Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 279 od 279

Tema: ENDOMETRIOZA

  1. #251
    aurora079 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure kako ste otkrile da imate endometriozu? Ginekoloskim pregledom ili vas je bolilo pa ste išle u dr?
    ja sam saznala lani na redovnom pregledu, nisam posumnjala u ništa jer imam redovite cikluse. U roku od godine dana se pojavila i odmah sam operirana gdje su zaključili da je bila endometriza u pitanju.

  2. #252
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Nazalost kako stvari stoje, steta uzrokovana endometriozom kod mene finalna. Probali smo ovaj puta sa dugim protokolom, visokim dozama gonala i dobili smo konacno 3 js. Medjutim oplodile se dvije, jedna se stala razvijati i ostali smo na transferu jednog 6-stanicnog sto mi je odmah bilo jasno da je mala vjerojatnost da od toga ista bude. Probali smo svejedno i sa Decortinom, uzimala sam ovaj put Utrogestan 3x2, Estrofrem 2x2, Decortin 1x5mg, Andol 100, folnu, vitamine...i razlika je u tome sto je ovaj put beta bila 4,4 i osjetila sam i implantaciju kada je krenula, ali jednostavno je sve u jednom trenutku sve stalo i ostala je samo bol na vec poznatim mjestima

    Tako da za nas je prica tu gotova sto se tice mojih js.

  3. #253
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    zongoloni, jako mi je zbog tebe kako sad stojite s planovima?

    ja sam zapela u paklu stresa, lijekova, pretraga, odgađanja postupka i svega pa sam se i s foruma maknula. sad sam bila tri mjeseca na yasminu, menstrucija stiže oko 10.9 i krećem s pikanjem. i računam na bolovanje odmah, jer imam osjećaj da će biti bolno

    super mi je ova informacija za decortin - hvala!

  4. #254

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    43

    Početno

    Pozdrav svima, imam endometriozu i povišen fsh..prije osam godina rodila sam prvo dijete, unatoč crnim prognozama (nakon zadnjeg u nizu neuspjelih ivf-ova dr. je rekao da razmislim o posvojenju) prirodnim putem ostala sam trudna...da i MM je imao assthenotetatozo i još nešto spermiju....uglavnom ja sam opet ostala trudna i to s još gorim nalazima nego prvi put...moje iskustvo je da endometrioza otežava i onemogućava da dođe do trudnoće ali da ako do trudnoće dođe ne izaziva spontani...neki dan bila sam kod dr. koji me je isprestravio sa rečenicom ''imate endometriozu, ne znam kako ste uopće uspjeli ali endometrioza u velikom broju slučajeva izaziva spontani''...nisam dobila nikakvu terapiju...čekam kontrolu za 7 dana i nadam se da ciste na jajnicima ne mogu izazvat spontani..jel imao tko od vas slično iskustvo?? umirem od straha...

  5. #255
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    I ja mislim da otežava začeće i da zbog cista može doći do vanmaterične. Ali da izaziva spontani, mislim da ne već da trudnoća rješava ciste, ne obrnuto. Barem iz iskustava cura koje su to prošle.
    Odi po drugo mišljenje. Nema smisla živcirati se.

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  6. #256
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Mislim da je liječnik u pravu. Trebaš biti informirna i možda češće ići na UZV pregled
    http://www.bbc.com/news/health-33115478
    Data to be presented at the annual meeting of the European Society of Human Reproduction and Embryology will show most pregnancies were fine, BUT there was a higher rate of complications.
    The odds of an ectopic pregnancy - in which the foetus develops outside the womb - were nearly trebled from 0.6% normally to 1.6% with endometriosis.

    The chance of miscarriage increased by 76%, a premature birth by 26% and the need for a caesarean section by 40%.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 13.10.2016. at 12:03

  7. #257
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Čitam ovo što si napisala Jelena i razmišljam, mene je MPO dr uvjeravao kako trudnoća povoljno djeluje na endometriozu, kao što djeluju i antibebi pilule pa mi sad stvarno čudno da je toliki rizik od spontanih?
    Ja bi se najrađe pregledavala svaki tjedan čisto da sam na miru ali nije to zdravo koliko čujem...
    Inače nakon što sam rodila endo kao da se smirila više stvarno nisam imala bolne menstruacije kao prije i cista na jajniku je bila jedva vidljiva

  8. #258
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    Meni je dr.rekla da je mala šansa da endometrioza izaziva spontani. Ali ipak postoji mogucnost.
    Naravno, ima sto stvari koje moraju iskljuciti, međutim pošto se rijetko u biti i sazna razlog spontanih, pogotovo ako je sve s nalazima u redu, pretpostavlja se onda da bi takva jedna endometrocna cista ili endometrioza mogla biti uzrok spontanih.

  9. #259
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Nisam našla ovu temu van podforuma neplodnost, iako sada vjerojatno u nju spadam, nije mi to više ni važno...
    Dugo vremena mi nisu otkrili razloge bolova koji su se proširili na cijeli ciklus, ne samo menstruaciju i na mjehur, dok mi ginekolog nekidan nije pronašao na UZV kissing ovaries i rekao da je to znak višeg stupnja endometrioze.
    E sad, pošto ja ne želim više djece, nije ni hitna operacija, zanima me jel' itko kontrolirao stanje pilulama/IUD i jesu li išta pomogle oko bolova :/

  10. #260
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam našla ovu temu van podforuma neplodnost, iako sada vjerojatno u nju spadam, nije mi to više ni važno...
    Dugo vremena mi nisu otkrili razloge bolova koji su se proširili na cijeli ciklus, ne samo menstruaciju i na mjehur, dok mi ginekolog nekidan nije pronašao na UZV kissing ovaries i rekao da je to znak višeg stupnja endometrioze.
    E sad, pošto ja ne želim više djece, nije ni hitna operacija, zanima me jel' itko kontrolirao stanje pilulama/IUD i jesu li išta pomogle oko bolova :/
    Mene je mirena spasila. Moja dijagnoza je hyperplasia complex. Prijetili su mi histerektomijom još prije 5 godina, a onda je došao prijedlog da mi ugrade mirenu. Eto, i danas je imam i ginekolog kaže da će mi je ostaviti još godinu dana do kraja aktivnosti jajnika (imam 55 godina). Osjećam se odlično. Ni bolova, ni krvarenja ni bujanja sluznice. Shvaćam da to nije ista dijagnoza, ali ako od ginekologa dobiješ prijedlog za hormonsku spiralu, ja mislim da bi vrijedilo to iskušati. Ja sam koristila i pilule, nije mi odgovaralo. Spirala s lokalnim otpuštanjem hormona pokazala se odličnim rješenjem za mene. ALi ne možeš znati dok ne probaš. Sretno!

  11. #261
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam našla ovu temu van podforuma neplodnost, iako sada vjerojatno u nju spadam, nije mi to više ni važno...
    Dugo vremena mi nisu otkrili razloge bolova koji su se proširili na cijeli ciklus, ne samo menstruaciju i na mjehur, dok mi ginekolog nekidan nije pronašao na UZV kissing ovaries i rekao da je to znak višeg stupnja endometrioze.
    E sad, pošto ja ne želim više djece, nije ni hitna operacija, zanima me jel' itko kontrolirao stanje pilulama/IUD i jesu li išta pomogle oko bolova :/
    Ja sam bila na pilulama od 18.godine - znacajno smanjile bolove i krvarenje, ali bol je ostala prisutna. Operirana par godina kasnije, povadili cistu i dobar dio tkiva po cijelom trbuhu - jos manje boli i krvarenja - cijelo vrijeme na pilulama.
    Kad sam se skinula s pilula su mi se cak bolovi nesto smanjili na godinu dana, nakon cega se endica aktivirala, bolovi postajali sve jaci, markeri skocili i krenuli problemi s mjehurom - bolovi, osjecaj da je stalno pun i otezano mokrenje - sve je to endo.
    Poslije poroda mislim staviti mirenu i to je stvarno najpametnije i najbolje rjesenje. Nazalost, i nakon op postoji dobra sansa da se endo vrati, kao i nakon prekida kontracepcije. Takodjer, ako postoje zarista izvan maternice, cak ni histero nece rijesiti problem.
    Uglavnom - da, hormonska terapija pomaze. Na tvom mjestu, ja bih vadila markere ca-125, krenula na pilule i za 6mj-godinu dana isla na operaciju da izvade ciste i priraslice, a onda stavila mirenu. Ne kazem da je to jedini ili najbolji pristup, ali mislim da je tako najoptimalnije smanjenje bolova i krvarenja. Najbolje da se posavjetujes s doktorom oko detalja i sto je najbolje za tebe, ali iud (hormonski,ne bakreni!!!) ce ti olaksati zivot.

  12. #262
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Da, mislim na mirenu. Hvala vam! Sybila nekako tako sam mislila, pilule, pa vidjeti di sve ide, pa operacija, pa mirena. Još nisam napunila 35., a pilule su valjda efikasnije, pa mi još uvijek prvo savjetuju (primarno progesteronske) pilule, pa tek onda mirenu...

  13. #263
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ja sam dvaput operirala, uzimala 6 mjeseci Zoladex za simuliranje menopauze i nešto sitno add back terapije (blage kontracepcijske) da lakše podnosim menopauzu.
    Godinama ništa nisam uzimala. Bolovi prihvatjivi, menstruacije bez analgetika, ali krvarenje obilno i zbog mioma. Isto sam sad s mirenom zadovoljna. Početak je bio težak.
    Ako te nešto detaljnije interesira pitaj, da ne gnjavim puno, mislim da sam već puno pisala o tome.

  14. #264
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ne bih komentirala tu zadrsku hr lijecnika oko mirene, ali nema znanstveno uporiste, to cu ti reci. Lokalno djelovanje je bolje, mirena je bolja od pilula iz gro razloga, ali dobro je vidjeti nakratko s pilulama kako uopce reagiras na hormone.
    Inace, ja s 30 ne zelim niti cuti za ideju da mozda ne bi mirenu zbog godina - jer odbijam zivjeti s boli, krvarenjem i gutanjem yasmina svaku vecer. Uz mirenu mozes izgubiti mengu, to je odlicno kod endice.
    Inace, duphaston/dabroston daju za endo, vecini zena pomogne..ja lose reagiram na progesteron i nuspojave su mi prejake nemoj ih otpisati kao nebitne ako ih dobijes, promijeni pilule.

  15. #265
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Razgovarali smo o mireni, nema liječnik zadrške, naprotiv (i ranije mi je sugerirao mirenu prije dijagnoze endometrioze, samo radi obilnosti menstruacije/jake anemije, a i jer sam već dvaput rađala, pa je IUD dobra opcija), mislim da je čovjek jedan od najboljih u HR. Samo bi on probao s pilulama, primarno, pa tek onda kao druga opcija mirena.
    Ono što je zapravo mene najviše mučilo hoće li mi to išta pomoći oko simptoma. Znam da liječnik želi da se stanje ne pogorša (pogotovo kad je već sad očito riječ o dosta priraslica, a simptomi vuku da se radi i o mjehuru i crijevima), ali ja želim primarno smanjenje boli/simptoma.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 20.04.2017. at 13:08

  16. #266
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Onda isprike lijecniku jer sam ga brzo utrpala u kos onih koji doslovno odbijaju staviti mirenu jer nije u skladu s njihovim vrijednostima
    Pomoci ce, ovisno o tome koliko je endo zahvatila podrucja - sto je rasirenija, to ce vise simptoma preostati nazalost. Zato je operacija dobra opcija kad se malo stanje umiri.

  17. #267
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Pozdrav, imam endometriozu i jedan začepljen jajovod. Trenutno sam u Petrovoj i dogovorili smo stimulirani ivf. Međutim jučer kad sam trebala krenuti s lijekom bemfola, napravljen mi je ultrazvuk i nalaz progesterona. Na ultrazvuku je dr. ustanovila da na desnom jajniku imam cistu (moja dr. kaže da je to folikula koja ne puca već mjesecima iako pijem duphastone već pola godine) i progesteron mi je je visok pa su odustali od postupka i žele mi dati kontracepciju koji mjesec. Zadnji put kad sam pila kontracepciju endometrioza se vraćala a ca125 skočio na 112. Uspjela sam to regulirati sa vissane tabletama, ali dr. sad inzistira baš na kontracepciji. Da li neko ima slične probleme, svaki savjet je dobrodošao, neznam što da radim....

  18. #268
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ivana, i meni su dali pilule dok sam cekala postupak, mislim da je to standardno. Pilula ima puuunoo raznih vrsta, mozda ce ti druge pasati, ca ne bi smio skakati na njima tako. Sto se ciste tice ti ne bih znala reci
    Mozda do odes kod privatnika po drugo misljenje?

  19. #269
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Pila sam logest i qlairu..ne samo da je skakao nego mi je cista u preponi otekla pa sam jedva hodala... Uf zapravo me muči ta cista/folikula i progesteron, probala sam pitati na još jednoj temi veznoj za taj hormon al mi se nitko nije javio... Iskreno razmišljam o drugom mišljenju, zato sam se nadala da će se javiti neko sa sličnom situacijom. Kako tebi napreduje trudnoća?

  20. #270
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj IVANA 86 prvotno napisa Vidi poruku
    Pila sam logest i qlairu..ne samo da je skakao nego mi je cista u preponi otekla pa sam jedva hodala... Uf zapravo me muči ta cista/folikula i progesteron, probala sam pitati na još jednoj temi veznoj za taj hormon al mi se nitko nije javio... Iskreno razmišljam o drugom mišljenju, zato sam se nadala da će se javiti neko sa sličnom situacijom. Kako tebi napreduje trudnoća?
    Da, ja sam bila na yasminu, on je druga skupina pilula. Da, ne znam puno o visokom progesteronu, samo da je kod endo dobro ga povisiti jer ju smanjuje pa ti nemam puno sto za reci pametno.
    Odi ti po drugo misljenje, jer....petrova
    Moja trudnoca napreduje debelo, hvala na pitanju sad lagano postaje tesko, skoro 25tt pa pocinju simptomi 3.tromjesjecja jer je s duplicima sve tako nekako unaprijed. Kontrakcije se vratile, i zatezanje na mjestima priraslica jos uvijek tu i tamo. Guram budes i ti

  21. #271
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Pila sam i yasmin, ali dok još nisam imala endo, samo vodene ciste. Nadam se da će mi se javiti netko sa sličnim problemom, značilo bi mi.... Joj duplići, e to nisam znala )))) Baš super, i ja se potajno nadam duplićima jednom... Gledam Betu plus, čula sam da imaju ugovor sa HZZO-om. Zapravo se trenutno dvoumim, da li čekat tih par mjeseci i otić negdje krajem ljeta U Petrovu prema dogovoru i odmorit se malo od svega il odma mjenjat kliniku. Umorna sam malo...6 mjeseci po bolnicama i sad odgođen postupak..

  22. #272
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    krumpiric, teško možeš dobiti pouzdanu informaciju koliko će ti pomoći mirena ili pilule. Meni nije isto djelovalo tako da ne mogu reći da ćeš na temelju iskustva s pilulama moći zaključiti kako će ti biti s Mirenom. Ja sam bila pred odlukom da ju izvadim i samo činjenica da sam bila prezatrpana poslom i nisam stigla kod dr je doprinijela tome da ju na kraju ne izvadim. Meni je na kraju definitivno popravila kvalitetu života, ali ja stalno imam spotting. Rijetko imam menstruaciju. Željezo mi je bilo oko 3, ako se dobro sjećam. Sad mi je barem 11-12, bilo je i 15 nakon terapije tabletama 5mg Fe. Izljevi su bili zbilja neugodni. Na poslu povremeno nosim bijelu kutu, masu puta se nisam usudila ustati sa stolca dok ne bi svi otišli, a ja imala slobodan prolaz do WC-a.

    Bolovi su meni prošli od operacija. Meni su 5 sati po abdomenu uklanjali endometrične tvorbe, odstranili dio tankog crijeva i spoj s debelim. Prije prve operacije sam svaki ciklus u jednom danu izgubila 3 kg, proljev, povraćanje i krvarenje. Na kraju su me na hitnu odveli, nisam mogla ni držati glavu da povraćam, ni stajati. Nakon OP je neko kratko vrijeme bilo OK i nakon 3,5 mjeseca ponovno na hitnu u nepodnošljivim bolovima. U narednih 4 mjeseca smršavila sam oko 10 kg, nikakva dijagnoza i onda opet operacija svega i svačega, opet izrezali i dio tankog crijeva. Poslije te OP mi je dobro. Trebalo mi je dugo da se vratim u normalu.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 20.04.2017. at 15:12

  23. #273
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Hoću reći, ne mogu točno reći koliko je Mirena riješila problem bolova, jer je većinu riješila operacija. Moje su bile baš teške i išla sam kad je bilo stvarno to be or not to be.

  24. #274
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    IVANA 86, meni je prof. Vlaisavljević prilikom punkcije u Mariboru ispunktirao i jednu cistu. Nakon toga su mi intravenozno dali dozu antibiotika. Ne znam kada je to izvedivo, a kada nije. Nisu me ništa pitali unaprijed.

  25. #275
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Eto očito postoje načini...ali ne i u Petrovoj...oni žele da ih nema. Pa da nemam problema nebi sad ni bila tamo

  26. #276
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    O Jelena, ove simptome povraćanja, proljeva imam i ja. Zato se bojim da imam uključena crijeva i da će operacija bit narodno veselje :/

  27. #277
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    krumpiric - i ja sam imala jednu operaciju i prije toga proljev/povraćanje pa nije bilo ništa na crijevima. Nemoj crno misliti. Nego da li ti je itko sugerirao visanne..meni su bile odlične...po njima nemaš mjesečnice...

  28. #278
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    O Jelena, ove simptome povraćanja, proljeva imam i ja. Zato se bojim da imam uključena crijeva i da će operacija bit narodno veselje :/
    Mislim da je rijetko da napreduje endo i da ne ukljuci crijeva. I kod mene je sve polijepljeno iznutra, ali nisu ih rezali, samo zgulili, isto povracanja i proljevi.
    Jelena, uf,bas je tebe jako gadno strefilo

  29. #279
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Meni prvi dan ciklusa nije bilo prolazno. Abdominalni je na (hitnu) OP uspio dobiti i ginekologa pa su oni to skupa nešto filozofirali. Al na drugoj je bio bolji kirurg, bez ginekologa. Isto bez pripreme za OP. Na pregled sam došla natašte i onda mi je rekao da ne mogu doma da će me u ponoć operirati.

    Ali da ne brinete, natrag sam se udebljala brže nego što sam očekivala
    I sad sam već 10 godina dobro. Juhu!

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •