TESKO, da cu sljedece godine ako treba i cekat u redu na cjepivo. Ne zelim uopce opisivat sta i kako jer sam jos totalno traumatizirana, a i moji ukucani. Ja nisam bila za cijepljenje ali ja si ovo ne mogu i necu opet priustit. Ako postoji i najmanja mogucnost da se bar djelomicno zastitim, to cu i napravit.
    A zašto se nisi cijepila?

  13. #63
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Teorecki smo tek u sredini sezone - nije ni prestalo.

  14. #64
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    U sredini sezone čega? Sezonske gripe? Ne znam ima li koji zabilježen slučaj sezonske gripe u Hrvatskoj, prošli tjedan ga nije bilo.

    Svinjska gripa nije prestala, ali se broj slučajeva iz tjedna u tjedan smanjuje, pa ih je prošli tjedan bilo 574, naspram oko 14.000 slučajeva koliko je zabilježeno u tjednu kad je bilo najviše oboljelih.

  15. #65
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Sezona u smislu nečega što se svake godine prati tipično između 40. tjedna jedne godine i 20. tjedna slijedeće godine.

    Nego, što te to toliko čudi?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    trlababalan,

    nisam se cijepila iz vise razloga: mislila sam da su preventivne mjere koje preduzimam dobre, a to je da sam spricala nos fiziloloskom 3-4 puta dnevno, da sam grgljala slanom vodom i da sam stalno prala ruke vodom ili koristila gel kad to nije bilo moguce. moram priznat da sam se tjedan dana prije nego sam dobila gripu opustila i nisam toliko pazila kao ranije, kao gripa je u padu pa nece mene.

    drugi razlog je sto sam nekoliko puta u zivotu imala gripu, nije mi bilo lako ali za najvise 5 dana sam bila nazad u igri. imam 43 godine, u dobroj sam formi, zdravo se hranim, nepusac, i mislila sam da ako i dobijem, da ce proci kao ranije. e tu sam se prevarila. nisam zavrsila na respiratoru (bogu hvala) ali BOLOVI!! koje sam imala, dezorijentiranost (skoro se ne sjecam ponedjeljka-drugog dana), strah za ukucane i nemoc, na to nisam racunala u ovolikoj mjeri. doktor u kucnoj posjeti mi nije htio dat TamiFlu, rekao je da mi ne treba, da me on zna i da cu se ja izborit. rekao je da ako suprug dobije gripu, da ga odmah nazovemo jer da ce njemu dati odmah zbog alergijskog bronhitisa. ja, iz ove prespektive mislim da mi je trebao dati TamiFlu.

    evo, danas mi je sesti dan, kuci sam, probudila sam se sa 37.8 i velikom glavoboljom. temperatra mi je tijekom dana pala ali glavobolja je tu. sve je to sad nekakav normalan tijek bolesti, najgore je proslo (bar se nadam). osim toga, sve drugo je ok. ali ne bih vise kroz ovo, ne hvala.

    i informacija koja moze nekome korisiti ako dobije gripu: ovaj put apsolutno nisam reagirala na aspirin i paracetamol. inace nisam sklona temperaturi pa nemam puno iskustva sa antipireticima. imala sam 40,3 u jednom mjerenju, a nakon aspirina bi mi temperatura pala na 40. paracetamol malo bolje, ali me drzao u nivou 39. ali kad sam popila ibuprofen, doslovno sam se spasila sto se tice temperature i bolova. inace, nikad ga ranije nisam koristila.

  17. #67
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj trlababalan prvotno napisa
    Citiraj Timmy prvotno napisa
    Evo me poslje petog dana gripe, i dalje imam temperaturu ali ide na bolje. Imala sam gripu tri puta u zivotu, i nikad nije bilo lako. Nikad se nisam cijepila. Ovaj put mi je prva tri dana bilo TAKO TESKO, da cu sljedece godine ako treba i cekat u redu na cjepivo. Ne zelim uopce opisivat sta i kako jer sam jos totalno traumatizirana, a i moji ukucani. Ja nisam bila za cijepljenje ali ja si ovo ne mogu i necu opet priustit. Ako postoji i najmanja mogucnost da se bar djelomicno zastitim, to cu i napravit.
    A zašto se nisi cijepila?
    ko moj poslovni partner, cjepili su se kompletno (on, djeca i žena) i svi se razboljeli od svinjske

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Mozda im nije proslo onih 3 tjedna od cijepljenja kad bi kao trebali biti zasticeni. A mozda su im simptomi bili laksi zato sto su se cijepili, tko ce ga znat. Odluka je individualna. Vidi mene, svjesno se nisam htjela cijepit, a do godine nema sanse da se ne cijepim.

  19. #69
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Hm, protiv koje gripe?

    Možda novi H1N1 bude u sezonskom cjepivu, tko zna.

  20. #70
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Timmy, samo da te pozdravim i zaželim brz oporavak! Naš infektolog glavni se posebno osvrnuo na natpise sa grgljanjem slanom vodom i ispiranje nosa fiziološkom koji su se raširili netom da su relativno neučinkoviti kao sredstvo zaštite, jedino da se stvarno disciplinirano peru ruke i da se rukama ne ide blizu lica.

    Koliko čujem i vidim, ipak od ove grupe umiru ljudi za koje nema obrazloženja zašto su umrli - nekome prođe lakše, ali nekoga randomly pokosi da doktori ostanu paf zašto se to dogodilo, a nisu bili nikakva rizična skupina - mladi, 34 godine, bez neke prethodne anamneze i bez da su se "junačili" i pokošavali je prehodat. To je ono što, pretpostavljam, većinu plaši, i što je razlikuje od sezonske koja je predvidljivija.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Mima, protiv svega cu se cijepit, hrabro cu pruzit ruku i reci cu: PUCAJ svim mecima koje imas! Pa 'ko ziv, 'ko mrtav (puj, puj, puj).

  22. #72
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I moja sveki i snaha2 su preboljele svinjsku u prvom valu. Nijednoj nije bilo loše kako se Timmy osjećala, ali su se iznimno dugo oporavljale - sveki jedno mjesec dana dok joj se vratila snaga, doslovno je bila iznenađena koliko je dugo bez snage jer da takvo iskustvo dosad u životu nije imala - jedno 15-tak dana je mogla samo ležat, snaha brže, ali je vukla jako dugo kašalj, slikala pluća itd.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    ja nemam kasalj, imala sam ga netom prije temperature i to par dana, a kad sam dobila temperaturu, smanjio mi se srecom jer su me tako bolila rebra i prsljenovi, da nisam mogla udahnit a kamoli kasljat. danas sam bez temperature prvi dan, sto je totalno po protokolu . mogla bih sutra prvi dan malo na zrak iako mi se uopce ne mili izac iz kuce, po danu mi se spava, a nocu ne mogu zaspat, sve mi se pomijesalo ovih dana. i nekako imam neki strah izac vani, valjda da mi se ne vrate simptomi. samo da nesto opet ne pokupim kad izadjem.....ovo je vec sad malo paranoja od svega...........

  24. #74

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    MGrubi, ovo u Srbiji sad opozicija cijepi vecinu u Parlamentu. Na temelju ovoga, vecina Ministara u svijetu bi trebala dobit otkaz, a one iz WHO-a, na ciju preporuku se narucivalo cjepivo, njima ne znam sta bi trebalo napravit.

    Ja nisam imala srecu da me gripa zaobidje, iako je broj slucajeva u padu. Ja ne bih opet da me zakaci, ni svinjska, ni sezonska ni neka treca, dogodine ili bilo koje godine. E sad, to sto su mediji i vlasti potpirivale strah i potrosile milione na cjepivo, ne znam sto s tim. Moje misljenje je da cjepivo mora postojat pa tko voli, nek' izvoli.

  26. #76
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    šta ti je tjedan dana bolesti nasuprot čitavog života pod autimunom boleščinom?

    ne cjepim se niti protiv obične gripe, a kamoli sa ovim nesigurnim nedovoljno testiranim cjepivom upitne efikasnosti od kojeg su ljudi umirali

    neka postoji cjepivo za one koji vjeruju, ali propisno testirano cjepivo, ne ovo smeće po ubrzanom tečaju
    zašto za njih?
    jer postoji nocebo efekt: onaj tko vjeruje da samo cjepljen će biti zaštičen od gripe, čak i kad oboli bolje će se boriti protiv gripe jer vjeruje da tako treba biti
    ali ako takva osoba nema mogućnost da pristupi cjepivu, i oboli, necjepljen .. njega dijagnoza može koštati života: kad mu doktor potvrdi da je to ta bolest protiv koje se nije mogao cjepiti, on će se predati , prepustiti bolesti .. i tu je kraj

  27. #77
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/trazi-se-ostavka-srpskog-ministra-zbog-cjepiva-protiv-h1n1.html
    Zar je uopće važno što neki neuki srbijanski političar kaže o gripi?

    Čovjek klupeta samo zato da bi nešto lupetao. jer mu je to posao. jer je u opoziciji.

    To je kao one epizode Hloverkine Otvoreno, u kojima su neki iz ministarstva i neki infektolozi govorili da je cjepivo OK, a neki dr. iz SDP-a je lupetao bezveze o tome kako je cjepivo neispitano (što je netočno) i da je ministarstvo loše odradilo posao (što je prilično točno) i iznosio neke skroz krive podatke o svemu tome.
    A sve je to radio samo zato što je u opoziciji i dužnost mu je kritizirati poziciju, iako nema pojma o ćemu govori.

    Čisti politički pamfleti. Isto tako i ova izjava srpskog opozicionara.
    Nema blage veze sa istinom. A nije im ni važno.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    MGrubi, ja, ZA SADA, ne znam nikog tko se cijepio, a da mu se nesto desilo. Cijepili su se moji roditelji, znam prilican broj ljudi iz internacionalne zajednicu u BG koji su cijepili sebe i svoju djecu i to prvo sa cjepivom protiv sezonskog pa onda za kratko vrijeme sa cjepivom protiv svinjske.

    A kad sam rekla da cjepivo treba postojat pa tko voli nek' izvoli, tada sam mislila na kvalitetno cjepivo, a ne smece o kojem ti govoris. Ja zaista ne znam kakve je kvalitete ovo cjepivo, je li smece ili nije, ne znam kako bih uopce mogla potvrdit informaciju o kakvoci cjepiva, informacije su kontradiktorne i mislim da se svatko treba pouzdat u svog lijecnika opce prakse s kojim inace suradjuje i koji dobro poznaje pacijenta.

    Ono sto znam je da ne bih htjela opet dobit gripu, i da sam danas, deveti dan od bolesti molila muza da vodi malu u vrtic. Nemam temperaturu i nista me ne boli, samo nemam snage. Vise mi je dosta ovoga.

  29. #79
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    tijelo ti je iscrpljeno bitkom protiv bolesti, izgubilo je i minerale i vitamine
    šta radiš po tom pitanju?

    meni energiju vrhunski podižu:
    svježi sok: jabuka, naranča, cikla i mrkva
    zmiksana kaša: banana, borovnica, naranča i matilovac (blitva ili špinat..)

    ne bibilo loše da si uzmeš D vitamin, ne znam kako je kod nas, mi smo osunčani več par dana, pa sa tim nemam problema
    minimum je 30 min svaki drugi dan
    u slučaju bolesti tijelu treba daleko više vitamina D, zato je sezona gripa u vrijeme slabog osunčanja

    čitala sam negdje o kroničnom umoru , šta pomaže protiv toga, budem doma pogledala pa ti javim

  30. #80
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Timmy prvotno napisa
    Ja zaista ne znam kakve je kvalitete ovo cjepivo, je li smece ili nije, ne znam kako bih uopce mogla potvrdit informaciju o kakvoci cjepiva, informacije su kontradiktorne i mislim da se svatko treba pouzdat u svog lijecnika opce prakse s kojim inace suradjuje i koji dobro poznaje pacijenta.

    .
    Informacije su doista kontradiktorne.
    Razni čudaci željni pet minuta slave kao David Icke i Jane Burgermeister (a imamo mi i svoje domaće čudake) pričaju gluposti o cjepivu i gripi s jedne srane, a s druge strane postoje službene institucije kojima je posao i dužnost baviti se zdravljem naroda i iznose sasvim drukčije informacije.
    I onda postoje i laici i stručnjaci koji se u nedostatku točnih informacija kolebaju i iznose neke informacije koje su neodređene, i često naginju na jednu ili drugu stranu.

    I svi imaju pristup jednim i drugim informacijama i onima između.

    Međutim, očito je da je velika večina odlučila dati svoje povjerenje onima prvima,, koji trabunjaju o teorijama zavjere i svoje neznanje prezentiraju kao opći nedostatak znanja (što nije točno).

    Mene strašno zanima zašto je večina stanovništva odlučila vjerovati njima, a ne onima koji iznose afirmativne podatke o cijepljenu i gripi.

    Čak i da ne znamo tko je u pravu.
    Recimo da i jedni i drugi mogu biti u pravu i sada nas uvjeravaju u svoju istinu. Na temelju čega je večina stanovništva odabrala?

    Ima li tu neki sociolog ili psiholog koji bi mogao na ovo odgovoriti?

    Je li to zato što se politika u sve debelo uplela, pa čim političari govore o nekoj temi, odmah se gubi kredibilitet jer njima nitko ne vjeruje (to je moja teorija)?

    Ili je nešto drugo u pitanju? Sklonost senzacionalizmu? Ovi prvi imaju bolji marketing od drugih? Je li doista toliko poljuljano povjerenje u medicinsku struku?

    Zna li nekto?

  31. #81
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj trlababalan prvotno napisa

    Mene strašno zanima zašto je večina stanovništva odlučila vjerovati njima, a ne onima koji iznose afirmativne podatke o cijepljenu i gripi.

    Na temelju čega je večina stanovništva odabrala?
    Pa meni se čini da je glavni razlog u tome što se dosadašnja očekivanja oko velike pandemije nisu ostvarila.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj trlababalan prvotno napisa

    Mene strašno zanima zašto je večina stanovništva odlučila vjerovati njima, a ne onima koji iznose afirmativne podatke o cijepljenu i gripi.

    Na temelju čega je večina stanovništva odabrala?
    Pa meni se čini da je glavni razlog u tome što se dosadašnja očekivanja oko velike pandemije nisu ostvarila.
    a vjerovatno je tome pridonijelo i to što su cjepivo imali prije pojave gripe...

  33. #83
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj purple rain prvotno napisa

    a vjerovatno je tome pridonijelo i to što su cjepivo imali prije pojave gripe...
    Ovo je informacija koju su netočno plasirali oni prvi. I ne govori zašto ljudi vjeruju da je cjepivo postojalo prije gripe, kad im službeni izvori tvrde da pandemijsko cjepivo nije postojalo prije ove gripe.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    MGrubi, jedem ja dobro, dosta voca i povrca svakodnevno i uzimam twinlab dual tabs, tu sam ok. samo sta svaka gripa ima svoj tijek, pa tako i ova. bit cu ja ok za jos koji dan.

    trlababalan, ja sam psiholog . a strah je vrag. radi se o zdravlju, nama i nasim bliznjima. kad su informacije kontradiktorne, pobjedjuju one s eventualno dramaticnijim ishodom, bez obzira bile tocne ili ne. i to je normalno. ljudi su zbunjeni i to s pravom. trebamo imati mogucnost izbora i to je najvaznije. nije lako izabrati ali sta je tu je.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    Citiraj trlababalan prvotno napisa
    Ovo je informacija koju su netočno plasirali oni prvi. I ne govori zašto ljudi vjeruju da je cjepivo postojalo prije gripe, kad im službeni izvori tvrde da pandemijsko cjepivo nije postojalo prije ove gripe.
    a ja vjerujem da su ju točno plasirali... i to je moje pravo, isto kao što je tvoje pravo da ne vjeruješ u to...
    i ako sam ja u krivu zašto onda EU parlament provodi istragu i traži dodatna objašnjenja?


    usput: Novartis je zatražio patent u studenom 2005, dobio patent na cjepivo u veljači, a prvi slučaj je izbio u travnju...

  36. #86
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Patent za pandemijsko cjepivo koje je sadržavalo potpuno drugi soj virusa.

  37. #87
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj purple rain prvotno napisa
    Citiraj trlababalan prvotno napisa
    Ovo je informacija koju su netočno plasirali oni prvi. I ne govori zašto ljudi vjeruju da je cjepivo postojalo prije gripe, kad im službeni izvori tvrde da pandemijsko cjepivo nije postojalo prije ove gripe.
    a ja vjerujem da su ju točno plasirali... i to je moje pravo, isto kao što je tvoje pravo da ne vjeruješ u to...

    i ako sam ja u krivu zašto onda EU parlament provodi istragu i traži dodatna objašnjenja?

    usput: Novartis je zatražio patent u studenom 2005, dobio patent na cjepivo u veljači, a prvi slučaj je izbio u travnju...
    No, ne kažem da ne smiješ vjerovati.

    Ali hoću reči da to nije razlog za svrstavanje, tj. za odabrati kome vjerovati.
    To je tvoje vjerovanje rezultat (proizvod) odabira kome ćeš dati povjerenje.

    a EU parlament provodi isragu jer su se neki političari domislili da će izgledati seksi na televiziji i u novinama ako to pokrenu.

    I, kao što je Mima rekla, traženje patenta u 2005. godini (ako je stvarni baš tada bilo) nema izravne veze s ovim cjepivom, koje je proizvedeno u jesen 2009. goine i registrirane tek krajem listopada.

    Ali nema veze. Možda sam u krivu, a ti u pravu. Da su registrirali cjepivo prije nego što se pojavila nova gripa.

    Ali opet ostaje pitanje zašto sam ja u manjini koja je odabrala vjerovati da se pojavila prvo gripa, a onda cjepivo, a ti u večini koja je odabrala vjerovati da se cjepivo pojavilo prije.

  38. #88
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Timmy prvotno napisa
    ........bit cu ja ok za jos koji dan.

    trlababalan, ja sam psiholog . a strah je vrag. radi se o zdravlju, nama i nasim bliznjima. kad su informacije kontradiktorne, pobjedjuju one s eventualno dramaticnijim ishodom, bez obzira bile tocne ili ne. i to je normalno. ljudi su zbunjeni i to s pravom. trebamo imati mogucnost izbora i to je najvaznije. nije lako izabrati ali sta je tu je.
    .....drago mi je da ti je bolje.

    aha. pobjeđuju one s dramatičnijim ishodom.
    To mogu shvatiti.

    Ali ishod je dramatičniji u gripi nego u cijepljenju (prema nekima )

    Zašto je onda večina povjerovala da je ishod ciijepljenja dramatičniji od ishoda gripe? (jer svi su mogli čuti i jednu verziju i drugu)

    Nije valja da je genocid i čipiranje kao superdramatičan ishod prevagnuo?
    Ali, kao što su svi vidjeli da nema masovnog pomora od gripe, vidjeli su i da nema masovnog pomora od cjepiva i da cijepljeni nisu kontrolirani čipovima.....
    :?

  39. #89
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nas koji surfamo po netu i dobivamo svakave infoe, nas je manje
    daleko manje

    razlog fijasku sa cjepivom je u komadu bijelog papira kojim se proizvođač odriče odgovornosti i pacijent ih preuzima na sebe

    cjepivo je testirano na premalom broju ljudi i bez placebo skupine
    zato je njegova sigurnost upitna

    cjepivo je testirano na 160 zdravih ljudi
    zarazi 160 zdravih ljudi sa svinjskom gripom i dobiti ćeš rezultat da je bolest neopasna i bez komplikacija
    jer se komplikacije počinju javljati u večem broju, kad premašiš tisuću, a smrt kad premašiš 10 000 zaraženih

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    ma da, potpis sigurno nije pomogao i izaziva sumnju i strah kod ljudi. zato se i ja nisam cijepila. a dogodine bih se cijepila jer ce se do tada vjerojatno znati efekti novog cjepiva (iako postoji teorija da ako prebolis gripu, antitijela te stite sezonu-dvije). sto vidim oko sebe, cjepljeni su ok i nisu se dodatno razboljeli.

    u kcerinoj skolskoj grupi ima dvanaest djece od kojih je troje primilo cjepivo omdah po dolasku cjepiva (jedno dijete ima kronicnu bolest), i oni su ok, nisu imali nus-pojave niti su dobili gripu. za moju kcer i jos cetvero se pretpostavlja na temelju simptoma da su preboljeli svinjsku gripu u prosincu. svi su bili "van pogona" tjedan dana, nitko nije dobio antibiotik, svi su dobro podnjeli i imali slicne simptome (izuzetno visoku temperaturu, bolove, malaksalost). znaci ostalo ih je cetvero (od 12) koji nisu cijepljeni, a nisu ni oboljeli. i svih dvanaest je na kraju proslo dobro, bez obzira u kojoj su grupi bili.

    moja je kcer tri dana kurila 39-40 ali je to dobro podnjela, jos dva dana je imala temperaturu i dva dana po prestanku temperature smo je poslali u skolu. nitko se od nas ukucana tada nije razbolio. prvi dan se probudila sa 39.6 placuci i rekla "mama, sve me boli" i bilo je jasno o cemu se radi. citav prvi dan je "kapotavala" ali nikad nije izgubila apetit. trajalo je tjedan dana i naknadno nisam na njoj vidjela tragove umora, samo je bila bljedja nego obicno.

    pisem zato sto preslusavam sama sebe. mislim da ce do godine, kad budemo imali vise iskustva i s tijekom gripe i s cjepivom, stvari biti puno jasnije. a do tad, ko ziv ko gripozan .

  41. #91
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    čekati i slušati, da vidimo šta će biti

  42. #92
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    puh, puh

    jedna vijest koja se jako kratko zadržala na portalima, ali mi nije umakla glasi:

    'Prevareni smo': Panika oko svinjske gripe stvorena je da bi se obogatili farmaceuti

    To sugeriraju najnoviji rezultati istraživanja u Britaniji, prema kojem je dokazano da su trojica stručnjaka Svjetske zdravstvene organizacije dobivali novac od farmaceutskih kompanija koje proizvode lijekove protiv virusa tzv. svinjske gripe

    Ono što je do sada više manje tavorilo u sivoj zoni tzv. teorija zavjera sada se pokazuje itekako realnim: priča oko svinjske gripe uvelike je preuveličana i to da bi se preko stvorene histerije ponukalo svjetske vlade na kupnju lijeka Tamiflu. To sugeriraju najnoviji rezultati istraživanja British Medical Journala i Ureda za istraživačko novinarstvo (Bureau of Investigative Journalism), prema kojem je dokazano da su trojica stručnjaka Svjetske zdravstvene organizacije dr. Fred Hayden (University of Virginia), dr. Arnold Monto (University of Michigan) i dr. Karl Nicholson (Leicester) dobivali novac od farmaceutskih kompanija koje proizvode lijekove protiv virusa tzv. svinjske gripe.

    Prema pisanju britanskog Guardiana, rečeni su znanstvenici bili na platnoj listi nekoliko kompanija koje su financirale njihova istraživanja. Zauzvrat, oni su im davali konzultantske usluge da bi na koncu Svjetska zdravstvena organizacija slušala njihove savjete po pitanju opasnosti od tzv. svinjske gripe. U izjavi za Danas.hr, jedan od stratega SDP-ove zdravstvene politike Mirando Mrsić, upitan jesmo li prevareni i namamljeni na masovnu kupovinu Tamiflua, dao je slijedeći odgovor:

    "Mislim da da. Ostaje činjenica da su o pandemiji govorili relevantni stručnjaci i moramo vidjeti jesu li te pretpostavke bile matematičke ili stvarne. No, vrlo je moguće da su se zaigrali zbog toga što su u strahu velike oči pa je to dovelo do nepotrebnih gubitaka u zdravstvu", rekao je Mrsić, dodajući kako 'osuđuje bilo kakvu mogućnost da netko utječe na mišljenje stručnjaka, pogotovo s financijskim interesom'. "To je potrebno maksimalno sankcionirati jer baca sjenu na sve - i na zdravstvene stručnjake i na farmaceute", rekao je Mrsić. Podsjetimo da je u Hrvatskoj na kraju cijepljeno samo 0,4 posto stanovništva, dok je oko 320 tisuća doza ostalo neiskorišteno. U prijevodu, bačeno je 15 milijuna kuna državnog proračuna.

    http://www.nacional.hr/clanak/85005/...ili-farmaceuti

  43. #93
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Podižem malo ovu temu jer su me svi nakako počeli "pritiskati" da bi se sada kao trudnica trebala cijepiti. Ja se u životu nisam cijepila protiv gripe, sezonske ni svinjske, općenito sam ok zdravlja i svih dosadašnjih 18 tjedana trudnoće sam prošla bez ikakvih tabletica i problema. Ima li ikakve potrebe i opravdanog razloga sada se cijepiti radi bebica? Iskreno, ja ne bih.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ne znam... Moja sestra je preboljela sindrom Guillain-Barre prije godinu dana (ne zbog cjepiva, nije se cijepila), i svaki neurolog s kojim se bila u kontaktu ju je pitao je li se možda cijepila protiv gripe. Ne bi ju to baš svi pitali da je sve tako sigurno kako govore... Do tada nisam bila tako skeptična.

  45. #95
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    ista stvar i mene muči... kao obavezno se trebam cijepiti kao trudnica..
    nikad se nisam cjepila a i nikad nisam imala gripu..

    da ne kažem da rijetko kad imam tepmperaturu? u biti se i ne sjećam zadnje...
    i šta sad..

  46. #96

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Ni ja se ne zelim cijepiti. Strah me je posljedica za bebu.

  47. #97
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    i mene muči to cijepljenje, još prije 2 mj., odlučila sam se ne cijepiti (iako se svake godine cijepim) zbog trudnoće, nekako sam se bojala što bi to cijepivo moglo napraviti, isto mi je preporučila moja gin.
    eh, poslje jučerašnjih vijesti sva sam se uznemirila, nisam bila sigurna da li sam donijela ispravnu odluku, čak i mm koji je inače protiv cijepljenja se uspaničio, nazvala sam nekoliko prijatelja i poznanika, koji rade u zdravstvu (većinom liječnika) što misle o tome svemu, uglavnom odgovor je bio da se ne cijepim.
    pa sad ti budi pametan

  48. #98
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam u 6. mjesecu trudnoće. trenutno sam pri kraju gripe, zajedno sa svoje dvoje djece i MM-om. najvjerojatnije se radi o svinjskoj.
    prije nekih 15 godina sam imala neku običnu gripu, i mogu reći da joj ova svinjska nije ni do koljena.
    da je nisam sad dobila, ne bih se cijepila, to je sigurno.

  49. #99

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam u 6. mjesecu trudnoće. trenutno sam pri kraju gripe, zajedno sa svoje dvoje djece i MM-om. najvjerojatnije se radi o svinjskoj.
    prije nekih 15 godina sam imala neku običnu gripu, i mogu reći da joj ova svinjska nije ni do koljena.
    da je nisam sad dobila, ne bih se cijepila, to je sigurno.
    koji su vam simptomi bili?

    naime,
    ja samo znam da splitom hara nesto jako zarazno sad jel viroza il gripa nemam pojima. ne znam familiju u kojoj u zadnjih 10 dana nije netko bolestan. od kolegice sa posla susjed radi na hitnoj i kaze da je puno gripe...uglavnom simptomi su koje ja cujem okolo velika fibra, kostobolja, glavobolja, ponekad proljev i povracanje. nemam kolege u firmi kojem neko doma nije bolestan..i mi smo doma jučer zafibrali. muz koji inace nije ima fibru skoro u zadnjih 15 godina, jucer nije moga ustat iz kreveta, fibra (samo) 37.6 ali on inace nema nikad fibru i neki ludi kasalj koji je bas naglo dosao. mala, 6 godina, fibra do 38.5 i jaki kasalj ali fala bogu nije satrvena, ponasa se kao da i nema fibru. a i mene je malo zakacilo, mala fibra, kostobolja i lagani kasalj i grlobolja. uglavnom nikad se nije desilo da smo ovako istovremeno svo troje zafibrali...sad nemam pojima sta je u điru jel viroza il gripa. cini mi se da sam negdje prosle godine citala da gripa ne mora bas ic sa ogromnom fibrom, ono preko 39...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •