Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 258

Tema: Glazbena škola

  1. #101

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,129

    Početno

    Ma ja bih rekla da se isplati čak i ako ne nastavi kasnije u glazbenu.
    Ali imaš pravo, ima vremena i za to (bar neće biti najmlađa u grupi).

  2. #102
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Može pomoć? Šta se u glazbenoj školi može započeti u petom razredu (s deset i po godina)? Potaknuta na drugoj temi, pitala sam A. bi li išao u glazbenu, on bi, ali on bi sve šta ga se pita, ruku na srce. Razgovarao je s prijateljicom iz razreda koja ide, ona mu je rekla da je njoj super tamo. Jako su dobri prijatelji pa to nije nevažno. Mi doma nemamo nikakavu tradiciju učenja glazbe, pa da ne padam sasvim s Marsa, pitam prvo vas.

  3. #103
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Ovisi (i) o popunjenosti odjela. Kod nas napr. ne upisuju klavir, violinu, cello, flautu, možda i klarinet, također ne ni solo-pjevanje (to zato jer je premlad).
    Možda vam je rješenje da upišete PR stupanj (2 godine), pa nakon toga kakti ide u srednju).

  4. #104
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Nisam bila najjasnija: starija djeca često upišu 1.PR (pripremni stupanj) pa dvije godine ubrzano uče solfeggio, a od instrumenata mogu mnoge puhače instrumente, harfu, udaraljke, kontrabas, solo pjevanje, možda i još nešto (ovisi o školi). Mogu također upisati PR teorijski odjel pa uz solfeggio uče klavir. Nakon ta dva razreda upisuju regularni 1. srednje.
    To ti sve ovisi o školi, ponudi instrumenata, popunjenosti pojedinih odjela i sl. Nazovi ih i pitaj.

  5. #105
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Hvala, čokolada! I dobro da si dopisala još jedan post, od prvog nisam bila ništa pametnija .

  6. #106
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Šta se uči na solfeggiu, zašto se djeca toliko žale da je dosadno

  7. #107
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Solfedjo je predmet na kome se uci da sve sto cujemo mozemo zapisati(notama),
    a sve sto vidimo(notni text)mozemo otpevati.
    Ukratko

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Šta se uči na solfeggiu, zašto se djeca toliko žale da je dosadno
    Ja rekla svojoj djeci da je solfeggio "strani jezik" koji trebaju savladati za sviranje. I note su posebno pismo. Nemam pojma zašto bi to bilo dosadno. Da je lagano - nije nužno uvijek, prije bih rekla da je ponekad zahtjevno. Ima elemenata uvježbavanja, kao i u svemu. Uostalom, to nije specifično za glazbenu školu. Nije uvijek lagana ni matematika, pa čak ni tjelesni. Nije ni instrument uvijek lagan, dapače... moji su prošli tjedan plakali nad ljestvicom i trozvucima, ali su i dalje svirali.

    Inače, nekako mi se čini da je starijem djetetu koje tek počinje u glazbenoj nekako lakše, bar psihički, jer ima upravo to iskustvo da za uspjeh treba uložiti trud. Moji su se s tim "za ozbiljno" sreli tek u glazbenoj. Tko to voli, nađe načina da prevlada teškoće. Tko ne voli - teško mu je i dosadno... Evo moj mlađi upravo "pili" toničke trozvuke i pita kad će konačno moći svirati nešto smisleno.. he he he... čim savlada ljestvicu i trozvuke!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.04.2010. at 19:13

  9. #109
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Evo razmišljanja jedne profe solfeggia (i ostalih teoretskih predmeta)... Solfeggio je, po definiciji, predmet na kojem se stječu intonacijska i ritamska znanja i umijeća koja omogućuju razumijevanje glazbene strukture.
    Zvuči dosadno, ha?
    Osobno, solfeggio mi je najdraži predmet koji predajem. I nije dosadan, vjerujte mi. Sve ovisi o načinu na koji nastavnik pristupa tom predmetu, baš kao i u svemu ostalom.
    Satovi solfeggia mogu biti prekrasni, djeca upoznavaju primjere iz prebogate riznice glazbene literature... Ne mogu opisati koliko sam sretna kada mi učenici dođu na sat i zamole da opet pjevamo temu iz Beethovenove Sedme, kad su veseli i ponosni na svaki uspješno napisan diktat (a trudimo se da ga svi uspješno napišu), kad pjevuše dok spremaju stvari na kraju sata...
    Jednom zgodom smo pjevali primjer iz priručnika, ja sam ih pratila na klaviru. Jedan učenik mi je potom rekao:"Profesorice, ovo kada mi pjevamo 'do, do, do, do...' a vi nešto mijenjate na klaviru - to je nešto najbolje što sam u životu čuo!"
    Sorry što sam odužila... Solfeggio...

  10. #110

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,129

    Početno

    I meni je solfeggio bio zakon predmet, naročito kad sam sama počela otkrivati neke pravilnosti u cijeloj toj priči (usudila bih se reći da je po pravilima blizak matematici).
    Valjda su me zato u srednjoj i sprašili na teoriju, da ne mučim klavir i svoje prste više od nužno potrebnog

  11. #111
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    tanja_b, kužimo se...
    Sjećam se da sam solfeggio zavoljela odmah na prvom satu kad sam krenula u glazbenu školu. Nekoliko sati kasnije rekla sam svojoj nastavnici da sam odlučila postati profesorica solfeggia poput nje. Imala sam deset godina. I evo me - presretna što sam ostvarila svoj naum iz djetinjstva.

  12. #112
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Baš ste slatke, sad mi se sviđa ta zvučna riječ (koja mi je uvijek bila strana)

    Koju knjižicu preporučujete, po mogućnosti s CD-om , npr. gdje ima "kuca kuca pero" i takve početničke notice?

  13. #113
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Aida Tavčar: "Glazbena škrinjica"

  14. #114
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Aida Tavčar: "Glazbena škrinjica"
    Nema je nigdje za kupiti jer je udžbenik, pa tek na jesen. Hvala u svakom slučaju za informaciju.

  15. #115
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Nema je nigdje za kupiti jer je udžbenik, pa tek na jesen. Hvala u svakom slučaju za informaciju.
    Pretražit ću ja doma... mislim da moji dečki to imaju. Imamo i Glazbenu škrinjicu za 2. razred, ali ne znam ima li toga unutra. Ako nađem, dojavit ću.

  16. #116
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Gle, na ovom linku imaš te note:

    http://www.starikotaci.hr/fax/pripre...adokmjesec.doc

    To je priprema za učitelje, ali note su negdje na trećoj, četvrtoj stranici. Ali potražit ću ja to doma, možda je u nekom drugom tonalitetu.

  17. #117
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    juupi, to mi treba
    Hvala ti!

    PS ne trebaš tražiti knjigicu, puno ti hvala

  18. #118
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    kate, sjetila sam se jedne zgodne zbirke pjesmica za djecu predškolskog uzrasta, riječ je o zbirci "Proljeće u srcu" autorice Marije Matanović, mislim da bi bila zadovoljna. Prije se mogla kupiti s kazetom, sad vjerojatno ima CD... Samo se nadam da se još uvijek može nabaviti, jer nikad nisam radila u glazbenom vrtiću, već u osnovnoj i srednjoj glazbenoj školi - pa nemam iskustva s takvom literaturom.

  19. #119
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    super, thanx

  20. #120
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Podižem temu, mozda netko može pomoci savjetom jer guglanje mi bas nije pomoglo.

    Dakle, danas je poznanica spomenula da joj se sin upisao u srednju glazbenu (u Dubrovniku) u kojoj se uce i opći predmeti. Dakle, to nije skola u koju ide "usput" dva puta tjedno usporedno sa nekom drugom srednjom. To je "prava" srednja skola sa maturom itd. Poznanica kaze da misli da takvih skola ima i u Zagrebu.
    Da li je u pravu? Koje su to skole?

  21. #121
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Samo za tvoju informaciju, dok se ne jave kompetentniji od mene po tom pitanju, u srednju glazbenu školu nitko ne ide "usput, dva puta tjedno".
    Srednja glazbena škola je prilično zahtjevna škola s otprilike desetak predmeta, ovisno o kojem se razredu radi.
    I da, postoji matura i u srednjoj glazbenoj školi, jednako kao i u drugim srednjim školama.

    Pretpostavljam da ti "pucaš" na tzv. glazbeni razred, koji postoji u Školi primijenjene umjetnosti i dizajna.
    Da, i to postoji.

  22. #122
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Samo za tvoju informaciju, dok se ne jave kompetentniji od mene po tom pitanju, u srednju glazbenu školu nitko ne ide "usput, dva puta tjedno".
    Srednja glazbena škola je prilično zahtjevna škola s otprilike desetak predmeta, ovisno o kojem se razredu radi.
    I da, postoji matura i u srednjoj glazbenoj školi, jednako kao i u drugim srednjim školama.

    Pretpostavljam da ti "pucaš" na tzv. glazbeni razred, koji postoji u Školi primijenjene umjetnosti i dizajna.
    Da, i to postoji.
    Da, to je prije godinu - dvije htio upisati moj mlađi sin, a ja sam bila dovoljno prisebna da pitam njegovu profesoricu instrumenta. Rekla je da je to ISKLJUČIVO za djecu koja su sigurna da idu dalje na akademiju i da će im glazba biti životni odabir, a za sve ostalo da je to jako rizično, jer ne dobiju dovoljno znanja ostalih predmeta.

    Na sreću, moj sin se predomislio, tim prije što je osoba koju poznaje iz toga utekla u običnu gimnaziju. Ne kažem da je loša škola, ali je baš posebna i namjenska. Nije za neodlučnu djecu kojoj treba vremena da razmisle što dalje, nego samo za one koji su se već našli, koji trebaju više vremena da se posvete glazbi, pa im ovo dođe kao najlakša kombinacija.

  23. #123
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Samo za tvoju informaciju, dok se ne jave kompetentniji od mene po tom pitanju, u srednju glazbenu školu nitko ne ide "usput, dva puta tjedno".
    Srednja glazbena škola je prilično zahtjevna škola s otprilike desetak predmeta, ovisno o kojem se razredu radi.
    I da, postoji matura i u srednjoj glazbenoj školi, jednako kao i u drugim srednjim školama.

    Pretpostavljam da ti "pucaš" na tzv. glazbeni razred, koji postoji u Školi primijenjene umjetnosti i dizajna.
    Da, i to postoji.
    Hvala ti na odgovoru.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka cast i njoj i tebi ali da li je njoj zbilja mjesto u glazbenoj skoli? Ne znam...mozda bi se bolje osjecala na nekom tecaju ili da uci privatno. Pa cuju i ucenici jedni druge pa se usporedjuju...mozda se i zbog toga ucenik lose osjeca...kad cuje kako drugima ide a njemu ne ide. Ne znam, ljutit ce se neki ali mislim da dijete ipak treba imati predispozicije da se necim bavi-mislim, tako da bas ide u skolu. Isto mi je to kao da se ja od 163cm bavim kosarkom ili manekenstvom...kad za to jednostavno nemam predispozicije...
    iz mog kuta problem u glazbenim skolama je 1. nerealna nametnuta ocekivanja roditelja od djeteta i 2. neangaziranost pojedinih profesora da svakom djetetu sviranje bude uzitak. ja sam zavrsila osnovnu i srednju gl.skolu i mislim da se gradivo osnovne skole moze savladati bez posebnog talenta s dobrom dozom rada. naravno ako se stvori takva atmosfera.
    s obzirom da si prof (ne znam instrument ali nije ni bitno) da li djeca kojoj roditelji sjede za vratom i ciji roditelji vise na satovima , da li su ta djeca uspjesnija od onih koji sami sve obavljaju (u smislu da postanu profesionalni glazbenici)?
    prema mom iskustvu ne, i ti isforsani ugl nisu upisivali srednju, ali zanima me iz tvog kuta jer sigurno imas bolji uvid?

  25. #125

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    tanja_b, kužimo se...
    Sjećam se da sam solfeggio zavoljela odmah na prvom satu kad sam krenula u glazbenu školu. Nekoliko sati kasnije rekla sam svojoj nastavnici da sam odlučila postati profesorica solfeggia poput nje. Imala sam deset godina. I evo me - presretna što sam ostvarila svoj naum iz djetinjstva.
    oslobodi Bože ..... moj dozivljaj nije tako romantican

  26. #126
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    i što sad, elor?
    meni satovi matematike nisu bili romantični
    ali super ako nekom drugom jesu, i ako su poželjeli studirati matematiku još u osnovnoj školi

  27. #127

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Samo za tvoju informaciju, dok se ne jave kompetentniji od mene po tom pitanju, u srednju glazbenu školu nitko ne ide "usput, dva puta tjedno".
    Srednja glazbena škola je prilično zahtjevna škola s otprilike desetak predmeta, ovisno o kojem se razredu radi.
    I da, postoji matura i u srednjoj glazbenoj školi, jednako kao i u drugim srednjim školama.

    Pretpostavljam da ti "pucaš" na tzv. glazbeni razred, koji postoji u Školi primijenjene umjetnosti i dizajna.
    Da, i to postoji.
    u srednjoj glazbenoj imas sve strukovne predmete (ajmo tako reci) u glazbenoj skoli a na matematiku, hrv, engleski, tjelesni i ne znam da li jos koji predmet ides u gimnaziju. bar je tako bilo u moje doba. imas i maturu iz instrumenta i opcih predmeta a kako sam ja isla paralelno u gimnaziju i glazbenu samo su mi s mature u gimnaziji prepisali ocjene u glazbenoj. to je bilo prije 15tak god

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    i što sad, elor?
    meni satovi matematike nisu bili romantični
    ali super ako nekom drugom jesu, i ako su poželjeli studirati matematiku još u osnovnoj školi
    ma nista nije napad, sve 5. ja sam gudac, sve ti je jasno

  29. #129
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj elor prvotno napisa Vidi poruku
    ma nista nije napad, sve 5. ja sam gudac, sve ti je jasno
    pa baš i nije
    što želiš reći, da su gudači loši u solfeggiu?

  30. #130

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    a cuj ne moze se reci da su losi, nisam ni ja bila losa, naprotiv trudila sam se i naucila i bila dobra, ali da je gudacima to ljubav na prvi pogled i nije bas. s druge strane harmonija mi je ljepse legla. htjela sam reci da gudaci drukcije dozivljavaju i vizualiziraju glazbu nego pijanisti jer mi prakticki do srednje skole ne sjednemo za klavir kako bog zapovijeda. a pijanisti si to drukcije docaraju...mi ni dvohvate ne radimo prvih par razreda nize...

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    tek sam sad vidjela da sam komentirala stare postove
    kakvo je tvoje iskustvo sa djecom kojoj roditelji nadziru edukaciju u glazbenoj i sjede s njima na satovima, jesu li oni uspjesniji?

  32. #132
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    onda je tek neobično da ti je harmonija bolje išla
    ne kužim te baš
    instrument nema veze s tim je li tko dobar solfeggist ili ne, imala sam i imam fenomenalnih među gudačima
    a zna je biti slabi(ji)h među klaviristima
    zato kažem, ne kužim što želiš reći, ali ok

  33. #133
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj elor prvotno napisa Vidi poruku
    tek sam sad vidjela da sam komentirala stare postove
    kakvo je tvoje iskustvo sa djecom kojoj roditelji nadziru edukaciju u glazbenoj i sjede s njima na satovima, jesu li oni uspjesniji?
    ne znam, ne poznajem takve roditelje

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    ok to je bila rasprava na topicu " kineske majke su superiornije" jer je ta kinezica rekla da kod nje kcer smije birati izmedu klaavira i violine, da je prvi sat vjezbanja uigravanje a drugi i treci se nesto nauci i dala je neki morbidni primjer kako ucjenjuje dijete dok ne odsvira tocno. pa se povela rasprava da li su takva djeca u konacnici uspjesnija...ali ako takve ne znas, odlicno, znaci hrvati se jos nisu toliko pomakli...

  35. #135

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    onda je tek neobično da ti je harmonija bolje išla
    ne kužim te baš
    instrument nema veze s tim je li tko dobar solfeggist ili ne, imala sam i imam fenomenalnih među gudačima
    a zna je biti slabi(ji)h među klaviristima
    zato kažem, ne kužim što želiš reći, ali ok
    vjerojatno jer imas veci uzorak, ja sam imala samo svoju generaciju plus godinu prije/poslije . nisu se gudaci bas proslavljali ili smo bila takva generacija. a za harmoniju imala sam super profesora a i nekako mi je matematickija od solfeggia pa mi je isla....

  36. #136

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    a to sto me ne kuzis to je tako normalno na rodinom forumu . gdje god nesto napisem nitko nista ne kuzi ili skuzi kako mi nije bila namjera. valjda ne artikuliram misli dobro, ne znam...

  37. #137
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Elor, pa iznosis svoje osobno negativno obojano iskustvo. Stvarno ne mozemo tvrditi da neki roditelji sjede na satovim zato što pušu djeci za vratom i maltretiraju ih ambicijama. Roditelji ponekad sjede ukoliko imaju jako mlado, a napredno dijete koje je premalo da bi se dugo koncentriralo i sjetilo se doma na što mora paziti. Vrlo je važno da onih 20 min. do pola sata vježbanja ne bude na krivi način izvedeno jer je dijete pod nadzorom samo dva dana u tjednu, a ostalih pet vrlo lako anulira trud od ona dva dana.

    Mogu se sloziti da je klaviristima nesto lakse na solfeggiu, ali kao i u svemu drugome, sve ovisi o nastavniku. Solfeggio je apstraktna "znanost".
    Posljednje uređivanje od čokolada : 02.06.2016. at 07:36

  38. #138
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    ali kao i u svemu drugome, sve ovisi o nastavniku.
    X

  39. #139

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,129

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Elor, pa iznosis svoje osobno negativno obojano iskustvo. Stvarno ne mozemo tvrditi da neki roditelji sjede na satovim zato što pušu djeci za vratom i maltretiraju ih ambicijama. Roditelji ponekad sjede ukoliko imaju jako mlado, a napredno dijete koje je premalo da bi se dugo koncentriralo i sjetilo se doma na što mora paziti. Vrlo je važno da onih 20 min. do pola sata vježbanja ne bude na krivi način izvedeno jer je dijete pod nadzorom samo dva dana u tjednu, a ostalih pet vrlo lako anulira trud od ona dva dana.
    Slažem se s čokoladom i usput priznajem da sam jedna od "takvih" roditelja. Sjedim na satovima zato jer mi je to profesorica predložila od početka i jer nikome to ne smeta (ni njoj, ni djetetu, a ni meni, ionako dolazim kad imam vremena). Sin ionako voli kad vježbam s njim - u početku je to bilo zato jer je stvarno bilo ovako kao što čokolada opisuje - malo dijete, a brzo uči. I danas ga treba kontrolirati da ne zezne neke stvari, ali u međuvremenu je naučio sam kvalitetno vježbati i točno zna na što treba paziti. Za to sigurno nije bio spreman od 1. razreda, ali negdje od 3.-4. jest. A da radimo dobro, vidim po njegovom uspjehu jer jako brzo napreduje, i siguran je da će ići u srednju (iako ga ponekad uhvati malodušnost i kaže da mu je dosta, ali već drugi dan promijeni priču, jer to previše voli da bi samo tako pustio). Hoće li mu glazba biti profesija jednog dana, ne znam, u ovom trenutku mi se čini da ipak neće, ali vrijeme će pokazati.
    Uopće nemam nikakve ambicije prema njemu i njegovoj glazbi, sve je to stvar čistog užitka, a za vrijeme zajedničkog vježbanja ujedno i dosta razgovaramo, osim toga, spoznajemo svoje granice, i on i ja, samo u različitim aspektima To mi dođe bolje od psiholoških radionica ili sličnih aktivnosti.
    I da, on je gudač, i odlično mu ide solfeggio, nema to veze s instrumentom nego s nekim drugim predispozicijama (apstraktni tip).

  40. #140

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    ja sam se referirala na temu i primjer kinskih majki. mozda djlujem negativno ali glazbena skola je nesto najbolje sto mi se dogodilo u zivotu i obogatilo me neimjerno. uvijek i svakom to kazem.

  41. #141
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Elor, pa iznosis svoje osobno negativno obojano iskustvo. Stvarno ne mozemo tvrditi da neki roditelji sjede na satovim zato što pušu djeci za vratom i maltretiraju ih ambicijama. Roditelji ponekad sjede ukoliko imaju jako mlado, a napredno dijete koje je premalo da bi se dugo koncentriralo i sjetilo se doma na što mora paziti. Vrlo je važno da onih 20 min. do pola sata vježbanja ne bude na krivi način izvedeno jer je dijete pod nadzorom samo dva dana u tjednu, a ostalih pet vrlo lako anulira trud od ona dva dana.

    Mogu se sloziti da je klaviristima nesto lakse na solfeggiu, ali kao i u svemu drugome, sve ovisi o nastavniku. Solfeggio je apstraktna "znanost".
    Ja sam sjedila na satovima instrumenta u prvoj godini učenja, pa onda povremeno kad me prof. zvala (ako je bilo problema ili u okviru priprema za natjecanja, jer je bilo važno da mi pokaže na što obratiti pažnju i kako nadzirati njihovo vježbanje).

    Što se tiče solfeggia, i tu je ključna osoba - nastavnik! Naravno! Inače, moji su se sinovi izuzetno dobro snašli (iako su bili lijeni za učiti). Čak su se u nekim stvarima bolje snalazili od klavirista (kvintni i kvartni krug i predznaci nikada im nisu bili problem, he he he). A sad, godinu dana od završetka, moj stariji sin nije ni jedan jedini put otvorio kofer s harmonikom, a mlađi možda na prste prebrojivo puta... Nema veze. Nikad se ne zna gdje i kada će im dobro doći.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.06.2016. at 14:04

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja je isto gudač i solfeggio joj ide dobro. Inače joj matka ide lako, mislim da je i to jedna od poveznica.
    Posljednje uređivanje od larmama : 02.06.2016. at 14:33

  43. #143
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Joj,Peterlin,a nasa cura, sada kad smo je ispisali iz muzicke, svira svaki dan, a prije sam je morala molit da odvjezba... Tko bi jih razumio?!?

    Apropro glasbenog razreda u srednoj skoli - moja susjeda je zavrsila tz glasbenu gimnaziju u Rijeci u Srednjoj glasbenoj skoli Ivan Matetic Ronjgov. Na kraju 4g je polagala dvije mature, strucnu i obcu. 4g su joj bile jako jako naporne, dijete bi odlazilo od kuce u 7 i vracalo se u 9 navecer, s kratkom pauzom izmjedu. Slobodnog vremena nije imala. Sada, kad je nafakultetu, se je preporodila. Rekla je da ne bi isla da je znala da ce biti tako. Svi iz razreda su uspjesno polozili maturu i sada studiraju, neki su na akademijama po Europi, a vise njih je skroz promijenilo profesiju.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    A jeli moguće upisati pauzu u glazbenoj školi?
    A da se, naravno, vježba kod kuće kroz tu godinu?

    Recimo da imate dijete koje je nadareno, voli vježbati, voli instrument i super mu ide u glazbenoj, i solfeggio i instrument,
    ali da u osnovnoj školi malo steka zbog blažeg poremecaja pažnje, disleksije i sl.
    S obzirom na to, željeli bi djetetu priuštiti mirniji 5. razred, vrijeme da se prilagodi na vise razrede, a s druge strane
    da se ne odrekne glazbene koju stvarno voli.

  45. #145
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mislim da se moze uzeti pauza od 1g, barem je tako u Rijeci.

  46. #146
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    mislim da treba pisati molbu za pauzu

  47. #147
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Kao sto vec rekose, moze uz molbu (najbolje prije kolovoške sjednice zbog satnice nastavnika).

  48. #148
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Sjednica je oko 29?

  49. #149
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Kako kome, uglavnom od 22.8.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Da li slijedece godine nastavlja kod istog nastavnika?
    Jel imate takvih zamolbi?

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kao sto vec rekose, moze uz molbu (najbolje prije kolovoške sjednice zbog satnice nastavnika).
    Posljednje uređivanje od orange80 : 16.08.2016. at 20:20

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •