Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: trudoća poslije kiretaže

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    32

    Početno trudoća poslije kiretaže

    Bog cure, zna li koja od vas ili ima osobna iskustva vezano za trudnoću poslije kiretaže? Dr. nam je rekla da moramo čekati 3 mjeseca ali da već nakon prve menstruacije endometrij je dovoljno zadebljan za trudnoću. Molim vas za što više vaših mišljenja i iskustava.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    atenjanka, ovdje imaš puno toga o kiretaži ali se kroz postove stalno proteže i pitanje kada opet pokušati?
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=53005&start=0

    i ja sam se iznenadila kako se maternica brzo oporavi, već na kontroli nakon 1.M mi je endometrij bio oko 10-12 mm; svi savjetuju barem 3 mj. čekanja nakon kiretaže u ranim tjednima T, mislim do 12.- og tt, a nakon toga i do 6 ciklusa čekanja; generalni savjet je da se čeka sa psihičkim oporavkom, ali meni se čini da on nastupi tek kad zatrudniš ponovo :/
    ja sam imala 1 kiretažu sa 15 tt ( kromosomska greška ) nakon čega sam čekala 5 ciklusa i 1 kiretažu prije mjesec dana u 9 tt ( missed ab), nakon koje ne znam kad ću opet
    bilo bi dobro da naprabviš osnovne pretrage krvi i briseve , ako je sve prošlo ok i ako je bila rana T, ne vidim razloga da nakon 2. ciklusa ne pokušate ponovo
    drži se

  3. #3
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Meni nitko nije spominjao nikakvu zabranu trudnoće, štoviše, kad sam bila dva tjedna nakon kiretaže (u 11. tjednu) na kontroli, doktor je predložio da idemo hitno na IVF, činilo se da bismo dobili termin već u sljedećem ciklusu da ne dolazi pauza u klinici zbog blagdana... A općenito, nitko nam nije rekao ni da moramo "paziti" ni u ovom ciklusu u kojem je bila kiretaža, nakon što prestane krvarenje... Doduše, s obzirom na to da smo na ovu trudnoću čekali više od 4 godine, možda je logika bila da nam i tako nema šanse uspjeti... (sad bih se gorko nasmijala )

    Atenjanka, cure će ti napisati svoja iskustva, a pitaj i doktora... I sretno!

  4. #4
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo moram reći da ste me malo s ovim postovima i ohrabrile i dale mi razlog da navućem osmjeh na lice poslje 4 jako teška dana tokom kojih se izmjenjivala radost, ponos, ushićenje sa strahom, panikom pri kojoj mi je tlak skakao na 140/110 i na kraju tugom koja graniči sa depresijom. Tokom jednog dana bila sam službeno trudnica s otvoren bolovanjem zbog "sitnih" komplikacija i hitan slučaj s teškim krvarenjem. Najbolji sam primjer koji može pokazati koliko je nježna prva trudnoća. Bili smo u 7. tjednu.
    Pričajući s djevojkama koje su ležale u sobi samnom, saznala sam npr. da neki lječnici brane trudnoću nakon kiretaže najmanje pola godine.Bilo bi idealno 8 mjeseci pričekati, tako kažu. Drago mi je da postoje i drugačija mišljenja. U svakom slučaju izbjegavat ću odnose dok ne dobijem iduće "prave" stvari. Pri ovim bolovima nezamisliv mi je sex. Osim toga idem ginekologu za koji dan (iskoristit ću trudnički termin) i malo popričat pa ću napisat post poslje da javim šta mi je rekla.


  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    meni je rečeno da je tijelu dovoljan 1 mjesec.da se zbog psihe savjetuje sačekati barem 3mj(ako je sve ok s phd nalazom kiretiranog sadržaja i ako nema patoloških procesa,inače se i dulje čeka)
    mojoj psihi trebalo je 6mj,a mom tijelu još 3mj da ostanem ponovno trudna-ovaj put zaista brzo.

  6. #6
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Mi smo čekali 3 mj, ali samo iz razloga što je MM bio na brodu, inače bi odmah krenuli na bebicu. I uspjeli smo iz prve, sad sam u 32 tjednu
    Mislim da su ovi gin koji govore o 6-8 mj stara škola, sve ih više preporučuje ciklus ili dva.
    generalni savjet je da se čeka sa psihičkim oporavkom, ali meni se čini da on nastupi tek kad zatrudniš ponovo
    Za ovo veliki potpis.
    Sretno

  7. #7
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Prijateljica, koja živi u inozemstvu je odmah nakon kiretaže krenula već sljedeći ciklus u akciju jer iz razgovora s ginekologice saznala da je u toj zemlji praksa i savjet da se nema što čekati, ako tijelo nije spremno, neće ni prihvatiti plod. Ostala je trudna ponovno par mjeseci nakon kiretaže.

  8. #8
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Meni je gin rekao da mogu pokušati odmah (kad prestane krvarenje i terapija) , a da se ionako neće uhvatiti ako nije sve spremno. Ostala sam trudna 3 mj nakon toga i sve je bilo ok.

  9. #9
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Imam još jedno pitanje.... Šta mislite, da li se poslje neuspjele trudnoće i kiretaže "lovilo" lakše? Padne mi mrak na oči kad se sjetim da mi je trebala godina dana da ostanem trudna. Sve se nadam da bi sad moglo ići nekako lakše...

  10. #10
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Evo, ja sam uspjela od prve. Ali tako je bilo i ostalih 3 puta. Nadam se da ćeš i ti tako.

  11. #11
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa
    Evo, ja sam uspjela od prve. Ali tako je bilo i ostalih 3 puta. Nadam se da ćeš i ti tako.
    Isto! Puno sreće!

  12. #12
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo vratila se ja od ginekologa, malo smirenija i ohrabrenija. Kaže mi da je ona stara škola koja preporuča akciju "tek" za dva mjeseca. Dobila sam dvije kutije Folacina 5mg na recept, i preporuku uzimati šumeće tabletice vitamina C i još vitamin B. :D
    I jednu veliku napomenu od doktorice opće prakse. Kako sam imala slomljenu nogu još sam uvijek na kontrolnim pregledima. Ne smijem slikati nogu i općenito izbjegavat rengen. I mogu zaboravit vađenje pločica dok radim bebu i nosim bebu. Teško mi palo....

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    40

    Početno

    Evo da se i ja oglasim na ovu temu. Uspjeh iz prvog pokusaja za drugu bebu u 4 mjesecu prosle godine, ali nazalost missed ab. u 9 sedmici. Kirataza vakumom. Preporuka doktora, sacekati samo dvije menstruacije i odmah u akciju.
    Poslusali smo, i poslije drugog ciklusa sam odmah ostala trudna. I evo nas......jos malo je ostalo. :D

  14. #14
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Blago tebi.....
    Nadam se da ću i ja tako....

  15. #15
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    nakon kiretaže, i loših nalaza morali smo čekati godinu dana na novi pokušaj dobivanja bebice, no ostali trudni od prve, i ponosni smo roditelji 1 sina kojem će se uskoro pridružiti i 2.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Bakar
    Postovi
    43

    Početno

    Bok! Nova sam ovdje..Imam par pitanja i mislim da mi vi možete pomoć..imam curicu od 2 i pol god i jako smo željeli još jedno dijete..8.10.09.sam imala spontani u 8tj trudnoće i kiretažu..-plod se navodno nije razvijao kako treba... Sad sam ponovno trudna-6tj..bila sam na pregledu i ginekolog mi je rekao da takve rane trudnoće obično loše završe...još se nije vidjelo srce tako da me naručio za 10 dana..što vi mislite? Ima li nade da će sve biti u redu? Očajna sam i stvarno želim ovu bebu..Hvala vam...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Ja sam ostala trudna dva mjeseca nakon kiretaže nakon missed ab u 8 tjednu. Trudnoća bila uredna. Ginekologica mi rekla da se nekada obično savjetovalo da se čeka koliko je trajala prijašnja trudnoća prije kiretaže ali da ako je sve ok bitno je kada si psihički spremna

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Bakar
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj TONI prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ostala trudna dva mjeseca nakon kiretaže nakon missed ab u 8 tjednu. Trudnoća bila uredna. Ginekologica mi rekla da se nekada obično savjetovalo da se čeka koliko je trajala prijašnja trudnoća prije kiretaže ali da ako je sve ok bitno je kada si psihički spremna


    šta daa?? Ajme super..ma nadam se i da će meni biti sve u redu..) Psihički sam i više nego spremna!!

  19. #19
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj EEla prvotno napisa Vidi poruku
    Bok! Nova sam ovdje..Imam par pitanja i mislim da mi vi možete pomoć..imam curicu od 2 i pol god i jako smo željeli još jedno dijete..8.10.09.sam imala spontani u 8tj trudnoće i kiretažu..-plod se navodno nije razvijao kako treba... Sad sam ponovno trudna-6tj..bila sam na pregledu i ginekolog mi je rekao da takve rane trudnoće obično loše završe...još se nije vidjelo srce tako da me naručio za 10 dana..što vi mislite? Ima li nade da će sve biti u redu? Očajna sam i stvarno želim ovu bebu..Hvala vam...
    Čekaj, čekaj... ginekolog ti je za ovu trudnoću rekao da takve trudnoće obično loše završe??? Na temelju čega? A ako jest, mijenjaj ga pod hitno! Missed ab. i blighted ovum mogu se dogoditi doslovno svakoj ženi i to što si imala jedan missed, ne znači da će biti i drugi. Otkucaji srca često se čuju tek u 7., pa čak i 8. tjednu. Na temelju čega je onda zaključio da bi trudnoća mogla loše završiti osim ako je gestacijska vrećica nepravilna?

    Osobno mi je ovo peta trudnoća jer sam prije sina izgubila tri u ranim fazama - dvije su bile blighted ovum, a jedna je bila missed ab (od toga sam dva puta kiretirana, a treći puta sam sama prokrvarila). I nitko nije znao odgovoriti zašto se to događalo, svi su nalazi bili uredni. S Mihovilom sam ostala trudna mjesec dana nakon posljednjeg spontanog. Trudnoća je bila školska. I sa Gabrijelom sam ostala trudna bez problema, čak i neplanirano u nevjerojatnim okolnostima, a trudnoća je (da kucnem u drvo) opet školska.

    Sigurna sam da ćeš se uskoro javiti sa lijepim vijestima

  20. #20
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    mi smo nakon kiretaže dobili preporuku čekati da prođu 2 normalna ciklusa i onda možemo krenuti u nove pobjede. tako smo i napravili, kiretaža je bila 18.6. a 29.10. sam dobila pozitivan test, dakle nakon 3 ciklusa. također se nije vidjelo srce u 6. tjednu što nije ništa čudno!! sada sam ušla u 23. tjedan i idem dalje .

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Bakar
    Postovi
    43

    Početno

    Bila sam na pregledu i sad mi je još gorije...Nalaz je sljedeći...8+6 tt plod veličine 4mm vidljiv ali ne i otkucaji. Doktor kaže da bi srce već trebalo kucati ali njegovi tjedni t se ne poklapaju s mojima...Naime pred 10 dana je napisao da sam trudna 5-6tj a sada već toliko?! Točno znam dan kada sam ostala trudna a to je 25.12.kada sam imala odnos, a zadnja menstruacija je bila 11.12.Molim vas recite mi što da mislim,napravim?! Rekao mi je da čekam ako prokrvarim da idem na hitnu a ako ne da dođem u ponedjeljak....Hvala vam puno!!

  22. #22
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Draga EEla, silno mi je žao
    Aurora ti je odgovorila na onoj drugoj temi. Ginekolog ti je točno izračunao tjedne trudnoće, ali postoji još šansa da ti je ovulacija bila kasnije i
    da će srce ipak prokucati iako je do sada već trebalo po tom kalkulatoru što ti je i ginekolog rekao
    Zaista se nadam da ćeš se javiti s ljepšim vijestima uskoro...

  23. #23
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    hvala sto ste otvorili ovu temu i ohrabrile me...tako je lijepo cuti pozitivne primjere i odmah se bolje osjecam i jedva cekam krenuti ponovno u akciju...nakon druge M odmah krecemo u akciju, naravno kad dobijemo sve rezultate briseva i pape i ostaloga...hvala vam od srca jod jednom...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Bakar
    Postovi
    43

    Početno

    Cure moje...ja sam imala jučer spontani i gotovo je...((( sad ću napraviti brdu pretraga samo da sljedeći put uspijem...grozan osječaj...((((

  25. #25
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    EEla
    žao mi je

  26. #26
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno


    uf..... EEla, žao mi je....

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Bok cure, vidim da su svi postovi stariji, ovako imam dečkića 7 godina i curicu 5, zadnje 4 godine borba, kontrole sve u redu, nisam uspijevala ostati trudna, nakon 4 godine trudnoća, do 6 tjedna sve u redu, već 8 tjedan slabe otkucaji srca kod djeteta, i 12 tjedan završim na kiretaži, prestali otkucaji srca, nisam krvarila ni ništa, nakon kirwtaže sam krvarila nekih 5-6 dana, sad bi molila za savjet, rekli su mi da bi trebala prvu menstruaciju dobiti za 4 do 6 tjedana, kako je kod vas bilo, neki savjet nešto

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •