Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Isplata porodiljnog- mora li preko HPB-a?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno Isplata porodiljnog- mora li preko HPB-a?

    Dakle, uskoro ću na porodiljni, nemam račun u HPB-u ali imam u PBZ- u pa me zanima dali HZZO još uvijek daje one ugovore koji su praktički već potpisani ili imamo pravo izabrati banku?



    mamma san ispravila skraćenicu u naslovu

  2. #2
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja sam dobivala na zabu

    polodavac je poslao podatke hzzo-u. i to je bilo to

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Ja sam na HZZ-u, nemam poslodavca. Mislim da onu naknadu od trenutka rođenja djeteta, rodiljna ili kako se već zove? :?

  4. #4
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj corny prvotno napisa
    Ja sam na HZZ-u, nemam poslodavca. Mislim da onu naknadu od trenutka rođenja djeteta, rodiljna ili kako se već zove? :?
    onda poslodavac neće dostaviti broj računa nego moraš sama. tj. ne znam, ali mislim da te ne smiju uvjetovati


    meni je sve, i bolovanje i rodiljni dolazilo na zabu

  5. #5
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    sama odneses kopiju kartice tekuceg racuna banke u kojoj ces primati porodiljni na HZZO, nije uvjetovano koja banka mora biti

  6. #6
    magaly avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    110

    Početno

    čak mozes i mijenjati gdje hoćeš da ti sjedne porodiljna naknada

  7. #7
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    sama odneses kopiju kartice tekuceg racuna banke u kojoj ces primati porodiljni na HZZO, nije uvjetovano koja banka mora biti

    x

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    12

    Početno

    iako sam im dala broj tekućeg u PBZ-u i naglasila da tamo uplate, prvu ratu su mi uplatili automatski na HPB.
    Kao, nešto nije valjalo s karticom, pa su automatski uplatili tamo.
    Isto se desilo mojoj kolegici.
    Pretpostavljam da imaju "deal", lopovi.
    Da li se ovo još nekom desilo?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    68

    Početno

    Eto i meni se desila ista stvar.
    Upravo sam dobila poštom Ugovor za tekući račun u HPB iako sam prilikom predaje papire još 5.11. naznačila Erste banku i broj računa (naravno, dala sam i presliku kartice tekućeg).
    Gđa iz HPB-a kaže vjerojatno greška u HZZO-u, i da sredstva mogu podići čim lova sjedne a ugovor nemoram potpisati.
    Gđa iz HZZO-a kaže; joj zaista ne znam kako se ovo desilo ( :? ), vi ste naveli Erste. (kaj stvarno)
    Uglavnom , ovu naknadu ću morati podići u HPB a iduća će sjesti na ispravan račun....
    Mislim da su malo preprozirni.....
    A meni je termin opako blizu i bojim se da neću bit u mogućnosti dići lovu kada sjedne.... joooj što me ljute...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Kada predaješ papire za porodiljni na HZZO-u onda ima rubrika banak i tekući račun. Ja sam tamo napisala Zaba i još mi je teta u HZZo-u iskopirala moju karticu računa da je vidljiv njegov broj. Sve mi je sjedalo u Zabu bez ikakvih problema.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    68

    Početno

    Sve sam to napravila, i svejedno su uspjeli zabljati.

  12. #12
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Isto imam Zabu gdje mi je sjedala plaća kod poslodavca. Pravno nema takvog zakona koji bi nekog "prisilio" da bude u x banci, ako on želi y banku. Problem je što se neki poslodavci oglušuju o to, jer im je jednostavnije da svima ide plaća u istu banku...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Koju god ispriku davali za otvaranje računa u HPB-u radi isplate roditeljskih i dr. naknada - lažu. HZZO i HPB vjerojatno imaju nekakav dogovor, a onda obavezno novce ne možete podići bar 2 mjeseca...
    evo tu http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...light=#1860778 sam o tome pisala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •