Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 150

Tema: Svinjska gripa II

  1. #101
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa i gripa je viroza a ako prolazi bez komplikacija onda se ne trebaš niti brinuti kakva je to viroza.

  2. #102
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    simptomi:

    MM je prvo imao proljev, a onda temperatura 38-39 koja je trajala 7 dana. cijelo vrijeme je bio umoran i slomljen, i tek nakon 14 dana se se osjećao normalno.
    meni je počelo sa groznim kašljem, onda 2-3 dana temperature koja nije prelazila 38, a onda još 10 dana kašlja i začepljenog nosa. isto veliki umor.
    mlađa kćer je imala temperaturu 38-39 jedno 2-3 dana, i onda joj je počeo curiti nos i kašalj. inače joj je opće stanje bilo super - ona je zapravo imala najblaže simptome, a baš na njenom brisu je potvrđena gripa.
    starija kćer temperatura 38-39 u trajanju 7 dana. curenje nosa i umor.

  3. #103

  4. #104

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    simptomi:

    MM je prvo imao proljev, a onda temperatura 38-39 koja je trajala 7 dana. cijelo vrijeme je bio umoran i slomljen, i tek nakon 14 dana se se osjećao normalno.
    meni je počelo sa groznim kašljem, onda 2-3 dana temperature koja nije prelazila 38, a onda još 10 dana kašlja i začepljenog nosa. isto veliki umor.
    mlađa kćer je imala temperaturu 38-39 jedno 2-3 dana, i onda joj je počeo curiti nos i kašalj. inače joj je opće stanje bilo super - ona je zapravo imala najblaže simptome, a baš na njenom brisu je potvrđena gripa.
    starija kćer temperatura 38-39 u trajanju 7 dana. curenje nosa i umor.
    a gdje ste radili bris? jel vam pedijatrica dala uputnicu ili ste to obavili privatno? nekako sumnjam da bi nama nasa pedijatrica dala uputnicu za bris na h1n1....nisam sigurna dal da uopće idemo po doktorima, naravno ako se nesto ne zakomplicira, pune su cekaonice pa da ne bi uhvatili jos nesto....
    Posljednje uređivanje od lana74 : 02.01.2011. at 08:47

  5. #105
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    otišli smo na hitnu u zaraznu bolnicu, tamo su napravili bris

  6. #106

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam u 6. mjesecu trudnoće. trenutno sam pri kraju gripe, zajedno sa svoje dvoje djece i MM-om. najvjerojatnije se radi o svinjskoj.
    prije nekih 15 godina sam imala neku običnu gripu, i mogu reći da joj ova svinjska nije ni do koljena.
    da je nisam sad dobila, ne bih se cijepila, to je sigurno.
    Čitala sam na teletekstu da je među oboljelima jedna trudnica. Ili možda broje samo hospitalizirane?
    Nadam se da ste dobro ti i beba.

  7. #107
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nisam to ja
    mi smo svi dobro

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Super!

  9. #109

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    otišli smo na hitnu u zaraznu bolnicu, tamo su napravili bris
    jel mozda netko od vas vadio krv...ovo moje dvoje ozdravilo a meni evo treci dan jos gora temeperatura do 39.5...vadila sam krv leukociti 8 a crp 55 a to mi nekako ne upucuje na gripu. uglavnom sutra idem kod dr pa cemo vidit sta ce rec

  10. #110
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    svi smo vadili krv, ali ne znam sad više kakvi su bili nalazi

  11. #111
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Nisu takvi leukociti i CRP nespojivi sa gripom.

  12. #112
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne da nisu nespojivi, nego je takav nalaz čest u gripi
    ali se dg. ne može postaviti samo na osnovu lab. nalaza

  13. #113
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    lana74, vidim da si na forum.hr dobila puno dobih savjeta.

    na kraju će ipak biti najvažnije ono što će ti reći toktor koji će te pregledati.

    To što opisuješ jako liči na gripu. Ali, naravno, cijeli niz bolesti liči na gripu u početku.

    U svakom slučaju, vidjet će se kako bolest ide dalje, pa će biti jasnije, a do tada snižavaj temperaturu i uzimaj puno tekučine.

    Ali, ako dobiješ osip (pogotovo u vidu sitnih krvarenja u koži), jaku glavobolju i povraćanje, stezanje u prsima, nedostatak zraka, dezorijentaciju, "trči" na zarazni odjel bolnice, bez čekanja na radno vrijeme doktora.

  14. #114
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ovaj letak daje jako dobre informacije o samozbrinjavanju gripe
    http://www.bfm.hr/uploads/Letak_gripa_2010.pdf

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    mi prezivili

    meni je bilo uzasno hladno i nisam se mogla zagrijati i lezala sam 5 dana na elektricnoj dekici. nisam mogla jesti ali vode se nisam mogla napiti. 48 sati sam prespavala a sve skupa 6 dana nisam mogla ustati

  16. #116

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku

    Ali, ako dobiješ osip (pogotovo u vidu sitnih krvarenja u koži), jaku glavobolju i povraćanje, stezanje u prsima, nedostatak zraka, dezorijentaciju, "trči" na zarazni odjel bolnice, bez čekanja na radno vrijeme doktora.
    jel mozda znas kad (vremenski) se ove komplikacije mogu
    pojaviti. misim da li se mogu pojaviti i kad temperatura prestane

  17. #117
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    može ti temperatura pasti i može ti biti neko vrijeme relativno dobro, a onda tek iskoče simptomi neke komplikacije

  18. #118
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    x
    samo to neko vrijeme je kratko
    (nije mjesec dana)
    Posljednje uređivanje od mujica : 04.01.2011. at 14:39

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    vi što ste preživjeli napad gripe - nakon koliko dana ste se vratili na posao ?

    prije 6 dana me uhvatila temperatura 38,5, opća slabost, jaki kašalj, curenje nosa - i sve to u paraleli. temperatura je potrajala 4 dana, ostatak simptoma je još tu. ne vraća mi se u ovom stanju još na posao, ne mogu ni do dućana.

  20. #120
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    mm je išao nakon 4 dana bez temperature, jer je morao, inače bi sigurno ostao još 2 dana, tada je i došao k sebi

  21. #121
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    evo i mm dobio gripu, nije potvrđeno ali svi simptomi su tu i temperatura do 40 od srijede, danas je bolje spustila se.
    zanima me nešto jer on ima astmu i doktor mu je dao antibiotik preventive radi jer je u rizičnoj skupini pa da ne razvije upalu pluća. Dali taj antibiotik to može spriječiti i ima li smisla to što ga pije ili više štete nego koristi.

  22. #122
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    evo i mm dobio gripu, nije potvrđeno ali svi simptomi su tu i temperatura do 40 od srijede, danas je bolje spustila se.
    zanima me nešto jer on ima astmu i doktor mu je dao antibiotik preventive radi jer je u rizičnoj skupini pa da ne razvije upalu pluća. Dali taj antibiotik to može spriječiti i ima li smisla to što ga pije ili više štete nego koristi.
    preporuka je da se zaraženim osobama rizične skupine u roku 48 sati od početka simptoma daje antivirusni lijek (tamiflu...).
    http://www.hzjz.hr/epidemiologija/gripa_2010_2011.htm
    Podsjećamo liječnike primarne zdravstvene zaštite i kliničare da se gripa tjedno prijavljuje nadležnoj higijensko-epidemiološkoj ispostavi na obrascu za zbirnu prijavu prema dobnim kategorijama. Posebno radi primarne zdravstvene zaštite naglašavamo da prijave treba slati nadležnom epidemiologu na ispunjenom (ili tiskanom iz računala) obrascu, jer epidemiološka služba nema nikakvog uvida u podatke koje liječnici unose u Centralni zdravstveni informacijski sustav Hrvatske.
    Također, ovom prilikom podsjećamo liječnike u primarnoj zdravstvenoj zaštiti i kliničare na preporuke Svjetske zdravstvene organizacije o važnosti primjene antivirusne terapije oboljelima od gripe koji pripadaju rizičnim skupinama za razvoj komplikacija, bez čekanja na laboratorijsku potvrdu gripe.
    http://www.euro.who.int/en/what-we-d...uropean-region




  23. #123
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj la_mama prvotno napisa Vidi poruku
    vi što ste preživjeli napad gripe - nakon koliko dana ste se vratili na posao ?

    prije 6 dana me uhvatila temperatura 38,5, opća slabost, jaki kašalj, curenje nosa - i sve to u paraleli. temperatura je potrajala 4 dana, ostatak simptoma je još tu. ne vraća mi se u ovom stanju još na posao, ne mogu ni do dućana.
    meni je trebalo 14 dana da budem sposobna za išta, međutim sve se zbivalo u vrijeme kad sam ionako uzela godšnji zbog blagdana, pa sam svo to vrijeme bila doma.
    MM se vratio nakon 7 dana, nije još bio dobro, al dovoljno dobro da ode raditi. potpuno zdravo osjećao se isto tek nakon 14 dana.

  24. #124
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    sirius nije dobio tamiflu a mislim da je prošlo više od 48 sati kad je otišao liječniku. Prvo nije mislio da je gripa jer prva dva dana nisu bili tako strašni simptomi tako da se nije niti javio liječniku. Nadam se da neće imati komplikacije.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    ok, hvala cure na odgovorima
    znate li da li sam još virozna 7 dana nakon izbijanja temperature ? trebala bih također kratko na posao, a još me drži taj gadan kašalj, kao da ću izbacit oba plućna krila vani.

  26. #126
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    I ja imam gripu i to izgleda prvi put u životu. Prestrašno! Jučer sam temperaturu 40.5 jedva skinula na 39.5 sa voltarenom, a onda sam nakon 3 sata popila još 2 Neofena jer me ta temperatura ubijala pa je uspjelo pasti na 38.7. Počelo sa kašljem subota popodne, nedjelja lagana temperatura do 38 i slabost, a u ponedjeljak na wc nisam mogla ići. Djecu mi je u nedjelju preuzela baka i sad se samo nadam da im se nisu zarazili. Tamo će spavati dok ja ne ozdravim, a ionako se ne mogu brinuti o njima jer nemam snage ni za svoje primarne potrebe. Jel netko zna koliko traje inkubacija? Ako su ju pokupili da znam kad očekivati da će i njih strefiti. Joj samo da mi oni to ne dobiju, odradila bi dva puta ovaj horor samo da oni ostanu pošteđeni od ove grozne boleštine.

  27. #127
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Inkubacija je oko 3 dana.
    Prošle zime MM je imao gripu, mi smo svi (dvoje djece i ja) cijelo vrijeme bili sa njim u zatovenom prostoru od 65 m2, teško je tako provoditi bilo kakvu izolaciju. Nitko od nas , osim njega, se nije razbolio. Jedino što sam činila je da sam ga veći dio dana izolirala u spavaćoj sobi , a zrak smo dezinficirali eteričnim uljima.

  28. #128
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    sirisus jako si me utješila
    a kakva su to eterična ulja i gdje se to može nabaviti? čula sam za to još prije, ali mi nitko nije znao reći o čemu se radi.

  29. #129
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    ovo je dobar članak o prevenciji i tretiranju gripe , te dezinfekciji prostora. Mi smo ulja rasprišivali normalnom špicalicom , tj. nakapali smo oko 30 kapi (sve zajedno) u bočicu sa pola litre vode. koristili smo ravensaru i čajevac, ali možeš izabrati i druga ulja koja se preporučuju u tekstu http://www.centarcedrus.hr/media/267...ite_biljke.pdf

  30. #130
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    iščitala sam tekst iako sam jedva držala glavu. naručila sam si čajevac. ona ravensara je jako skupa, jel se može sam čajevac ili čajevac s timijanom? ja nemam taj difuzer, jel može na običnu lampicu za eterična ulja?

  31. #131
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    iščitala sam tekst iako sam jedva držala glavu. naručila sam si čajevac. ona ravensara je jako skupa, jel se može sam čajevac ili čajevac s timijanom? ja nemam taj difuzer, jel može na običnu lampicu za eterična ulja?
    Može što imaš. Stavi u obićnu plastičnu špricalicu za vodu http://www.njuskalo.hr/image-w450/ug...ka-2075234.jpg , pomješaj u vodi , promučkaj i špricaj.

  32. #132
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    našla sam ti staru temu http://forum.roda.hr/threads/36295-D...i%C4%8Dna+ulja

    Stavi u običnu špricalicu sa raspršivaćem na kraju, promučkaj i povremeno špricaj po prostoriji. Lezi i odmaraj, čekaj da prođe.

  33. #133
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    sirius hvala ti još jednom

    nisam se htjela ureći, ali danas sam cijelo prijepodne provela bez temperature i kasnije se nešto malo digla, ali sam popila neofen jer sam se bojala da opet ne skoči u visine no nije. sad sam na oko 37. to onda, predpostavljam, ipak ne bi bila gripa? ili sam si zeznila centar za temperaturu sa ogromnom količinom lijekova juče?mislim, sretna sam što mi glava ne puca na 40, ali kako je dr. rekla temperatura koja se teško skida bi trebala trajati do srijede, a nešto niža još do petka. onda je vjerovatno neka druga viroza?

  34. #134
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    sirius hvala ti još jednom

    nisam se htjela ureći, ali danas sam cijelo prijepodne provela bez temperature i kasnije se nešto malo digla, ali sam popila neofen jer sam se bojala da opet ne skoči u visine no nije. sad sam na oko 37. to onda, predpostavljam, ipak ne bi bila gripa? ili sam si zeznila centar za temperaturu sa ogromnom količinom lijekova juče?mislim, sretna sam što mi glava ne puca na 40, ali kako je dr. rekla temperatura koja se teško skida bi trebala trajati do srijede, a nešto niža još do petka. onda je vjerovatno neka druga viroza?
    ko što Mima kaže: i gripa je viroza. Važno je da prođe bez komplikacija. Meni se čini da je potpuno normalno da se centar za temperaturu malo zbuni nakon jako visoke temperature i lijekova za snižavanje.

  35. #135
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    kad prestajemo biti zarazni? ja više nemam temperaturu, ali kašljucam, ne mogu se dići iz kreveta od slabosti i glavobolje no stariji sin mi je noćas zakurio pa bi si ga dovela kući. predpostavljam da se on zarazio nečim drugim iz vrtića pa u tom slučaju mu ne želim učiniti medvjeđu uslugu.

  36. #136
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    Moj je nećak u dobi od 7 godina umro u bolnici dr. Fran Mih... Zgb, od svinjske gripe i hripavca (nije cijepljeni),...imao je trombocitopeniju. obdukcija bude pokazala točan uzrok smrti.

  37. #137
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mamamišić, ajme, moje saućešće , pa kako, zašto, o moj Bože!
    Želim vam puuno snage

  38. #138
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mamamišić moja sućut cijeloj obitelji

  39. #139
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Mamamišić, moja sućut! Strašno

  40. #140
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    Sve je to prestrašno i prebolno!!sad kad razmišljam dal sad sva ideologija oko cijepljenja pada u vodu...sva borba i svo znanje o cjepivima imaju smisla kad izgubiš voljeno biće,...vjerojatno cjepivo pertusis (ionako ne stvara trajni imunitet) ne bi imalo velikog utjecaja..možda bi............a možda ne bi ... bezveze se sad oko toga mučiti,..nije hripavac jedini problem bio kod našeg anđeleka

  41. #141
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Najiskrenija sućut!

  42. #142
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    pedica jutros rekla da je nika jedan od zadnjih slučajeva svinjske ove godine!
    simptomi- temp čak i do 40, grozni napadaji suhog kašlja, proljev, bolovi u trbuhu i mišićima, curenje nosa, leukociti oko 3...
    svekar i prabaka izgleda pokupili od nje i leže sa praktički istim simptomima!
    ja sam trudna 6 mj i za sad osim grlobolje nemam drugih simptoma

  43. #143
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Ja sam mislila da je gripa prošla

  44. #144
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    i ja isto! :/

  45. #145
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ajme, mamamišić, prestrašno

    Pa kako, što se dogodilo?

    Budi tu s nama, koliko možeš, uz vas smo!

  46. #146
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    bucka, kako je djetešce?

  47. #147

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj priscila prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam mislila da je gripa prošla
    Ja sam zvala HZJZ prije par dana da vidim jel' ima još gripe u Zagrebu.

    Rekli su da ima još tu i tamo pokoji slučaj, da se konačan nestanak očekuje do sredine 4. mjeseca.

  48. #148
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj priscila prvotno napisa Vidi poruku
    bucka, kako je djetešce?
    nika je bolje, ali kašlje još uvijek ko slon i šmrkava je jako!
    sutra kontrola, pa ćemo vidjeti!
    meni, hvala Bogu, ništa!
    svekar i dalje leži ko pokošen sa temp, bolovima u kostima, groznim kašljem...
    kaže mi frendica da i njeni doma leže sa istim simptomima!

  49. #149
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Jooj, baš bezveze..

    I da, hvala Bogu da si ti dobro!

  50. #150
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    srela sam jučer jednu poznanicu i njen sin od cca 9 godina je prošli tjedan isto imao svinjsku gripu.
    rekla im je dr da je pokupio valjda zadnji virus s.gripe u Zg-u!

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •