Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 196

Tema: Ekspres lonac - recepti, savjeti

  1. #101
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Evo i mene, novopecena ponosna vlasnica Zepter ekspres lonca
    Upravo se kuhao gulas 20 min po receptu od Peterlin

    Makla sam ga s vatre i stavila u sudoper s vodom!

    E sad, nemam junetinu nego neku domacu mladu govedinu, ne znam jel bu za to dovoljno 20 min ili treba duze?!
    Jer govedja juha pise da se kuha 35-40 min?!

    Javim kako je ispalo!!!
    Hvala puno za sve ove super recepte!

  2. #102
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Meso je ispalo super mekano!

    Jedino mi fali gustoce

    I kolicina vode se skoro pa nije smanjila, a navikla sam kad radim gulas da pol vode ishlapi i ugusti se!
    Mozda treba manje vode?!
    Kako vi dobivate gustocu gulasau ekspresu?!

  3. #103
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Moraš pustiti da voda malo ukuha bez poklopca, ili moraš zagustiti sa nečim skrobnim.

  4. #104
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    ........ili staviti u startu manje vode. ja ako stavim previše vode napravim kako je rekla sirius ili izmiksam malo štapnim (ovisi šta se kuhalo).s vremenom se navikneš stavljati manje vode, jer i sve što viri malo iz vode se isto skuha.

  5. #105
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene, novopecena ponosna vlasnica Zepter ekspres lonca
    Ja sam isto vlasnica Zepter ekspres lonca, ali nisam ponosna, jer sam

    Ozbiljno, mene je strah tog lonca i pištanja i…ne znam kako bih ga se riješila (straha, ne lonca ).

    Baš vam zavidim

  6. #106
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto vlasnica Zepter ekspres lonca, ali nisam ponosna, jer sam

    Ozbiljno, mene je strah tog lonca i pištanja i…ne znam kako bih ga se riješila (straha, ne lonca ).

    Baš vam zavidim
    I mene je bilo strah! I jucer kad se kuhalo sam se svako malo vrzmala oko njega, ali sa "sigurne" udaljenosti!
    Ali nije nis puno pistao! Samo ja mislim moment prije nego li je pipac iskocio! Ali morala sam probit led, jednom moram krenut i u tu avanturu!
    Moram priznat da je meso stvarno bilo savrseno mekano, a juhica nije bila bez okusa kako neki kazu!
    Stvarno super!
    Lijepo sam odvojila juhicu i imat cu za danas finu juhu s noklicama! Nis se ne bu bacilo

    Hvala cure na dodatnim savjetima!

    Optimist tebi sretno! I kreniiiiiii!!!

  7. #107
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Meso je ispalo super mekano!

    Jedino mi fali gustoce

    I kolicina vode se skoro pa nije smanjila, a navikla sam kad radim gulas da pol vode ishlapi i ugusti se!
    Mozda treba manje vode?!
    Kako vi dobivate gustocu gulasau ekspresu?!
    Kakva voda u gulašu? Ja nikad ne stavim niti kap vode... možda decilitar vina pred kraj.
    Nisam probala u express loncu... i vjerovatno neću...


    Nego, on topic... imam express lonac kupljen u Austriji još dok se plaćalo šilinzima, dakle pred puno godina... Korišten je možda 5-6 puta od tad... Sad kad sam postala mama i kronično mi fali vremena počela sam ga koristiti, pa je korišten još nekih 5-6 puta. Nov dakle.

    U kompletu je mala rajngla, veliki lonac i poklopac koji ide na oboje. Čitam sve ove postove o tome da se ne smije prepuniti... poštujem oznake na loncu kojeg sa sad jedino i koristim... pa mi je opet jednom prilikom sigurnosni ventil odradio. Možda zato jer je unutra bila narančasta leća, grah i ječam, pa se stvorilo puno pjene, a narančasta leća je lagana pa ju je pjena digla gore do ventila?

    Pa se pitam čemu onda služi ta mala express rajngla? Što mogu u njoj kuhati?
    WMF, stari model, mislim da je to to: http://www.danisa-tiendas.com/index....product_id=566

  8. #108
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,233

    Početno

    to ti je super za mesne umake, neko meso u saftu i sl.

  9. #109
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    mojca, ti samo po vinskom gulasu
    nije da kuham u expres loncu, prije jesam-izvadis, doradis, ugustis

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Meso je ispalo super mekano!

    Jedino mi fali gustoce

    I kolicina vode se skoro pa nije smanjila, a navikla sam kad radim gulas da pol vode ishlapi i ugusti se!
    Mozda treba manje vode?!
    Kako vi dobivate gustocu gulasau ekspresu?!
    Sve ti je ok, samo si stavila previse vode. Mislim da ti treba samo mrvica iskustva. Ekspres lonac je pokriven tako da para ostaje unutra, tj. ne moze ispariti visak vode. To rijesis tako da stavis vode/vina tj. tekucine onoliko koliko treba "da ogrezne" tj. da meso malo viri iznad razine.

    Gustoca - umak je gust ako je unutra dosta luka. Ako tko ne podnosi luk, moze se umijesati zlicica brasna ili krusnih mrvica.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.04.2013. at 08:45

  11. #111
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Optimist tebi sretno! I kreniiiiiii!!!
    Hvala!!! Glupi strah! Stvarno je šteta da skuplja prašinu, a vidim da je s njim sve puuuno brže! Drž'

  12. #112
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Sve ti je ok, samo si stavila previse vode. Mislim da ti treba samo mrvica iskustva. Ekspres lonac je pokriven tako da para ostaje unutra, tj. ne moze ispariti visak vode. To rijesis tako da stavis vode/vina tj. tekucine onoliko koliko treba "da ogrezne" tj. da meso malo viri iznad razine.

    Gustoca - umak je gust ako je unutra dosta luka. Ako tko ne podnosi luk, moze se umijesati zlicica brasna ili krusnih mrvica.
    x
    ili sa strane skuhas palentu

    ja uvijek kuham dok ne propisti do kraja i onda ugasim i kuha se dok se ne spusti. skoro nikad ne smanjujem ili ponovo palim, sve je uvijek skuhano.

  13. #113
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    ovaj moj opće nije pištao?!?!?

    Znaci kad je prošlo 20 minuta ja sam ga makla s vatre i stavila u sudoper u kojem je bilo dva prsta hladne vode i još sam malo stiskala naj crveni pipac (da para izadje van)
    KAd se kazaljka na termometru spustilča u žuto otklopila sam ga. malo su mi uputstva nejasna. ne znam jel ga otvaram kad više para ne ide (spusti se pipac) ili moram čekat da kazaljka dodje u žuto?!

    Hvala Peterlin, znači vode tek toliko da prekrije meso. Ok! Probat ću ponovo!
    Sljedeća je na redu juha! Govedja ako ima koji tip&trick vičite.

  14. #114
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    to ti je super za mesne umake, neko meso u saftu i sl.
    To baš i ne kuham... osim tog gulaša tri put godišnje. A i onda ga kuham u količinama koje ne bi stale u express lonac.
    Još nešto drugo ti pada na pamet?

  15. #115
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    ovaj moj opće nije pištao?!?!?

    Znaci kad je prošlo 20 minuta ja sam ga makla s vatre i stavila u sudoper u kojem je bilo dva prsta hladne vode i još sam malo stiskala naj crveni pipac (da para izadje van)
    KAd se kazaljka na termometru spustilča u žuto otklopila sam ga. malo su mi uputstva nejasna. ne znam jel ga otvaram kad više para ne ide (spusti se pipac) ili moram čekat da kazaljka dodje u žuto?!

    Hvala Peterlin, znači vode tek toliko da prekrije meso. Ok! Probat ću ponovo!
    Sljedeća je na redu juha! Govedja ako ima koji tip&trick vičite.
    ok, mozda zeppterov ne pisti, ne znam kakav je on. zar oni nemaju lonce koji su isti kao i ekspres lonac neka takva shema?

  16. #116
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mislim da ni moj ne pišti...
    Ma sigurno ne pišti.... osim onda kad je sigurnosni ventil proradio.

  17. #117
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moj ima 3 levela, kako izlazi i jacina pistenja. ja ga pustim dok ne otpisti onaj maksimum. ko klinka sam u panici letila tada ga ugasiti, sada fino odem i ugasim ga. cekam da se spusti i to je to. cak ako kuham samo povrtnu juhu, onda kad propisti, pustim par minuta da se spusti i pocnem sama pustat ventil.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Spremam se u kupovinu ekspress lonca, pa neka me netko prosvijetli. Ako želim skuhati npr. varivo od mahuna, u običnom loncu prvo stavljam meso, kasnije mahune, pa pred kraj krumpire. Kako ću to napraviti u ekspress loncu ? Koliko vidim, ni u njemu nije isto vrijeme kuhanja za meso i krumpir ? Kako da postignem da mi sve namirnice budu jednako kuhane ?

  19. #119
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Mene zanima koliko kuhate bolognese umak u ekpresu? Ja kad ga radim s junetinom kuham minimalno dva sata!

  20. #120
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    To baš i ne kuham... osim tog gulaša tri put godišnje. A i onda ga kuham u količinama koje ne bi stale u express lonac.
    Još nešto drugo ti pada na pamet?
    ništa ja imam samo ovaj veliki pa uglavnom kuham nešto prilagođeno toj veličini, ali uvijek kad pravim to meso u saftu sjetim se kako bi bilo usper imati niski

  21. #121
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja jedino piletinu u saftu... ali ona nije za express lonac, raspala bi se?

  22. #122
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima koliko kuhate bolognese umak u ekpresu? Ja kad ga radim s junetinom kuham minimalno dva sata!
    ja ne! kad se pipac digne onda otprilike pol sata i još kolko treba da para izađe, odnosno kad počne mirišat po gotovom bolonjezu. ne znam točno kad ja to sve odokativno, imam ga već 15 godina.
    joooj Mojca da je meni bar ovaj mali ko tavica. pekla bi meso u njemu umjesto u tavi. mogu ga ja peč i u visokom al onda se sva spečem dok ga vrtim.
    ja sam svojoj mami za ročkas jedne godine kupila taj veliki i mali s jednim poklopcem. oduševljenje. ona živi sama i njoj je taj mali mrak, a ispeče meso tak u loncu da nitko ne vjeruje da je iz lonca. ima koricu a unutra mekanooo mmmmm! prvo ga zapeče sa svih strana i onda vrlo malo podlije i zatvori.

  23. #123
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,233

    Početno

    baš sam išla gledati postoji li niski lonac koji je kompatibilan s mojim pokopcem. Postoji! Sad samo moram pronaći gdje to ima i smisliti hrpu novaca.
    Gdje ima Silit u Zagrebu osim u Lesnini?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    ja imam od beghoffa od prošlog božića, svakodnevno je u upotrebi, ali nešto me zeza poklopac, točnije: kroz onaj dio koje se digne kada je tlak u loncu postignut, mi cijelo vrijeme izlazi para. i više ne zapišti onako jakooo kada se riješi tlak. mogu cijelo vrijeme kuhati na najjačoj vatri. do prije 5 kuhanja nije bilo tako,morala sam smanjiti na najslabiju vatru. ima li tko ideju što bi moglo biti?

    http://www.amazon.com/Berghoff-BergH.../dp/B00A0PMJ4K
    evo ovakav, a ovaj plavi dio na poklopcu ide gore -dole i taj me zeza

  25. #125
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ajme kud iskoci ova tema. Moj jos nov novcat expres lonac stoji u kutiji vec 6 mj.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  26. #126
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj willow_tree prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam od beghoffa od prošlog božića, svakodnevno je u upotrebi, ali nešto me zeza poklopac, točnije: kroz onaj dio koje se digne kada je tlak u loncu postignut, mi cijelo vrijeme izlazi para. i više ne zapišti onako jakooo kada se riješi tlak. mogu cijelo vrijeme kuhati na najjačoj vatri. do prije 5 kuhanja nije bilo tako,morala sam smanjiti na najslabiju vatru. ima li tko ideju što bi moglo biti?

    http://www.amazon.com/Berghoff-BergH.../dp/B00A0PMJ4K
    evo ovakav, a ovaj plavi dio na poklopcu ide gore -dole i taj me zeza
    E, ovako: Na tim loncima odlaze samo tri stvari - brtva, tlačni ventil i sigurnosni ventil. Prve dvije stvari se mogu popraviti, za treću nisam sigurna.

    Prvo provjeri papire od lonca - možda je garancija dulja od godine dana. Ako ti je još u garantnom roku, trk u servis ili trgovinu gdje je nabavljen - to je reklamacija pa bi se moglo popraviti ili zamijeniti za nula kuna.

    Ako nije u garantnom roku, opet ista priča - pitaj tamo gdje je kupljen ili u papirima od lonca nađi popis servisera. Treba ti novi tlačni ventil jer je po svoj prilici otišlo pero (feder) koji ga drži u pravom položaju.

    Iz iskustva - prebrzo je to. Ti lonci su trajniiiiii.... Ja sam imala Unis Pretis desetak godina i riješila sam ga se zato jer je bio aluminijski, a i brtva mu nije bila savršena (iako se to možda i moglo riješiti). Udomila sam ga kad sam dobila Lagostinu od svekrve (njoj je to stajalo u ormaru godinama i skupljalo prašinu). Kod mene je taj lonac bio u upotrebi isto desetak, možda 12 godina, a onda mu je otišao veliki perni lim koji drži poklopac na mjestu (sustav s poklopcem koji ulazi u lonac). Doslovce se raspao. Donirala sam ga lokalnim sakupljačima metalnog otpada. Nakon toga mi je mm kupio Peterhofov lonac, ali taj je robustan i težak kao tenk (mislim da je istočnonjemački). Radi sad već neke 3 godine bez problema, ali isto - prva stvar koja bi na njemu otišla je tlačni ventil.

    Vjerujem da za tvoj lonac ipak ima nade. Sretno!

  27. #127
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    malo cu podignuti temu.. planiram kupiti magicni loncicu kuhaj! u biti, vec se spremam godinu dana kupit ga, ali sad sam se odlucila, ono, za pravo!! :D ali me malo zanima.. kad kuhate, primjerice govedju juhu, kako skuhate da povrce ostane neprekuhano, a meso mekano? malo me to muci.. ili pileca juhica? ok, ona ide vjerojatno sve odjednom.
    aaaaaa, xcited!! )

  28. #128
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ja skuham prvo meso i onda kad je gotovo stavim povrce ako treba jos vode i kuham jos 1o,15min. Luk jedino ubacim s mesom.

  29. #129
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ja stavim sve skupa- meso, mrkvu, krumpir i kuham 10 minuta. Ponekad bude povrće malo više kuhano, ali nije strašno.

  30. #130
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jel ima tema expres lonac za pocetnike? Imam nov, nekoristen, vec godinu dana stoji u kutiji i ne znam sto da radim s njim. Svaki put kad ga pogledam vec zamisljam kako ce mi eksplodirati

  31. #131
    Slucajno tu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    67

    Početno

    Kuham sve u njemu imam ovaj delimano skupi jfocrerpa i lobac

  32. #132
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kupila danas u kauflandu berlin lonac 9L, ima ga netko?
    Mene strah tog cuda, na sta moram paziti?

  33. #133
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila danas u kauflandu berlin lonac 9L, ima ga netko?
    Mene strah tog cuda, na sta moram paziti?
    Čitaj upute, pridržavaj se vremena u tablici koja je unutra i nemoj nikad puniti iznad granične crte (svaki ima oznaku) nego uvijek ispod. Otvaraj isto prema uputama.

    Kad za 2-3 tjedna savladaš stvar, pitat ćeš se kako si uopće mogla živjeti bez toga. Ja, doduše, imam manji (5l), dva komada. Imala sam stari od 7l ali je dao svoje nakon više godina korištenja pa sam kupila opet od 5l jer za našu 4-članu obitelj taman takav paše. Dobro bi mi za filane paprike došao i veći, ali snalazim se s ovim.

  34. #134
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    I još nešto - nemoj poklopac prati svaki put u suđerici - moj stari je otišao kvragu samo zbog toga (vijak na pernom limu je stradao u suđerici).

  35. #135
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila danas u kauflandu berlin lonac 9L, ima ga netko?
    Mene strah tog cuda, na sta moram paziti?
    Ej, moj tata ga gleda. Jel ih bilo dosta?
    A mene zanima jel ide i na indukciju?

  36. #136
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ima ih jos, al sam ja pojurila rano ujutro i vec ga je dosta ljudi gledalo pa se bojim da bi moglo nestat.

    Petrlin , upute mi bas nisu jasne, pise da kad krene kuhanje stavim pipac okomito i pojacam na najjace a kad pocne pistat smanjim i stavim ventil vodoravno.. Tako onda i radim jel?

  37. #137
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ima ih jos, al sam ja pojurila rano ujutro i vec ga je dosta ljudi gledalo pa se bojim da bi moglo nestat.

    Petrlin , upute mi bas nisu jasne, pise da kad krene kuhanje stavim pipac okomito i pojacam na najjace a kad pocne pistat smanjim i stavim ventil vodoravno.. Tako onda i radim jel?
    Da, tako radiš.

    Moj nije isti, ja imam Inoxriv Sicura: http://s.popustolovac.hr/attachments...=0&w=980&h=800

    Ali sve je to isto.

    Kad staviš lonac (i klopu u njemu) na vatru, ventil mora biti u zatvorenom položaju da para ne izlazi van. Kod tebe je to očito okomit položaj pipca. Staviš na najjače (ja kuham na plinu) i čekaš da počne pištati. Pustiš da otpišti do kraja, smanjiš vatru na minimum i namjestiš željeno vrijeme (recimo 30 min za govedsku juhu, 5 min za brokulu... piše u tablici vremena i težine). Lonac će i dalje pištati, ali sasvim tiho i to tako i treba biti. Vremena kuhanja se računa od trenutka kad je lonac jako zapištao - u uputama je tablica koja vrijedi baš za tvoj lonac, nije univerzalno primjenjivo. Ja to držim pri ruci i danas, da se mogu podsjetiti ako kuham nešto što ne kuham baš često (kukkuruz na klipu, kesteni)

    Kad vrijeme protekne, isključiš ili makneš s vatre.

    Ako je unutra juha ili gulaš, ostaviš da se prirodno hladi jer se ništa neće dogoditi. Ako je unutra brokula ili krumpir, gurneš lonac pod hladnu vodu da ga odmah ohladiš i možeš otvoriti, jer će se inače i bez vatre pod tlakom prekuhati.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.09.2016. at 11:02

  38. #138
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    A jel diram za nesto onaj okrugli crni gumbic?
    Znaci ne pipac nego ono s druge strane :idiot:

  39. #139
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Ne. Mislim da ti je to sigurnosni ventil.

    Pročitaj upute za lonac, pažljivo, prije prvog korištenja. Unutra ti bi trebala biti skica s opisom i označeno je čemu služi koja polužica i koji pipac.

  40. #140
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja imam od Sicure i kada počne pištati samo smanjim izvor topline, ništa ne diram ventile. Ovo je prvi puta da čujem tako nešto.

  41. #141
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ja isto spuštam ventil i smanjujem vatru kad zapišti. Inače sva para pobježe van.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  42. #142
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto spuštam ventil i smanjujem vatru kad zapišti. Inače sva para pobježe van.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Da, to ovisi o modelu. Kod Inoxriv Sicura modela ventil se sam spusti, ima geviht (uteg). Zato ponavljam da treba čitati upute baš od tog lonca koji je Apsu nabavila.

  43. #143
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Nikakvu tablicu osim mesa i par vrsta povrca nisam dobila.
    Kolko se otprilike kuha ječam, kolko treba mrkvi? Slanutak?

  44. #144
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Moj je Delimanov, za ječam kažu 9 minuta, mrkva oko 6. Kaže da namjestam ispušni ventil na 2, odnosno pod većim pritiskom treba kuhati.

    Mrkvu kuham zajedno sa ostatkom, ako je supa npr. u loncu, pa se ni ne pridržavam bas tih napisanih 6 minuta, bude duže, ali i mrkva mekša.

  45. #145
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja nemam nikakav crveni ventil, nikakvo namjestanje na 1,2, nemam riktanje vremena

    No, sutra cu kuhati ječam sa mladim grahom, pustit cu 20 minuta pa cu vidjet, mozda je i manje potrebno..

  46. #146
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nemam nikakav crveni ventil, nikakvo namjestanje na 1,2, nemam riktanje vremena

    No, sutra cu kuhati ječam sa mladim grahom, pustit cu 20 minuta pa cu vidjet, mozda je i manje potrebno..
    Ja ću ti potražiti tablicu vremena - znam iz glave da ta tablica postoji u kuharici Ivanke Karačić "Uh, to kuhanje", ali pitanje je da li se to još može naći. To je namjenska kuharica za korištenje ekspres lonca i druga brzinska jela. Moja mama ju ima i ja sam to naučila još u roditeljskoj kući, pa ne znam gdje bi to sad čovjek našao... ali potražit ću.

    Evo tu sam našla nešto, na engleskom je: http://fastcooking.ca/pressure_cooke...ure_cooker.php

    A možda bi ti pomoglo da zaviriš i u stari topic: http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-50639.html

  47. #147
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Evo, ovo je knjiga Ivanke Karačić: http://www.njuskalo.hr/kuharice/ivan...oglas-15784339

    Ta kuharica i njezin par "Domaća kuhinja" su mi bile osnovni izvor informacija (uz bake i mamu) dok sam učila kuhati.

    Evo i druge: http://www.njuskalo.hr/kuharice/doma...oglas-16213991

  48. #148
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću ti potražiti tablicu vremena - znam iz glave da ta tablica postoji u kuharici Ivanke Karačić "Uh, to kuhanje", ali pitanje je da li se to još može naći. To je namjenska kuharica za korištenje ekspres lonca i druga brzinska jela. Moja mama ju ima i ja sam to naučila još u roditeljskoj kući, pa ne znam gdje bi to sad čovjek našao... ali potražit ću.

    Evo tu sam našla nešto, na engleskom je: http://fastcooking.ca/pressure_cooke...ure_cooker.php

    A možda bi ti pomoglo da zaviriš i u stari topic: http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-50639.html
    To je ovaj isti topic

  49. #149
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    To je ovaj isti topic
    Onda smo obje u istom ekspres loncu - nisam čitala od početka, ali nisi ni ti, jer bi inače našla tablicu s vremenima. Sad vidim da sam linkala istu koju sam već stavljala i prije.

    ***
    Jednostavno je koristiti lonac kad stekneš malo iskustva. Ja doma imam u tekici za svoju djecu zapisana iskustvena vremena, a kad me nema doma, to ne koriste samo sinovi nego i mm .

  50. #150
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citala sam ali nisam vidjela!
    No, puno si mi pomogla
    Idem sad napraviti svoj prvi rucak u ekspresu.. Pa da vidim to cudo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •