Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Strah od totalno cudne stvari?!?!

  1. #1
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno Strah od totalno cudne stvari?!?!

    Dakle eto, moja se princeza jednog jutra probudila i pocela urlati i plakati cim je vidjela LANCIC ZA DUDU
    Odtad je proslo skoro 2 tjedna, a problem smo doma rjesili tako sto smo joj taj lancic maknuli, jer ga se jednostavno uzasno boji.
    Ali otezavajuce je to sto kod nas 90% bebaca ima isti takav lancic kao njezin i cim to vidi kod nekoga reakcija joj je ista - ko da je vidjela nesto najstrasnije na svijetu!!
    I ja i MM smo totalno zbunjeni i uopce ne kuzim odakle joj odjednom takav strah a nisam primjetila nikakvo neugodno iskustvo s time posto joj je to do tog jutra bila ujedno i najdraza igracka!!

    Sumnjam da netko ima takvo iskustvo, ali molim vas ako ima itko kakav pametan savijet...

    hvala puno unaprijed!!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    16

    Početno

    Moj malac (8,5 mjeseci) je počeo urlati kad je vidio balon. Najobičniji narančasti balon sa zrakom. Prvi puta kad mu ga je tata donio bio je zainteresiran, igrao se je s njim, pokušavao ga staviti u usta i smijao se i sve normalno. U trenu kad ga je muž naelektrizirao na kosi i zalijepio na strop, počeo je URLATI i plakati. Iako nije bilo nikakvih naglih zvukova niti nikakvih čudnih stvari.
    Balon smo poskrivećki iznijeli iz sobe i probušili...tek tada se smirio, ali se tu noć jednom probudio plačući....
    Kaj da ti velim, tko zna kako oni doživljavaju svijet u svojim malim glavicama.....

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mozda ce se sjetiti one s pocetaka foruma, ali ivar je imao isti takav strah od - janice kostelic
    toliki da smo mi u gradu znali gdje su plakati s njenim likom i nismo tim ulicama smjeli ici
    mislim da je u toj dobi najbolje rjesenje onda takve pojave koje ih plase izbjegavat, a ne suocavat ih s njima

    moram mu to ispricat, umirat ce od smijeha

  4. #4
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Vito se boji gumba od kojih god.dana (nema šanse da obuče ništa sa gumbom niti ne smije vidjeti na meni nešto sa gumbima), a Erik banana od 4. god (prije ih je normalno jeo, a sada ih ne može vidjeti i miris ga tjera na povračanje), bez ikakvog očitog razloga.
    Puno sam razmišljala zašto, ali nisam pronašla odgovor. Baš me zanimaju iskustva ostalih.

  5. #5
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Vito se boji gumba od kojih god.dana (nema šanse da obuče ništa sa gumbom niti ne smije vidjeti na meni nešto sa gumbima)
    moja sestra jos uvijek strah i gadjenje od gumba nije nadrasla
    nikad ga nije zakopcala u zivotu, a kad je bila obaveza nosenja kuta u osnovnoj skoli, ja sam joj trebala kutu i zakopcat i otkopcat

  6. #6
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    nisam nikad tak nekaj čula.moj se bojao "realnih" opasnosti.možda se porezala na lančić ili uštipnula pa ga je povezala sa nečim neugodnim.i ja ti savjetujem da je ne "suočavaš" sa predmetom svoga straha.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    In the middle of nowhere
    Postovi
    128

    Početno

    Ja sam isto primjetila da Lucija ima takvih momenata,prešla je 5 mjeseci i nedavno je počela urlikati svaki put kad bi joj netko prišao nepoznat i to sa mahanjem i ruku i nogu,malo ju je pustilo ali i dalje plače kad joj se približi svatko koga ne vidi svaki dan,;pročitavši tvoj post mislim da je to vjerovatno normalno, ulaze u razdoblje kada počinju više shvaćati svijet oko sebe,mada se ljudi čude reagira kao da je odgajam na pustom otoku...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    Moj B.se u nekoj dobi od 10 meseci plasio tave za palacinke..Jednom je sedeo u svojoj stolici dok sam ih pekla i kad sam podigla tavu da okrenem palacinku na drugu stranu-urlik..Taman se smirio ,ja krenula ponovo da pecem i opet-svaki put kad bih podigla tavu-vristanje..Nisam pekla palacinke(bar ne pred njim ) dok taj strah nije prosao..A prosao je,sam od sebe..

    I kasnije se 'navukao' na tave,pa ih je razvlacio po kuci spremajuci 'razne specijalitete' al to je vec druga tema

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Moj se bojao krave (plišana igračka, navlaka za dječji termofor). I to dugo! Cirkus! Čak ju je i znao sanjati... Maknuli smo je s vidika, ali svejedno se povremeno prisjetio sam od sebe.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    moj se uzasava mekanog zvekanog. rozog. inace nije histericna beba, ali kad sam mu ga dofurala zavristao je iz sveg glasa. mislila sam, ma nije to...pa ponovila, a on ponovio vrisak. uglavnom mekani zvekani je dobio izgon

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj anamix prvotno napisa Vidi poruku
    moj se uzasava mekanog zvekanog. rozog. inace nije histericna beba, ali kad sam mu ga dofurala zavristao je iz sveg glasa. mislila sam, ma nije to...pa ponovila, a on ponovio vrisak. uglavnom mekani zvekani je dobio izgon
    Jadno dijete, razumijem ga.... Kako li su samo ružne te igračke.... (a i mi smo imali epizode s igračkama, skoro pa isto, piše negdje gore).

  12. #12
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Moj je neki dan izvukao iz najdonje ladice šarenu trljačicu s licem nekakvog mede (reklamni poklon) koju nikad nismo koristili i od svakog pogleda na nju odmah su usne se objesile na dolje i predplačno stanje... Dobro je bilo kad je medo bio okrenut prema tepihu... Srećom pa se takve stvari mogu maknuti iz vidokruga.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    mozda je zagrizla lancic pa je jako zabolelo. pogotovo ako su joj otecene desni jer joj rastu zubi?

    moja beba je pocela da se plasi stvarih na koje pre nije reagovao. npr. dinstanja luka i serpe iz koje kulja dim i ima zvuk kuvanja.
    jako se pregrejalo ulje i kad sam stavila luk jako je zaprstalo. nije ga opeklo ni dohvatilo, ali posle je kad sam prilazila namerno da mu objasnim sta je to i da mi ustvari kuvamo onako, ..gledao bojazljivo i po malko stenjao kao da ce se zaplakati. mislim da sam ga sada pomirila sa serpom

  14. #14
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Opaaa neznam kako ovo prije nisam vidjela!!! Ajd sad bar znam da imam normalno dijete a ne da je "puknuta" na mamu koja umre od straha kad vidi SMRDLJIVOG MARTINA (onu fuuuj bubu) hehehe!!

  15. #15
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    A moja je malena promijenila reakciju... sad vise ne place nego pocne kako da kazem... škičiti ko mis i cijelu kicmu nagne prema meni i cvrsto me stisne. Sad je definitivno ocito da je to strah!

  16. #16
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    A imamo i novi strah - strah od starijih ljudi, tocnije od starijih zenskih osoba!! Ali to potpuno razumijem jer svaki puta kada ju kolegice moje bake vide, doslovno je ponapadaju i izmaltertiraju! Dako da moja malena sad na svaku "bakicu" reagira burno... vjerojatno radi prevencije, za svaki slucaj ako joj se odluci pribliziti

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    131

    Početno

    moj Alen se u dobi od 6-7 mjeseci bojao lutke. jednom smo bili u posjeti kod moje frendice koja je imala neku lutku za ukras i kad ju je vidio počeo bi plakati i vrištati. tako je bilo nekih par mjeseci, strah je sam od sebe nestao

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •