Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 293

Tema: tibetanska gljiva i kefir

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj marijanada prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam bila u potrazi za kefirnim zrncima, pa sam našla da čovjek sa ovog bloga http://svetahrana.blogspot.com/2011/...a-i-kefir.html prodaje zrnca.
    Mejlom mi je objasnio da zrnca šalje poštom, košta 50 kn za početnu količinu 2,5 dcl mlijeka.
    On ih šalje običnom poštom (u najlonskoj vrečici malo mlijeka i zrnca), kaže da tako mogu putovati do tjedan dana. Može se preuzeti i osobno na području Črnomerca u Zagrebu.
    ...
    Srećom, javi mi moja seka koja živi na Krku da ona ima zrnca, pa mi je lijepo poslala na ovaj opisani način. Par žlica mlijeka, žlicu zrnaca, sve u najlon vrećicu, zatvoriti u čvor, pa u još jednu vrećicu i u kuvertu veličine A5, onu sa najlonskim mjehurićima iznutra.
    Jučer sam ih dobila (putovali su 3 dana), danas smo imali prvu količinu kefira.
    Eto, možete ih slati s kraja na kraj Hrvatske, pa i šire
    Meni to stvarno nije jasno. Lijepo on tako zaradi. 50 kuna za malo zrnaca koje je platio 0 kuna. Vidjela sam na još drugih foruma da se ljudi užasavaju tih što idu prodavati jer danas već jako puno ljudi ima kefir-gljivu, za dva tjedna njezina se veličina udvostruči i možeš ju opet dalje dijeliti. No, uvijek se netko dosjeti sve prodati, pa i zrak valjda.
    Baš kad uguglate kefir-gljiva skužite da ju jako puno ljudi nudi, na poklon, naravno.

    Trenutno sam podijelila kolegicama s posla zadnje četiri doze koje su se razmnožile, no sad opet imam za jednu pošiljkicu, za prvu dozu kefira, pa ako netko hoće preuzeti u sjeverozapadnom dijelu grada, na potezu od centra do Podsuseda, može, ili ako je nekome baš jako bitno i hitno, pošaljem i poštom.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    ma, nek ljudi zarađuju... sve dok ne otimaju i ne kradu.

    zato sam i napisala da se bez straha može slati poštom i to vrlo jednostavno. ne smeta im gnječenje, ni drmusanje,ne fali im zraka... i uštedi se 50 kn

  3. #103

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Iz Velike Gorica sam. Zainteresiran sam za gljivu, da li još vrijedi ponuda?

  4. #104

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    1

    Početno

    molim gljivu za mliječni kefir - Zagreb, centar ili Novi Zagreb

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    2

    Početno

    čitam vaše postove, pa da se uključim. imam mliječnu gljivicu, ali onu koja se bijeli kao snijeg i u obliku zrna riže. za sada je imam oko sedamdeset dkg. nije mi problem slati nekome. ako vas se javi više, pokušat ću podijeliti, pa si nakon 10-14 dana od jedne žlice i sami već možete razmnožavati. ne zanima me novac.
    meni je pomogla jer sam prije tri godine bila na rubu života.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    meni je ta gljiva presuper, medjutim nakon nekog vremena nam dosadilo svakodnevno piti kefir pa ju "zatukli"
    super mi je da ima netko tko ju zeli podijeliti

  7. #107
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Kad ti ne treba kefir, samo stavis gljivu u posecerenu vodu.

  8. #108
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno

    Pepica50 možda je tvoja gljiva ova koju tražim, da bih je usporedila s autentičnom Ginger Beer Plant kulturom. javit ću ti se na PP da se detaljno dogovorimo, to bi možda mogla biti Tibicos kultura.
    Inače pitala bih vas sve ovdje - jeste li probali napraviti Ginger Beer? To je za vegane jer je kao kerfir bez mlijeka, ali ne one koji traže halal, jer ima oko 0.5% alkohola. Mislim da bi ovo piće trebalo ljekovitošću nadmašivati Kombucha i slične napitke jer se koristi đumbiri i limun sok (koji sami po sebi već imaju fantastična ljekovita svojstva), a u napitku je prisutna probiotička bakterija Lactobacillus hilgardii i njeni produkti.
    Ali valjda je ipak sve stvar marketinga...

  9. #109
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno

    Jao Pepice50, tek sad vidim da ne možeš još slati PP.
    Evo otvorila sam mejl - probiotik@net.hr, ugasit ću ga za 2 tjedna.
    Možemo se razmjeniti za kulture ovih dana ili kad prođe ovaj sibirski val...

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    2

    Početno

    malo mi je čudno u nekom od postova sam pročitala da je kefir sluzav. to ne bi smjelo biti. moje gljivice su uvijek na istoj temperaturi 24 sata. uvijek su u staklenci, kod cijeđenja koristim PVC cjedilo, te ispirem pod mlakom vodom. dodir rukama i metalom nije preporučljiv. Nuktemeron, pošaljem poruku na email

  11. #111
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Pepica- i ja bi te gljivice ako je zaista u pitanju ovaj kefir koji Nuktemeron spominje. Imala sam ga prije par godina, ali evo nestalo, pa molim ta zrnca za vodeni kefir.

  12. #112
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Nuktemeron prvotno napisa Vidi poruku
    Pepica50 možda je tvoja gljiva ova koju tražim, da bih je usporedila s autentičnom Ginger Beer Plant kulturom. javit ću ti se na PP da se detaljno dogovorimo, to bi možda mogla biti Tibicos kultura.
    Inače pitala bih vas sve ovdje - jeste li probali napraviti Ginger Beer? To je za vegane jer je kao kerfir bez mlijeka, ali ne one koji traže halal, jer ima oko 0.5% alkohola. Mislim da bi ovo piće trebalo ljekovitošću nadmašivati Kombucha i slične napitke jer se koristi đumbiri i limun sok (koji sami po sebi već imaju fantastična ljekovita svojstva), a u napitku je prisutna probiotička bakterija Lactobacillus hilgardii i njeni produkti.
    Ali valjda je ipak sve stvar marketinga...
    Nuk, kako se radi đumbirovo pivo?

  13. #113

  14. #114
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno

    Većina fermentacijskih frikova kojima je to pravi otaku, ustanovio je da zrnca i karfiolčići definitvno nisu isto. Što god Pidoux o tome govorio.
    Oko razlika kultura vode se brojne rasprave ali najvažnije je vidjeti kako izgleda fermentacija i okusiti krajnji produkt da bi se shvatila razlika u praksi.

    Moj cilj je ustanoviti razlike između nekoliko postojećih zrnatih kultura (Tibicos i ostale), a kad pojeftine metode određivanja vrsta i to ću napraviti. Zato moram skupiti što više različitih uzoraka.

    Nije sve isto iako je slično. Drvo života s 10 sefirota i 12 sefirota je slično ali efekti....

    Ginger beer - nemliječni napitak ali s mliječnom kiselinom, prirodno gaziran:
    recept se svodi na kulturu, vodu, šečer, naribani i iscijeđeni đumbir i limun sok

    oko 50 gr kulture Ginger Beer Plant
    2 litre vode (odležana voda da ispari klor)
    200 gr šečera minimum (max 300 gr) najbolje jaggery ali može i bijeli
    sok od 1 limuna (i kora naribana ako je eko)
    2-3 cm đumbir korijen komadić (može i daleko više)
    (za limun i đumbir može i zamjena - đumbir u prahu i limunska kiselina , nije baš nekaj).
    Tartarat se dodaje zbog stvaranja guste pjene.

    2 dana fermentira u staklenci prekrivenoj propusnom tkaninom, ali može i 7 dana (to povećava kiselost i alkohol), zatim se odlije u plast boce tako da se kroz sito makne sva kultura i začepi se, opet 2 dana odstajati i onda u tek u frižider. Ostavi li se još dan dva u frižideru pojačava se gaziranost. Dakle već za 4 dana se može piti.

    Većina šečera pretvori se u mlj. kiselinu i CO2.

    NIKADA U STAKLO! Bomba! Zbog velike produkcije CO2
    Alternativa plast bocama su soda boce, i njih slijdeći tjedan isprobavam.


    Finese postupka kasnije, i vjerojatno na drugom mjestu, finese uvijek oduzmu previše mjesta.

  15. #115
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ja ti se ne živciram oko fermentacije, nego đinđerelu složim kao limunadu s đumbirom i fajrunt. Fino je.

  16. #116
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    ja imam gljivu kefira, podijelila sam ih već mnogo, dijelim i dalje. područje splita nikad je nisam slala poštom.

  17. #117
    TINICH avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Moji doma imaju tu tibetansku gljivu, piju kefir i zadovoljni su, preporučuju je i meni!
    Ali ja sam trudna (20 tj.), pa ne znam da li ju smijem piti??
    Inače volim jogurte, kefir pogotovo pa mislim da bi mi se svidjelo, a i da bi mi možda pomoglo da izreguliram malo probavu, budući da imam problema s njom....

  18. #118
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ne kužim. Zar gljiva koja radi kefir nije ista koja se stavi u vodu sa šećerom i limunom ili jabukovim sokom?

  19. #119
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Je. Jedino što joj nakon mlijeka treba nekoliko generacija da postane prozirna.

  20. #120
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    kala ja bi malo gljive
    javi seeee

  21. #121
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Je. Jedino što joj nakon mlijeka treba nekoliko generacija da postane prozirna.
    A ta prozirnost ima neki utjecaj ili je to samo stvar estetike?

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Ja već desetak dana koristim gljivu. Za sada mogu reći da mi se probava normalizirala a za ostalo jel još na nešto djeluje ne znam, ali odgovara mi.
    Jedino još nisam zaključila treba li ju prati pod mlazom vode ili ne, ja za sada ne ispirem.
    Ako je netko u sk ili u blizini kad bude podmlatka mogu proslijediti.

  23. #123
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim. Zar gljiva koja radi kefir nije ista koja se stavi u vodu sa šećerom i limunom ili jabukovim sokom?
    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    A ta prozirnost ima neki utjecaj ili je to samo stvar estetike?
    a kaj dobiješ s tom kombinacijeom gljive, šećera i limuna?

    a kakva je ona nekakva čajna gljiva?

  24. #124
    TINICH avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj TINICH prvotno napisa Vidi poruku
    Moji doma imaju tu tibetansku gljivu, piju kefir i zadovoljni su, preporučuju je i meni!
    Ali ja sam trudna (20 tj.), pa ne znam da li ju smijem piti??
    Inače volim jogurte, kefir pogotovo pa mislim da bi mi se svidjelo, a i da bi mi možda pomoglo da izreguliram malo probavu, budući da imam problema s njom....

    Zar nitko ne može ili ne želi odgovoriti!!??
    HVALA, svi ste jako ljubazni!!!

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    187

    Početno

    Mogu trudnice, ja sam pila i nigdnje nisam našla da se ne smije.

  26. #126
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Tinich, očito se nitko ne osjeća kompetentnim odgovoriti na to smiješ li ti piti kefir, ako imaš neki razlog da ne smiješ trebaš ga raspraviti sa svojim doktorom/ginekologim ili nekim drugim dr.
    Ja osobno da sam trudna, a nisam, ako mogu sve jesti i piti onda bi probala piti i kefir. Nije kefir ništa posebno niti egzotično da bi predstavljao problem.
    Posljednje uređivanje od anchi pp : 21.02.2012. at 11:35

  27. #127
    TINICH avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj trimama prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu trudnice, ja sam pila i nigdnje nisam našla da se ne smije.
    Hvala ti Trimama!!

    I još nešto ako možda znaš....piše da se taj kefir pije navečer, al jel bi bilo što da se pije ujutro za doručak??

  28. #128
    TINICH avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Tinich, očito se nitko ne osjeća kompetentnim odgovoriti na to smiješ li ti piti kefir, ako imaš neki razlog da ne smiješ trebaš ga raspraviti sa svojim doktorom/ginekologim ili nekim drugim dr.
    Ja osobno da sam trudna, a nisam, ako mogu sve jesti i piti onda bi probala piti i kefir. Nije kefir ništa posebno niti egzotično da bi predstavljao problem.
    Hvala Anchi i tebi! To i ja mislim, al sam htjela ipak provjerit kad vidim da ima dosta ljudi koji ga piju i bave se time...!!

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    187

    Početno

    Probaj kako ti paše., mislim da je svejedno. Sada ga pijem ujutro, ali na način da navečer namočim žlicu lanenih sjemenki, super je

  30. #130
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    A ta prozirnost ima neki utjecaj ili je to samo stvar estetike?
    Ako imaš alergiju na mlijeko onda ti je to jako važno, u suprotnom je isključivo estetski problem.

  31. #131
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Ako imaš alergiju na mlijeko onda ti je to jako važno, u suprotnom je isključivo estetski problem.
    Hvala na informaciji!
    Inače, da pitam - jel netko zna recept za kefirov apple cider?

  32. #132
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Prvi glas, ali ima smisla. Inače se u vinarstvu već godinama koriste kulture koje rade malolaktičnu konverziju kiselina u vinu, a ovo bi bilo prilično na tragu tome. Fora.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Hello! Prije svega pozdrav svima! :D Novo meso je stiglo!

    Da Vas ne davim svojom pričom već da skratim; ako neko ima gljive molio bih da udjeli malo (u ZG sam). Naime, mama ima problema sa teškim čirom (ne želi se gad zacijeliti) pa ćemo to pokušati riješiti ili bar ublažiti ovime. Zahvalan sam Vam! Sve naj!

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj .kala. prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam gljivu kefira, podijelila sam ih već mnogo, dijelim i dalje. područje splita nikad je nisam slala poštom.
    Poštovana,
    Meni je potrebna tibetanska gljiva, živim u Kaštelima, nije problem doći ni u split, htjela sam zamoliti ako biste mi mogli dio te gljive ustupiti.
    HVALA!!!

  35. #135
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    kala ja bi malo gljive
    javi seeee
    Citiraj enđi prvotno napisa Vidi poruku
    Poštovana,
    Meni je potrebna tibetanska gljiva, živim u Kaštelima, nije problem doći ni u split, htjela sam zamoliti ako biste mi mogli dio te gljive ustupiti.
    HVALA!!!
    ja sam u st u utorak, ako vam odgovara prijepodne od 10 do 11, donijeti ću vam gljivu

    njoj treba otprilike 18 dana da se razmnoži pa je onda možete i drugima dijeliti.

    inače, ovo sa limunom što ste spominjali je za one koji ne koriste kravlje mlijeko. to nisam isprobala, iako se uglavnom hranim po principa makrobiotike. nadam se da hoću

    što se tiče ove gljive koju ću vam dati bitno je samo da je ne stavljate u mlijeko ispod 2,8 masnoće i da ne dotakne ništa metalno.
    nije je nužno prati svaki dan (i želimo se "zaraziti" s njom), ja je samo prebacim u drugu staklenu posudu s novim mlijkom.

    ako vam se razmnoži toliko da ne znate kuda s njom, nemojte je bacati (možete je pojesti ili) radije je zamrznite u frižideru. neće joj se ništa dogoditi. pa kad je opet budete željeli koristiti samo je je izvadite i nastavite tretirati kao i prije.

    također, nije je potrebno zatvariti s poklopcem (ne želimo eksplozije), dovoljno je staviti nešto na vrh posude u kojoj se nalazi tek toliko da ništa ne upadne unutra (mrvice, mušice i sl).

    u principu, jednostavna je za održavanje i jako korisna i zdrava. od kad je koristim nisam imala nikakvih problema ni sa probavom, ali ni upalama kojima sam inače bila sklona.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ST, ZG
    Postovi
    71

    Početno

    zamolila bih nekoga s područja splita da mi da ako ima viska kefirnih zrnaca, hvala

  37. #137
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Kad se gljiva namnozi,da li se sama razdvoji ili ju moras zlicom/nozem cimegod razdvojiti?

    Ja mislila da se mora ispirat,provat cu onda sutradan bez ispiranja....

  38. #138
    TINICH avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Znači ne bi trebalo biti mlijeko s manje od 2,8 mm??
    A ja čula da baš mora biti malo masno miljeko od 0,9 mm, al ja stavljaja ipak u ono od 1,5 mm.................
    Kakve ustvari ima veze postotak mliječne masti? Da li se u u masnijem mlijeku gljiva više množi tj. stvara više kefira? Jer imam neki osjećaj da mi u 10ak dana gljiva nije nešto puno narasla!?

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Zrnca (gljiva) se bolje množi u "prirodnijem" mlijeku, manje obranom, s više masnoće, a manje kemikalija.
    Najbolje je obično, domaće, direktno iz štale, takvo sada kupujem. Od onih iz dućana najbolje se pokazalo "Veronika" mlijeko,
    a trajno je najgora opcija.

  40. #140
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Kad se gljiva namnozi,da li se sama razdvoji ili ju moras zlicom/nozem cimegod razdvojiti?

    Ja mislila da se mora ispirat,provat cu onda sutradan bez ispiranja....
    Meni se obično sama razdvoji prilikom manipulacije. Ili kad malo mućkam kefir.

  41. #141
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    moja krasno napreduje
    prvi kefir je bio suuuuuuper... gust, kremast, ne prekisel.... mrak!
    onda sam drugi dan radila sa veronikinim mlijekom i opranom gljivom... rezultat ... više kao kiselo mlijeko ...
    onda sam sljedeću turu držala par dana ... i bilo je super!

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj ninik prvotno napisa Vidi poruku
    moja krasno napreduje
    prvi kefir je bio suuuuuuper... gust, kremast, ne prekisel.... mrak!
    onda sam drugi dan radila sa veronikinim mlijekom i opranom gljivom... rezultat ... više kao kiselo mlijeko ...
    onda sam sljedeću turu držala par dana ... i bilo je super!
    Pa vidiš, prilagodiš sebi, kako ti paše, nije ta gljiva bomba da se s njom ne smije ništa raditi

  43. #143
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    nije bomba ali svejedno s njom postupam kao da sam atomski fizičar

  44. #144
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj POJOP prvotno napisa Vidi poruku
    zamolila bih nekoga s područja splita da mi da ako ima viska kefirnih zrnaca, hvala
    ja ih imam i dajem ih kome god treba javite se na pp ako ćemo razmijenit detalje oko kontakta (ako ne odgovorim brzo nemojte zamjerit jer nisam baš često tu na forumu

  45. #145
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    Hellou!
    Imam kefirnih zrnaca u suvišku, već se gnijezde po frižideru u nadi da ih nekome dam i ne bacim. Pa ako nekome treba neka se javi na pp.
    PS. Uvjet je jedino da se dođe po njih na područje Jaruna-Zagreb.

  46. #146

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1

    Početno

    Rado bi uzela kefirna zrnca ako ih jos ima. Javite mi gdje da dodem.

  47. #147

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima! Ako bi netko imao viška gljive na području Rijeke, bila bih jako zahvalna da mi pokloni komadić.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    precko, zagreb
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj mali mrav prvotno napisa Vidi poruku
    Hellou!
    Imam kefirnih zrnaca u suvišku, već se gnijezde po frižideru u nadi da ih nekome dam i ne bacim. Pa ako nekome treba neka se javi na pp.
    PS. Uvjet je jedino da se dođe po njih na područje Jaruna-Zagreb.
    I ja bi rado uzeo kefir zrnca ako ih jos dijelite. Na Jarunu sam tako da mi nije problem doci, samo recite kamo.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ST, ZG
    Postovi
    71

    Početno

    .kala, molim vas da mi date zrnca za kefir kada budete imali, hvala

  50. #150

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Ja bih lijepo molila ova zrnca gljivice ako netko ima i voljan je poslati poštom...pliz.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •