Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Poklanjanje bebama

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    107

    Početno Poklanjanje bebama

    Ovako,ako negdje postoji sličan topic-isprika
    Moj sinčić ima uskoro 5.mj i još uvijek primamo posjete prijatelja i rodbine koji žive dalje pa ga nisu vidjeli.Svi nam nešto donose i dobio je toliko toga da bi mogli kompletno opremiti trojke i još bi ostalo viška.To su sve uglavnom veliki pokloni iako sam ja sve molila da stvarno ako već moraju donesu neku sitnicu jer ima svega i nemogu progazit kroz njegovu sobu(to je odlagalište darova zasad)
    Meni se nekako čini to sve skupa pretjeranim i neugodno mi je kada znam da su se neki ljudi odrekli nekih stvari a nemaju da bi moj N dobio već 6.bundicu i slično.
    Kako objasniti ljudima da pretjeruju a da ih ne povrijediš i ne ispadneš nezahvalan?I treba li uzvratiti istom mjerom?Što vi darivate bebama i što mislite-pretjeruje li se????

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    otvori stednju na djecje ime i predlozi da umjesto poklona nesto uplate.

    ili prodaj to sto ti ne treba pa ti uplati.

    ili pokloni nekom odjecu koja ti je visak.

  3. #3
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    ivila blago vama
    Mi uglavnom dobili sitnice. Prije poroda sam sveki pokazala što sve imamo i složila se samnom da je grijeh bacati novce na gluposti koje nam netrebaju ili već imamo. Sada kad je uhvati šopingmanija, nazove i pita šta nam treba. Npr želi mu kupiti neki slatki kompletić, ja ju zamolim da kupi skafander.... Isto tako neki su nam došli u babinje bez poklona, da izvide šta nam treba, pa da drugi put donesu poklon. Kolegice s posla su nazvale i rekle s koliko raspolažu, pa da im kažem što mi treba.
    A ja sam frendicama uglavnom kupovala neke slatke cipelice i kovertica uz to.

  4. #4
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Kad se Lara rodila nadobivali smo svega i svačega.
    Kad se rodio Lovro, rijetko tko je došao u "službenu" posjetu. Imala sam osjećaj da kao nije ni bitan jer je drugi :/ .
    Ili su prvi put skužili da mene te posjete užasno živciraju . Od neke muževe daljnje rodbine smo za rođenje djeteta dobili lampu i vazu

    Ma uglavnom, od viška ne boli glava

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa
    Kad se Lara rodila nadobivali smo svega i svačega.
    Kad se rodio Lovro, rijetko tko je došao u "službenu" posjetu. Imala sam osjećaj da kao nije ni bitan jer je drugi :/ .
    Ili su prvi put skužili da mene te posjete užasno živciraju . Od neke muževe daljnje rodbine smo za rođenje djeteta dobili lampu i vazu

    Ma uglavnom, od viška ne boli glava
    Haha, ovako i kod mene
    I koliko god su mi svi smetali taj prvi put, toliko su mi falili drugi put

  6. #6
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa
    Citiraj Adrijana prvotno napisa
    Kad se Lara rodila nadobivali smo svega i svačega.
    Kad se rodio Lovro, rijetko tko je došao u "službenu" posjetu. Imala sam osjećaj da kao nije ni bitan jer je drugi :/ .
    Ili su prvi put skužili da mene te posjete užasno živciraju . Od neke muževe daljnje rodbine smo za rođenje djeteta dobili lampu i vazu

    Ma uglavnom, od viška ne boli glava
    Haha, ovako i kod mene
    I koliko god su mi svi smetali taj prvi put, toliko su mi falili drugi put
    I meni, drugi put nam je opet svašta trebalo jer je dečko , a i luda mama raspodijelila stvari prije trudnoće.

  7. #7
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa
    Citiraj Adrijana prvotno napisa
    Kad se Lara rodila nadobivali smo svega i svačega.
    Kad se rodio Lovro, rijetko tko je došao u "službenu" posjetu. Imala sam osjećaj da kao nije ni bitan jer je drugi :/ .
    Ili su prvi put skužili da mene te posjete užasno živciraju . Od neke muževe daljnje rodbine smo za rođenje djeteta dobili lampu i vazu

    Ma uglavnom, od viška ne boli glava
    Haha, ovako i kod mene
    I koliko god su mi svi smetali taj prvi put, toliko su mi falili drugi put
    i kod nas je bilo isto tako da uzivaj dok mozes i cuvaj za 2.dijete (ili podijeli, mozes kad ti netko rodi, njima pokloniti visak). mi smo isto dobili lampu i vazu od muzeve rodbine

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa
    I meni, drugi put nam je opet svašta trebalo jer je dečko , a i luda mama raspodijelila stvari prije trudnoće.
    Opet ti dijeliš, a može ti zatrebat 8)

  9. #9
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa
    Citiraj Adrijana prvotno napisa
    I meni, drugi put nam je opet svašta trebalo jer je dečko , a i luda mama raspodijelila stvari prije trudnoće.
    Opet ti dijeliš, a može ti zatrebat 8)
    A ne, dvoje meni dosta. Sad mogu slobodno dijeliti

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    ja jučer dobila poklon za bebača, a trebam roditi tek u lipnju

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ma ja sad kad me netko pita što mi treba bez trunke savjesti to i kažem, jer mi se u suprotnom dešavalo da dobijemo skupi poklon s kojim neznam što bi. I vjerujte ljudi su sretniji kad im kažete jer i njima je teško izmisliti pametan poklon, a svojim najbližima sam čak rekla da mu ne kupuju ništa, već da se držimo starog dobrod običaja (šuška pod jastuk), rekla bi i drugima da mi nije neugodno. Više mi znači mali novčani prilog nego poklon od karikiram 300-400 kN koji skuplja prašinu.

  12. #12
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    i ja sam govorila bliskim rodjacima i prijateljima. bas da se ne bi desilo da imam, lupam, 5 pari papucica. Kod nas je bio "problem" sto smo mi jakoo puno robice nasljedili ( od prijatelja) tako da nam skoro nista nije trebalo - i jos uvijek je tako. Toliko toga dobijem od kume i prijateljice da rijetko sta i kupim za L. Pa kad me neko pita sta joj treba osjecam se glupo da im kazem imam sve a fakat ima sve papuca i cipela jer to ne nasljedjuemo.
    Ali tocno znam kome mogu reci- a ako ne mogu a imam previse robice -proslijedim dalje kao poklon za rodjendan isl. ili jednostavno znam kome treba

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj MoMo prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam govorila bliskim rodjacima i prijateljima. bas da se ne bi desilo da imam, lupam, 5 pari papucica. Kod nas je bio "problem" sto smo mi jakoo puno robice nasljedili ( od prijatelja) tako da nam skoro nista nije trebalo - i jos uvijek je tako. Toliko toga dobijem od kume i prijateljice da rijetko sta i kupim za L. Pa kad me neko pita sta joj treba osjecam se glupo da im kazem imam sve a fakat ima sve papuca i cipela jer to ne nasljedjuemo.
    Ali tocno znam kome mogu reci- a ako ne mogu a imam previse robice -proslijedim dalje kao poklon za rodjendan isl. ili jednostavno znam kome treba
    tako smo i mi naslijedili ogromnu količinu robice. moji klinci imaju robe za svaku sezonu do svoje 6-7 godine. nošena je, ali sve je očuvano. eventualno ako je nešto malo lošije ostavim im za po kući i sasvim su ok obučeni. mamina kolegica sa posla ima sina starijeg od mog godinu dana i sve što on preraste pošalje meni tako ono robe što smo im mi kupili smo im kupili više iz gušta a ne iz potrebe.
    s prvim sinom su me pitali šta mi treba, ono što mi je falilo ja sam naručila (od onog tko me pitao i kome znam da mogu reći). kad se rodio drugi sin, sve je imao, tako da ono što dobije a ne treba mu (imam krcat ormar stvari sa etiketom) sačuvam i poklonim. sad je u mojoj generaciji baby boom tako da imamo kome pokloniti.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    mi smo prijateljima uredno rekli što nam treba pa radije da se skupi njih desetak i kupe nam jednu ali korisnu stvar nego 55 po redu košulju( mali je dobio košulja kao da ide na posao svaki dan u banku). druga super stvar mi je štednja pa mu je dida, moj tata otvorio(i uplatio jedini do sad) i životnu i stambenu. najviše muke mučim sa svekrvom koja il ne kupi malom niš ili bezvezarije(tak je bilo i za rođenje), npr kupuje mu kašice koje ne jede umjesto da se uplati 50 kn na štednju! po meni je najbolje reći što se treba a tako i mi sad radimo sa frendovima koji su dobili bebe, pitamo...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •