Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 96

Tema: krevet na kat - iskustva

  1. #1
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno krevet na kat - iskustva

    tražim osobe s iskustvom kad je u pitanju krevet na kat!

    dakle, imam par ideje za uređenje dječje sobe, a jedna uključuje krevet na kat, tj. krevet na povišenom: http://www.machambramoi.com/dhtml/pr...710-10877.php#

    i sad moja pitanja za one koji imaju slične skrevete:
    1. visina na kojoj je madrac je cca 1,2 m i dijete se mora popesti po stepenicama. moj mali ima 2,5 godine. kolika je vjerojatnost da padne s kreveta tj. je li se ikome to desilo? penjanje po stepenicama - padovi, nezgode? recimo, meni odmah na pamet padaju scenarija skakanja s te visine, ili da mu propadne nogica dok se penje po ljestvama i da padne dolje, ili divljanje s sestrom koje završava na razne loše načine...
    zato tražim iskustva iz prakse, da vidim jesam li paranoična ili realna. U ovom gore modelu me brine i mogući pad kroz gornji prozor....nekako mi se čini da je to za jako mirnu djecu.

    2. prostor za igranje ispod kreveta- koliko je iskoristiv? igraju li se djeca u tom prostoru? do koje godine - kasnije im to očito postane prenisko. ali je super za skrivanje, spremanje igračaka itd. do koje godine ih zanima takav prostor?


    varijanta bez kreveta na katu je ova, i trenutno mi se više sviđa: http://www.machambramoi.com/dhtml/pr...-210-10251.php

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moje obje cure, dakle i šestogodišnjakinja, još uvijek znaju pasti s kreveta - kad su užasno umorne, i jako duboko spavaju, pa se ne probude kad su na rubu kreveta.
    to se dešava vrlo rijetko i iznimno, ali svejedno ne bih dala svojoj šestogodišnjakinji da spava na krevetu na kat, a kamoli mlađoj koja ima 2,5 godine.

  3. #3
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    moje obje cure, dakle i šestogodišnjakinja, još uvijek znaju pasti s kreveta - kad su užasno umorne, i jako duboko spavaju, pa se ne probude kad su na rubu kreveta.
    to se dešava vrlo rijetko i iznimno, ali svejedno ne bih dala svojoj šestogodišnjakinji da spava na krevetu na kat, a kamoli mlađoj koja ima 2,5 godine.
    Ne zaustavi ih ogradica?
    Ja nemam krevet na kat, ali planiram jednog nabaviti kasnije, znam da je meni to bilo super kad sam bila mala. Imali smo ogradicu i nismo padali, bar ne dok smo spavali

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne znam, znam samo da obje užasno živahno spavaju
    mislim, ovo je sve kod nas teorija obzirom da spavamo zajedno
    a kad jednom požele van iz zajedničkog kreveta, svaka ima svoju sobu, pa ionako neće biti kreveta na kat

    kad je zara prije par mjeseci išla u grad mladih, zamolila sam tetu da je ne stavlja spavati na gornji kat jer me frka

  5. #5
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    moje nisu nikad pale (kuckucudrvo), nemirno spavaju.
    spavale su na krevetu na kat od negdje trece godine (sa ogradicom) s tim da je jedan od kreveta bio i na vecoj visini od ove koju navodis.
    R. sad spava bez ogradice, al ispod nje je seka pa ak padne - pada na nju (oni kreveti na izvlacenje) - nije nikad pala, napominjem

    prostor za igranje - L. je imala takav krevet u starom stanu (mislim, jos ga ima, al sad tamo spava samo povremeno) - nije se nesto puno igrala, al znala se zavuc tu i tamo.

  6. #6
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Mi imamo iz ovog programa povišeni krevet sa toboganom. U njemu kči spava od svoje 3,5 godine. Spava nekad mirno, nekad čujemo udarce u ogradu (provjerila, udara nogama i rukama) Nikad nije pala. Odmah smo počeli naglašavati da se na krevetu ne skače. Sobu smo namjestili dosta ranije, ali je ona tada još spavala sa nama, i tad se je samo igrala na i ispod kreveta. Taj prostor ispod je kod nas dosta iskoristiv. Djeca se tamo zavlače da se "sakriju od odraslih", ili kad se igraju skrivača, E. takođe voli da se tamo osami kad se igra nekih svojih maštarija. A dobro je mjesto za instant pospremanje sobe.
    Moje je iskustvo pozitivno, s tim da sin još nije dorastao da krene u opasno istraživanje.
    Ja sam sa sestrom spavala u pravom krevetu na sprat, ona dole u dječijem krevetiću sa visokom ogradom, ja gore, sa niskom ogradicom. Meni je bilo gore super, imala sam nekih 5 godina kad sam počela spavati gore. Nikad nisam pala, a bilo je i nekakvih mjesečarskih epizoda.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Moj Dino je spavao na krevetu na kat od svoje 4. godine, nije nikad bilo problema niti padova. Naravno, imao je ogradu na krevetu, a ljestve zapravo nisu bile ljestve nego više kao stepenice, baš se mogao lijepo popeti. Jako je volio gore spavati, a krevet mu je služio i za razne igre jer je bilo baš zabavno biti gore.

  8. #8
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    M. je spavao na visokom krevetu od 4. godine. Nikad nije pao - ogradica krevetića je solidna, može pasti samo po stepenicama (Flexa). Sad imaju krevet na kat, isto Flexa, mijenjali su se tako da su oboje neko vrijeme spavali gore; nikad nitko nije pao. Važno je kakva je ograda kreveta.

  9. #9
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Sluzbena preporuka je da djeca mlada od sest godina ne spavaju na gornjem krevetu kreveta na kat.

  10. #10
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moji su dobili klasicne krevete na sprat kada su imali 5 i 6.5 godina.S tim sto smo mi narucili da gornji krevet bude na vecoj visini ,tako da na donjem moze sedeti odrasla osoba(za slucaj decje bolesti i sl.)
    Prva i jedina nezgoda se dogodila odmah sutradan.
    Jurili su se po stanu,usput se penjuci na lestvice koje vode na gornji krevet,pa se mali u carapama okliznuo i s visine pao na ledja.
    Naravno,zavrsili smo na dasci od stola u kolima Hitne pomoci,na Rtg i Uz snimanju u bolnici....
    Od tada,evo vec peta godina,nikada se nista nije dogodilo ni danju a niti nocu.
    Ako se deci moze dokazati da ti kreveti ne sluze za skakanje i igru,meni je to super varijanta koja stedi prostor

  11. #11
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    meni su predobri ovi kreveti-kucice

    Roza, imas nekog majstora koji ce ti to napraviti ili ces naruciti?

    ja sam se isto dvoumila izmedu povisenog kreveta i niskog prosle godine. mislim da to puno ovisi o djetetu, D. je jako oprezan kad se penje ili spusta, a i inace kad je na povisenom, tako da me ne bi bilo frka da ne padne, al je meni problem sto on doji po noci, pa na poviseni krevet ne bi mogla ja uci samo tako. i to mi je bio najveci problem kod povisenog. inace mi je super taj prostor ispod, djeca se vole zavlaciti pod to

  12. #12
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Savjetovala bih ti da prvo odeš s djetetom negdje u dućan i provjeriš jel ono uopće želi spavati na katu. Kolegica kupila djetetu takav krevet, ali sin dobije živčani napadaj i ne želi ni u kom slučaju spavati gore, niti probati se popeti do kreveta, vjerojatno se boji visine ili ne znam kaj, al nikako nije ugodna situacija.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    ja, koja na vrhu glave imam lijepu uspomenu na let s gornjeg kata, ne bih nikad i nikome kupila krevet na kat ako on neće uključivat kavez i metar spužve na podu. točka.

  14. #14
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Sluzbena preporuka je da djeca mlada od sest godina ne spavaju na gornjem krevetu kreveta na kat.
    X
    Na našem krevetu je pisalo da je za djecu iznad 6 godina starosti. Kči još uvijek spava na moju odgovornost.

  15. #15
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    Mi imamo flexin krevet na kat u kojem je gornji na visini 1,4 m i tamo spava moj 4godisnjak.
    Dolje spava mladji sin (2,5 g) i nemoze se sam popeti a kad je gore pocne skakati kao da je na trampolinu.uglavnom, za mladjeg definitivno to nije opcija.
    i jos da napomenem, bracni krevet je priljubljen do njihovog kreveta.

  16. #16
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    hvala svima na odgovorima! definitivno ste potvrdili moje mišljenje o krevetu na kat.
    znači, idemo na ovu varijantu, samo u mornarskom stilu, bijela boja i prugasto plavi krov: : http://www.machambramoi.com/dhtml/pr...-210-10251.php


    Meda, imam stolara

  17. #17
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Roza, koliko će vas izaći ovakav krevet, barem okvirno?

    Prekrasan je

  18. #18
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ja sam pala s kreveta na kat kad sam bila kod frendice na moru nakon 8.razreda
    bome sam se dobro izubijala

    možda da instalirate mrežu na gornji krevet? pasala bi u mornarski stil. bijela ili plava kakvu nađeš obavezno sa mogućnošću skidanja da lakše napraviš krevet

  19. #19
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moji spavaju na krevetu na kat i najradije bi ga izbacila i više nikad ne unijela u kuću ali, kako u dječjoj sobi moraju stati tri kreveta, to je jedina opcija. Kćer spava gore jer je mirna u snu, sin pada i sa donjeg, kamoli gornjeg. Ali nije mi toliko stvar u spavanju koliko u igri. Nedavno sam uhvatila malog (3 godine) kako se igra na način da skače sa gornjeg kata na pod. I skočio je. Bez oljeda ali ja sam se us.rala. Nakon toga je pao sa skalina i dobro se udario. Stalno su nekakve igre svima njima, koje uključuju pentranje po katu i svako toliko bude suza, srećom nikad ništa ozbiljno ali krevet na kat nam je donio same probleme. Ja ga nebi nikad uzela da ne moramo

  20. #20
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    moji spavaju na kat i nikad se ništa nije desilo (kuc kuc).

    više je problema oko igre nego oko spavanja, ali mislim da ni sa niskim krevetima ne bi bilo bolje jer kad počnu skakat po mome - tek mi se onda digne kosa na glavi.

    treba izabrat suvislu ogradicu, a tko je smotan smotan je - uvijek će mu se desit neka glupost npr. moji su spustili krevet na kat nakon što mi je brat pao sa njega i onda je on prošao kroz staklena vrata boravka dok je noću išao na wc.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ja sam ko klinka pala s kreveta na kat i moj mali je pao. Imamo obiteljsku crtu da čvrsto spavamo , recimo on se nije ni probudio kad je pao .
    Da ne moram ne bi nikad imala krevet na kat jer cijela obitelj prilično čvrsto spava i sklona je bunilu kad se probudi, recimo za pišanje, pa ne zna di je, pa fula stepenice...
    Inače spavao je na katu od 4-8 godina, onda smo preselili i sad smo svi prizemljeni.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Meni bi krevet na kat znatno olakšao neke stvari (skučeni prostor) u dječjoj sobi, ali... ne. Oba sina spavaju nemirno, a stariji čak i ponekad ima epizode mjesečarenja. Pa se gužvaju dolje, imaju krevete u L (to bih isto izbjegla da mogu) ali za sada je tako. Stariji uvijek i na ljetovanju spava dolje, mlađi je jednom na nekom višednevnom izletu spavao na gornjem katu, ništ se nije dogodilo ali vjerujem da je drugačije kad se dijete opusti... Ako baš budemo morali, razmislit ću o tome, ali radije ne bih. Ni oni.

  23. #23
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Ovo je homemade krevet. Pravio ga je moj svekar. Luna je odusevljena sto ima svoj kutak za igru. Doduse malo je visi ali ima ogradicu sa obje strane. A u buducnosti moze ispod biti i stol koji se izvlaci.

    http://img40.imageshack.us/i/38870728.jpg/

  24. #24
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Moj Janko spava na katu i to već negdje godinu dana skoro. Dakle imao je 4 kad je počeo spavati na katu.
    Ima zaštitnu ogradu i nismo nikada imali nezgode.
    Čak po noći po mraku sam siđe, ode na wc i vrati se u krevet.
    Ivu ipak ne bih stavila da spava gore. :/

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    194

    Početno

    Vjerujem da odluka da li krevet na kat ili ne ovisi o djetetu.Ja i sestra smo imale krevete na kat i kako sam često padala sa kreveta meni nije dolazilo u obzir, a za nju je super funkcioniralo

  26. #26
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    nama je prekjučer stigao krevet na kat i to povišeni (gornji madrac je na nekih 165cm)
    nije mi svejedno, ali je sobica mala i to nam je jedina mogućnost

    starija curka ima 6,5 godina i ponekad spava jako nemirno tako da još moramo instalirati zaštitnu mrežu i noćno svjetlo pa se nadam da će to biti dovoljna zaštita

    trenutno spava na našem krevetu uz koji je naslonjen krevetić koji služi i kao ograda i nikada nije pala preko te ograde u krevetić (taman je visoka kao i ograda na njenom gornjem krevetu)

    još sam se s njom dogovorila da ću joj kupiti zvono kojim će me moći dozvati ako se po noći bude htjela ustati

    po danu će biti zabranjeno igranje na gornjem krevetu

    idem otvoriti temu na servisnom

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Vidim da se ovdje živahno vodi rasprava o krevetima na kat. Nama bi trebali za more ali još nam je i starija premala da spava gore. Samo trebali bi nam uži od standardnih. Da li netko zna gdje bi se takvi mogli nabaviti, mislim uži od 90 cm?

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ja sam imala u nekom planu krevet na kat, al ne baš na kat
    Mislila sam nešto kao, donji je normalno nisko ili niže, a gornji nije direktno iznad, nego je npr. uzglavlje pomaknuto prema nogama pa automatski ne mora bit posebno visoko.

    I znate, jednom sam na hitnoj nešto čekala i u čekaoni je bila mama sa curom od 10ak 12 godina koja je imala potres mozga, a pala je s kreveta na kat stvarno mi ta slika neće izađe iz glave

  29. #29
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj martica prvotno napisa
    Vidim da se ovdje živahno vodi rasprava o krevetima na kat. Nama bi trebali za more ali još nam je i starija premala da spava gore. Samo trebali bi nam uži od standardnih. Da li netko zna gdje bi se takvi mogli nabaviti, mislim uži od 90 cm?

  30. #30
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    ups sorry, htjela sam reći da je nama krevet na kat napravio stolar i to točno prema našim željama

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Da i meni se čini da se to može samo po mjeri. Ali toliko pišu o tom ispadanju s kreveta da me strah. Ne znam, a nemamo mjesta za neku drugu varijantu.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Meni su zgodne kombinacije u kojima se donji krevet izvlači kao što je tu.
    U tom slučaju gornji krevet nije tako visoko.

  33. #33
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Trilian prvotno napisa
    Meni su zgodne kombinacije u kojima se donji krevet izvlači kao što je tu.
    U tom slučaju gornji krevet nije tako visoko.
    a meni nisu

    jer se gornji krevet (koji stvarno nije taaako visoko) ne može zaštititi ogradicama. a kad padneš s njega nije ti baš svejedno.

    doduše, to je super varijanta ako u krevetu spava samo jedno dijete a drugi se krevet izvlači po potrebi (npr. kad dođe netko u goste) ali za svakodnevnu uporabu nije baš praktično (govori jedna koja je puno puta bila pregažena u snu jer je moja sestra morala na wc a s gornjeg kreveta se može sići samo preko donjega...a ja sam, naravno, spavala dole :/ )

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Zašto se gornji ne bi mogao zaštititi ogradicama? :?

    Priznajem, malo je nezgodno ovo s gaženjem. Mislim, imam ja u glavi neke alternativne puteve za silazak, ali bojim se da bi onaj koji spava dolje ipak barem povremeno bio pregažen.

  35. #35
    habibi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    241

    Početno

    strašno su mi fora ti kreveti na kat, posebno fleksini, ali no way, jose! ne bih imala mira kad god je u sobi sam, da ne spominjem noćne odlaske na wc ili grupno igranje...
    dvaput je zveknuo u snu s običnog kreveta koji ima ogradicu, nemam pojma kako...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    Citiraj martica prvotno napisa
    Vidim da se ovdje živahno vodi rasprava o krevetima na kat. Nama bi trebali za more ali još nam je i starija premala da spava gore. Samo trebali bi nam uži od standardnih. Da li netko zna gdje bi se takvi mogli nabaviti, mislim uži od 90 cm?
    možeš naručiti kod stolara, samo moraš imati u vidu da u dimenzije koje naručiš mora stati i jogi... jel se jogi može posebno naručit u određenim dimenzijama, ja zaista nemam pojma....

  37. #37
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    80 cm je standardna širina madraca i ako bi napravila krevet za madrac 190x80 ili 200x80 ne bi morala naručivati madrac po mjeri (a izrađuju se i po mjeri)

  38. #38
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj purple rain prvotno napisa
    Citiraj martica prvotno napisa
    Vidim da se ovdje živahno vodi rasprava o krevetima na kat. Nama bi trebali za more ali još nam je i starija premala da spava gore. Samo trebali bi nam uži od standardnih. Da li netko zna gdje bi se takvi mogli nabaviti, mislim uži od 90 cm?
    možeš naručiti kod stolara, samo moraš imati u vidu da u dimenzije koje naručiš mora stati i jogi... jel se jogi može posebno naručit u određenim dimenzijama, ja zaista nemam pojma....
    ja zanm da se u orioliku moze, jer sam ja narucila.

    BC spava na Flexi, ja mrzim krevete na kat, ali nije bilo druge opcije, spava od lejta, do sad nikada nije niti jedno palo, jer penju se oboje, ali ima zastitunu ogradicu po cijelom krevetu, sem u onom djelu di su stepenice. svaku noc odlazi na WC i vraca se bez frke, dakle za sad kod nas je OK.

  39. #39
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nisam mislila da cu morati razmisljati o krevetima na kat.
    Uglavnom selimo uskoro u stan koji ima jednu spavacu sobu. Malac ce uskoro 3 godine a druga beba na putu, pa se mislim vrijedi li kupiti odmah krevet na kat, da stariji spava na donjem katu dok je beba s nama u krevetu, a kasnije za godinu dvije da ide na gornji kat a beba na donji. Jel malo glupo da nemam kinderbet uopce? Nemam mjesta za sve, soba je siroka 3,53 metra. Razmisljala sam i o ovom na razvlacenje donjeg kreveta, al mislim da se ne bi do kraja mogao rastegnuti donji krevet. Najradije bi kupila jedan ogromni krevet od 3 metra i da svi 4 spavamo na njemu!
    Ideje?
    Posljednje uređivanje od S2000 : 18.03.2013. at 21:02

  40. #40
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A sin ti inače već spava sam?

  41. #41
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Uglavnom, htjedoh reći, ako spava sam i nema problem sa tim, onda bi svakako bilo dobro da ima svoj krevet.
    Npr. ja ne volim ove visoke na kat, mi imamo ovakav, i dobar je https://picasaweb.google.com/KElena0...86289922408194
    Gornji je 900 širine, donji je 800 širine.

    Ukoliko tome nije tako, onda je bolje da spavate svi zajedno

  42. #42
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ne znam jel dpava sam jer ga trenutno nemam gdje stavit nego u nas krevet, ali spava cijelu noc bez puno mrdanja i bez ijednog budenja pa pretpostavljam da bi mogao i na svom kreveticu. Daj mi reci tocne dimenzije ovog tvog krevetica da bi znala moze li mi stati. 80 i 90 su madraci, koliko jos ima ovog ostalog okolo (drva)? Pada li dijete s gornjeg na donji krevet?

  43. #43
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Meni se ovaj svidja za neku budućnost,ali onako beziskustveno nego na oko. Gornji sprat je niži od standarda,a donji krevet je širi od gornjeg - Evo dimenzija

  44. #44
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Gornji krevet je sirine 80 cm a donji 137?
    To bi nam mozda i stalo, ali onda bi nas krevet trebao biti max 160 a to mi zvuci malo..

  45. #45
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    137 nije da dvoje komotno spava

  46. #46
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jel dpava sam jer ga trenutno nemam gdje stavit nego u nas krevet, ali spava cijelu noc bez puno mrdanja i bez ijednog budenja pa pretpostavljam da bi mogao i na svom kreveticu. Daj mi reci tocne dimenzije ovog tvog krevetica da bi znala moze li mi stati. 80 i 90 su madraci, koliko jos ima ovog ostalog okolo (drva)? Pada li dijete s gornjeg na donji krevet?
    Ako spava tako dobro cijelu noć možda bi i mogao u svom krevetiću, takav je moj mali isto, on odspava
    do jutra u komadu u svom krevetiću, dok se veća cura ponovno k nama doselila i to na neodređeno

    No uglavnom, mali nije niti jednom pao sa svog donjeg kreveta, a cura se je znala spustiti dolje pokraj brata,
    ali samo zato jer ustvari nemaju pravu ogradicu za krevet, nego recimo tako nekakvu moju improvizaciju, koja je već dulje vrijeme privremena .
    Ali sa pravom ogradicom nema šanse da padne, nikako.

    A što se tiče kreveta 160 širine (svakako je bolje da uzmeš 180),
    dosta je on za dvoje, ali je ipak malo neudoban kad imaš i malu bebu,
    iako mi i u četvero ponekad moramo odspavati na njemu.

    Također zbog malog prostora morali smo kupiti ovakav
    http://www.ikea.com/at/de/catalog/ca...bedroom/19046/
    ova prva 4 su ti dnevni kreveti sa podnicama, a opet se mogu sklopiti pa opet imaš više mjesta.
    Mi smo kupili dva obična madraca po 800 širine.

    Ali s obzirom da smo mijenjali sobu u kojoj spavamo sad moramo ponovno nešto novo smišljati.

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    lovely , ovaj tvoj predlog ima frendica, dole spava manji, gore veći, a na donjem često spavaju klinci koje dolaze kod njih naspavanje

  48. #48
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    S2000, mi smo Tinu s 3 godine kupili običan krevet, a kad je Jan imao godinu i pol kupili smo još jedan visoki i iskombinirali ih u "L", gornji, naravno, za Tina, a onaj prvi za Jana. Ne znam stane li vam ta "L" kombinacija, ali tko zna gdje ćete i kako biti za dvije godine kad mlađem bude trebao njegov krevet? Možda je bolje taj problem rješavati kad bude vrijeme, a ne se sad ograničiti nekom odlukom.

  49. #49
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    137 nije da dvoje komotno spava
    Mi imamo sličan na moru, i donji je MENI taman, ali za dvoje baš i ne.

  50. #50
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    L kombinacija djecjih kreveta mi ne moze stati nikako. U ovom stanu cemo biti najmanje nekoliko godina( cca bar 7), dok ne otplatimo kredit koji nam treba za renoviranje i dok ne skupimo love za veci stan (a drugi dio kredit koji mora biti bez hipoteke), tako da moram naci rjesenje za klince koji ce u medjuvremenu i narasti.

    Sad mi jos nesto pada na pamet. Da li postoji nekakav obicni krevet koji kasnije kad mi zatreba, moze biti jedan dio od kreveta na kat. Npr da sad kupim samo donji, a za nekoliko godina onaj za kat (ili obratno).

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •