Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 279

Tema: ENDOMETRIOZA

  1. #101
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno Endometrioza i imunološke pretrage pred IVF?

    bok suborke,

    utvrđena mi je endometrioza prije dva mjeseca. osobno nemam neke poteškoće osim što nas neće beba broj dva . imam dijete od 2,5 godine, prije skoro dvije godine sam imala missed ab.
    endometrioza je bila u začetku i uspješno je odstranjena. eh sad, čitam da i takva endometrioza može stvarati probleme u smislu da t-limfociti mogu biti suviše agresivni te da je to prepreka za ugnježđenje.

    prošli tjedan sam čekirala imunološki status, rezultate ću dobiti za dva dana.
    da li ste radili (ili namjeravate raditi) još kakve imunološke pretrage?
    pitala sam na nekom njem. forumu, biolog je rekao da ima smisla tek ako netko ima bezuspješna 1-2 ivf postupka.
    da li ste radili postkoitalni test?

    ja nekako razmišljam da je bolje spriječiti nego liječiti i htjela bih da znam treba li što raditi po pitanju imunologije prije nego što izmučim tijelo sa stimulacijom.
    vjerovatno nećemo odmah na ifv, htjela bi probati 2-3 ciklusa AIH, ali opet..vrijeme leti i valja se pripremiti.
    iskustva?
    Posljednje uređivanje od spodoba : 28.09.2010. at 02:33

  2. #102
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Spodoba, koliko sam čula, postkoitalni testovi se više ne rade, znam da se pričalo da svakoj drugoj bude loš. Tj. kad se dođe do potpomognute onda je to beyond postkoitalnih testova. Opet -što ako je rezultat postkoitalnog loš? Možeš samo ići dalje na AIH i na IVF, oni rješavaju probleme postkoitalnog testa. Ima cijeli topic imunološke pretrage, pogledaj ga.. Koliko imaš godina?

    Mislim da ti je neko od standardnih stvari folic plus i to je to, što se tiče pripreme za postupak i eventualno uvodit neku terapiju ako se pokaže u imunologiji da nešto nije OK, ali to je rijetko kad nešto specifično za endometriozu, čekni taj topic, evo ti ga. Za endometriozu postoji samo kao terapija ili antibebi ili laparskopija, koliko kužim.

    http://forum.roda.hr/threads/33266-IMUNOLOŠKE-PRETRAGE

    Sretno!

  3. #103
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I još jedan stari topic - endomterioza i IVF:

    http://forum.roda.hr/threads/14471-Endometrioza-i-ivf

  4. #104
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Spodoba, koliko sam čula, postkoitalni testovi se više ne rade, znam da se pričalo da svakoj drugoj bude loš. Tj. kad se dođe do potpomognute onda je to beyond postkoitalnih testova. Opet -što ako je rezultat postkoitalnog loš? Možeš samo ići dalje na AIH i na IVF, oni rješavaju probleme postkoitalnog testa. Ima cijeli topic imunološke pretrage, pogledaj ga.. Koliko imaš godina?

    Mislim da ti je neko od standardnih stvari folic plus i to je to, što se tiče pripreme za postupak i eventualno uvodit neku terapiju ako se pokaže u imunologiji da nešto nije OK, ali to je rijetko kad nešto specifično za endometriozu, čekni taj topic, evo ti ga. Za endometriozu postoji samo kao terapija ili antibebi ili laparskopija, koliko kužim.

    http://forum.roda.hr/threads/33266-IMUNOLOŠKE-PRETRAGE

    Sretno!
    hvala ti ina!
    gle zasto pitam za postkoitalni: skoro svaki put mi se desi da ca 2-3 dana nakon ovulacije dobijem neki relativno obilan zuckasti iscjedak i lagano me pecka. taj iscjedak i peckanje mi nestane par dana pred mengu, negdje 2-5 dana.
    ici cu sutra kod gyna da mi napravi bris, mozda je i infekcija..ali bas manje vise svaki mjesec..? bojim se da mi tijelo ne stvara antitijela protiv ploda..ma vise ni sama nisam pametna.
    37 mi je godina. moj gyn kao i operater koji mi je radio laparaskopiju kazu da pokusam pola godine na prirodni nacin. bila sam i kod mpo, on je za radikalnu metodu..u stilu nemam sto cekati.
    ja naginjem tome da probam 2-3 puta aih, pa ako nista ne bude od te srece da predjemo na ivf.

    citala sam da je to s antitijelima specificno za one koji su imali i prije prvog poroda endometriozu. ja ne znam koliko dugo je imam. brijem da sam je dobila pri/nakon kiretaze.
    ah da, nakon kiretaze mi je ostalo nesto malo od kiretaze u maternici. tada mi je ginicka rekla da je to normalno i da ce s mengom otici.

    nakon kiretaze sam cekala 4mj na mengu. ca. mjesec i kusur nakon kiretaze sam dobila tolike bolove da su mi dah oduzimali. nisam neka mimoza, ali ja 2-3 dana od bolova nisam mogla funkcionirati. potom mi se isto ponovilo mjesec dana kasnije. tad sam bila kod gyna i po endometriju jos nije bilo najave da ce menga uskoro doci. isto tako nije bilo tok ostatka nakon kiretaze. dakle nestao je, a da nisam ni dobila mengu.
    mjesec i nesto kasnije mi se opet isto desilo i tada sam dobila mengu.

    vrag ce ga znati sto je u stvari razlog...

  5. #105
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ovako, s obzirom na tvojih 37 godina i loš hrvatski zakon koji jako kači parove di je žena preko 37, znači, povećava broj postupaka koji se moraju proći da bi se postigla trudnoća i s obzirom da je ta dob lagano već lagano panika za krenuti na IVF, tj. brzo odraditi AIH-ove, ovo bi ti bio moj savjet:

    - zaboravi sve "filozofije" oko postkoitalnog testa;
    - ako te muči iscjedak i gljivice, savjet je lactogyn 2x1 dnevno, of kors, ići kod ginića da ti napravi briseve;
    - javi se nekom stručnjaku koji se bavi potpomognutom oplodnjom, ali baš njemu. To su ti državno (čekanja, sve je u radno vrijeme) - Petrova, Vinogradska, Sv. Duh, Vuk Vrhovec trenutno ne radi i pitanje je što će biti s njim; privatno - Polilinika Vili i Poliklinika IVF - njih pitaj i za endometriozu;
    - ja bih istovremeno odmah razmišljala i o liječenju vani di za IVF ne postoje zakonska ograničenja (mogu se oploditi više od 3 stanice odbivene u stimulaciji i zamrznuti embrijij). Tu imaš Maribor (čeka se godina dana, znači, da sad pošalješ papire, prije tvoje 38-me nećeš doći na red), Postojna/Ljubljana (ne čeka se), Prag (ne čeka se). Naime, u godinama tipa tvoje još je moguće dobra ovarijska reakcija i šteta je "bacat jajne stanice". Ovo što zakon sada nudi - zamrzavanje jajnih stanica - vani niko ne radi, totalno je neuspješno (samo 2 trudnoće u Hrvatskoj) i u biti je ponuđeno ono... iskreno, da malo "zabavi narod";
    - cijelo vrijeme se ne prestajte truditi doma.

    Kako ja to vidim, ti si sekundarna neplodnost, time blaži slučaj, ali tu su već godine i ne smiješ gubiti vrijeme pretjerano na dijagnostiku i AIH-ove. Tebi će u odrađivanju dijagnostike i AIH-ova vjerojatno otić još godina dana i bit ćeš 38. To sve kod nas relativno sporo ide, osim ako nećeš privatno.

    Missed ab se vjerojatno dogodio slučajno, malo i zbog godina.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.09.2010. at 10:21

  6. #106
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    ...sva sreca da ne zivim u hr :D
    koliko znam, ovdje u DE se oplodi vise stanica i onda se odlucuje koje ce se transferirati
    bila sam u mpo ordinaciji i po iskustvima drugih sam ocigledno tamo u dobrim rukama.

    gledala sam da ni ovdje iskustva sa smrzlicima nisu bas najbolja, stoga se vise radi s 'svjeze' punktiranim stanicama.

    ovdje postupci icu brze. da se odlucim za ivf, mogla bi ga napraviti za 2-3 mjeseca. aih bi vjeovatno mogli raditi vec sljedeci mjesec.
    ovaj tjedan cu dobiti mengu pa ce mi vaditi krv da vide bazalne vrijednosti, pa cemo vidjeti sto cemo dalje.
    Posljednje uređivanje od spodoba : 28.09.2010. at 10:27

  7. #107
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    za missed - gyn mi je radio test na teske metale. imala sam 10x vecu razinu zive, 6x vecu razinu olova, povisen nikel, titan i olovo - sto je po mnogim istrazivanja uzrok neplodonosti, losih jajnih stanica, endometrioze...
    uglavnom, dobila sam specijalne dmps infuzije za detoks i vrijednosti su sad ok.
    imala sam amalgam plombe koje su odstranjnen prije ca. 7 godina. no ziva se u tijelu i nakon odstranjivanja ostaje u tijelu kojih 18g...dakle moze se racunati s kronicnim posljedicama.

    moj gyn je missed ab pripisao zagadjenoscu gore navedenim metalima, pogotovo zivom i olovom.

  8. #108
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    E, vidiš... ja imam odlično iskustvo sa smrzlićima... Ako dobro shvaćam, i Njemačka je zemlja relativno konzervativnog zakona jer moraju zamrznut embrije u nekoj ranoj fazi, ne idu na embrije 5. dana, ako sam dobro shvatila. Najbolje IVF se, po meni, u Europi radi u Češkoj, Sloveniji i Briselu, imamo slučajeva forumašica iz Austrije da su išle u Maribor na IVF itd.. Ali, definitivno bolje da si u Njemačkoj, nego u Hrvatskoj.

    Ajde pls pošalji pp forumašici Jeleni, ona je radila IVF u Njemačkoj, radila je IVF u Sloveniji, dat će ti usporedbe i savjete za IVF u Njemačkoj, koje su začkoljice, koje je njeno iskustvo, šta izbjeć, šta napravit (možeš reći Ina33 te uputila). Sjećam se da joj je konkretno bilo žao da nije zamrznula embrije... navodno postoji i način da njemački HZZO pokriva pola toga...

    Iz Njemačke je i forumašica Hanumica Fata, možeš i njoj poslati PP.

    Ajde, sretno!

  9. #109
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ovaj detox itd. to se kod nas ne radi. Nisam sigurna da je to the right way, ali možda sam samo neupućena. Missed abovi se događaju slučajno, najčešće zbog godina jer je u 37.-moj veća vjerojatnost loših jajnih stanica koje će dat loše embrije, nego u 35-toj. I na to ne možeš utjecat, ne možeš vratit sat. Moj savjet - nemoj da ti u tome, sporednome, po meni, tim detoksifikacijama, prođe vrijeme... Iskreno, to mi djeluje kao neki marketing... Pls nemoj se ljutiti, polazim od našeg iskustva i toga u Mariboru di sam zatrudnila, niko to nikome na missed ab ne spominje te analize metala.

    Pitaj tu Hanumicu, ona je i znanstvenica, plus je iz Njemačke, u to se ne razumijem...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.09.2010. at 10:39

  10. #110
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj detox itd. to se kod nas ne radi. Nisam sigurna da je to the right way, ali možda sam samo neupućena. Missed abovi se događaju slučajno, najčešće zbog godina jer je u 37.-moj veća vjerojatnost loših jajnih stanica koje će dat loše embrije, nego u 35-toj. I na to ne možeš utjecat, ne možeš vratit sat. Moj savjet - nemoj da ti u tome, sporednome, po meni, tim detoksifikacijama, prođe vrijeme... Iskreno, to mi djeluje kao neki marketing... Pls nemoj se ljutiti, polazim od našeg iskustva i toga u Mariboru di sam zatrudnila, niko to nikome na missed ab ne spominje te analize metala.

    Pitaj tu Hanumicu, ona je i znanstvenica, plus je iz Njemačke, u to se ne razumijem...
    hvala na informacijama, kontaktirat cu forumasicu koja ima iskustva i ivf u de i slo

    a sto se tice detoksa - to je iza mene i trajalo je mjesec i pol. sad gledam da unosim cink, selen i vitamin c. ubacila sam i kolostrum zbog eventualne imunoloske problematike - kapsula kolostruma sadrze ca. 180mg imunglobulina.
    puno sam citala o neplodnosti i povezanosti sa zagadjenosti - moglo bi se puno diskutirati o tome. ali postoje istrazivanja koje povezuju losu kvalitetu jajnih stanica sa teskim metalima i pesticidima..slicno je sa spermicima.
    ako te zanima posalji mi pp - za jedan forum sam prevela isjecka iz knjige..moram priznati da sam odmah zbrisala na test nakon sto sam procitala tu knjigu - a prije toga sam razmisljala bas kao i ti..
    Posljednje uređivanje od spodoba : 28.09.2010. at 10:48

  11. #111
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Spodoba, sva ta razmišljanja detox itd. možda imaju smisla u tipa 25-toj, ali u 37.-moj... Ne bih. Meni to izgleda kao papilova, najiskrenije, a knjige tipa Povećajte svoju plodnost prirodnim putem itd. - meni nisu smislene (ali ja i inače ne naginjem tome). Ne kažem da u tome nema ništa, često se priča da muškarci iz doline Neretve imaju lošiji spermiogram zbog kemije koja se koristi da bi naranče i ostalo raslo. Ali, meni (meni osobno) to nije smislen put jer se ne mogu se izvadit iz okruženja (toksičnog) u kojem jesam i za zatrudnjivanje živit ful zdravo. Moram moć ostat trudna u svom sadašnjem okolišu, ne mogu kontra struje i promijenit život 100%. Plus, u puno toga leži marketing i feler da, ako napraviš to to i to, onda će bit sve 5, ono, okreneš život naglavačke, makriobiotika, paziš na ovu kemiju, paziš na onu kemiju... Ja tako ne mogu živjet, morala bi dat otkaz za sve to ispoštovat, toliko bi vremena pojelo.

    A, opet, u visokim godinama po meni treba iskoristit tehnologiju koja pali i uzrok lošijih stanica, unatoč svim toksinima, bit će godine.

    Zato su donatorice jajnih stanica mlade žene... kod njih nema toksina? Ne znam je li me razumiješ... Plus, najvažnije od svega da ti ne ide vrijeme na to, odnosno, da ne osjećaš grižnju savjesti zbog toksina, plus, da ne baveći se samo time propuštaš vrijeme od postupaka.

    Sori na iskrenosti i ako te to ljuti, ja nekako tako razmišljam. Ali, Hanumica Fata razmišlja drugačije, poveži se s njom. A ta Jelena je genijalka, ona je i stručnjak u toj tematici i puno će ti toga moći reći - em ima isksutvo, em ima znanje. SRetno!

  12. #112
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    ali postoje istrazivanja koje povezuju losu kvalitetu jajnih stanica sa teskim metalima i pesticidima..slicno je sa spermicima.
    ako te zanima posalji mi pp - za jedan forum sam prevela isjecka iz knjige..moram priznati da sam odmah zbrisala na test nakon sto sam procitala tu knjigu - a prije toga sam razmisljala bas kao i ti..
    mislim da me krivo ne shvatis - kod mene zasigurno i godine igraju ulogu, ali vjerovatno i ti metali...

  13. #113
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    uglavnom, nisam ja bog zna koliko vremena potrosila na detoks, 1,5mj nije puno - rijesila sam tu problematiku kroz infuzije, mada je naravno cinjenica da smo svakodnevno okruzeni toksinima i sto sad?
    nisam ni očekivala čuda od detoksa, više sam gledala da je to općenito dobro da se riješim žive&co, ne pod svaku cijenu zbog začeća već općenito.

    nemamo svi isti obrambeni mehanizam, prehrambene navike itd..tako da dvije osobe u istim uvijetima ne moraju imati istu razinu toksina u sebi..
    nemam griznju savjesti, pa na kraju krajeva nije ni moja krivica sto sam imala amalgam - u 90tim je to bio standard. a udisemo to sto udisemo, kako to sprijeciti? nikako.. i ne mogu se izolirati bogznagdje samo da me koji toksin ne ulovi :D, slično je i sa jelom. zdravo se hranim jer mi se to sviđa, a koliko pesticida ima ova ili ona voćka uopće ne želim razmišljati.
    cinjenica je da je u danasnje vrijeme vise neplodnih parova nego prije pedeset godina. ako se ne varam, prije 50g je postotnost neplodnosti bila 7-8%, danas je 15-20%.
    svatko se bori na svoj nacin. ne izbjegam ni radikalne metode kao ivf, koji cu ako sve zakaze i napraviti za 3-4mj.

    kad si već spomenula neretvu i spermiogram - slično istraživanje postoji sa ženama iz okoline beča gdje ima puno vinograda. po istraživanju su njihove jajne stanice lošije i u folikularnoj tečnosti su utvrđeni toksini.

    ali dobro, ne žeim se vrtiti oko tih toksina. to je za mene bila epizoda i gotovo. ajmo dalje, prelazimo na radikalne metode i učinit ću sve da naša cura dobije pojačanje

  14. #114
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    spodoba ja ti isto imam endometriozu i 6 IVF iza sebe i 3 AIH, a 78 sam godište stoga nekako mislim da ne gubiš previše vrijeme nego kreneš sa postupcima... što se tiče tih metala i ja vjerujem da živimo u toksičnoj okolini mislim da južnjaci (npr. u Africi) koji žive puno siromašnije od nas imaju i veću plodnost, ali kao što kaže Ina nećemo sad svi zbog toga promjeniti podneblje i otići tamo dole nego moramo moći ostati trudne tu gdje jesmo bez obzira na toksine koji nas okružuju.

  15. #115
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Spodoba, na to sam mislila - ako ti to ne jede puno vremena, novaca i energije - detox is OK. U pravu si, prije je bilo manje neplodnih. Razlozi su dvojaki, po meni, nezdravije okruženje (više se primjećuje na muškoj plodnosti) kao razlog br. 2, odgađanje rađanja kao razlog br. 1 na strani žene zbog promjene životnog stila (ma koliko nam je svima to teško čuti). Odnosno, primarno je to da se žene odlučuju rađati sve češće iza 30, kad je već prošao prvi val super plodnosti. Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.09.2010. at 11:27

  16. #116
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Jel netko može preporučiti dr. u Zagrebu koji se bavi endometriozom?

  17. #117
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj gala1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel netko može preporučiti dr. u Zagrebu koji se bavi endometriozom?
    Mislim da nema baš jednog dr-a koji se bavi samo tim, ili fokusira samo na to. Uglavnom se endo operirava. Možda da pitaš na topicu Zdravlje odraslih - tipa preporučite mi nekog dobrog ginekologa - problem endometrioza.

  18. #118
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    I ja tako mislim. Tu se liječi samo neplodnost. Thx.

  19. #119
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj gala1979 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja tako mislim. Tu se liječi samo neplodnost. Thx.
    U principu, ako sam dobro shvatila, endometrioza je kronična bolest i zapadna medicina nema izlječenja za to. Mogu se samo saniravat posljedice (pa operiravat endo ciste, pržit endo nakupine) i sl. ako budu prevelike, ako ženi rade probleme u smislu bolnosti ili joj rade probleme za začeće. Najbolji "lijek", kažu da je trudnoća da se tako malo primiri. Ja osobno ne vjerujem u homeopatiju i alterantivu, one možda i nude neke izliječenje, ali osobno u to ne vjerujem - to je vjerojatno ko svaka kronična stvar i cilj je pritom držat je za uzdama, možda se može na dugi rok primiriti, a baš da trajno nestane mislim da nije moguće? Mislim da je više đir da se s endo živi tj. nastoji živit da ona što manje smeta u raznim fazama života.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.09.2010. at 23:08

  20. #120
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ja sam to odradila u Petrovoj.

  21. #121
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    U principu, ako sam dobro shvatila, endometrioza je kronična bolest i zapadna medicina nema izlječenja za to. Mogu se samo saniravat posljedice (pa operiravat endo ciste, pržit endo nakupine) i sl. ako budu prevelike, ako ženi rade probleme u smislu bolnosti ili joj rade probleme za začeće. Najbolji "lijek", kažu da je trudnoća da se tako malo primiri. Ja osobno ne vjerujem u homeopatiju i alterantivu, one možda i nude neke izliječenje, ali osobno u to ne vjerujem - to je vjerojatno ko svaka kronična stvar i cilj je pritom držat je za uzdama, možda se može na dugi rok primiriti, a baš da trajno nestane mislim da nije moguće? Mislim da je više đir da se s endo živi tj. nastoji živit da ona što manje smeta u raznim fazama života.
    fakt je da gestageni koce endometriozu. zato se i onima koji (jos) ne planiraju djecu daju gestagenska kontracepcija.
    sve postaje problematicno ako zena zeli zatrudniti. preostaje ubaciti gestagene (dakle progesteron) u drugom dijelu ciklusa.

    od biljnih preparata je agnus castus (vitex) dobar protiv endometrioze.


    evo da se javim s mojim nalazima.
    progesteron je na 7dpo bio 8.35..dakle malo..mada je sve iznad osam ok..ali..
    ths je 1.70 sto je ok, kao i antitijela
    dhea-s je 294 - normalno je 250-350, a gyn kaze da bi bilo optimalno da je iznad 300

    do sada sam uzimala 7 keto DHEA 25mg, a sad cu preci na 3x25mg da popravim DHEA-S.

    imunoloski status mi je ok
    total b lymphocytes 14 (norm 6.4-22.6)
    t helper 49 lymphocytes (norm 28.5-60.5)
    t suppressor lymphs 26 (norm 11.1-38.3)
    total nk lyphocytes 9 (norm 5.6 - 30.9) - dakle ovi bi mogli biti bolji
    activated t lymphoctyes 8 (norm 2-12)

    total t 75 (norm 59.4-84.6)
    sum of t+b+nk lymphocytes 98 (norm. 95-105)

    rekao je da su T i B limfociti bitni za zatrudnjivanje.
    ukupno je imunolski sistem ok glede endometrioze.

    dakle trebala bi malo poraviti ove nk lyphocytes...inace mi je imunoloski status ok.
    a kako? kad sam rekla ginicu sto koristim, on je rekao da je to dovoljno.
    zink 30mg
    selen 200mg
    vit c 1mg
    colostrum 1200mg (sadrzi 360mg imunglobulina)

  22. #122
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    NK stanice su ok (CD16 ili CD56), moram priznati da ne razumijm pitanje da bi mogli biti bolji? Sasvim je imuno status ok.

  23. #123
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    pa natural killeri bi mogli biti bolji..mada su ok, ali na donjoj granici. zato.
    ali ukupno gledano je imunoloski sistem ok

  24. #124
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Oni i trebaju ići prema dolje, a ne prema gore, sretno!

  25. #125
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    NK ti je OK, meni je 13, a to je kao po dr. Beeru (jedan Amer, entuzijast) kritično... I s tim sam zatrudnjela. Te NK su neko vrijeme bile hit, ali, koliko shvaćam, to se sve više napušta, mislim da još tako radi jedna klinika u Londonu i neke u Americi (ali, nisam se više u to udubljivala), izgleda da je i ta teroija pogrešna, iako je dosta "catchy" jer ljudima daje ono neki odgovor (a nema ga u biti, na to zašto se embriji ne implantiraju, osim ženine starosti i opadanja kvalitete jajnih stanica uslijed toga). Sretno dalje!

    Računaj da si sad obavila ovaj dio "za one koji žele više", sad se skoncentriraj na osnov - pronalazak dobre klinike i primjeren MPO, ovo drugo je sve... fakultativen aktivnosti (od imunolgije do detoxa). Ako si poslala PP Jeleni, mislim da ovaj tjedan ne čita mail. Ako ne možeš poslat PP jer imaš premalo postova (zaboravila sam koji je threshold), pošalji meni pa ću ti ja bit "tajnica".

    Sretno i fokusirano dalje!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.09.2010. at 14:07

  26. #126
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    dakle sto manje to bolje..ok
    kad dobijem mengu idem da mi vade bazalne vrijednosti - cure moje jel mozete vjerovati da mi to do sada nitko nije cinio..?!?! uvijek su mi vadili izmedju 8 i 10 dana ili na 20 dan ciklusa..dakle 7po.

    mislim da mi je trebalo vremena i jos uvijek se malo fajtam sa cinjenicom da mi ne gine umjetna. to mi tesko pada jer sam dva puta spontano ostala trudna..ok. 1. put uz minimalnu dozu klomica..
    onda pomislim pa sto se toliko bediram, imam jedno dijete..ali opet zelja za drugim prevladava..

    ina, jesi li ti u postupku ili si iznijela trudnocu..?

  27. #127
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Iznijela trudnoću. Šta će ti vadit koje bazalne vrijednosti? Spolne horomone 3-5 dc? 21 dc se mjeri progesteron, tj. 7 dana nakon ovulacije (tipa ako je očekivana ovulacija 18 dc onda 24 dc) da se vidi jel' ovuliraš. Sad te moram malo pošpotat (ŠALA), ti krenula u detox i NK stanice, a osnove zanemarila .

    Umjetna... bolje ti je čim prije, po meni, nego od svega toga napravit sagu i izludit se s detoxima i NK stanicama (i potrošit love i vremena na to). Cure će ti reći da se umjetna ne kaže umjetna nego izvantjelesna oplodnja (to je iz naše vlastite borbe s predrasudama u Hrvatskoj) pa da ti kažem ja . I fakat to je tako - to ti je čisto nešto OK i normalno, nema bauka (sve razmijem, ja sam to odgađala godinama, da mi se sad vratit). Zato sad pokušavam uvjerit druge da ne rade moje greške.

    Sve ti je to OK kad vidiš da to pali... dok su meni ove druge stvari malo na strani new agea i odugovlačenja, kao i antristres tretmani koji su se počeli nudit u nekim centrima zdravog življenja kao targetirani za neplodne. IVF je bar čista stvar, kažu ti postotke i probaj. Iskrena sam do koske, nadam se da se iščitava moja dobronamjernost iz svega i da mi nećeš zamjerit.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.09.2010. at 14:46

  28. #128
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Iznijela trudnoću. Šta će ti vadit koje bazalne vrijednosti? Spolne horomone 3-5 dc? 21 dc se mjeri progesteron, tj. 7 dana nakon ovulacije (tipa ako je očekivana ovulacija 18 dc onda 24 dc) da se vidi jel' ovuliraš. Sad te moram malo pošpotat (ŠALA), ti krenula u detox i NK stanice, a osnove zanemarila .

    Umjetna... bolje ti je čim prije, po meni, nego od svega toga napravit sagu i izludit se s detoxima i NK stanicama (i potrošit love i vremena na to). Cure će ti reći da se umjetna ne kaže umjetna nego izvantjelesna oplodnja (to je iz naše vlastite borbe s predrasudama u Hrvatskoj) pa da ti kažem ja . I fakat to je tako - to ti je čisto nešto OK i normalno, nema bauka (sve razmijem, ja sam to odgađala godinama, da mi se sad vratit). Zato sad pokušavam uvjerit druge da ne rade moje greške.

    Sve ti je to OK kad vidiš da to pali... dok su meni ove druge stvari malo na strani new agea i odugovlačenja, kao i antristres tretmani koji su se počeli nudit u nekim centrima zdravog življenja kao targetirani za neplodne. IVF je bar čista stvar, kažu ti postotke i probaj. Iskrena sam do koske, nadam se da se iščitava moja dobronamjernost iz svega i da mi nećeš zamjerit.
    na te sam i mislila. nitko mi nije vadio te vrijednosti..mozda ce ovog puta doci do nekih novih saznanja u MPO ordinaciji :D
    cijenim iskrenost i ako cu biti iskrena prema sebi, nemam puno cekati da se desi cudo. fakt je da se keksamo ciljano 1,5g, od toga ne dojim godinu..dakle polako bi trebalo uspjeti da je sve u redu kao sto nije.
    imunoloski sam radila da bi iskljucila ev. problem pred ivf jer taj status obicno rade tek kad 2-3 puta ivf (ili ti izvantjelesna, hvala) ne uspije.

  29. #129
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    cijenim iskrenost i ako cu biti iskrena prema sebi, nemam puno cekati da se desi cudo. fakt je da se keksamo ciljano 1,5g, od toga ne dojim godinu..dakle polako bi trebalo uspjeti da je sve u redu kao sto nije.
    Evo, čisto da budeš još uvjerenija da je MPO (po meni IVF) za tebe the way to go. Jedna standardna paradigma je ova - ako par ne uspijeva začet preko godine dana, a žena je mlađa od 35, trebaju se javiti stručnjacima. Ako je žena starija od 35, trebaju se javit ako ne dođe do trudnoće unutar 6 mjeseci. A vama je taj period prošao 3x. Samo hrabro, za IVF si još u kategoriji koja OK reagira, ta neka granica kad jače opada plodnost je baš 37, druga je preko 40, postoje ta dva neka thresholda (onako, prosječno).

  30. #130
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, čisto da budeš još uvjerenija da je MPO (po meni IVF) za tebe the way to go. Jedna standardna paradigma je ova - ako par ne uspijeva začet preko godine dana, a žena je mlađa od 35, trebaju se javiti stručnjacima. Ako je žena starija od 35, trebaju se javit ako ne dođe do trudnoće unutar 6 mjeseci. A vama je taj period prošao 3x. Samo hrabro, za IVF si još u kategoriji koja OK reagira, ta neka granica kad jače opada plodnost je baš 37, druga je preko 40, postoje ta dva neka thresholda (onako, prosječno).
    kad sam prvi put bila u mpo praksi - dakle s 37, prof m je rekao da bi radili monitoring..ev spricali stopericu ako vide da lh ne raste kako treba...pa bi tek ako to ne usije probali s ineminacijom.
    eh sad, kako se kitim novom dijagnozom endometrioza i sto sam imala zacepljeni jajnik, on je za ivf. po njegovom iskazu ne zbog endometrioze nego zbog toga jer ne zna koliko ce jajnik jos biti otcepljen. ta izjava cudi malo operatera koji je rijesio to zacepljenje desnog jajnika..po njegovom iskazu jajnik se tako brzo ne zacepi.
    zato i citava konfuzija...

    hoces li ti u drugi krug?

  31. #131
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ne znam... Meni to nekako, najiskrenije, ne ulijeva povjerenje ako bi ti u 37.-moj radili ciljane odnose... (to je to što ti nude) još ako te taj prof. naveo na postkoitalni test i NK i detox... ... Zato ti kažem raspitaj se kod tvojih fellow-Nijemica koja je klinika the top... i kod tih par forumašica koje su probale IVF u Hrvatskoj i u Njemačkoj (Jelena). Naime, ESHRE preporuke kažu da kod žene u visokim godinama treba se brzo penjat po hijerarhiji MPO postupaka. Naći ću ti to pa ću ti pejstat ovdje.

    A propo drugog kruga, meni je uskoro 41 godina, a sve postotke znam... zato ja svima brzo, brzo, za koje procjenjujem da im je time-critical. Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.09.2010. at 15:27

  32. #132
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo ga, to ti je to. ESHRE je krovna organizacija europskih reproduktivnih ginekologa i embriologa, što oni kažu to je visokostručno i state-of-the-art:

    http://www.eshre.com/01/MyDocuments/...r_CROATIAN.pdf

    Citat s 5. stranice, poglavlje "IVF - in vitro fertilizacija":

    " IVF se mora nuditi kao prvotno liječenje kod žena visoke materinske dobi bez obzira na uzrok neplodnosti."

    Isto ti i za poglavlje o inseminacijama piše da treba voditi računa o dobi žene i brzo prelaziti na kompleksnije metode liječenja (IVF). A ciljani odnosi... to su nama nudili u 30-toj u Hrvatskoj... Ciljane odnose ste vjerojatno godinu i pol pokušavali doma.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.09.2010. at 15:36

  33. #133
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam... Meni to nekako, najiskrenije, ne ulijeva povjerenje ako bi ti u 37.-moj radili ciljane odnose... (to je to što ti nude) još ako te taj prof. naveo na postkoitalni test i NK i detox... ... Zato ti kažem raspitaj se kod tvojih fellow-Nijemica koja je klinika the top... i kod tih par forumašica koje su probale IVF u Hrvatskoj i u Njemačkoj (Jelena). Naime, ESHRE preporuke kažu da kod žene u visokim godinama treba se brzo penjat po hijerarhiji MPO postupaka. Naći ću ti to pa ću ti pejstat ovdje.

    A propo drugog kruga, meni je uskoro 41 godina, a sve postotke znam... zato ja svima brzo, brzo, za koje procjenjujem da im je time-critical. Sretno!
    ne, ne...
    ja sam sama inicirala ovo s imunologijom, a detoks je predlozio moj gin.

    ovo s monitoringom je predlozio mpo profesor koji je ovdje dosta cijenjen. ok, to je bilo kad nismo znali za endometriozu.
    ovdje bas nisu posebno skepticni prema mojim godinama. npr. meni je vise ginekologa reklo da se ne moram zbog toga brinuti - cak je jedan rekao da sam reproduktivno mlada, haha
    vec kad ides na 38, od tada su malo kriticniji. stoga mi je mpo-vac i rekao da ne cekam previse obzirom na dijagnozu.
    ali kontaktirat cu cure. u muenchenu ima 7-8 mpo centara i po iskustvima mnogih je ovaj dosta dobar..al ajde ga znaj.

    a za tebe - ne znam koliko si brzo zatrudnila i kakve su ti jajne stanice. jedna poznanica je zatrudnila u 42. vrlo brzo s ivf..cisto kao primjer. ne znam s kojoj problematikom je bilo povezano zatrudnjivanje kod tebe...

  34. #134
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mala ti je razlika 37-38... Kužiš... prođe u trenu, mjesec ovo, mjesec ono i puf.

    Ja sam se javila doktorima u 28.-moj, liječila se od 32-ge, zatrudnila u 37.-moj, rodila u 38.-moj. Stanice - nema ti tu odgovora ovakve, onakve, ovisi o protokolu.

    Prvo 2 godine opustite se, pa dijagnostika ja, operiravanje muž (kao malo lošiji spermiogram, varikokela, više se to baš ne operirava), pa čekaj da se oporavi, pa ljeto, pa itd itd.

    Sigurno mi nisu u 37.-moj bile bajne, dovoljno ti je to da mi je trebalo 19 embrija da bi se postigla trudnoća i nakačio 1. Mi smo idiopati - razlog neplodnost nepoznat (modernoj medicini- on nešt omalo lošiji spermiogram, ja minimalna endometrioza nađena oko 37.-me, biće prije nije bilo ništa, malo neuredne ovulacije) - takvih je oko 30%, pa smo se lagano penjali po hijerarhiji IVF-a - od opustite se, pa ciljani odnosi, pa inseminacije (sve to je generiralo komplikacije - polipe, horm. poremećaje), pa sam imal aprometnu, pa sam se bojala IVF-a i sama odgađala.

    Dok smo došli do IVF-a prošlo je masu godina, onda sam već bila kritična zbog dobi. Pa sam otišla u Maribor i zatrudnila.

    Napravila sam sve, od NK stanica, imunologije, laparskopije, HSG-a, histeroskopije. Zato ti ja to sve popujem, trebalo mi je masu vremena, to ide, mic-po-mic.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.09.2010. at 15:43

  35. #135
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mala ti je razlika 37-38... Kužiš... prođe u trenu, mjesec ovo, mjesec ono i puf.

    Ja sam se javila doktorima u 28.-moj, liječila se od 32-ge, zatrudnila u 37.-moj, rodila u 38.-moj. Stanice - nema ti tu odgovora ovakve, onakve, ovisi o protokolu.

    Prvo 2 godine opustite se, pa dijagnostika ja, operiravanje muž (kao malo lošiji spermiogram, varikokela, više se to baš ne operirava), pa čekaj da se oporavi, pa ljeto, pa itd itd.

    Sigurno mi nisu u 37.-moj bile bajne, dovoljno ti je to da mi je trebalo 19 embrija da bi se postigla trudnoća i nakačio 1. Mi smo idiopati - razlog neplodnost nepoznat (modernoj medicini) - takvih je oko 30%, pa smo se lagano penjali po hijerarhiji IVF-a - od opustite se, pa ciljani odnosi, pa inseminacije (sve to je generiralo komplikacije - polipe, horm. poremećaje), pa sam imal aprometnu, pa sam se bojala IVF-a i sama odgađala.

    Dok smo došli do IVF-a prošlo je masu godina, onda sam već bila kritična zbog dobi. Pa sam otišla u Maribor i zatrudnila.

    Napravila sam sve, od NK stanica, imunologije, laparskopije, HSG-a, histeroskopije. Zato ti ja to sve popujem, trebalo mi je masu vremena, to ide, mic-po-mic.

    Sretno!
    svaka ti cast!
    evo ja ludim vec godinu i pol i muka mi je vise seksati se u plodne dane..a ne mogu ni zamisliti period koji ste vi trebali.
    izmedju 37 i 38 nije neka razlika.
    generalno ovdje mozes diferencirati obicne ginice koji kazu 'godine nisu toliki bed' i mpo-vce koji kazu 'jos imate vremena i nemojte predugo cekati'
    po ovom MPO profesoru, on bi IVF napravio za 2-3mj - i to ne zbog endometrioze nego zbog pitanja da li je jajovod jos uvijek prohodan...za godinu mi sanse nece biti vece..

  36. #136
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A kakve su stanice je gotovo pa jednoznačno korelirano kod žene s godinama. I nema načina da se stanice poprave (detoksom i sl.), to su sve gubici vremena i side-thoughts, pa sve da je i popularno po nekim forumima. Nemoj u to ulupat vrijeme, najbolje će ti, za kvalitetu stanica, bit da ti ih čim prije u IVF-u ispunktiraju i oplode, doslovno. Tj. nema time-reversal.

    Ova tvoja frendica u 42-goj, sve ti je pitanje je li išla u oplodnju s vlastitim stanicama ili je donacija jajne stanice, tad je IVF jako uspješan (po IVF-u preko ili oko 50%). Sve drugo je za dob ispod 37 oko 40-tak posto, ako se radi o dobroj klinici (znači, trudnoća po IVF pokušaju), za dob preko 37 nešto manje, za dob preko 40 tu ide ispod 10%. Zato - vrijeme je sve.

  37. #137
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A kakve su stanice je gotovo pa jednoznačno korelirano kod žene s godinama. I nema načina da se stanice poprave (detoksom i sl.), to su sve gubici vremena i side-thoughts, pa sve da je i popularno po nekim forumima. Nemoj u to ulupat vrijeme, najbolje će ti, za kvalitetu stanica, bit da ti ih čim prije u IVF-u ispunktiraju i oplode, doslovno. Tj. nema time-reversal.

    Ova tvoja frendica u 42-goj, sve ti je pitanje je li išla u oplodnju s vlastitim stanicama ili je donacija jajne stanice, tad je IVF jako uspješan (po IVF-u preko ili oko 50%). Sve drugo je za dob ispod 37 oko 40-tak posto, ako se radi o dobroj klinici (znači, trudnoća po IVF pokušaju), za dob preko 37 nešto manje, za dob preko 40 tu ide ispod 10%. Zato - vrijeme je sve.
    rekla sam vec da je detoks proslost.
    nema vise mjesta za probavanje. sljedeci ciklus se javljam u mpo ordinaciju i ajmo.
    jest da cu paralelno probati tampone od ljekovitog blata (ne mogu si pomoci), ali naravno bez cekanja da li funkcionira ili ne...vec paralelno.

    frendica je zatrudnila s vlastitim stanicama. ako se ne varam, ne pripada cak ni onima koje su godinama pile kontracepciju i tako sacuvali odredjenu razinu..
    nazalost ona i muz imaju imunolosko neslaganje. trudnoca nije iznesena iz tog razloga..i to treca vec.. dakle dijete zdravo, ali njen imunoloski sistem vidi spermice/plod kao strano tijelo. te pretrage su napravili nakon treceg spontanog u 24.tjednu. prvi spontani te vrste je imala u 35.g ili tu negdje. prije toga zacela malte ne iz prve s prvim muzem i rodila zdravo dijete. s drugim nece pa nece..

  38. #138

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    267

    Početno

    Citiraj gala1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel netko može preporučiti dr. u Zagrebu koji se bavi endometriozom?
    Dr Barišić u Petrovoj. Autoritet. Meni je 2x operirao endometriozu.
    Jedino, navodno da se do njega dolazi vrlo teško.

  39. #139
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    jest da cu paralelno probati tampone od ljekovitog blata (ne mogu si pomoci), ali naravno bez cekanja da li funkcionira ili ne...vec paralelno.
    Baš si (mi) simpa . Imam ja ljekovito blato na moru, mazala se (ali izvana, bilo bi me frka stavljat unutra išta drugo osim (farmaceutskih) lijekova, but it's just me). Nije upalilo.

    Spontani... je li radila genetske pretrage na trombofilije, pregledala štitnjaču itd.? Naime, koliko sam shvatila, u tome češće leži odgovor nego da tijelo odbacuje embrij kao strano tijelo (doduše, to super zvuči..., ali kolko sam shvatila, teorija NK stanica i HLA nepodudarnosti je relativno napuštena od sve više stručnjaka). S druge strane, ako je žena dosegla svoj mir i odustala od MPO-a nemoj joj bacat ove moje "udice", neka živi u miru.

    Sretno!!!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.09.2010. at 16:51

  40. #140
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Baš si (mi) simpa . Imam ja ljekovito blato na moru, mazala se (ali izvana, bilo bi me frka stavljat unutra išta drugo osim (farmaceutskih) lijekova, but it's just me). Nije upalilo.

    Spontani... je li radila genetske pretrage na trombofilije, pregledala štitnjaču itd.? Naime, koliko sam shvatila, u tome češće leži odgovor nego da tijelo odbacuje embrij kao strano tijelo (doduše, to super zvuči..., ali kolko sam shvatila, teorija NK stanica i HLA nepodudarnosti je relativno napuštena od sve više stručnjaka). S druge strane, ako je žena dosegla svoj mir i odustala od MPO-a nemoj joj bacat ove moje "udice", neka živi u miru.

    Sretno!!!
    ma to ni u ludilu ne bi ucinila. zena koja je to prosla ima svoje razloge za odustajanje..jel
    koliko znam da se kod nje radilo samo o imunoloskoj nepodudarnosti. ne znam ni da li je radila preglede za trombofiliju..

    ne mogu si pomoci :D nada umire zadnja!
    a za ovo blato - ako ne pomogne nece ni odmoci. to je moja filozofija. ne ocekujem cuda, ali ako se desi isto je ok. isto je sa 7keto dhea -doduse ja ga i trebam jer mi je bio nizak...odnosno sad je na donjoj granici
    u netu sam nasla bas aplikatore s tim blatom. mogu se korisiti i vise puta. moram naruciti i vidjeti kako to ide..ali prije toga prouciti literaturu..jel. valja paziti oko temperature. ako je preniska ne valja, treba biti 48-50'C, ne vise.
    Posljednje uređivanje od spodoba : 29.09.2010. at 17:08

  41. #141
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Sorry na OT ali vidim da ste u par navrata spomenule detox pa bi molila da mi napišete malo o tome, ili da mi barem napišete gdje mogu pobrati koju informaciju. Tnx

  42. #142
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Spodoba hvala na pp, si!

  43. #143
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry na OT ali vidim da ste u par navrata spomenule detox pa bi molila da mi napišete malo o tome, ili da mi barem napišete gdje mogu pobrati koju informaciju. Tnx
    (isjecak iz knjige koja pise o povezanoscu toksina s zenskim bolestima, pa tako i sterilitetom )

    Vrlo niska uspješnost umjetne oplodnje je dovelo medicinare koji se bave reproduktivnom medicinom na ideju da ispitaju da li se štetne tvari (toksini) nalaze i u foliklima žena kod koji je umjetna oplodnja nije bila uspješna.
    Reproduktivni organi su lipofilni, to znači da su bogati masnoćama. Tim su folikli 'optimalno' mjesto da se toksini smjeste baš tamo. Istraživanja su pokazala da su se u foliklima žena koji su bile sterilne, a koje su iza sebe imale brojne, bezuspješne terapije ( i zbog toga se odlučile na umjetnu oplodnju) nalazilo niz toksina u visokoj koncentraciji. Između ostalog su se našli i agrarni otrovi, kao i teški metali i ostali organoclorovi elementi.

    mozda da ipak otvorim novu temu?

  44. #144
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku

    mozda da ipak otvorim novu temu?
    Go for it, vjerojatno će bit zanimljivo za pročitat i bit će sigurno interesenata. Ja ne mislim da tu ima nečeg posebnog, bitno je samo da se žene ne odvraćaju od maincorsea (IVF) i... here goes the papiga: "Ne gube zbog toga vrijeme!". I upitno je tko to u RH pruža detox tretman... Ali, zašto ne - otvori, što više toga, to bolje, još ako nije preskupo why not!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.09.2010. at 22:35

  45. #145
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Go for it, vjerojatno će bit zanimljivo za pročitat i bit će sigurno interesenata. Ja ne mislim da tu ima nečeg posebnog, bitno je samo da se žene ne odvraćaju od maincorsea (IVF) i... here goes the papiga: "Ne gube zbog toga vrijeme!". I upitno je tko to u RH pruža detox tretman... Ali, zašto ne - otvori, što više toga, to bolje, još ako nije preskupo why not!
    gle, ima puno stvari koje svaki par moze uciniti bez gubljenja vremena. dakle paralelno ides na postupak i cinis ovo ili ono za detoks.

    detoks koji sam ja napravila se ne pruza u hr koliko mi je poznato. ja sam ga napravila za 1,5 i obzirom na posebne substance smo se stitili. ja sam detoks tako organizirala da bi sto manje pauzirali ...

    no kao sto sam rekla, ako se imalo nesto napravi na neki drugi nacin, puno ste napravili. ne samo zbog zatrudnjivanja nego i opcenito zdravlja.
    postoje chelati koji su nama svima dostupni, samo se o tome gotovo i ne prica.
    Posljednje uređivanje od spodoba : 29.09.2010. at 22:53

  46. #146
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Evo mene s iskustvom u 4 klinike, od toga jedna u DE. Živjela sam tamo neko vrijeme i odradila svoj prvi IVF s 30 godina.
    Danas, skoro 7 godina kasnije, žao mi je ko psu da nisam tada otišla ili u Belgiju ili barem u Sloveniju. Ne znam u kojem dijelu DE živiš, ali ja ne bih tamo nikad više išla u postupak. Klinika je krasna, osoblje super ljubazno, ali što ti to vrijedi kad je njemački zakon tek neznatno bolji od našeg.
    Njemačka je tu definitivno vrlo konzervativna. Ja sam bila totalni novajlija i kad se spomenulo zamrzavanje embrija, sestra mi je rekla da je uspjeh loš u usporedbi sa svježim embrijima i ja to tako prihvatila. Poslije mi je dr. rekla da sam trebala zamrznuti embrije. Eh, da sam tada znala sve što sad znam..., to je jedna velika tragedija u mom životu. Ja nemam djece, niti ću ih imati, a pustili smo 4 mlada embrija da propadnu, samo zato što je glavni interface prema pacijentima sestra, a ne dr.

    Uglavnom, ionako moraš 50% troškova sama pokriti. Liječenje u Češkoj te ispadne tek nešto više. Belgija je skuplja. Ja bih 100% otišla u Belgiju, da se mogu vratiti nekoliko godina unatrag.

    Što se tiče detox i sl., super, ali ja ne bih gubila vrijeme na AIH, ni minute. Prijavila bih se što prije u neku dobru kliniku izvan Njemačke i išla na ICSI. Ponavljam da je Njemačka konzervativna po tom pitanju i da ekipa se koju vidiš oko sebe vjerojatno razlikuje od ostatka Evropljana. Inače sam veliki fan Njemačke, da ne bi mislila da imam generalno negativan stav. Govorim njemački, imala bih besplatni smještaj u Njemačkoj kada bih se odlučila za IVF tamo, ali nikada više ne bih trošila svoje jajnike, ni jajne stanice tamo. Njemačka, Švicarska, Italija, Hrvatska - NO WAY!

    Općenito vezano uz liječnike u Njemačkoj, mislim da se previše oslanjaju na aparate, manje na neke jednostavnije i nekada pouzdanije metode (znaš i sama da čim kucneš zubaru na vrata, već sjediš na rengenu). Znanstveno-tehnički savršeno društvo, zaboravlja neke, ponekad prihvatljivije metode (pretpostavljam da ih na to prisiljava i strah od pravosudnog gonjenja, pa mogu lijepo reći "evo nalaza s ... aparata").

    Ako iščitavaš moj ogorčeni ton, to je zato jer sam upravo kod toga da preslagujem u glavi što sam trebala učiniti da ne moram proživljavat ovo što sad proživljavam, a to je odustajanje od djeteta.

  47. #147
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Jelena

  48. #148
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena
    X. Hvala ti što si se javila spodobi, možda joj pomogneš u dilemama...

  49. #149
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene s iskustvom u 4 klinike, od toga jedna u DE. Živjela sam tamo neko vrijeme i odradila svoj prvi IVF s 30 godina.
    Danas, skoro 7 godina kasnije, žao mi je ko psu da nisam tada otišla ili u Belgiju ili barem u Sloveniju. Ne znam u kojem dijelu DE živiš, ali ja ne bih tamo nikad više išla u postupak. Klinika je krasna, osoblje super ljubazno, ali što ti to vrijedi kad je njemački zakon tek neznatno bolji od našeg.
    Njemačka je tu definitivno vrlo konzervativna. Ja sam bila totalni novajlija i kad se spomenulo zamrzavanje embrija, sestra mi je rekla da je uspjeh loš u usporedbi sa svježim embrijima i ja to tako prihvatila. Poslije mi je dr. rekla da sam trebala zamrznuti embrije. Eh, da sam tada znala sve što sad znam..., to je jedna velika tragedija u mom životu. Ja nemam djece, niti ću ih imati, a pustili smo 4 mlada embrija da propadnu, samo zato što je glavni interface prema pacijentima sestra, a ne dr.

    Uglavnom, ionako moraš 50% troškova sama pokriti. Liječenje u Češkoj te ispadne tek nešto više. Belgija je skuplja. Ja bih 100% otišla u Belgiju, da se mogu vratiti nekoliko godina unatrag.

    Što se tiče detox i sl., super, ali ja ne bih gubila vrijeme na AIH, ni minute. Prijavila bih se što prije u neku dobru kliniku izvan Njemačke i išla na ICSI. Ponavljam da je Njemačka konzervativna po tom pitanju i da ekipa se koju vidiš oko sebe vjerojatno razlikuje od ostatka Evropljana. Inače sam veliki fan Njemačke, da ne bi mislila da imam generalno negativan stav. Govorim njemački, imala bih besplatni smještaj u Njemačkoj kada bih se odlučila za IVF tamo, ali nikada više ne bih trošila svoje jajnike, ni jajne stanice tamo. Njemačka, Švicarska, Italija, Hrvatska - NO WAY!

    Općenito vezano uz liječnike u Njemačkoj, mislim da se previše oslanjaju na aparate, manje na neke jednostavnije i nekada pouzdanije metode (znaš i sama da čim kucneš zubaru na vrata, već sjediš na rengenu). Znanstveno-tehnički savršeno društvo, zaboravlja neke, ponekad prihvatljivije metode (pretpostavljam da ih na to prisiljava i strah od pravosudnog gonjenja, pa mogu lijepo reći "evo nalaza s ... aparata").

    Ako iščitavaš moj ogorčeni ton, to je zato jer sam upravo kod toga da preslagujem u glavi što sam trebala učiniti da ne moram proživljavat ovo što sad proživljavam, a to je odustajanje od djeteta.
    hvala ti sto si podijelila svoje iskustvo.
    koje bi to metode bile prihvatljivije? oprosti na glupom pitanju..

    ja sam ti u muenchenu i upravo imam iza sebe prvu inseminaciju.
    nisam sigurnja da li je ova ordinacija ok za mene. i ful mi je neobicno da mi je dao stopericu istovremeno kad je radio i inseminaciju. pitala sam na vise mjesta i to bas i nije praksa.

    sto se tice inseminacije, doc je zeli raditi samo u prirodnom ciklusu, ne u stimuliranom..inace je za mene IVF po njegovom misljenju.
    to sve iz razloga sto on sumnja u funkcionalnost mojih jajovoda jer za njega prohodnost istih ne znaci i funkcionalnost. no s druge strane, ipak sam dva puta bila trudna.

    pitala sam ga za IVM (bojim se zbog kvalitet stanice..)- dakle ono sazrijevanje folikula in vitro, taj prof to ne radi jer je to po njemu besmisleno...samo vise kosta.
    uglavnom, vec se spremam da odem po drugo misljenje. namjeravam otici jednom profesoru koji je strucnjak i na imunoloskom polju.

    moj plan: 3-4 inseminacije..ako ne upali, onda sam milslila tri postupka napraviti u DE...razmisljam i o austriji, vidim da su tamo mnogi zadovoljni, a i troskovi su manji..tj.. doslo bi me isto kao da placam u DE 50% postupka. insbruck ili salzburg nisu daleko...
    e sad, kad mi ti ovo kazes, pitam se da li bi bilo bolje odmah otici u susjednu zemlju?

    no bas sam prosli tjedan pricala s jednom zenom koja je upravo imala iza sebe punkciju - kaze da se u postupku oplodjuju sve stanice i onda biraju koje ce se dalje razvijati..transferirati (sorry na laickom izrazavanju)
    nije li to ono sto se treba raditi?
    sto se tice samog savjetovanja, u MPO ordinaciji je samo lijecnik kompetentan da daje savjete..no vidim da mu svojim pitanjima vec izem na zivce. i sama znam da su najjednostavniji pacijenti oni koji nista ne pitaju..a bas ne pripadam u tu skupinu.
    sad ovo sto si rekla za ICSI, zasto bi trebala ici na njega?
    dragi ima normalan spermio, radili smo spermio dva puta.
    imam 2,5g curicu, missed je bio prije dvije godine...a vec tri mjeseca se 'kitim' novom dijagnozom 'endometrioza'. sto se tice nje nemam nikakvih problema u smislu bolova i sli... imununologiju sam radila na svoju ruku cisto da iskljucim da je sto se tice toga sve ok...
    detoks je iza mene i trajao je 1,5mj i ne namjeravam se vise baviti s tim.

    ne znam koliko ti je godina, zasto se 'vec' oprastas od projekta bebe?

  50. #150
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Malo ću nespretno intervenirati u tvoj post, ali ovako mi je lakše odgovarati. Inače, živjela sam 5 godina u DE.

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti sto si podijelila svoje iskustvo.
    koje bi to metode bile prihvatljivije? oprosti na glupom pitanju..

    Evo, recimo baš zubari, kad sam ih već spomenula. Prvi odlazak kod zubara u Njemačkoj - rengen. OK, ja presretna, kod nas tek nekoliko ambulanti imaju rengen u susjednoj sobi. Rezultat 14 karijesa. Ja zbilja redovito idem kod zubara i bila sam pred manje od godinu dana u HR na kontroli. Šok, 14! Mislim si, hvala bogu da sam tu! OK, nekoliko dana hodočastim, čekam satima u čekaonici, popravili meni mojih 14 zuba. Ipak, jedan zub me počeo boliti nakon popravka, odem kod drugog zubara i kažem mu to, on napravi časkom rengen kad sam već tu, da ne čekamo sad od onih da ih pošalju (u Hrvatskoj dobiješ nalaz za doma, u DE ne). Rezultat 10 karijesa! Sad još veći šok i ne znam što da radim, nemoguće, naravno. I onda naravno tražim zubara od povjerenja itd, da ne oftopičarim previše, sve se sretno završilo s jednom običnom šinom za gornje zube, za što uopće nije trebao rengen. A onih 14 karijesa isto nije bilo šanse da je postojalo, a kamoli 10 novih 2 mjeseca kasnije.

    ja sam ti u muenchenu i upravo imam iza sebe prvu inseminaciju.
    nisam sigurnja da li je ova ordinacija ok za mene. i ful mi je neobicno da mi je dao stopericu istovremeno kad je radio i inseminaciju. pitala sam na vise mjesta i to bas i nije praksa.

    Nisam radila AIH.

    sto se tice inseminacije, doc je zeli raditi samo u prirodnom ciklusu, ne u stimuliranom.

    Logično, to bi bilo preopasno, tu nema kontrole. Nek dobiješ 5 stanica i nek se 4 oplode, nije baš neka sreća.

    inace je za mene IVF po njegovom misljenju.

    Možeš probati s IVF-om, ali se meni ICSI čini sigurnijom varijantom. S dobrim spermiogramom, možete pokušati, ali ima i inina33 priča da se u IVF-u ništa nije oplodilo s dobrim spermiogramom.

    to sve iz razloga sto on sumnja u funkcionalnost mojih jajovoda jer za njega prohodnost istih ne znaci i funkcionalnost. no s druge strane, ipak sam dva puta bila trudna.

    Moje iskustvo je, kad sam imala 30, imali smo samo muški faktor. S godinama me endometrioza smlavila doslovce, pa miomi pa još koješta...

    pitala sam ga za IVM (bojim se zbog kvalitet stanice..)- dakle ono sazrijevanje folikula in vitro, taj prof to ne radi jer je to po njemu besmisleno...samo vise kosta.

    Ne znam. Imaš li razloga sumnjati u kvalitetu stanica?
    uglavnom, vec se spremam da odem po drugo misljenje. namjeravam otici jednom profesoru koji je strucnjak i na imunoloskom polju.

    moj plan: 3-4 inseminacije..ako ne upali, onda sam milslila tri postupka napraviti u DE...razmisljam i o austriji, vidim da su tamo mnogi zadovoljni, a i troskovi su manji..tj.. doslo bi me isto kao da placam u DE 50% postupka. insbruck ili salzburg nisu daleko...
    e sad, kad mi ti ovo kazes, pitam se da li bi bilo bolje odmah otici u susjednu zemlju?

    Ako ti logistički ne odgovara otići u Austriju do nekog mjeseca, onda odradi inseminacije, inače je to gubljenje dragocjenog vremena (po mom!)
    no bas sam prosli tjedan pricala s jednom zenom koja je upravo imala iza sebe punkciju - kaze da se u postupku oplodjuju sve stanice i onda biraju koje ce se dalje razvijati..transferirati (sorry na laickom izrazavanju)
    nije li to ono sto se treba raditi?

    Je, ali u DE moraš vrlo rano odlučiti da li ćeš zamrzavati ili ne embrije (mislim da se plaćalo cca 500 eura zamrzavanje, pa onda po 500 za svakih 6 mjeseci čuvanja). Odluka se donosi isključivo na bazi izgleda u vrlo ranom/preranom stadiju. Naime, veliki dio embrija se prestane razvijati. To oni ne vide u tom stadiju, zato se pušta, ako imaš dovoljan broj stanica na raspolaganju, 5 dana da se razvijaju pa se transferiraju embriji u stadiju blastociste, a ostale blastice se zamrzavaju.

    sto se tice samog savjetovanja, u MPO ordinaciji je samo lijecnik kompetentan da daje savjete..no vidim da mu svojim pitanjima vec izem na zivce. i sama znam da su najjednostavniji pacijenti oni koji nista ne pitaju..a bas ne pripadam u tu skupinu.
    sad ovo sto si rekla za ICSI, zasto bi trebala ici na njega?
    dragi ima normalan spermio, radili smo spermio dva puta.
    imam 2,5g curicu, missed je bio prije dvije godine...a vec tri mjeseca se 'kitim' novom dijagnozom 'endometrioza'. sto se tice nje nemam nikakvih problema u smislu bolova i sli... imununologiju sam radila na svoju ruku cisto da iskljucim da je sto se tice toga sve ok...
    detoks je iza mene i trajao je 1,5mj i ne namjeravam se vise baviti s tim.

    Što se endometrize tiče, ja sam u Njemačkoj govorila dvjema liječnicama da sigurno imam endometriozu, nisu mi vjerovale dok nisam na hitnoj završila, na petosatnoj operaciji, pa se čak ova kao moja liječnica ljutila, kako ju nisam na vrijeme obavijestila.Tu je opet došao njemački pristup do izražaja... psihologija - obična 0. Ne vjeruju da me boli M, kažem da povraćam, napravila sam testove s i bez tableta protiv bolova, gubim 3 litre tekućine u jednom danu na 2.dc, liječnica mi prepiše lijekove protiv povraćanja. Ja sam imala zapletaj crijeva uslijed endometričnog tumora čija je veličina naravno ovisila o stadiju ciklusa. MM-a su poslali na nepotrebnu operaciju. I tak...

    ne znam koliko ti je godina, zasto se 'vec' oprastas od projekta bebe?
    36, skoro 37. Nikad nisam bila trudna od 10 prekrasnih i 3 slabija embrija, a postoji izvjestan rizik za moje zdravlje, mene je baš endometrioza uništila. Uz to, sve moram sama plaćati.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •