Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Pripreme za fax

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Pripreme za fax

    Sljedeće godine imamo upis na fax i rekao je da bi trebao dodatne pripreme iz fizike i hrvatskog. Pa evo da pitam iskusne kako se krecu cijene i gdje je najbolje?

  2. #2
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja sam čvrsto odlučila da neću o tome ni razmišljati. To je dio osamostaljivanja, ako želi biti akademski građanin, najmanje što može je raspitati se gdje su pripreme, i misli li da su mu uopće potrebne

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    najbolje nek krene sam s rješavanjem starih ispita (ljetni i jesenski rok)
    na webu imaju i rješenja

    u kopiraonama uz fakseve imate i skripte npr. trinoma (znam da nije legalno, ali kod nas je, nažalost, uobičajeno ne poštivanje autorskih prava)

    meni se osobno ne sviđaju grupne pripreme, bolje platiti 10 sati instrukcija na kojima će raditi jedan na jedan, gradivo koje njemu treba

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    nisu još objavljene ispitne knjižice, ali bit će uskoro

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    u nekim školama imaju pripreme ili dio njih

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Sljedeće godine imamo upis na fax i rekao je da bi trebao dodatne pripreme iz fizike i hrvatskog. Pa evo da pitam iskusne kako se krecu cijene i gdje je najbolje?
    Dakle, trebaš pripreme za državnu maturu.
    Najprije treba rovjeriti u srednjoj školi što se od toga nudi besplatno. Zato treba ići na roditeljske sastanke, tamo se dobiju takve informacije.

    Od plaćenih priprema poznate su ustanove Trinom i Algebra, ali ne bi me iznenadilo da si s prijavom već i zakasnila. Ne znam.

    Moj stariji nije išao na plaćene pripreme. Dovoljno mu je bilo ono što se nudilo u srednjoj školi. Mlađi je išao u Algebru online u doba korone, samo zato što im je odlična prof mat otišla na porodiljni dok su bili u završnom razredu.

    Prepustila sam sinovima da sami odluče što im treba.

    Obojica su odabrali isto, privatne instrukcije iz hrvatskog. Stariji je mislio da mu to ne ide sjajno i u školi nisu obradili kompletno gradivo, a mlađi je u strukovnoj školi imao B program. Prijavio se na neke fakultete koji su tražili A program iz hrvatskog, pa je i on išao na instrukcije da popuni rupe.

    Inače, NIŠTA ne može nadomjestiti redovno ucenje doma i rješavanje zadataka, pogotovo matematike i fizike, jer samo tako se postigne brzina koja treba za dobar rezultat na maturi.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.09.2023. at 12:58

  8. #8
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Moj je odabrao Edukos osječki, ja sam napravno sve to isprovjeravala i sugerirala online nastavu jer koliko god njemu nije problem voziti 50 km mislim da kad ti je obaveza ići svake subote u svim vremenskim uvjetima onda je malo drugačija priča, sad si sam odrađuje prijave koje ja diskretno tiskam jer ima popust ako se prijavi do nekog roka.
    Informatiku se sam priprema, matematiku edukos, HJ ćemo vidjeti, vjerovatno privatno. Imamo dvije profesorice iz HJ, jedna ih lijepo pripremi druga koja je njegova je katastrofa.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Literatura:

    Gradivo fizike sad sam našla online: https://www.profil-klett.hr/sites/de...ip/10375/#p=22

    Odlična je i knjiga Fizika u 24 lekcije (Element d.o.o.) i plava zbirka (Nada Brković: Zbirka zadataka iz fizike - 3 dijela). Moram pitati sinove, gotovo sam sigurna da to negdje imaju u pdf formatu.

    ***
    Hrvatski - samo esej: https://www.profil-klett.hr/sites/de...atura_2022.pdf
    Uz to bih svakako preporučila knjigu Davora Uskokovića - Vodič kroz lektiru za srednje škole (ne može zamijeniti čitanje lektire, ali je dobra za brzo ponavljanje gradiva o piscima i djelima)

    Gradivo jezika našla sam na internetu, ovdje: https://hrvatski101.files.wordpress....1a-razina1.pdf

    Element d.o.o. isto ima literaturu za državnu maturu i vjerujem da je to dobro.

    ***
    Trinom, Algebra i druge ustanove koje se bave pripremama za maturu imaju svoj materijal koji se dobije u okviru plaćenih priprema i te zbirke se redovito ažuriraju, ali na Njuškalu ih zna biti u ponudi za ne prevelike pare, ako se učenik želi pripremati sam. Nema veze ako su stare koju godinu - gradivo se ne mijenja tako brzo.

    S druge strane, plaćene pripreme imaju prednost u vidu discipline i mogućnosti postavljanja pitanja ako učeniku nešto nije jasno (za one koji imaju rupe u gradivu) ali ponavljam - gradivo u glavu ne ulazi kroz lijevak, treba učiti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Kurikulum hrvatskog jezika prilično je promijenjen od Škole za život, ovogodišnja matura bila je prva koja je išla po tom novom konceptu i novom programu. Tako da bi se, kod preporučivanja literature, bilo bolje koncentrirati se na najnovija izdanja, koja već postoje:

    OD RIJEČI DO RIJEČI + PISANJE | Profil Klett (profil-klett.hr) - ovo je odličan priručnik s pripremom i za književnost (test) i za esej, s točnim smjernicama na što obratiti pažnju kod pojedinog djela

    Element ima sličan priručnik za hrvatski, po najnovijem kurikulumu, ali po iskustvu friško završenog maturanta, ovaj Profilov priručnik je bolji.

    Za matematiku, fiziku, engleski, manje-više je svejedno po kojem izvoru se priprema, jer se programi nisu bitno mijenjali. Uz napomenu da je zbirka zadataka iz fizike Nade Brković (tzv. plava zbirka) teža od zadataka koji se pojavljuju na samoj maturi. Učenicima koji su imali dobru podlogu iz fizike pripremanje po plavoj zbirci može biti vrlo korisno, ali onima kojima fizika šteka, ta zbirka mogla bi biti izvor nepotrebnih frustracija.

  11. #11
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Trinom je dobar utoliko što se gradivo temeljito ponovi u grupama složenim prema ocjenama i tipu škole, a učenike tjera od sata do sata pisati i slati domaće zadaće na ispravak. Vježbanje pisanja eseja, koji se također detaljno ispravljajj, također je jako korisno za učenike čije se škole njima nisu bavile.

    Skripte su im izvrsne.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 21.09.2023. at 20:54

  12. #12
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Hvala cure!
    Tanja jeste li kupili vi taj priručnik?
    Ima li netko možda da mu više ne treba?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Nismo kupovali, dobio ga je za nagradu na državnom natjecanju iz hrvatskog tako da bi njega ipak sačuvao. Onaj drugi, Elementov, već je obećan za dalje.

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kosjenka, jesi dobila poruku?
    Nisam sigurna da sam ju poslala.
    Uglavnom mogu ti ja poslati priručnik od Elementa za hj.

  15. #15
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Hvala puno na infu....dobro ce nam doci

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ako nekog zanima za Fiziku priprema za maturu, imam preporuku

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ako nekog zanima za Fiziku priprema za maturu, imam preporuku
    To su grupne pripreme?
    Moj kaže da će se sam spremati, već je počeo,
    jedino za fiziku će možda trebati pomoć.
    On ne bi išao na grupne pripreme, ali volio bi naći nekog za pomoć povremeno,
    ako nešto baš ne bude mogao savladati sam.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    imaš pp

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •