Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Poklanjanje bebama

Datum pristupanja
    Dec 2009

Početno Poklanjanje bebama

Ovako,ako negdje postoji sličan topic-isprika
    Moj sinčić ima uskoro 5.mj i još uvijek primamo posjete prijatelja i rodbine koji žive dalje pa ga nisu vidjeli.Svi nam nešto donose i dobio je toliko toga da bi mogli kompletno opremiti trojke i još bi ostalo viška.To su sve uglavnom veliki pokloni iako sam ja sve molila da stvarno ako već moraju donesu neku sitnicu jer ima svega i nemogu progazit kroz njegovu sobu(to je odlagalište darova zasad)
    Meni se nekako čini to sve skupa pretjeranim i neugodno mi je kada znam da su se neki ljudi odrekli nekih stvari a nemaju da bi moj N dobio već 6.bundicu i slično.
    Kako objasniti ljudima da pretjeruju a da ih ne povrijediš i ne ispadneš nezahvalan?I treba li uzvratiti istom mjerom?Što vi darivate bebama i što mislite-pretjeruje li se????

Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006

Početno

otvori stednju na djecje ime i predlozi da umjesto poklona nesto uplate.

ili prodaj to sto ti ne treba pa ti uplati.

ili pokloni nekom odjecu koja ti je visak.
    Tko zna zašto je to dobro,
    ne zna zašto je to loše.

jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008

Početno

ivila blago vama
    Mi uglavnom dobili sitnice. Prije poroda sam sveki pokazala što sve imamo i složila se samnom da je grijeh bacati novce na gluposti koje nam netrebaju ili već imamo. Sada kad je uhvati šopingmanija, nazove i pita šta nam treba. Npr želi mu kupiti neki slatki kompletić, ja ju zamolim da kupi skafander.... Isto tako neki su nam došli u babinje bez poklona, da izvide šta nam treba, pa da drugi put donesu poklon. Kolegice s posla su nazvale i rekle s koliko raspolažu, pa da im kažem što mi treba.
    A ja sam frendicama uglavnom kupovala neke slatke cipelice i kovertica uz to.
    04/09 xy

Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004

Početno

Kad se Lara rodila nadobivali smo svega i svačega.
    Kad se rodio Lovro, rijetko tko je došao u "službenu" posjetu. Imala sam osjećaj da kao nije ni bitan jer je drugi :/ .
    Ili su prvi put skužili da mene te posjete užasno živciraju . Od neke muževe daljnje rodbine smo za rođenje djeteta dobili lampu i vazu

Ma uglavnom, od viška ne boli glava
    Lara, 30.04.2004.
    Lovro 18.03.2009

bubica27 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006

Početno

Citiraj Adrijana prvotno napisa
    Kad se rodio Lovro, rijetko tko je došao u "službenu" posjetu. Imala sam osjećaj da kao nije ni bitan jer je drugi :/ .
    Ili su prvi put skužili da mene te posjete užasno živciraju . Od neke muževe daljnje rodbine smo za rođenje djeteta dobili lampu i vazu

Haha, ovako i kod mene
    I koliko god su mi svi smetali taj prvi put, toliko su mi falili drugi put

Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004

Početno

Citiraj bubica27 prvotno napisa

Haha, ovako i kod mene
    I meni, drugi put nam je opet svašta trebalo jer je dečko , a i luda mama raspodijelila stvari prije trudnoće.
    Lara, 30.04.2004.
    Lovro 18.03.2009

L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009

Početno

Haha, ovako i kod mene
    i kod nas je bilo isto tako da uzivaj dok mozes i cuvaj za 2.dijete (ili podijeli, mozes kad ti netko rodi, njima pokloniti visak). mi smo isto dobili lampu i vazu od muzeve rodbine
    Lovro 03.01.2008.
    31.05.09. stigla nam je Lorena
    ...svaki put mi druga slika u očima kad zažmirim...

bubica27 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006

Početno

I meni, drugi put nam je opet svašta trebalo jer je dečko , a i luda mama raspodijelila stvari prije trudnoće.
    Opet ti dijeliš, a može ti zatrebat 8)

Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004

Početno

Opet ti dijeliš, a može ti zatrebat 8)
    A ne, dvoje meni dosta. Sad mogu slobodno dijeliti
    Lara, 30.04.2004.
    Lovro 18.03.2009

Datum pristupanja
    Jun 2007

Početno

ja jučer dobila poklon za bebača, a trebam roditi tek u lipnju
    I have spoken

Datum pristupanja
    Jan 2008

Početno

Ma ja sad kad me netko pita što mi treba bez trunke savjesti to i kažem, jer mi se u suprotnom dešavalo da dobijemo skupi poklon s kojim neznam što bi. I vjerujte ljudi su sretniji kad im kažete jer i njima je teško izmisliti pametan poklon, a svojim najbližima sam čak rekla da mu ne kupuju ništa, već da se držimo starog dobrod običaja (šuška pod jastuk), rekla bi i drugima da mi nije neugodno. Više mi znači mali novčani prilog nego poklon od karikiram 300-400 kN koji skuplja prašinu.

MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006

Početno

i ja sam govorila bliskim rodjacima i prijateljima. bas da se ne bi desilo da imam, lupam, 5 pari papucica. Kod nas je bio "problem" sto smo mi jakoo puno robice nasljedili ( od prijatelja) tako da nam skoro nista nije trebalo - i jos uvijek je tako. Toliko toga dobijem od kume i prijateljice da rijetko sta i kupim za L. Pa kad me neko pita sta joj treba osjecam se glupo da im kazem imam sve a fakat ima sve papuca i cipela jer to ne nasljedjuemo.
    Ali tocno znam kome mogu reci- a ako ne mogu a imam previse robice -proslijedim dalje kao poklon za rodjendan isl. ili jednostavno znam kome treba
    22. 10. 2007. Lucija

Datum pristupanja
    Feb 2009

Početno

Citiraj MoMo prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam govorila bliskim rodjacima i prijateljima. bas da se ne bi desilo da imam, lupam, 5 pari papucica. Kod nas je bio "problem" sto smo mi jakoo puno robice nasljedili ( od prijatelja) tako da nam skoro nista nije trebalo - i jos uvijek je tako. Toliko toga dobijem od kume i prijateljice da rijetko sta i kupim za L. Pa kad me neko pita sta joj treba osjecam se glupo da im kazem imam sve a fakat ima sve papuca i cipela jer to ne nasljedjuemo.
    Ali tocno znam kome mogu reci- a ako ne mogu a imam previse robice -proslijedim dalje kao poklon za rodjendan isl. ili jednostavno znam kome treba
    tako smo i mi naslijedili ogromnu količinu robice. moji klinci imaju robe za svaku sezonu do svoje 6-7 godine. nošena je, ali sve je očuvano. eventualno ako je nešto malo lošije ostavim im za po kući i sasvim su ok obučeni. mamina kolegica sa posla ima sina starijeg od mog godinu dana i sve što on preraste pošalje meni tako ono robe što smo im mi kupili smo im kupili više iz gušta a ne iz potrebe.
    s prvim sinom su me pitali šta mi treba, ono što mi je falilo ja sam naručila (od onog tko me pitao i kome znam da mogu reći). kad se rodio drugi sin, sve je imao, tako da ono što dobije a ne treba mu (imam krcat ormar stvari sa etiketom) sačuvam i poklonim. sad je u mojoj generaciji baby boom tako da imamo kome pokloniti.
    Dva mamina muceka: ALEN 11.2007 i DINO 03.2009

Datum pristupanja
    Aug 2009

Početno

mi smo prijateljima uredno rekli što nam treba pa radije da se skupi njih desetak i kupe nam jednu ali korisnu stvar nego 55 po redu košulju( mali je dobio košulja kao da ide na posao svaki dan u banku). druga super stvar mi je štednja pa mu je dida, moj tata otvorio(i uplatio jedini do sad) i životnu i stambenu. najviše muke mučim sa svekrvom koja il ne kupi malom niš ili bezvezarije(tak je bilo i za rođenje), npr kupuje mu kašice koje ne jede umjesto da se uplati 50 kn na štednju! po meni je najbolje reći što se treba a tako i mi sad radimo sa frendovima koji su dobili bebe, pitamo...
    moja buba - mamina sreća najveća!
    12.2008.

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •