Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 137

Tema: imate li pirolitičku pećnicu?

  1. #1
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno imate li pirolitičku pećnicu?

    gledam ih u katalozima i gledaju one mene, sve što nas razdvaja je cijena (jer ja bih obavezno i vodilice)
    da li se isplati platiti malo više i ne misliti na ona odvratna sredstva za klasično čišćenje pećnica?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno Re: imate li pirolitičku pećnicu?

    Citiraj miniminia prvotno napisa
    gledam ih u katalozima i gledaju one mene, sve što nas razdvaja je cijena (jer ja bih obavezno i vodilice)
    da li se isplati platiti malo više i ne misliti na ona odvratna sredstva za klasično čišćenje pećnica?
    Nemam. Moja se čisti pirolizom i bez toga. Kad se ostaci hrane dovoljno skure posisam ih s usisivačem . Vrata operem jednom godišnje da vidim kaj se peče .

  3. #3
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    imam, ali tek frisko i nisam jos koristila piro.

  4. #4
    mamma2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    287

    Početno

    mislila sam kupiti, ali nisam
    onda mi je jedno vrijem bilo žao što nisam kupila (a to je svaki put kad mi nešto pokipi)
    ali sad si opet mislim ma šta će mi to
    prije 10ak god su bile jako skupe...
    možda je sad manja razlika pa je i nije loše kupiti

  5. #5
    mamma2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    287

    Početno

    vrijem=vrijeme

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno Re: imate li pirolitičku pećnicu?

    [quote="miniminia"]gledam ih u katalozima i gledaju one mene, sve što nas razdvaja je cijena (jer ja bih obavezno i vodilice)quote]


    Dugo smo se gledali...na kraju kompromis bio pećnica s eco clean oblogama koje se navodno puno lakše čiste (i ne smiju se na njima koristiti ta jaka sredstva) a stakla iz vrata se vade pa ih tako lakše temeljitije prati. Ovih dana se spremam za prvo pravo čišćenje pa ti javim kako prošla operacija...

  7. #7
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    ajde odmah prati :D , pa mi javi, baš me zanima taj eco clean

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Evo vako...
    Išla jutros tražiti knjižicu pećnice da se prisjetim uputstava pa se baciti u akciju.
    Vrata pećnice se skroz mogu skinuti (tako fuuul lakše prati unutrašnjost) i još staklo izvaditi iz njih da bi se temeljitije opralo. Bočne i stražnja stranica su od tih obloga i u biti na njima se nema što oprati jer ono što na njih padne sagorijeva kroz korištenje pećnice i samo prah ostane na dnu, ako baš ostane koja fleka ima opcija clean da i te tvrdokornije riješi. njih stvarno nakon skoro godinu dana korištenja nisam imala što dirati neg čistom vodom radi reda proći. Dno pećnice bi se trebalo samo octom ili blagim sredstvom riješiti, ja sam ipak pribjegla malo jačim (ajax za masnoću) jer nisam imala vremena to puno trljati Gornji grijač se može spustiti pa isto bolje izribati, vodilice isto skineš i bolje opereš.
    Iskreno meni ta pećnica nije izgledala ni blizu prljava kako mi inače druge znale biti al s druge strane nije po njoj ni imalo što prskati previše. Pojas uz vrata nije s oblogama i zacrnjen bio a na bočnim stranicama ni točkice

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    108

    Početno

    http://www.electrolux.hr/node38.aspx?productId=42439

    imam pecnicu od electroluxa (model gore sa linka) i moram reci da sam prezadovoljna.
    ostavim muza doma, a curica i ja van u parkic na 2h dok se pecnica ne ocisti. pecnica bude kao da je upravo iz tvornice dosla.
    imam ju skoro 2 godine.
    kada je potrebno ciscenje na zaslonu se pojavi upozorenje tipa Molimo ukljucite ciscenje vase pecnice.
    e da, sve je na hrvatskoj jeziku...

  10. #10
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    :D :D :D i ja se odlučila za pirolitičku Electrolux :D :D :D

  11. #11
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    ja imam 5 godina pirolitičku AEG i još je nisam uključila. iskreno moram priznati i ne kotistim je više od jednom tjedno pa je nije ubila neka prljavština. ali super mi je što se stakla vade za čišćenje

  12. #12
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Naručila sam Bosh pirolitičku za novu kuhinju, pa ćemo vidjeti.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Može malo o cijenama i gdje ih ima
    Ionako mi se čini da ću i po indukcijsku ploču morati u ZG.

  14. #14
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    misli mda ih možeš naći ili naručiti u svim dućanima gdje prodaju ugradbenu tehniku

    Imaš od gorenja "već" od 5 i nšto tisuća, Electroluxovih kao moja s vodilicama i pirolizom, hrv menijem , touch screenom i raznim drugim nepotrebnim stvarima 6 i nešto, tako je i BOsch

  15. #15
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Zar nemaju sve vodilice?
    Nema šanse da nešto naručim a da ne opipam

  17. #17
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Kakve vodilice? (ima li ova moja nemam pojma)

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno Re: imate li pirolitičku pećnicu?

    Citiraj miniminia prvotno napisa
    (jer ja bih obavezno i vodilice)
    Pa evo.. ni ja ne kužim?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Aha... pretpostavljam da se misli na teleskopske... Aj dobro - to mi baš i nije must have 8)

  20. #20
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    nemaju sve koje imaju pirolizu i vodilice
    meni je to bio uvjet broj 1
    piroliza uvjet broj 2

    teleskopske vodilice su spas za okrenuti, pregledati etc. svega što se pece u pećnici

  21. #21
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Boschove koje imaju pirolizu u pravilu nemaju i vodilice, možda ima onaj model od 12 000 kn , ali taj nisam ni gledala

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    M_j_m tvoj model nema teleskopske vodilice, ali one su kao dodatna oprema, može ih se i naknadno kupiti i montirati. Meni su osobno jako praktične!

  23. #23
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    piroliza je zakon! isprobano

  24. #24
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja imam electroluxovu sa teleskopskim vodilicama , nekim super menijem na tač ali nikad još nisam upalila a imam je 3 godile, jer nije svjetlilo da treba a meni se nedaju đabe skidati vodilice(kod mene piše da ih treba odšerafiti),sve pečem u vrečici osim kolača a oni i ne špricaju okolo,e i da bočno se otvaraju

  25. #25
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    jako se lako skidaju vodilice , moje se samo iščupaju, i njih sam lijepo oprala

    ja pečem svakako , pa se upalilo brzo
    Posljednje uređivanje od miniminia : 19.11.2010. at 16:41 Razlog: smajlić

  26. #26
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    molim novija iskustva
    isplati li se platiti toliko vise samo zbog pirolize?

  27. #27
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Isplati....ja ju imam ali ju nisam platila nešto puno više zbog pirolize...uzela sam neku Electrolux srednje cijene i savršena je. Uključim pirolizu i kad završi samo onaj prah pobrišem mokrom krpom.

  28. #28
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja dok nisam imala pirolizu nisam ni pekla u pećnici, toliko me mrzilo cistiti. Otkad je imam briga me za prskanje, izvadim teleskopske vodilice (jer se ne smiju prziti) upalim pirolizu i nakon 2h (ukljucen period hladjenja) samo obrisem prasinu obicnom spuzvicom...

  29. #29
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mi puno pecemo
    Ispadne skoro svaki dan nesto
    To bi znacilo da mi se isplati
    Hvala cure!

    Ja sam zapikirala jednu siemensovu, ta je 6.900 kn
    Moram jos prouciti sto sve nudi i usporediti s jos nekima
    Bez pirolize je nesto ispod 4 tisuce, isto siemens
    Stvar je u tome da uzimamo i ugradbenu mikrovalnu pa moraju pasati jedna iznad druge
    Zato mi je malo suzen izbor

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ovo i mene zanima... Od moje nove kuhinje peć (pećnica + ploča) je definitivno najlošija stvar.

    Ali čišćenje pećnice me ne mori jer koristim kikirije kad se nešto peče, pa nije tolika tlaka. Eto, tako se može preživjeti period dok se ne skupi lova za novu...

  31. #31
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Peterlin, kupujemo sve novo, jer selimo
    I ne bih se htjela zeznuti, a sve novo (sto znaci da necu mijenjati u skorije vrijeme nakon toga)
    A kaj to koristis?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Mi puno pecemo
    Ispadne skoro svaki dan nesto
    To bi znacilo da mi se isplati
    Hvala cure!

    Ja sam zapikirala jednu siemensovu, ta je 6.900 kn
    Moram jos prouciti sto sve nudi i usporediti s jos nekima
    Bez pirolize je nesto ispod 4 tisuce, isto siemens
    Stvar je u tome da uzimamo i ugradbenu mikrovalnu pa moraju pasati jedna iznad druge
    Zato mi je malo suzen izbor
    Ovo je inicijalno bio i nas plan, ali ugradbene mikrovalke su preskupa i nude previse toga u odnosu na nase svakodnevne potrebe koje se svode na 2minutno podgrijavanje. Na kraju smo se odlucili na dobru whirlpool piroliticku pecnicu i samostojecu mikrovalku koju smo stavili u ormaric iznad.

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, kupujemo sve novo, jer selimo
    I ne bih se htjela zeznuti, a sve novo (sto znaci da necu mijenjati u skorije vrijeme nakon toga)
    A kaj to koristis?
    Imam klasičnu pećnicu s ventilatorom (Gorenje) staru 3 godine. Koristim kikiri - to je ona posuda u kojoj pečeš mesurinje u zatvorenom, da ne šprica okolo. Imam to u tri veličine (ni jednu nisam kupila, jedna je od mame, jedna od svekrve, a jedna od susjede, hehehe). Ovo (samo je netko napisao kikiriki, hehehe, a pleh se zove kikiri): https://www.google.hr/search?q=kikiri+posuda&rlz=1C1CHNU_enHR347&espv=2& biw=1680&bih=987&tbm=isch&imgil=5H4HKney2FFNtM%253 A%253BwuJZ3NUZj2XAQM%253Bhttp%25253A%25252F%25252F www.coolinarika.com%25252Fslika%25252F359449&sourc e=iu&pf=m&fir=5H4HKney2FFNtM%253A%252CwuJZ3NUZj2XA QM%252C_&usg=__dIGIyVl8uE0hJvD8m0Jz8GTT5T0%3D&ved= 0ahUKEwi93bu0nufQAhXKWSwKHdsZDTQQyjcIIw&ei=W7RKWP3 DNcqzsQHbs7SgAw#imgrc=5H4HKney2FFNtM%3A

    Ovakva je i moja i ima uložak unutra, rešetku koju staviš ispod patke ili komada prasetine, da se mast lijepo cijedi dolje. Perem to u suđerici - ni brige ni pameti. Ali voljela bih pirolitičku pećnicu imati jednog dana.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.12.2016. at 15:42

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Eh, loš je link. Napiši na tražilicu KIKIRI posuda ili kikiri pleh. Kad vidiš, sjetit ćeš se o čemu je riječ. Pekač za meso s poklopcem.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.12.2016. at 15:45

  35. #35
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Peterlin nisam znala da se to tako zove, seljo beljo...
    Naravno da to imam i pecem u tome

    bubek, i sad imam ugradbenu i nisam spremna na manje
    novi novcati stan, mora biti kak sam si zamislila

  36. #36
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Imam novu novcatu kuhinju i sve sam kupila od Elektroluxa. Pećnica je katalitička, ima teleskopske vodilice ( koje su lijepo spremljene u ladicu jer, što manje za čistiti, meni lakši život), skidaju se vrata i staklo i grijač. No, koliko ja sebe poznam, nikad to neću skinuti. Ionako pečem samo kolače
    Uglavnom, glavno mi je bilo da NEMA pirolizu jer me pomisao na vrućinu koju to stvara naprosto užasava. A koliko tek struje potroši pri tome!

    Pazila sam da nema nikakvih "dugmića" koji vire s površine jer, pretpostavljate, lakše je čistiti.
    Ima program za sušenje, što mi se jako sviđa, beze kore rules.

    A što se tiče mikrovalne, imam visoki ormar u kom je ova ugradbena pećnica, a iznad je prostor za mikrovalnu, koji se lijepo zatvori kad ju ne rabim i...ne moram paziti u kom je stanju, sjaji se samo poklopac ormara koji spustim. Ormar je baš konstruiran za samostojeću mikrovalno, otvor je iza, i ima utičnicu. Em 1500 kuna u džepu, em manje čišćenja.

    Indukcijska ploča. Sa bridge funkcijom, zaaaaakon je! Kako sam ja živjela bez toga? Godine svakodnevnog čišćenja štednjaka koji nikad nije bio idealno čist. Ovo je prejednostavno. Čisti se samo vlažnom krpom, pa posjajim čudo krpom i radna ploha mi je kao da je slika na njoj.

  37. #37
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Zaboravila sam sudoper. Ogroman, dubok, može se i jednogodišnjak lijepo brčkati u njemu Blanco. Nemam one plohe za ocjeđivanje, nepotrebna je.

    I još jedna stvar. Nemam pločice na zidu! Nema fuga koje treba ribati, nema onih lajsni na spojevima. Na zidu su paneli isti kao radna ploha. Pola sata slobode svaki dan, toliko manje treba za očistiti. Grozna sam, samo gledam da što manje čistim. Zato nisam ni napu kupila. Imam veliki prozor u kuhinji, iznad ploče, sa pogledom na cvijeće. Dok kuham, prozor je na kip. Da, prozor moram više prati, ali to mi nekako ne smeta.

  38. #38
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja pecem puno, svega i svacega
    dobra pecnica mi je jako bitna
    mikrovalna mora biti ugradbena, jer JA tako zelim
    zanimalo me samo za pirolizu, je li to stvarno tako kako kazu
    nista me tu ne uzasava, ni vrucina, ni kolicina potrosene struje, nije da cu to raditi svaki dan, jel...
    al odluceno je, piroliza it is

    ostale stvari u kuhinji smo poslozili uzimajuci u obzir i prakticnu i estetsku stranu, al to nije tema
    i jedva cekam selidbu

  39. #39
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Uh. Pratim. Ja puno koristim pecnicu, imam od gorenja model od inoxa sa ventilacijom itd.. 16ta godina joj ide. Sve pratim kako ce otici. Niti jedan servis osim zamjene zarulje.Kihnula je zarulja i sada cekam da vidim hoce li skroz kihnuti. Voljela bih indukciju a i da pecnica bude zvijer a cini mi se da je piroliza korisna.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  40. #40
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mi smo kupili prije 2 mjeseca i još nisam upalila pirolizu, jer me strah da kuhinja ne izgori
    jesu vaše isto ugradbene? bude li drvo okolo toplo, vruće?
    možda pitam glupa pitanja, ali nemam predodžbu kako to izgleda.

    ginger moja je electrolux, 2800 smo platili.
    peče odlično, na više razina, isto jako puno koristimo.
    kad smo kupovali bilo mi je bitno da ima 5 godina garancije, više razina pečenja
    i pirolizu, koju nikako da isprobam.

  41. #41
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa naravno da je ugradbena, zar uopće postoje samostojeći štednjaci s pirolizom?
    Nis se ne zagrije ni ne izgori samo izlazi vruci zrak van na prednji kraj i osjeti se malo miris po spaljenom. Ja palim pirolizu svakih nekoliko mjeseci ili rjedje, ovisno o tome koliko koristim pecinicu (u zadnje vrijeme jako malo, kod nas neke faze u kuhanju, ponekad pecemo skoro svaki dan a ponekad ne upalimo pecnicu mjesecima). Nikad nisam primjetila da se okolo nesto posebno jako ugrijalo, a i staklo se moze dotaknuti jer je max 50 stupnjeva (dok je unutra preko 400). Moja je Bosch
    Posljednje uređivanje od sillyme : 11.12.2016. at 09:49

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Naša je AEGova, bila je poprilično skupa, naravno ugradbena i indukcijska ploča je iznad, isto AEGova. Ona se sama zaključa i ostane zaključana sve dok traje piroliza. Ima dva programa, od 90 i od 150 minuta.
    Sve drugo isto kao kod sillyme. Osim što mi stalno nešto pečemo, a palim je 3-4 puta godišnje.
    I da, ljubim ju svaki put kad vidim kak je sve čisto, a ja nisam ni prstom mrdnula
    Posljednje uređivanje od annie84 : 11.12.2016. at 20:15

  43. #43
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja prvi put čujem za ovo.Ovo mi je otkriće godine(ako ne i godinaaaa).Sad samo da sačekam da mi ova rikne....

  44. #44
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    odradila po prvi puta, ja preeezadovoljna.
    pećnica kao da je tek iz tvornice izašla, obožavam!

  45. #45
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    eh da, ništa se nije zapalilo
    samo što je odvratno smrdilo.

  46. #46
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Tashunica
    sad stvarno nema sanse da kupim bez pirolize
    nisi je uopce puno platila
    al ja sam malo ogranicena izborom, jer pecnica mora imati odgovarajucu ugradbenu mikrovalnu
    tako da, kako god okrenem, kostat ce puno

    annie i ta tvoja je dobra? znas li ima li i takva mikrovalka?
    obicno svaka firma izbaci bar jedan "blok" ugradbene pecnice i mikrovalne (koje su uskladjene)

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    @ Ginger:
    Je, sama pećnica je odlična, izvrsni programi i super se sve ispeče. Piroliza je samo još dodatni plus.
    Iskreno, ne znam, nisam se još srela s takvom pećnicom kakvu ti tražiš.

  48. #48
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma to su ti odvojene stvari
    samo su lijepo "spasane" da izgledaju dobro jedna ispod druge
    i naravno, zbog toga vise kostaju

  49. #49
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Mi smo prije dvije god.kupili stan... Dakle sve novo. Sve aparate imam od Franke, i zena nam je savjetovala ne pirolizu.
    Nisam pozalila jer se lijepo cisti, a isto stalno pecemo.
    Ono sto sam htjela je indukcija... Al za tu mi je trebala pocetna snaga 7kw struje, pa bih zbog te 3sek.morala dokupljivat snagu.. Puno previse novaca samo za indukciju. Ali jednog dana...

  50. #50
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    a koji joj je bio razlog protiv?
    ja ne vidim niti jedan, osim cijene...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •