Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 145

Tema: Smanjivanje velikih grudi

  1. #51
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno


    super.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nevjerojatno da u našoj državi nešto može proći ovako glatko, kad je HZZO u pitanju

    Bravo

  3. #53
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    ..daješ mi krila..

  4. #54
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Mama2, kad budeš imala vremena, da li bi nam mogla ispričati detaljno kako je išao zahvat, kako oporavak i kako sve skupa sada izgleda. Hvala.

  5. #55
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    Hoću i ja smanjiti ... čim prestanem dojiti ...
    mama 2 svaka čast .... dala si mi nadu da ću iduće ljeto moći imati manje cicke

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    7

    Početno

    prestala sam dojiti prije 6 mjeseci i sad se spremam na operaciju. Na popisu pokrivenih zahvata od HZZO-a je navedena reduktivna mamoplastika znači moglo bi preko njih. Planiram na Rebro.
    Mama2, molim te tvoj postupak ukratko... kod kojeg fizijatra si išla (privatno ili preko uputnice) i koliko ti je vremena sve zajedno trajalo...od dr. opće prakse do operacije?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    7

    Početno

    U međuvremenu sam se odlučila obaviti operaciju kod dr. D. Eljuge.. javim kako je prošlo.

  8. #58
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Sretno!!!
    tamo mislim radi neki kirurg s Rebra!
    Ja sam jedno vrijeme istraživala, sad već dugo nisam ni razmišljala o tom, ali se nadam da ću ipak uspjeti otići na smanjivanje.
    Al je skupo!

  9. #59
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    monax koja je cijena?

  10. #60
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Koliko se sjećam ne ispod 3000 eura.
    Pokušavala sam naći koliko košta operacija HZZO, bezuspješno.
    Ja kad bih imala priliku ne znam za kog bih se odlučila! Rebro ili privatna.
    Mislim kad se radi u privatnoj poliklinici, onda u cijenu bude uključeno smanjivanje ožiljaka s laserom.

  11. #61
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ja nemam apsolutno ništa protiv rebra
    Iz prve ruke znam da su dobri (ne, nisam bila na operaciji )

  12. #62
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Mislim da bih se i ja osjećala sigurnije na rebru! Samo dok skupim lovu..

  13. #63
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    i na institutu za tumore isto rade redukciju. kad sam išla skidati madež me med. sestra pitala (valjda da mi otkloni nervozu) jesam li razmišljala o tome pa sam sljedeći put pitala doktora i baš on to radi. malo mi je pojasnio kako to ide, kao znam li da je to velika operacija i kako se izvodi. Nekako smo se usuglasili da ću navratiti kad nabvim još jedno dijete pa odradim dojenje. Usput sam ja napomenula da bih trebala i smršaviti, a on je rekao da bi to isto pomoglo. MAkad malo će meni mršavljenje pomoći. sad sam na 85J. ja bih to opisala kao velike grudi

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    7

    Početno

    ja sam na 85 G, same žlijezde... Kako sam trenutno u postupku, možda ovo pomogne nekome... htjela sam preko HZZO, rekli mi da oni plaćaju reduktivnu mastoplastiku u slučaju neke zloćudne promjene, a ako je tako, drago mi je da mi ne plaćaju
    Odluka je bila između Rebra i Eljuge (dođe na isto jer su isti doktori).
    Kako sam odlučila?
    1. Bila sam i kod nekih razvikanih zagrebačkih kirurga i od nikoga osim od Eljuge nisam dobila jedan priseban, realan i iskren dogovor u smislu što mogu, a što ne mogu očekivati... I jedini se nije razmahivao egom, a to mi je itekako važno... prema mom iskustvu (nažalost imam ga), oni kvalitetniji doktori su uvijek i nekako skromniji.
    2. Što se tiče cijena, svugdje su podjednake pa i na Rebru. Ovisno o trajanju operacije, cijena ide do 30.000 kn. Jaaako puno... ja skupljam zadnjih 10 godina za to...
    3. U Eljuzi je tim isti kao na Rebru, a lakše se dobije termin.
    4. Poliklinika Eljuga nalazi se na 2 minute od Rebra (za ne daj Bože), a nakon operacije sigurno si u svom apartmanu i do 3 dana po potrebi i imaš vlastitu medicinsku sestru 24 h.
    5. Za kontrole nema sjedenja u čekaonici, dođeš, uđeš i izađeš.
    6. Imam milijun pitanja, a dobijem odgovor na mailove u roku sat vremena... zasad imamo odličnu komunikaciju.

    I da, definitivno sam za doktore sa Rebra... eto ovo su samo neke sitnice koje su mi prevladale.
    Što se tiče ožiljaka, ni kod Eljuge ni na Rebru nije u cijenu uključeno tretiranje laserom... ni kod drugih kod kojih sam bila.. nekad davno je bilo uključeno kod Zambellija u Rijeci, sad ne znam...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1

    Početno

    ja sam nedavno bila kod dr bulića na rebru i rekao je da mogu napraviti smanjenje grudi na trošak hzzo-a ako pribavim pozitivno mišljenje fizijatra i to odobro hzzo.
    nisam još bila kod fizijatra.
    miems, da li su tebi odbili zahtjev na hzzo-u unatoč pozitivnim mišljenjima kirurga i fizijatra. ako jesu, onda je to nešto skroz novo.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    2

    Početno

    dobro jutro svima.
    javljam se da podijelim s vama svoje iskustvo na tu temu.
    ratujem sa velicinom grudi od svoje srednje skole, a nakon niz bezuspjesnih fizikalnih terapija i dvije prometne postale su problem za moj vrat i 4 kraljezak pa me ortped uputio kod plasticara na smanjivanje.
    akcija je krenula u svibnju 2010. prvo mi je doktorica opće prakse rekla da nema pojma, pa mi je rijecki hzzo rekao da ni oni nemaju pojma (al da po nalazima je sve u redu) pa su sve moje nalaze poslali u zagreb (ortoped, misljenje plasticara...)
    nakon tri mjeseca su htjeli jos neki papir od plasticara.
    8.12. sam zvala u zagreb pa pitam postoji li kakav problem ili sto, i neka neuljudna gdja mi rekla da nema pojma o cemu ja to pricam. ali do kraja radnog vremena mi je napisala odbijenicu da sve konzervativne metode lijecena nisu iscrpljene.
    tu sam, blago za reci, poludila jer u nalazu pise da mi je jedna dojka dosta veća.
    u ri hzzo mi sef kaze nek donesem neki noviji nalaz pa ce sve opet u proceduru.
    u medjuvremena stupila sam u kontakt sa rijeckim plasticarem, koji je bez proplema u ovaj ponedjeljak dogovorio operaciju za prekosutra.
    i sad, moja doktorica ne zeli dati uputnicu jer joj treba papir od hzzo (odjednom se probudila), dok je plasticar bijesan.
    hvala na vasem vremenu

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    2

    Početno

    mama2,
    plz, odkud da krenem sa tom hzzo?
    kome sto pisem?
    jutros su me opet izvozali na rijeckom hzzo

  18. #68
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj miems prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam na 85 G, same žlijezde... Kako sam trenutno u postupku, možda ovo pomogne nekome... htjela sam preko HZZO, rekli mi da oni plaćaju reduktivnu mastoplastiku u slučaju neke zloćudne promjene, a ako je tako, drago mi je da mi ne plaćaju
    Odluka je bila između Rebra i Eljuge (dođe na isto jer su isti doktori).
    Ja sam bila u Eljugi na pregledu, ali ne za redukciju.
    Imala sam bolove u jednoj dojci pa sam bila kod dr. Ilona Sušec. Jako je dobra. Tad mi je rekla da imam puno masnog tkiva, ali nisam pitala u vezi redukcije jer sam imala druge muke.

    A što se tiče operacije kod Eljuge, jel budu pretrage u cijeni operacije uračunate ili treba sve posebno plaćati tj donijeti nalaze?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    7

    Početno

    A što se tiče operacije kod Eljuge, jel budu pretrage u cijeni operacije uračunate ili treba sve posebno plaćati tj donijeti nalaze?[/QUOTE]

    Pretrage nisu uključene u cijenu, osim EKG-a kojeg možeš napraviti kod njih prije operacije... Ja imam i policu dobrovoljnog zdravstvenog osiguranja pa preko njih radim sve pretrage. U cijeni ti je operacija, smještaj u apartmanu sa sestrom 24 h, svi poslijeoperacijski pregledi i skidanje konaca...

    Meni je dr. Sušac preporučila dr. Domagoja Eljugu ili doktore s Rebra.. prvo sam uzela s rezervom jer ipak radi kod njih, ali nakon prvog pregleda sam ipak odlučila poslušati njen savjet. Nadam se da nisam pogriješila... Vidjet ćemo poslije 1.3.
    I da.. sad već polako paničarim

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    7

    Početno

    Odbili su me jer nemam zloćudne promjene u dojkama, a oni kao sad pokrivaju samo ako je u pitanju zloćudna promjena.. Zvala sam i rekla mi neka nabrijana da je to estetska operacija pa ako želim, mogu si platit bilo kojeg plastičara... ma budale!
    Mislim čak da to ovisi kojeg nabrijanog referenta dobiješ tamo...
    Sad mi više ni dr. opće prakse ne želi davat uputnice jer bi kao trebala sve ispočetka i to s drugim doktorima... ma muljaže..što da kažem...

  21. #71
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    1.3. ideš, vjerujem da te frka al bude to sve dobro.
    Brzo ćeš se oporaviti i olakšati muke kičmi
    Sretno! Javljaj se obavezno

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    7

    Početno

    evo, par dana kasnije... skinuto preko 700 grama iz svake u 5 i pol sati na stolu, zamotana sam u flastere i medicinski grudnjak, začudilo me što uopće nema boli... nikakve!! odmaram, jučer sam i s malim u šetnji bila (tatica ga je gurao), zasad sam jako zadovoljna, već izgledam bar 10 kg mršavija

  23. #73
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Odlično! Želim ti brz oporavak

  24. #74
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    bravo za hrabrost
    Brzi oporavak želim!

  25. #75
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    E kako si se probudila?
    Koliko te je koštala operacija?

  26. #76
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    bravo. samo ti nama dalje šalji izvještaje da čujemo kako ide oporavak i nevjerojatno pojednostavljeno kupovanje grudnjaka

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj monax prvotno napisa Vidi poruku
    E kako si se probudila?
    Koliko te je koštala operacija?
    probudila sam se bez problema odmah nakon operacije, imaju izvrsnu anesteziologicu nisam imala nikakve nuspojave od anestezije osim žeđi... mislim da sam popila vode ko deva kroz noć i iduće jutro...
    sestra je bila samnom cijelu noć i pred jutro me natjerala na šetnju.. inače, sve što treba raditi prvih dana je mirovati i prošetati svakih dva sata, prvo malo, pa sve više i više. danas (6 dana nakon operacije) šećem prijepodne i popodne s kikačem po kvartu po 45 min-sat vremena... ali nikakve poslove po kući i ni pod razno nema dizanja kikača ni išta teže od čaše s vodom... mogla bi, al nema potrebe za riskiranjem...

    koštalo me 30 k kuna...

  28. #78
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Super da si dobro, koštala je al se sigurno isplatilo. Sad ćeš moći kupiti kupaći koji god, a tek grudnjak...a jojjj
    Sad se moraš baš pripaziti, baš kad si dobro da dižeš išta teže.

  29. #79
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Malo podižem
    kakva je situacija sada, nakon 6 mjeseci?

  30. #80
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    i mene znima jel netko išao u novije vrijeme na operacije.
    I kakva je sad situacija sa hzzo, šta sve moraš pribaviti da ti oni to plate?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Lijepi pozdrav svima,

    javljam se vezano uz operaciju smanjenja grudi koju sam odradila nedavno na KBC Rebro kod dr.Veira. Kako sam prije same operacije tražila konkretne dojmove, savjete, one stvari koje vam nitko neće opisati..ne znam..kako izgleda buđenje iz anestezije..da li drenovi bole ili ne..da li ovo da li ono..imala sam tisuću pitanja, a vrlo malo odgovora. Ako nekoga zanima, tu sam, na raspolaganju, sa svojim konkretnim i potpuno nedavnim dojmovima.

  32. #82
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    evo mene zanima.
    Ja bi htjela čuti dojmove skroz od početka dakle kako si opće i zašto htjela operaciju kako si dobila dali preko socijalnog ili si platila i naravno sama priprema za operaciju tjek i oporavak.
    Iskreno sve me zanima pa sad da ja ne propitkujem po pitanjcima ako ti se da opisati sve što si proživljavala
    Bila bi ti jako zahvalna
    Nadam se da ne tražim previše....ak ti se ne da nikaom ništa...kao da nisam ni pitala

  33. #83
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    I mene zanimaju iskustva

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Drage moje lijepi pozdrav i isprika što ranije nisam odgovorila.
    Ovako..na redukciju sam se odlučila nakon duugogodišnjeg premišljanja i konačnici, zbog činjenice što sam uspjela to napraviti preko uputnice zbog dosta jakog oštećenja vratne kralježnice, karpalnog tunela, oštećenja donjeg dijela kralježnice...
    Sam prijem u bolnicu je jednostavan, tamo su svi organizirani, svi vode računa o svemu i nitko ne zaboravlja na pacijenta. U sobi smo bile nas 3 koje smo istog dana i operirane. Moram pohvaliti svo osoblje, a naajviše doktora. Pažljiv, iskusan, nije od puno i od velikih riječi, ali zna umiriti,jednostavno, osjećala sam da mu prepuštam sebe u njegove ruke..On je sam izabrao veličinu, oblik...Iščekivanje operacije slijedeći dan je prošlo u mojem ogromnom strahu..žao mi je jedino što nisam prva bila, ali ok, što se može.
    Prije odlaska u salu dobila sam tableticu za hrabrost..međutim..nije mi djelovala jer je strah bio jači. Tresla sam se kao prutak. U sali..svi ugodni, mirni..trudili su se pričati samnom,no jedino što mi je bilo na pameti je bilo da što prije zaspem. I tako je i bilo..nevjerojatno kako ta anestezija brzo djeluje..a kad se probudiš..imaš dojam da je sve to bilo prije pet minuta. Trajalo je cca dva sata.
    Buđenje je kod mene proteklo bez problema, povraćala nisam, a da li sam buncala, pojma nemam, nisu mi ništa rekli. Osjećala sam bolove i odmah dobila inekciju. Nakon toga je bilo sve ok. Bolovi nisu jaki..osjećaš da te zateže, da boli..ali to nije nešto što bi pamtila kao jake bolove. Imala sam drenove, oni su mi smetali, ali i na to sam se privikla. Ustajanje iz kreveta..sreća da se može dignuti onaj gornji dio, pomogneš si nekako nogama i ide to. Treba polako ustati naravno. Navečer mi je jako pao tlak pa mi se crnilo pred očima..trudila sam se piti puno vode i to je pomoglo. A da..svako veče bi po želji dobile tableticu protiv bolova-ketonal i jedan mali normabel za lakše spavanje
    Hrana je u bolnici dobra, solidna i sasvim dovoljna. Sve je čisto, uredno i organizirano. Stalno si pod kontrolom, uvijek možeš zvati, pitati i nitko se ne ljuti i ne pokazuje da mu je teško zbog toga.
    Sa jedne sedmice sad imam solidnu i lijepu trojku. Još se naravno pazim, čuvam, ne nosim ništa teško, imam još par flasterića, mazuckam se antibiotskom masti...
    Kod kuće sam imala neke probleme, ali nisu vezani toliko za operaciju koliko za moje probleme sa želucem, slabost, hemeroidi (valjda kad je organizam bio krcat anestezije, lijekova protiv bolova, lijekova za spavanje, antibioticima..to je bilo strašnp)
    eto curke..pitajte
    Iskustva su pozitivna i da nije bilo mog straha sve bi bilo više ok..iako, operacija nije tako bezazlena i obična..dapače
    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    evo mene zanima.
    Ja bi htjela čuti dojmove skroz od početka dakle kako si opće i zašto htjela operaciju kako si dobila dali preko socijalnog ili si platila i naravno sama priprema za operaciju tjek i oporavak.
    Iskreno sve me zanima pa sad da ja ne propitkujem po pitanjcima ako ti se da opisati sve što si proživljavala
    Bila bi ti jako zahvalna
    Nadam se da ne tražim previše....ak ti se ne da nikaom ništa...kao da nisam ni pitala

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    dovoljno blizu
    Postovi
    162

    Početno

    Moja prijateljica ima velikih problema s vratnom kralježnicom zbog velikih grudi i htjela bi na operaciju. Koliko je moguće ostvariti topreko hzzo-a?

  36. #86
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Dakle znači trebaš imati "dobru" diagnozu za operaciju. Od koga si ti dobila uputnicu i zanima me kako je išao taj dio prije.Dakle na koji načim mogu steći uvijete za operaciju preko hzzo

  37. #87
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle znači trebaš imati "dobru" diagnozu za operaciju. Od koga si ti dobila uputnicu i zanima me kako je išao taj dio prije.Dakle na koji načim mogu steći uvijete za operaciju preko hzzo
    i mene zanima koju dijagnozu trebas imat
    mene konkretno bole kriza, vrat, izmedju lopatica sad me i prsti na ruci bole mislim da je to sve povezano, ipak na 165cm i 57kg 75 e/f je malo previse e da i dosta sam pogrbljena

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Draga Cloid,
    i mene zanima koju dijagnozu trebas imat
    da možeš operirat dojke na teret HZZO.
    Od kojeg doktora treba uputnica.
    Dakle na koji načim mogu steći uvijete za operaciju preko hzzo
    hvala

  39. #89
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj bubimira1 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Cloid,
    i mene zanima koju dijagnozu trebas imat
    da možeš operirat dojke na teret HZZO.
    Od kojeg doktora treba uputnica.
    Dakle na koji načim mogu steći uvijete za operaciju preko hzzo
    hvala
    i mene zanima.....

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,,nova sam ovdje evo ova tema me se dotakla, imam skoro 50 godina dvije trudnoće. Grudi u opuštenom stanju 99-100cm košarice mogu naći jedino kod Lisce i to ovisno o modelu E ili F, visoka 1,68 cm teška 67 kg
    Prije trudnoće bila sam solidna 3 znači 75-C.
    Grudnjak ili kupaći je nemoguća misija naći po ukusu, nego što se nudi, volim spavati na trbuhu, grudi mi smetaju, vise užas, četo imam bolove u leđima naramenice mi se urežu na ramenima dok to grudnjak drži...hrpu kože i žljezda, nemogu normalno trčati to se sve trese...abnormalno.
    Često sam se znala ukočiti u lumbalnom djelu, što bi kiropraktičar riješavao. Razmišljam otići kod svoje doktorice i pitati za savijet, jel mogu zahvat kod HZZO-a

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    6

    Početno

    BMG...nedavno sam bila za operaciji. Odugovlačila sam s odlukom par godina, pa me fizijatar pogurnuo s rečenicom "Odite dok nisu ukinuli, vidite da se svašta ukida". Obavila sam na teret HZZO-a, došla sam na red relativno brzo, svega tri mjeseca od upisivanja na listu i obavljanja prirpemnih pretraga do izvršene operacije. Nikom ništa nisam platila ni ispod banka i ni iznad. Osoblje je profesionalno, ozbilno i susretljivo i zaslužuje sve pohvale i zahvale, od čistačice i potrira do doktora i šefa odjela, hrana je solidna i baš kakva treba bit u bolnici.
    Kako sam uopće došla na dieju da smanjim grudi? U mladosti nisam imala prevelike grudi, 75 C, ali meni su bile prevelike i smetali su mi pogledi i komentari, iako su bili poztivno meni ta pažnja ni malo nije godila. Uvijek sam pokušavala prikriti grudi odjećom i nikad se nisam isprsila ni hodala uspravno (sad mi je žao...P . Zato sam već u mladosti imala problema s kičmom.
    Nakon dva poroda grudi se se malo povećale ali ne strašno,nosila sam košaricu D do svoje četrdesete godine. Do tada sam imala ispod ili oko 60 kila na 170 visine, ali, nakon 45.-te počela sam pomalo skupljati kile i sad sam na 70 kila što nije previše. Predxd menopauzu prsa su mi počela jako rasti, masa im se jako povećala, bile su mi velike i teške. Grudnjak 80 F mi je bio mali a većeg nisam našla u običnim trgovinama, trebalo je posebno naručivati.
    Dobila sam loptastu grbu na leđima. Ispod naramenica imam prst duboki utor po cijeloj dužini
    Počeli naglo razvijati osteofiti na kralježnici od čega često imam vrtoglavice, trnce u rukama, bol između lopatica, trnce u licu, fleke pred očima...

    Na ideju da bi smanjivanje grudi riješilo moje probleme s vrtoglavicama i TIA prva je došla moja doktorica opće prakse. Par godina sam odgađala odluku, grozila sam se od same pomisli. Pokušavala sam vježbama ojačati kralježnicu, nosila potporni ovratnik, pokušavala smršaviti ali ništa nije pomagalo. Problemi su se pogoršavli kad sam ušla u menopauzu, grudi su mi od šestice narasle još dodatnih 2 broja. Počela sam još intenzivnije vježbati, svakodnevno plivati, išla i privatno na dodatne fizioterapije ali nije pomoglo.
    Odlučila sam ipak poslušati doktoricu. Ona ni sama nije znala proceduru jer nije dugo imala takav slučaj a protokoli se mijenjaju, pa sam se ja potrudila i doznala.
    Dakle ovako to ide: preporuku za operaciju daje fizijatar , a za njega treba rentgen kralježnice i nalaz radiologa. . S preporukom fizijatra ide se plastičnom kirurgu na prvi pregled, on donosi konačnu odkuku i zakazuje termin operacije, možda traži idodatne pretrage.. Prije operacije treba obaviti sve tražene pretrage i preglede i sve treba na kraju odnijeti anesteziologu -on daje konačno mišljenje je li osoba sposbna za podnijeti operaciju.

    Sama operacija je ovdje već opisana a mogu ponoviti traje oko 4 sata, bolovi nakon operacije nisu strašni, ja čak nisam trrebala uzimati ništa protiv bolova a ni za spavanje. U bolnici sam bila 6 dana nakon operacije. Oporavak zbog anestezije traje oko dva - tri tjedna - za to vrijeme imala sam osjećaj opće slabosti a u početku i temperaturu, osjećaj kao npr. kad se ima laganiju gripu.
    Osjećala sam se grozno i plakala sam kad sam prvi put vidjela u ogladalu kako to izgleda nakon operacije, blago rečeno užas, bradavice su mi bile trokutaste i sve u šavovima koji se me bockali, jedna dojka veća i crna druga manja i zelena, nisam mogla vjerovati da će sve to splasnuti i da će biti sve u redu kako je doktor rekao, ali, bio je u pravu, samo treba strpljenja i držati se uputa.

    Zaraštavanje rana traje kako kod koga, i kad se porežemo na prst ne zaraštava svakom isto.Šavovi se skidaju nakon dva tjedna do maksimalno tri, dr je rekao bolje koji dan više od dva tjedna. Iako rana izgleda kao da je zarasla, treba još neko vrijeme paziti jer se šavovi mogu otvoriti. Grudi svojom težinom pritišću iznutra baš na šavove pa je dobro i po noći imati povijeno da se šavovi ne rastežu
    Pomogli su mi oblozi od leda (ledeni gel) Preko dana sam nosila specijalni grudnjak kojeg sam kupila u spec. trgovini prema uputama koje su mi dali u blolnici, a nAoću mi prvih mjesec i pol dana pasalo da se povijem
    elastičnim zavijem- iako su mi bolnici rekli da ne treba, ja sam se osjećala bolje kad su grudi bile fiksirane. Još par mjeseci nakon operacije nosila sami po noći malo labaviji grudnjak a po danu još i sad nosim onaj specijalni jer mi je baš ugodan.
    Odmah nakon operacije sam osjetila olakšanje u vratu i leđima ali i u glavi. Nikad nisam tako uspravno hodala kao sada čak nikad sam bila mlada.
    Jako sam se bojala operacije, dvoumila, iako sam čula od drugih da su zadovoljne i sretne...Operacija je ozbiljna, ali nije tako strašno.

    Toplo preporučan.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima, eto i mene s operacije smanjivanja grudi. Sve je prošlo odlično, bolovi su doista minimalni (prva dva dana nešto više boli ali se to može riješiti analgetikom).
    Htjela bih s vama podijeliti dvije nadam se korisne informacije. Prva se odnosi na kupovinu medicinskog grudnjaka koji se nosi nakon operacije. Obzirom kako su ti pravi grudnjaci vlo skupi (npr. Veronique), meni je liječnik preporučio da kupim sportski grudnjak u Intersportu (marka Odlo) koji je vjerujte funkcionalan kao i ovi "pravi" medicinski. Široke naramenice, duboka košarica koja lijepo obuhvati i stisne grudi, čvrst, ima praktično kopčanje iza- sve u svemu pun pogodak za 200 kn.
    Druga stvar je krema, točnije silikonski gel za mazanje ožiljaka nakon operacije. Moje dvije prijateljice koje su također operirale grudi koristile su na preporuku kirurga
    Dermatix silikonske pločice u obliku flastera i ožiljci su im minimalni. Obzirom da još uvijek imam šavove, Dermatix je tek u nabavi pa ću svoja iskustva podijeliti naknadno (inače sam vrlo sklona ružnim ožiljcima).
    Eto toliko od mene za sada. Svakako preporučam operaciju, ništa strašno a već sada (iako sam još jako natečena) osjećam olakšanje u kičmi uz osmijeh na licu.

    Lijep pozdrav svima, Martina

  43. #93
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Da li operacija ide jos preko HZZO-a ako su u pitanju problemi sa kraljeznicom? Koliko je ocekivano trajanje bolovanja nakon zahvata?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Ja sam zahvat obavila privatno jer nisam imala indikacija za ići preko HZZO.

    No post korisnice Kantarion (obavila preko HZZO_a) je od prije cca 2 tjedna znači može.

    Zna li netko možda koliko je participacija u bolnici za takav zahvat?

    LP

  45. #95
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ima li lijeka za asimetrične cice? Ranije je to bilo jedva uočljivo, ali nakon poroda razlika je veća toliko da me dečko pitao je li mi lijeva upaljena.

  46. #96
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    možda ima više mlijeka, ili dete više iz nje cica, prati neko vrijeme dal se ujednačuju

  47. #97
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ne ujednačuju se. Sisa podjednako iz obje, možda čak malo više iz desne jer iz nekog razloga nju preferira. Izgledam kao klaun.

  48. #98
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne ujednačuju se. Sisa podjednako iz obje, možda čak malo više iz desne jer iz nekog razloga nju preferira. Izgledam kao klaun.
    Ne izgledaš kao klaun. To je posve normalno. Grudi nikad nisu posve iste, a za vrijeme dojenja ta razlika je puno jače uočljiva. Proći će s vremenom. Ta uočljivost

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam prosli tj bila u Dubravi kod prof Staneca s misljenjem iz Traumatoloske imam promjena na kraljeznici i velike grudi i odmah me stavio na listu za oper. preko hzzo. Mene samo zanima kako s tim grudnjakom kad se on kupuje i koliko je otprilike?

  50. #100

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Kiki77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prosli tj bila u Dubravi kod prof Staneca s misljenjem iz Traumatoloske imam promjena na kraljeznici i velike grudi i odmah me stavio na listu za oper. preko hzzo. Mene samo zanima kako s tim grudnjakom kad se on kupuje i koliko je otprilike?
    Medicinski grudnjak možeš kupiti u Dubravi za 650 kn(dobiješ račun),inače je u nekim trgovinama 850 kn.Koliko ćeš čekati na zahvat?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •