Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Inkontinencija, ali br. 2

  1. #1
    leopoldina

    Početno Inkontinencija, ali br. 2

    Cure, upomoc!

    Rodila sam prije skoro tri mjeseca, vaginalno i pri porodu su mi nastale laceracije rodnice. Lijepo receno, popucala sam pristojno.
    Ne znam koliko sam imala unutra savova, nije mi dr. htio reci, ali pretpostavljam puno, jer je sivanje trajalo skoro sat vremena.
    Moram napomenuti da sam zadnjih pet mjeseci lezala potpuno nepokretna u bolnici, zbog prijeteceg pobacaja, a poslije prijevremenog poroda.

    Uglavnom, problem je sto od poroda do dana danasnjeg ne mogu kontrolirati vjetrove! To je grozno neugodno, pogotovo kad sam van kuce.
    Sa stolicom je nesto manje tragicno, ali takodjer moram sto prije stici do WC-a, inace ne bi bilo dobro.
    Mokrenje mi ne zadaje nikakvih problema.

    Je li tko imao slicnih tegoba? Ima li sanse da se to popravi samo od sebe?
    Je li to slabost misica od predugog lezanja ili bas posljedica poroda?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Leopoldina, nemam baš takvih iskustava, ali ono što ti mogu reći da treba vremena da to sve dođe na svoje, jer ništa ne funkcionira odmah kako spada; svi ti mišići su se rastegnuli i treba vremena da to dođe na svoje mjesto. Netko ima problema s "bježanjem mokraće" još u trudnoći, netko poslije poroda, a netko nikad. Dakle, sve ti je to individualno i SIGURNO PROLAZI, nemoj brinuti. Možeš i ginića pitati na sljedećem pregledu. Isto kao što će najedanput nestati onaj "mlohavi" trbuh i smeđa crta, tako će se i to srediti, bez brige! Uživaj u bebici i opusti se!

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    leopoldina, sigurno postoje neke vježbe za jačanje te skupine mišića. kao što postoje Kegelove za vaginalne, tako možeš stiskati i... te koji ti zadaju probleme.
    sretno!

  4. #4

    Početno

    Ja sam u prvoj trudnoći imala problema na inkontinencijom. Bebač je bio jako nisko i nisam mogla kontrolirati mokraču. Ni dan danas mi nije bolje, jer nisam vježbala. Ne mogu se naglo nasmijati, ne mogu kihnuti......Grozno.

  5. #5
    leopoldina

    Početno

    Hvala cure, nadam se i ja da ce stvari doci na svoje s vremenom.

  6. #6
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno Re: Inkontinencija, ali br. 2

    Citiraj leopoldina prvotno napisa
    Uglavnom, problem je sto od poroda do dana danasnjeg ne mogu kontrolirati vjetrove!
    I ja imam s tim problema. Trudnoća je bila normalna, rodila sam vaginalno, bez većih problema, osim što je bebač bio velik i nije mu se baš spuštalo, pa sam skoro završila na carskom. Ipak sam ga na kraju uspjela istisnuti (iz nekoliko pokušaja). Dosta su me rezali i dobila sam hemeroide od tiskanja. Nakon poroda prva 2 tjedna nisam uopće mogla tiskati i na WC sam išla samo sa čepićima. Nekoliko tjedana sam pri stajanju imala osjećaj da će mi sva utroba ispasti. Sad je od svega ostao samo gore navedeni problem i duboko se nadam da će sve doći na svoje nakon nekog vremena.
    No ako nešto saznaš što bi nam moglo riješiti problem, svakako javi, jer se ovako osjećam ko kakva stara baba. :/

  7. #7
    lidu

    Početno

    Podižem ovu temu jer imam isti problem.Rodila sam prije 6 dana. Porod uredan i brz, induciran. Sve ok. Stolicu sam imala već dva dana nakon poroda i to bez ikakvih napora. i to svaki dan, redovito čak i po dva puta dnevno. Vjetrove ne mogu baš kontrolirati, ali još je gore kad osjetim kao da će izaći vjetar, a ono krene nešto drugo. Zbog toga se osjećam jako loše i ponižavajuće
    Recite mi ima li još tko takav problem i znate li kako ga riješiti. Neće to valjda tako ostati :?

  8. #8
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Neće, ne brini. Meni je trajalo mjesecima, ali je s vremenom prestalo. I sad je sve OK. A ti si rodila tek prije 6 dana. Daj si malo (više) vremena i sve će se vratiti u normalu

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno Re: Inkontinencija, ali br. 2

    Citiraj leopoldina prvotno napisa
    Cure, upomoc!

    Rodila sam prije skoro tri mjeseca, vaginalno i pri porodu su mi nastale laceracije rodnice. Lijepo receno, popucala sam pristojno.
    Ne znam koliko sam imala unutra savova, nije mi dr. htio reci, ali pretpostavljam puno, jer je sivanje trajalo skoro sat vremena.
    Moram napomenuti da sam zadnjih pet mjeseci lezala potpuno nepokretna u bolnici, zbog prijeteceg pobacaja, a poslije prijevremenog poroda.

    Uglavnom, problem je sto od poroda do dana danasnjeg ne mogu kontrolirati vjetrove! To je grozno neugodno, pogotovo kad sam van kuce.
    Sa stolicom je nesto manje tragicno, ali takodjer moram sto prije stici do WC-a, inace ne bi bilo dobro.
    Mokrenje mi ne zadaje nikakvih problema.

    Je li tko imao slicnih tegoba? Ima li sanse da se to popravi samo od sebe?
    Je li to slabost misica od predugog lezanja ili bas posljedica poroda?
    evo ja se javljam. nisam rodila vaginalno vec carski ali od poroda imam nevjerovatne vjetrove, nevjerovatnog zvuka i nevjerovatnog smrada. i naravno ne mogu ih kontrolirati. razumjela bi da sam rodila vaginalno, ali ovako... pitam se od kud sav taj zrak u meni. uglavnom, razumjem te, neugodno mi je vise doma, pred MM. za sad se samo sali na moj racun, ali do kada ce... a kad se dogodi vani, najradje bi propala u zemlju. pedijatrica mi je dala prolife tablete, bioloski regulator mikroflore i mogu reci da je malo bolje. sad ne ispusatm ubitacne vjetrove nakon sto stavim bilo sta u usta vec rjedje. no tek pijem 2 tjedna.

    i da, i ja sam iz istog razloga lezala u petrovoj 3,5 mj. i moram reci da mi nije palo na pamet da to moze biti zbog lezanja. prosvijetlila si me

  10. #10
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ovo me nije mučilo, ali me je jako bolilo kad sam imala stolice u prvih mjesec dva nakon oba poroda.

    Zanimljiva veza ležanja prije poroda i vjetrova nakon poroda.

  11. #11
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Draga Leopoldina,
    zanima me kako je danas tvoje stanje glede vjetrova i kontroliranja stolice. Naime, ja sam rodila tako da sam se sasvim raspala.
    Kod mene se nije radilo o laceraciji već o rupturi i to rektuma i analnog sfinktera.
    Tkivo je djelimično bilo doslovno rastrgano pa su ga trebali rekonstruirati. Sva sreća da sam naišla na odličnog dr koji je to
    pošteno zašio i sve mi potanko objasnio. Rekao mi je da mu se javim ako budem imala bilo kakvih problema u pogledu inkontinencije
    jer postoji fizikalna terapija i tog dijela tijela. Sa zadržavanjem stolice nisam imala teškoća - očito je stvar dobro napravljena.
    Imam problema s vjetrovima ali mi je bilo glupo oko toga stvarati paniku. Prošlo je tek mjesec i pol.
    U svakom slučaju, kada god se sjetim vježbam mišiće analnog sfinktera (slično Kegelovima) - kao da pokušavam u prazno zaustaviti stolicu.

  12. #12
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Ne brini fegusti, proći će. I meni je tako bilo, pa je prošlo. Samo treba vremena. Jedino još kad sam bolesna pa jako kišem pobjegne mi malo mokraće Nisam radila nikakve vježbe, niti se nekom obratila zbog toga. Da li bi trebala? Koliko sam čula, kad ostarim inkontinencija bi se mogla pogoršati.

  13. #13
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    1.porod-rodila vaginalno,veliki rez,mjesecima mi je bježala mokraća,
    2. isto sve kao prvi,
    3. nisamrezana,popucala,problemi sa vjetrovima.

  14. #14
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    ja imam slicnih problema (zadrzavanje vjetrova i moram sto prije na wc kad me uhvati 'velika' nuzda), ali nisam u trudnoci prakticki lezala ni dana, tj. bila sam aktivna do poroda...
    rodila sam vaginalno, bio mi je tezak porod (epiziotomija, ruptura cerviksa)

  15. #15
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Kada već otvaraju razne topice sa "postrojimo se mi koji..." mi bi trebale otvoriti topic "postrojimo se mi koje nekontrolirano vjetrimo"
    A mislila sam da sam usamljen slučaj.
    Nadam se da će se situacija normalizirati prije nego počnem raditi.

  16. #16
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    ma,treba malo trčati na mjestu prije nego ideš van u grad ili šetnju,pa da zrak izađe
    u toplini doma svog....
    nije da govorim iz iskustva.....

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj leopoldina prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, upomoc!

    Rodila sam prije skoro tri mjeseca, vaginalno i pri porodu su mi nastale laceracije rodnice. Lijepo receno, popucala sam pristojno.
    Ne znam koliko sam imala unutra savova, nije mi dr. htio reci, ali pretpostavljam puno, jer je sivanje trajalo skoro sat vremena.
    Moram napomenuti da sam zadnjih pet mjeseci lezala potpuno nepokretna u bolnici, zbog prijeteceg pobacaja, a poslije prijevremenog poroda.

    Uglavnom, problem je sto od poroda do dana danasnjeg ne mogu kontrolirati vjetrove! To je grozno neugodno, pogotovo kad sam van kuce.
    Sa stolicom je nesto manje tragicno, ali takodjer moram sto prije stici do WC-a, inace ne bi bilo dobro.
    Mokrenje mi ne zadaje nikakvih problema.

    Je li tko imao slicnih tegoba? Ima li sanse da se to popravi samo od sebe?
    Je li to slabost misica od predugog lezanja ili bas posljedica poroda?
    Pozdrav!
    Podigla bih ovu davnu temu.
    Ja sam pred godinu dana imala na porodu rupturu analnog sfinktera i ne mogu zadrzati stolicu. Pred tri i pol mjeseca bila sam na operaciji ali nije nista bolje.
    Kako je vama bilo i je li vam bolje?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Rodila sam prije 8 mj i isto imam problema sa zadržavanjem plinova nekad i stolice. Epiziotomija, popucala, nalijeganje na trbuh. Kao mislim si proć će ali ništa i baš sam zbog toga nervozna većinu vremena i neugodno je. Da idem doktoru ili sto svakako idem ginekologu na kontrolu sl mjesec ali sto napraviti?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj sanela007 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Podigla bih ovu davnu temu.
    Ja sam pred godinu dana imala na porodu rupturu analnog sfinktera i ne mogu zadrzati stolicu. Pred tri i pol mjeseca bila sam na operaciji ali nije nista bolje.
    Kako je vama bilo i je li vam bolje?
    Pozz, i meni se to dogodilo prije 3 mjeseca na porodu pa me ceka operacija. Recite jeste bolje sada nakon operacije i nakon sto je proslo nesto vremena? Gdje ste bili na operaciji? Svaka info mi je dobrodosla :/

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Nixxi prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz, i meni se to dogodilo prije 3 mjeseca na porodu pa me ceka operacija. Recite jeste bolje sada nakon operacije i nakon sto je proslo nesto vremena? Gdje ste bili na operaciji? Svaka info mi je dobrodosla :/
    Pozdrav!
    Mozemo li komunicirati nekako privatno?
    HvalA

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •