Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: raskrvarila mu pisu

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno raskrvarila mu pisu

    daanas kod doktorice mu je nakon 3 pokusaja navukla kozicu i raskrvarila pisu. od tad je nervozan i nece piskiti, sta da napravim i kad da mu ponovo navucem kozicu

  2. #2
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Sada kad je već kožica odlijepljena, bilo bi dobro da je povremeno povučeš i namažeš nekom kremom ili masti da se ponovo ne zalijepi.
    Jadan maleni, sigurno ga peče kada piški...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Da, vjerovatno ga peče kad piški (nije mu to trebala prevlačiti pedica), svakako namaži sa nekom blagom kremom, možda Bepanten, ali samo izvana.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    sad sam zvala klaicevu kazu da doktor nije to smijela napraviti neka mu mazem borna kisalinom i nista ne diram dok god je u pelenama i moze piskit. a doktor mi je je rekla da mu geokortonom mazem

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    uh, ne bih baš sa bornom k. mazala, vidi ovo (tekst sa farmakologije.com):
    Borna kiselina (H3BO3)

    "Borna kiselina se dobiva se iz prirodnih nalazišta isparavanjem kondenzata koji izlaze iz zemlje u vulkanskim predjelima ili taloženjem vodene otopine natrijeva tetraborata (boraks) s kiselinama kao što je, primjerice, klorovodična kiselina. Na tržištu dolazi u obliku 3% ili 2% otopine ili pak u obliku čiste krute borne kiseline. Čista borna kiselina je slaba kiselina, fini bijeli, mekani prah. Teško se otapa u hladnoj vodi, ali se zato dobro otapa u kipućoj vodi. Osim toga, borna kiselina se otapa u alkoholu i eteru. Može se otopiti i u vrućem glicerolu i to u velikim količinama, a nakon hlađenja takve otopine nastaje kristalinična tvar koju nazivamo boroglicerid. Boroglicerid djeluje jako kiselo.
    Otopina borne kiseline se koristi za obloge kod ulceracija, erizipela i opeklina. Smatra se da djeluje na gljivična oboljenja kože i sluznice. Inhibira rast Candide albicans na sluznici, ali se ne smije koristiti kod beba! Upotrebljava se u obliku 3% otopine kao blagi antiseptik i keratoplastik. Može se koristiti i kao posip koji je zapravo 10%-tna smjesa sa talkom. Takvi posipi se ne smiju koristiti kod beba. Na tržištu se nalazi se i masti i kreme sa bornom kiselinom (borvazelin). Kod upotrebe borne kiseline mora se imati naumu da je moguća njezina resorpcija i toksično djelovanje osobito kod male djece. Prije se borna kiselina daleko češće koristila, međutim, danas je njezina upotreba sve rijeđa. Naime, prema nekim stručnjacima, ona uopće ne djeluje i sav učinak kojega ona ostvaruje jest tek placebo i privremeni osjećaj hlađenja na koži."
    A ni geokorton mi baš nije uvjerljiv.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Jadan mali!Možes mu napraviti kupku od čaja od kamilice,pa nek malo uživa u kadici.Možda mu toplina.malo smanji bol i nelagodu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    to mi je kirurg rekao za bornu :shock: :? a budem mu skuhala kamilicu a tak place kad piski

  8. #8
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    i nama je to napravila s prvim sinom

    mazali smo par dana garamycinom i prošlo je.

    prvi dan je koma, boli ga jako

  9. #9
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    priključujem se i ja tu...

    i mojem sinu je pedica to napravila, raskrvarila jako, s time da mu nije uspjela odljepiti kožicu do kraja, nego ju je onak baš grdo rastrgala naravno da smo nakon određenog vremena ipak morali k urologu da on to napravi stručno... tu pedijatricu sam mijenjala nakon godine dana, i ova druga kod koje sam sad ima stav da ona to dečkima ne poteže ak je zaljepljeno, za to su ulorozi. oni imaju onu alatku s kojoj to jako prezicno i brzo naprave i ne strgaju kožicu...

    mi smo to poslije mazali s betrionom... prvi dan je bilo najgore, ali iza toga ok...

  10. #10
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ja sam uopće protiv toga da im tako na silu prevlače, ali kada vidim da to naprave malim bebama poludim
    Ja bih isto kamilicom. Sutra će mu već biti bolje.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    sad sam mu oprala pisu u kamilici i pocela mazat kad mu je krenula krv u kapima sad me strah kaj napraviti

  12. #12
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    joj, jadničak

    a gle, ja sam mazala garamycinom jer sam se bojala da ne dođe do infekcije, isto je bila puknuta kožica i krvarilo je.

    Nakon kupanja sam na čisti štapić (onaj debeli za klince) stavila malo masti i s tim namazala (moraš povući kožicu, iako će negodovati, jer je rana ipak unutra).
    drugi dan sam isto jednom namazala, treći dan zadnji put jer 4. više nije bilo ni crveno ni iritirano.

    Što se tiče prevlačenja, ja sam svakako protiv tih nasilnih varijanti, ako ide ide ako ne ide pusti, odnosno samo koliko ide. No, nisam ni za onu varijantu da se uopće ne dira tj ni ovako lagano ne prevlači koliko ide, jer sam previše puta čula da su kasnije dečkići završavali kod kirurga pa mi ni to ne zvuči prihvatljivo.

    Moj stariji, koji je jadničak s nekih 10 mjeseci to doživio, danas nema problema. Sam si pere, čisti, prevlači - prvi put je to samostalno učinio prošlo ljeto na moru, s nekih skoro 2 i pol godine. Do tada povremeno (recimo jednom tjedno) prilikom kupanja smo mu to mi napravili i očistili.

    Ti sad u ovoj situaciji trebaš sanirati ozljedu i nastaviti s nježnim i nenasilnim ali rela bih redovnim pranjem i laganim povremenim prevlačenjem kako se ne bi kožica još više sljepila ili krivo nekako zarasla. I otkantaj tog pedijatra. Ne moraš mijenjati ali možeš upozoriti da to ne dozvoljavaš činiti svom djetetu i mora te poslušati.

    I ne brini, bit će sutra bolje

  13. #13
    Mingola avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    231

    Početno Re: raskrvarila mu pisu

    Citiraj malo janje prvotno napisa
    daanas kod doktorice mu je nakon 3 pokusaja navukla kozicu i raskrvarila pisu. od tad je nervozan i nece piskiti, sta da napravim i kad da mu ponovo navucem kozicu
    koja je to pediatrica??

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Mom starijem je isto tako pedijatrica nasilu povukla kožicu i onda smo stavljali obloge od acidi borici ( na sterilnu gazu,pa malo očistiš sve i onda malo držiš), mazali smo nekom kremom za oči,više se i ne sjećam kako se zove i vazelinom da se kožica ponovno ne slijepi. U ljekarnoj ti mogu reći koji je procenat acidi borici jer sam i to zaboravila
    Ne znam jesam li imalo pomogla sa ovim svojim poluinformacijama...

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    doktorica ogrizek u d.z.dugave

  16. #16
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ma šta doktorica ima navlačit kožicu djetetu od 15 mjeseci, hej.. ,ajmeee znam da ti ne pomažem, ali stvarno mi digne živac kad ovako nešto čujem

  17. #17
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    nakon prvog posta sam znala da se radi o našoj pedijatrici. ooo da, ogrizek je poznata po tome da voli nasilno natezati kožicu. to je napravila i mom starijem, nisam se ni snašla, a on je već krvario. dobila je zabranu prilaženja njegovom piši zauvijek.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ja bi je prijavila. Odmah i bez razmišljanja. Nema ona šta to dirati.

    Jadna dječica, očito n ije svjesna koliku bol prouzrokuje bespotrebno

  19. #19
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    nama pedica rekla da bebe imaju pravo na fiziološku fimozu i da to ne diramo(ni ona nije dirala).

  20. #20
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Nama danas patronažne rekle točno što namazati u tom slučaju, možda se L&L sjeti kako se zove ta mast?

  21. #21
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    joj, drage moje, to je bilo u 4.mj, mislim da je do sada vec proslo malo janje - kak je sincek?

    ugl. patronazna je rekla da se pisa namaze s garamicin masti, i onda napravi oblog od borne vode (jel se tak zove?) i to prisloni na pisu i na to mu se stavi pelena (tak da oblog ostane unutra). napomenula je i da se alkohol (u bilo kojem obliku, cak i ako ga ima samo malo u nekim mastima ili tekucinama) treba izbjegavati u sirokom luku. tako da pazljivo procitate sastojke onoga sto mislite upotrebljavati, i ako ima imalo alkohola, to ne stavljati na pisu.

  22. #22
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    nasa pedijatrica (jako mlada) mi je na zadnjem pregledu rekla da moram (MORAM, deset puta mi je ponovila ko da se radi o ne znam cemu) svaku vecer navlaciti kozicu. ja sam rekla da ne radim, ocistim urin i prljavstinu koja se nakupi od djecje masti, ali ne povlacim preko glavica. bratova cura koja je tek diplomirla na medicini kaze da su ih na faksu ucili da se bebi dok je u pelenama nikako ne dira kozica. mislim... nije mi jasno sto ih se uci na fakultetu? jasno mi je da se nesto ucilo i primjenjivalo u proslosti, ali danas postoje i seminai i predavanja i literatura kojom bi morali up date-ati svoje znanje. i kako to da se toliki broj pedijatrica ne slaze oko toga da li kozicu povlaciti ili ne? tako sam bila zalosna poslije tog sistematskog jer mi je ta pedijatrica drzala predavanje o njegovom pisi a da ga nije posteno ni pregledala...prestrasno

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    Citiraj malo janje prvotno napisa
    doktorica ogrizek u d.z.dugave
    ajme, i mi smo kod nje.

    ta je žena taaako zmazana,

    svaki mjesec od rođenja kad smo došli na pregled - nikada nije oprala ruke - već ih je protrljala s nekim sprejem i onda mi ispipala dijete - došlo mi je da je švasnem s tablom sapuna po tupavoj glavuđi... a jesi joj vidjela nokte - ima u njima pol metra, a zmazani...uh...

    da ne kažem da je grlo maloj pregledavala sa onom špatulom koju je izvadila - iz džepa!?!?!? u kojem su bile kemijska i što već. a tko zna koliko djece je s tom istom pregledala prije mog i nakon mog!

    joooj, e, ja bi nju tako švasnula, uh!

  24. #24
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    pa sto je ne promijenis umjesto sto mastas kako bi je svasnula (prvi put cujem za taj izraz)?

  25. #25
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Ne razumijem zašto odmah ne promijenite tu pedijatricu, koja kako vidim ima samo negativne komplimente!!!!!!!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    joooj, ima više caka:

    1. moja sveki si je dobra s njom (došla sam znači po preporuci)
    2. ne moš mijenjat pedijatra unutar 1 godine djeteta
    3. dr. iz njene suprotne smjene je zaaakon, jednom sam došla zbog reakcije na cjepivo dok je ogrizekica bila na nekom seminaru i ona je oprala ruke, uzela čistu novu špatulu... no ona me ne može preuzeti iz nekih konfliktnih odnosa s ogrizekicom koje mi je objasnila a ne bih ih željela javno pričati - i smatram da je korektno postupila
    4. kod mene u kvartu nema pedice i mogu se fućkat, trebam ić na drugi dio grada kod novog pedijatra...

    e, al da ne ispadne da nisam reagirala, pa sad blatim po njoj... prošli put joj nisam ni stigla reć da opere ruke jer je imala kilu prstenja na rukama i znala sam da ih ne bu sad zbog mene skidala i prala ruke. al kad je išla maloj pregledat grlo, rekla sam joj: molim vas uzmite sterilnu špatulu, a ona meni - pa ova je sterilna i nasilu ugura maloj u usta špatulu koju je iz džepa izvadila...urgh$%&#"$!

    i što ću, trpim i žmirim...

    ne kažem da je ogrizekica loš pedijatar, pametna je - žena ipak ima faks, ali da je zmazana - je...

    švasnuti, hm, sleng, meni uobičajena spika to je ono kad želiš reći da bi nekog klepio ili čvrgu mi opalio - naravno - samo figurativno

  27. #27
    Ordep avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    492

    Početno

    Evo ja nedavno pitala pedijatricu šta treba s pišom napraviti, jer sam čula da treba natezati kožicu, moj sin ima sad 3mj. Ona mi je odgovorila, da su to gluposti da se to ne radi djetetu dok je malo i dok je u pelenama, to šta je kožica sljepljena nije greška prirode već je to priroda napravila da mali dječak ne bi dobio bakterije npr.kao šerihiju jer piški i kaki u pelenu i to se sve pomješa, zato su curice sklonije bakterijama, upalama. kad se ostavi pelena 2, 3 godine da se počme polagano s tim i da obično nema problema onda , a i da se zna sama povuć. ima smisla!bar se meni čini, a ovo nasilno povlačenje, uh sva se naježim...

  28. #28
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    uh spasile ste me! moj mali ima 4 mj. i ne navlačim mu pišu, pedijatrica ga je do sad jednom pregledala s 2 mj i ništa nije spominjala, s njegovih 6 mj smo opet naručeni pa me strah da mu ne bi na silu potezala.... već sad sam nabrijana da ju odmah upozorim da joj ne bi palo na pamet! baš mi je drago što nisam sama....

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    71

    Početno

    nama je pedijatrica htjela natezati pišu međutim ja nisam dala na što je ona rekla da je ona doktor i da ona valjda zna,i rekla je med. sestri da nas naruči kada to obavimo.no ja sam sljedeći put došla samo po karton od malog,a ova nova pedijatrica je rekla da se kožica poteže samo dokle ide,ništa forsirati.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj Ordep prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja nedavno pitala pedijatricu šta treba s pišom napraviti, jer sam čula da treba natezati kožicu, moj sin ima sad 3mj. Ona mi je odgovorila, da su to gluposti da se to ne radi djetetu dok je malo i dok je u pelenama, to šta je kožica sljepljena nije greška prirode već je to priroda napravila da mali dječak ne bi dobio bakterije npr.kao šerihiju jer piški i kaki u pelenu i to se sve pomješa, zato su curice sklonije bakterijama, upalama. kad se ostavi pelena 2, 3 godine da se počme polagano s tim i da obično nema problema onda , a i da se zna sama povuć. ima smisla!bar se meni čini, a ovo nasilno povlačenje, uh sva se naježim...
    Daj Bože da je tako! Ja već duže čitam sve ovo o pišama, kožicama, prevlačenjima i nemam blage veze o tome.
    Jedino što znam da imam puno prijateljica, rodbine... sa muškom djecom, da sam pet godina bila zamjenska majka djeci u domu za djecu bez roditeljske skrbi, te sam bila u kontaktima sa pedijatrima, ali sam tek ovdje naišla na informacije da se navodno treba malim dječacima prevlačiti ili štotija znam raditi sa kožicom. Moje prijateljice, moja mama, moje kolegice, nitko to nikada nije radio.
    Jeli to zaista potrebno? Jeli to nekakva pomodarska fora? Jeli to možda samo indicirano ako su neke anomalije u pitanju?
    Da mi pedijatrica djetetu raskrvari pišu,.... izbrisala sam što sam u nastavku rečenice napisala.
    Idem se malo stručnije informirati o ovome, a do tada nek ovaj post bude reakcija nekoga tko je neinformiran, ali želi iznijeti svoje nepovjerenje prema potrebi prevlačenja kožice na pišama malih beba.
    Posljednje uređivanje od marijanada : 04.02.2010. at 12:25

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ovo je jedna od tema o kojoj ima toliko različitih stavova. Mi smo bili u bolnici u Vinogradskoj, tamo je stav da kožicu treba skroz prevući, u Poliklinici Helelna nam rekli isto tako..naša pedijatrica kaže koliko ide ide, bivša pedijatrica da treba skroz prevući..zašto toliko različitih stavova?

  32. #32
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    zato što je individualno.ako dijete ima problema u smislu da ima recidivirajuće teške upale piše onda se prevlači kožica,ali opet ne nužno do kraja,nego tek toliko da izađe prljavština koja stvara upalu.u suprotnom se prilikom kupanja prevlači koliko ide da se opere eventualna smegma i sl. i ne dira se.ako se do školske dobi ne povuče,može se razmišljati o fimozi i rezanju ali opet ne nužno jer evo imam u obitelji primjer kada se tek sa 18 prevukla do kraja i sve 5.o savjetima za bilošto vezano uz djecu i iz vinogradske i iz poliklinike helena sve najgore-naše iskustvo.
    ordep i meni je tako rekla pedijatrica i dr.ognjen kraus.
    Posljednje uređivanje od lasica : 05.02.2010. at 15:07

  33. #33
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    da,za ranicu bi stavljala octenisept,ne bi kremu iako bi bepanten pomogao,jer kreme imaju tendenciju biti skupljalište infekta i sljepljuju kožicu.i još jedan savjet je ne kupati dijete u pjenama za kupanje,nego ga eventualno na kraju kupanja našamponirati jer i to pogoduje sljepljivanju i upalama kao i raznorazne kreme za guzu koje se isključivo koriste kod prisutnosti upale guze a ne preventivno (osim kod vrlo malih beba koje kakaju nakon svakog obroka skoro)

  34. #34
    Paio avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Meni su isto rekli i pedica mi također kaže da to radim koliko ide, ništa na silu. Tako radim od prog dana kako smo došli iz Vinogradske i vidim da se on ne buni. Ja mu prevučem kako bi očistila od nečistoća, ali pokušavam ništa ne raditi na silu... Iako je i to samo po sebi već na silu...

  35. #35
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Evo i mom B se to dogodilo. Jučer mu je pedijatrica, dok se ja nisam ni snašla (izgledalo je kao da pregledava, o onda sljedeća sekunda katastrofa) prevukla kožicu skoro do kraja, a inače ide samo malo. Svako malo viče da ga boli, a kad treba piškiti vrišti i to traje po nekoliko minuta. Onda se valjda ne popiški do kraja pa za 10 minuta sve ponovno. Kakvo je zapravo stanje, ja ne uspjevam vidjeti jer doslovno vrišti kad želim pregledati. U ljekarni su preporučili Bivacyn, uspjela sam dvaput malo namazati. A ono što me najviše muči je temperatura, koja je kroz dan bila 37.5, a noću je narasla preko 38.6 pa smo ju skinuli sa Lupocetom. Moguće je i da je temperatura reakcija na cijepivo (ima oteklinu). Dijete mi je inače zdravo i onda ga takvog zdravog odvedem u jedan obični posjet nekome tko kao skrbi o zdravlju i vratimo se kao iz rata. Jesu li i vaša djeca imala temperaturu?

  36. #36
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Sad tek vidim da sam završila u krivoj skupini, ali problem je isti.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Dr. Ogrizek i doktorica Čičak (suprotna smjena) su i više nego dobre pedijatrice
    (obje su vrhunske)..... Dr. Ogrizek nikad nije primjenila špatulu iz džepa i mislim da je ovo čista laž. Kod nje su mi troje djece a od toga dvoje gotovo svaki tjedan. Gledanje grla imamo gotovo svvaki tjedan i uvijek je špatula iz čaše u kojoj piše čisto, a vraćena u čašu u kojoj piše nečisto. Čaša je limena i srebrne boje. Ljuti me kad ljudi blate i šire dezinformacije iz čiste zlobe

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •