Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: Rođendanske torte (2. dio)

  1. #51
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Romina, zavisi sta ima unutra i koliko ce da jedu.
    Ako nema apsolutno zabranjenih namirnica, a verujem da bas i nema, jer sa 1 godinu manje vise mogu sve da jedu (evo palo mi je na pamet belance od jajeta), onda mogu da pojedu po malo.

    Ja sam Noviju za rodjendan napravila modifikovanu jogurt tortu, biskvit sa pravila sa sladom i zumancima, ali sam u kremu morala da dodam zuti secer jer se topila sa sladom. Zelirala sam sa agar-agar algom. Preko je bila cokoladna glazura, sa dodatkom jagoda i sa slatkom pavlakom (slatkim vrhnjem), tu nisam dodavala zasladjivace. Jagode su bile iz bakinog vrta, 100% organske.

    Predlazem ti da pogledas sastojke i odlucis!

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    italy
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Ili, napraviti tortu od kartona (papira), a unutra natrpati slatkiše...
    Moram da se zahvalim na ideji za rodjendansku tortu!
    Napravili smo je od kartona, ukrasili plavim srcima, isarali zlatnim slovim, po rubu zalepili puslice od belanaca (kupovne) kako bi sto vise licila na pravu tortu, na sredinu zalepili postolje za svecice i evo je ko prava!
    A kad se poklopac digne unutra kinder carolije!!
    Pobrali smo komlimente od svih teta-tako nesto jos nisu videle!
    Svim mamama su pokazivale nasu tortu kao super ideju-nikad vidjenu.
    Oni su navikli na "tortu" od jabuka (iz supermerkata) - onu sto kod nas zovu lenja pita (gore i dole prhko testo, u sredini rendane jabuke i odgore prah secer).
    Meni je bilo glupo da ovako nesto ponesem za rodjendan, pa sam na Rodi potrazila ideju i nasla je, tako da smo italijankama pokazali kako kod nas izgledaju rodjendanske torte! :D

    Jos jednom puno hvala za ideju!

  3. #53
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Cure, pomozite, totalno sam bez ideje.
    Trebam napraviti rođendansku tortu za 11-godišnjake. Ne smije biti čokoladna. Ledeni vjetar ne bih radila. Htjela sam zapravo napraviti onu Pinata tortu koja je u sredini ima rupu i punjena je bombonima. Treba mi neki klasičan biskvit i neka krema koja bi bila ok klincima.

  4. #54
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Kinder pingui mozda, ako nije previse onaj tanki sloj cokse unutra?
    Klinci ju obozavaju.

  5. #55
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mitovski, ja radim po receptu za kolač na metar. Mogu ti napisati ako nemaš. Ukusno i bez bezčokoladno.

  6. #56
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mitovski, ja radim po receptu za kolač na metar. Mogu ti napisati ako nemaš. Ukusno i bez bezčokoladno.
    Može, šalji

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, pomozite, totalno sam bez ideje.
    Trebam napraviti rođendansku tortu za 11-godišnjake. Ne smije biti čokoladna. Ledeni vjetar ne bih radila. Htjela sam zapravo napraviti onu Pinata tortu koja je u sredini ima rupu i punjena je bombonima. Treba mi neki klasičan biskvit i neka krema koja bi bila ok klincima.
    Ako torta treba biti bezglutenska - probaj nešto od ovoga (umjesto pšeničkog brašna, koristi se gustin ili puding, odnosno kukuruzni škrob): https://www.kolaci.biz/kolac-bez-glutena.html

    Ako ne treba biti bezglutenska, napravi mramorni kuglof, ali umjesto čokolade ili kakao praha upotrijebi mljeveni rogač - ovako nešto: https://joyful-kitchen.com/socni-mra...lac-od-rogaca/
    Ovo nisam nikad isprobala, ali radim nešto slično, samo umjesto sojinog mlijeka stavljam ribanu jabuku. Nemam pri ruci svoj recept, a ne bih improvizirala iz glave...

  8. #58
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Kinder pingui mozda, ako nije previse onaj tanki sloj cokse unutra?
    Klinci ju obozavaju.
    Izbjegla bih čokoladu pod svaku cijenu. Ima refluks i na terapiji je trenutno i čokolada joj baš diže kiselinu.

  9. #59
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako torta treba biti bezglutenska - probaj nešto od ovoga (umjesto pšeničkog brašna, koristi se gustin ili puding, odnosno kukuruzni škrob): https://www.kolaci.biz/kolac-bez-glutena.html

    Ako ne treba biti bezglutenska, napravi mramorni kuglof, ali umjesto čokolade ili kakao praha upotrijebi mljeveni rogač - ovako nešto: https://joyful-kitchen.com/socni-mra...lac-od-rogaca/
    Ovo nisam nikad isprobala, ali radim nešto slično, samo umjesto sojinog mlijeka stavljam ribanu jabuku. Nemam pri ruci svoj recept, a ne bih improvizirala iz glave...
    Po novom više ne treba biti bezglutenska po preporuci liječnika.

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ili onu bračku s rogačem?

  11. #61
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Izbjegla bih čokoladu pod svaku cijenu. Ima refluks i na terapiji je trenutno i čokolada joj baš diže kiselinu.
    Ajoj, sorry, nisam znala.
    Mislila sam da bi htjela izbjeci neku s pola kg cokolade zbog preteskog okusa.

  12. #62
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ili onu bračku s rogačem?
    Nekak si mislim da klinci baš ne bi bili oduševljeni s rogačem.

  13. #63
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ponudi sladoled

    Palekova?

    A mufine različitih okusa ,pa posložio u piramidu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.04.2021. at 15:21

  14. #64
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    4 žutanjka i 20 dag šećera dobro izmiksati. Umiješati 1,5 dl ulja, 1 vanilin šećer, 25dag brašna, prašak za pecivo i na kraju 4 tučena bjelanjaka. Mogu se peći dva lista ili jedan u većem klupu. Oko 30 min na 180°
    Krema: 2 žutanjka, 8 žlica šećera, 3 vrećice pudinga od vanilije i 1 dl mlijeka izmiksati i uliti u 9dl vrelog mlijeka. Skuhati. U hladnu kremu dodati izmiksan 250g maslaca sa oko 15-20 g šećera u prahu.

    Dođe prilično toga. Baš velika torta. Znala sam dodavati voća ili šarene mrvice. Od toga sam radila i torte Barbike dok je bila manja.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 14.04.2021. at 17:30

  15. #65
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Beti, je l se meni čini da tu jako puno te kreme ispadne? Inače mi se čini da bi se djeci mogla sviđati (za razliku od rogača, koji je i meni užas osim u rakijici )

  16. #66
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ima je dosta. Dovoljno za cijelu haljinu od Barbike napraviti. Naravno, dodavši sok od malina, da bude divno roza.
    Ili dovoljno za obložiti i ukrasiti cijelu tortu.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •