Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 137 od 137

Tema: imate li pirolitičku pećnicu?

  1. #101
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    ja sam kupila s pirolizom (prije 7 godina). I kad sam uključila čišćenje (prvi put) pokvarila se tako da su sve morali mijenjati(rastopila se sva elektronika u njoj). Sad čistim s sodom .

  2. #102
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    upalila :grizenokte:

  3. #103
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Falim te Bože

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Cekamo rezultate.

  5. #105
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    piroliza

    jos da mogu i resetke unutra
    nego, cime perete vodilice i resetke?

  6. #106
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ahahaha, Đinđo, poludi i ostavi i vodilice unutra!!
    Ja sam prije strugala žicom i bilo kakvim Čarlijem/Jarom dok nisam upoznala Permetal

  7. #107
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    kaj ti je, pa da im se nekaj dogodi?
    znas kad bi mm ponovo pristao na piroliticku?

    pospricala sam permetalom, al to su resetke pa mlaz fula tockice prljavstine
    onda sam na krpu pa premazala
    al opet sam ih morala nesto trljati
    a ja bih ko sa pirolizom, samo vlazna krpa i prebrisi :razmazena:

  8. #108
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    imam slike prije i poslije pirolize
    majko mila, koja razlika
    a bez muke

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    imam slike prije i poslije pirolize
    majko mila, koja razlika
    a bez muke
    Divota.

    A za vodilice i resetke ja bih nazvala uvoznika i/ili servisera. Ako u uputstvima ne pise da se moraju vaditi, onda bi morale prezivjeti bez ostecenja.

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    znači negdje se stisne neki gumb za pirolizu i to je to. Jel treba poslije saugati ili kak nestane taj prah

  11. #111
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja samo pobrišem vlažnom krpicom.

  12. #112
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moraš izvaditi sve rešetke, bar kod moje i onda odabereš program pirolize.

  13. #113
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ok videcemo

  14. #114
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ima li ko gorenje pećnicu sa pirolizom?Došlo je vrijeme da razmislim ....

  15. #115
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sprži li piroliza i masnoću sa stakla na vratima?
    : optimist :
    Posljednje uređivanje od čokolada : 16.10.2019. at 18:12

  16. #116

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ne, nažalost stakla sam moraš skidati i prati.
    A i rešetke i bočne vodilice isto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #117
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Da, vrata se moraju oprati standardno, ali ja nikad ne skidam staklo nego ih samo otvorim - preperem najobičnijom spužvicom za suđe, bar sa stakla ide lako.
    Inače, čula sam za recept za pranje vodilica - omotati ih u alufoliju i potopiti u kadu s vrućom vodom i jednom tabletom za suđe.., nisam još probala otkad sam čula ali možda ima zainteresiranih za isprobati

  18. #118
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Da, vrata se moraju oprati standardno, ali ja nikad ne skidam staklo nego ih samo otvorim - preperem najobičnijom spužvicom za suđe, bar sa stakla ide lako.
    Inače, čula sam za recept za pranje vodilica - omotati ih u alufoliju i potopiti u kadu s vrućom vodom i jednom tabletom za suđe.., nisam još probala otkad sam čula ali možda ima zainteresiranih za isprobati
    Pa to su dva metala uronjena u elektrolit... Baš me zanima hoće li se tko javiti/usuditi.

  19. #119
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Aluminijski lonco ne smiju u suđericu

  20. #120

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Da, vrata se moraju oprati standardno, ali ja nikad ne skidam staklo nego ih samo otvorim - preperem najobičnijom spužvicom za suđe, bar sa stakla ide lako.
    Inače, čula sam za recept za pranje vodilica - omotati ih u alufoliju i potopiti u kadu s vrućom vodom i jednom tabletom za suđe.., nisam još probala otkad sam čula ali možda ima zainteresiranih za isprobati
    Je, je i ja tako staklo, ali ponekad, kako stakla ustvari ima 3 komada, nekako se nešto uvuče i između, pa skinem vrata (može se na mojoj) pa redom skidam stakla i perem. Mislim, jednom godišnje max

    Vodilice....hmmmmmm

  21. #121
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Da, vrata se moraju oprati standardno, ali ja nikad ne skidam staklo nego ih samo otvorim - preperem najobičnijom spužvicom za suđe, bar sa stakla ide lako.
    Inače, čula sam za recept za pranje vodilica - omotati ih u alufoliju i potopiti u kadu s vrućom vodom i jednom tabletom za suđe.., nisam još probala otkad sam čula ali možda ima zainteresiranih za isprobati
    Sve što se može demontirati s pećnice, može se prati u suđerici. Nisam godinama oprala na ruke te vodilice, ali s moje pećnice (obična s ventilatorom, nije pirolitička) one se mogu skinuti i ubaciti u suđericu. Dok nisam imala suđericu, čistila sam rešetku pećnice na klasičan način - hrpa novina na stol, sprej za čišćenje roštilja i udri... Tako i danas radim kod mame i svekrve.

    Inače, one rešetke s plinske ploče za kuhanje isto perem u suđerici. I gumbe ponekad skinem i operem, ali tu sam pogriješila - nekvalitetni su i ogulili su se. Gumbe sa stare peći (bakelit) prala sam godinama bez problema, a ovi novi su smeće. Ploča za kuhanje stara 4 godine izgleda gore nego peć koju sam naslijedila od muževe none i na njoj kuhala još 15 godina .Sorry na offt.

  22. #122
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ali da li imaš teleskopske vodilice ili one obične? Jer teleskopske da se operu treba raširiti, a to je onda skoro 1m dubine, to mi sigurno ne stane u suđericu.

  23. #123
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ali da li imaš teleskopske vodilice ili one obične? Jer teleskopske da se operu treba raširiti, a to je onda skoro 1m dubine, to mi sigurno ne stane u suđericu.
    Nemam, ali imam teleskopsku napu i to čistim ručnim parnim čistačem. Filtere perem u suđerici, a vodilice parom (izvučene do kraja).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.10.2019. at 09:45

  24. #124
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Koliko vam se hladi pećnica nakon pirolize?

    Meni evo cijeli dan i još uvijek imam maksimalne 3 crtice u stupcu temperature, i blokirana vrata....

    Elektroluxova pećnica ...

  25. #125

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    A to ti je prvi put da si ju upalila?

    Moja ne, ima tri programa pirolize (tri duljine), pa nemam dojam da iza najdužeg (3 sata) stoji duže od sat zaključana.

    Aeg


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #126
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    A to ti je prvi put da si ju upalila?

    Moja ne, ima tri programa pirolize (tri duljine), pa nemam dojam da iza najdužeg (3 sata) stoji duže od sat zaključana.

    Aeg


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I moja se ne hladi dulje od jednog sata, a Electroluxova je. Iako postoje dva programa čišćenja, možda si ti stavila na dulji pa se i dulje hladi? Ja uvijek stavim na kraći, ionako traje 2 i pol sata i sve se dobro očisti.

  27. #127
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Jutros smo je morali isključiti iz struje. Ništa nije očistila. Zapečena lokva od mesne štruce još je tamo.

  28. #128
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Jutros smo je morali isključiti iz struje. Ništa nije očistila. Zapečena lokva od mesne štruce još je tamo.
    Nadam se da je pećnica još pod garancijom. Ovo je veliki kvar. Zovi servis, što si vjerojatno i učinila. Sretno! (Imam ne baš tako sjajna iskustva s njihovom servisnom službom, ali s drugom vrstom aparata, da te ne obeshrabrim).

  29. #129
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    kvar definitivno
    moja se nakon najduzeg programa otkljuca za cca sat vremena
    savrseno ocisceno
    siemens

  30. #130
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Jutros smo je morali isključiti iz struje. Ništa nije očistila. Zapečena lokva od mesne štruce još je tamo.
    Ovo sam već više puta čula kod ljudi nakon prvog korištenja pirolize da ne radi dobro ili se pećnica poremeti. Evo baš neki dan kolegici isto vrata blokirala.
    Moja se ohladi i otključa nakon cca 1h-1,5h.

  31. #131
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Renoviram kuhinju, za desetak dana bi trebala biti gotova. Kupila Electrolux piroliticku rernu, ali dva dana razmisljam o tome moze li ostetiti kuhinjske ormarice? Fronte medijapan, korpus iverica. Koliko se ormarici do rerne ugriju? Na ormaricu desno od rerne, znaci ne u ravni iznad nje, bice postavljena Electrolux kombinovana ploca, 2 plin, 2 indukcija, a ispod nje planirana plinska boca. Pala mi ova pitanja na pamet pa mi ne daju mira...

  32. #132
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Renoviram kuhinju, za desetak dana bi trebala biti gotova. Kupila Electrolux piroliticku rernu, ali dva dana razmisljam o tome moze li ostetiti kuhinjske ormarice? Fronte medijapan, korpus iverica. Koliko se ormarici do rerne ugriju? Na ormaricu desno od rerne, znaci ne u ravni iznad nje, bice postavljena Electrolux kombinovana ploca, 2 plin, 2 indukcija, a ispod nje planirana plinska boca. Pala mi ova pitanja na pamet pa mi ne daju mira...
    Imam upravo tu kombinaciju već 8. godinu i ništa se nije oštetilo. Nemam kombinaciju s plinskom bocom, nego kombinaciju pečnice i medijapan.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 21.05.2021. at 13:11

  33. #133
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Hvala, mitovski!
    Mozes li mi samo jos reci da li si primjetila da li se kuhinjski ormarici oko rerne griju dok radi piroliza? Ja sam do sada imala klasicni samostojeci AEG sporet, a odmah do njega prislonjen Gorenje, uski, za plinsku bocu i nije bilo problema kad radi rerna. Malo me brine temperatura pirolize, ali cim se ormarici ne ostecuju, pretpostavljam da ni zagrijavanje okoline nije veliko.

  34. #134
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, mitovski!
    Mozes li mi samo jos reci da li si primjetila da li se kuhinjski ormarici oko rerne griju dok radi piroliza? Ja sam do sada imala klasicni samostojeci AEG sporet, a odmah do njega prislonjen Gorenje, uski, za plinsku bocu i nije bilo problema kad radi rerna. Malo me brine temperatura pirolize, ali cim se ormarici ne ostecuju, pretpostavljam da ni zagrijavanje okoline nije veliko.
    Griju se,ali nema nikakvih oštećenja.

  35. #135
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    olja, nemaš tu jedinstveni odgovor, jer ovisi o izolaciji pećnice. Ali vjerujem da je proizvođač morao misliti na to, pa su pećnice s ugrađenom pirolizom bolje izolirane. Mojoj pećnici se vrata gotovo ne zagrijavaju. Nemam pirolizu, ali mogu na 300 °C zagrijati i pri tome staviti ruku na vrata koja su mlaka. Možda da pripaziš prviput.
    Mediapan može relativno visoku temperaturu izdržati, ali ne znam s čim je izvana prevučen i može li taj materijal to podnijeti.

  36. #136
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Aluminijski lonco ne smiju u suđericu
    Nisam vidjela čoksin post očito iz 2019., al eto da odgovorim da su to jabuke i kruške, jer se suđerica ne puni vodom kao kada za kupanje , nego šprica i ima vodenu paru pa nema elektrolita u smislu kao u kadi s otopljenom tabletom u vodi. Osobno izbjegavam beštek iz različitih setova staviti u isti pretinac u košari da izbjegnem koroziju, ali nisam radila testove koliko hrđe se javlja na vilicama ako se peru skupa i kada se javlja (nehrđajući čelici imaju odgodu oksidacije, tako da dugo ne mora ništa biti pa onda krene).
    Posljednje uređivanje od Jelena : 21.05.2021. at 16:40

  37. #137
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Hvala!

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •