Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 145 od 145

Tema: Smanjivanje velikih grudi

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Pozdrav svima!
    Dozvolit cu si kao novakinja da se nadovezem na ovu temu.

    Naime od prevelikih grudi patim od puberteta. Sa 13 godina sam nosila kosaricu D, da bih do svoje 20. dosla i na kosaricu F-G. Sad vec nosim kosaricu I ili J 95, zavisno od modela. U trgovini Anita u Jurisicevoj u Zagrebu sam nasla kvalitetne grudnjake.
    Nisam rodila niti sam bila trudna, a cice ko da sam samo radala.
    Odlucila se ja sad sa svojih 28 godina da idem smanjit sise, jer ovo vise nije izdrzivo- od bolova do pronalaska odjece za gornji dio tijela.
    Odlucila sam se za polikliniku Bagatin, jer mi nude vise toga unutar cijene od 25000. Preko hzzo-a nemrem jer nemam rak. Znaci moram umirat da bih dobila nesto. Znaci budi bolestan i dobit ces pomoc...wow.
    I tako iduci tjedan idem na konzultacije kod kirurga u polikliniku, pa me strah i uzbudenje drze.
    Ne znam sta ocekivat niti kak ce to izgledat.

  2. #102
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Sretno i da budeš zadovoljna rezultatom!

  3. #103
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Malkavian prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!
    Dozvolit cu si kao novakinja da se nadovezem na ovu temu.

    Naime od prevelikih grudi patim od puberteta. Sa 13 godina sam nosila kosaricu D, da bih do svoje 20. dosla i na kosaricu F-G. Sad vec nosim kosaricu I ili J 95, zavisno od modela. U trgovini Anita u Jurisicevoj u Zagrebu sam nasla kvalitetne grudnjake.
    Nisam rodila niti sam bila trudna, a cice ko da sam samo radala.
    Odlucila se ja sad sa svojih 28 godina da idem smanjit sise, jer ovo vise nije izdrzivo- od bolova do pronalaska odjece za gornji dio tijela.
    Odlucila sam se za polikliniku Bagatin, jer mi nude vise toga unutar cijene od 25000. Preko hzzo-a nemrem jer nemam rak. Znaci moram umirat da bih dobila nesto. Znaci budi bolestan i dobit ces pomoc...wow.
    I tako iduci tjedan idem na konzultacije kod kirurga u polikliniku, pa me strah i uzbudenje drze.
    Ne znam sta ocekivat niti kak ce to izgledat.
    jesi bila na razgovoru? baš me zanima. ja nosim K košarice pa te potpuno razumijem.
    ja imam to smanjivanje u glavi, a nikad dovoljno para za tako nešto, ali kad jednom budem išla ići ću ili u dubravu ili na institut. nekako mi ulijevaju više povjerenja od privatne klinike, ali dopuštam da griješim

  4. #104
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ja da idem radit bilo što da ima veze s estets.kirurgijom definitivno bih išla privatno.

    Onda jel se uopće može ili ne može preko Hzzo-a smanjit veličinu grudi?

  5. #105
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Lili nadam se da ti ne buš baš cice smanjivala?

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Da pojasnim ne pitam za sebe ja sam koš.B :daska:
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.07.2018. at 20:16

  7. #107
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Lili nadam se da ti ne buš baš cice smanjivala?
    pa napisala je "da idem", nije napisala da ide
    a da je i napisala, treba li joj dopuštenje forumašica?

  8. #108
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Da pojasnim ne pitam za sebe ja sam koš.B :daska:
    Ja nisam daska i b sam

  9. #109
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja da idem radit bilo što da ima veze s estets.kirurgijom definitivno bih išla privatno.

    Onda jel se uopće može ili ne može preko Hzzo-a smanjit veličinu grudi?
    može ako imaš opaku povijest bolesti. Inače možeš ići u državne bolnice i sam platiti. Ja recimo imam puno više povjerenja u ljude na Institutu za tumore koji redovito rade rekonstrukcije (smanjivanje je ful ozbiljna operacija), nego neki privatnik koji se s tim susreće svako toliko.

  10. #110
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Meni je trener rekao da su te stvari u Srbiji puno jeftinije. Tako da razmislite, niste lovu nasle na cesti.
    Iako moram priznati da su mi se sise malo smanjile s mrsavljenje i vjezbanje. Jos koja kila dolje i morati cu samo na podizanje, ali ne nuzno i na smanjivanje.
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.07.2018. at 14:58

  11. #111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    ja znam dosta žena koje su se liječile na Institutu al kad je trebalo ići radit rekonstrukciju nakon operacije išle su privatno. Prezadovoljne rezultatom. ne smijem navodit nazive poliklinika.

    a znam i one koje su išle nakon rekonstrukcije u Institutu, ići popravljat stanje kod privatnika.

    E sad neću generalizirat, samo pišem o iskustvima meni poznatih osoba.

  12. #112
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam daska i b sam
    aj molim te ti si cicatija nego ja nemoj da nas uslikam i objavim da nas usporede.

    jesi sigurna da si košara B?

  13. #113
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Naravno
    Zato i velim ti daska a ja cicasta obje b
    Očito i tu su velike tolerancije
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 30.07.2018. at 16:10

  14. #114

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Kako mogu doći do tebe? Vidim da dugo nisi bila ulogirana.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Ima li netko tko je u zadnje vrijeme radio smanjenje grudi preko hzzo-a?
    Ja dugo več tražim info na tu temu.
    Kod mene klasični problemi koje imaju žene s većim cicama.
    Nosim košaricu G, visoka 169, 65 kg, donji dio leđa bolna, vrat i vornji dio leđa također, o traženju badića, grudnjaka i općenito odjeće da i ne govorim.
    Koliko sam shvatila dr. Zoran Veir radi i u bolnici, privatno znam da radi. Ako ima netko tko je radio operaciju kod njega...bila bih zahvalna da se javi.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav, evo da se nadovežem na temu redukcijske mammoplastike. imam zakazanu operaciju na Rebru 2.4.2019. idem preko HZZO-a iako postoji mogucnosta da bude naplata.. zavisi da li ce skinuti dovoljno masnog tkiva...ja imam vekike bolove u vratnoj kraljeznici i gornji dio leđa. Nakon par pregleda kod kirurga i misljenje ortopeda zakazan je operacija. Mogu Vam javiti iskustva kad prođe. Sada radim pripremu pa se nadam najboljem. Lp

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno smanjenje velikih grudi

    evo da se i ja javom u vezi teme rekonsturkcjske mamoplastike. zakazan termin imam u 4 mjesecu na Rebru, nisam se nadala da ce biti tako brzo(imala info prije da cu cekat godinu dana) . Prvo su me slali na komisiju u HZZO ali oni tamo nemaju nista sa time vec je procjena kirurga i ortopeda/fizijatra da li postoji indikacija. iako se moze dogodit da mozda i nece bit...zavisi od gramaze koju trebaju skinuti, ali nadam se da bude sve ok. eto sada obavljam prrtrage pa kod anesteziologa i onda obaviti toi nadam se da nece bit takvih bolova i da cu lakse i vjezbat i ostalo
    lp

  18. #118
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Hajde malo detalja o visini , tezini i velicini grudi.
    Znaci jos ne znas da li ces platiti ili ne? Koja je cijena ako HZZO ne pokrije?
    Koliku ce redukciju raditi ?

  19. #119
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hebemu sve i napravednoj raspodjeli

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    jos ne znam jer sam tu negdje na granici...nissm dogovorila koliko ce ic refukcijz vec sto manje to bolje. inace visoka sam 167/77kg a velicina uopce vise nr znsm jer opet su rasle..sad je zadnje bilo 80E/F preko HZZO -a potrebno je skinut 800g iz svake a cijena ako ne prođe je 28000...jos se nadam da nece bit tako ali zelim ih pod svsku cijdnu rijesit jer leđa ubijaju...

  21. #121
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj mar31 prvotno napisa Vidi poruku
    jos ne znam jer sam tu negdje na granici...nissm dogovorila koliko ce ic refukcijz vec sto manje to bolje. inace visoka sam 167/77kg a velicina uopce vise nr znsm jer opet su rasle..sad je zadnje bilo 80E/F preko HZZO -a potrebno je skinut 800g iz svake a cijena ako ne prođe je 28000...jos se nadam da nece bit tako ali zelim ih pod svsku cijdnu rijesit jer leđa ubijaju...
    Uh, to su zapravo koma uvjeti. Jer 800 g iz svake je puno. I na kraju je jeftinije ici privatno.

  22. #122
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    mene baš zanimaju detalji i prije i poslije
    Dakle zanima me kakva je procedura da opće dođeš do operacije.
    Koji je prvi korak jel ti tvoja doktorica mora dati uputnicu za fizijatra ili za kirurga ili...?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    Kako jednom godisnje ibavljam UZV i pregled prsiju tada mi je onkologica napisala preporuku i onda naravno opca med. pa do kirurga...dalje on kaze svoje i poslao me ortopedu da onnpotvrdi da li su bolovi uzrokovani velicinom dojki...i to je za sada to a oporavak cemo vidit...

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Vidim da, kokoš jedna, nisam ništa odgovarala...
    Bila sam na konzultacijama i prema riječima dr. Dinka Bagatina, ja sam pravi školski primjer kandidata za operaciju. I trebala sam je imat još prošle godine, ali zbog nepredviđenih životnih okolnosti, morala sam ju stalno odgađat.
    I sad dobijem termin 11.4., no problem nastao što sam počela radit (nakon par mjeseci nezaposlenosti) i pomalo mi je više glupo odgađat, a s druge strane, glupo mi je odlazit na bolovanje kad sam počela 19.2. radit, pa sad nisam sigurna šta da radim.
    Za vađenje krvi sam dobila uputnicu, kao i za UZV dojki, EKG i urinokultura, pa sad se opet dvoumim šta mi je činit.

    Savjet, žene, savjet!!!

  25. #125
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Sredi grudi, zdravlje je najbitnije.
    Objasni da imaš zdravtv probleme zbog toga i da sad to moraš rješit.

    Koliko traje cca oporavak?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Eh ovako...još da se jednom javim prije operacije.
    Obavila sve pretrage - Kompletna krvna slika i urin. Na tom nalazu jedna stavka je blago povišena, ali zanemarivo.
    U Petrovoj sam odradila fibrinogen, aptv i još nešto, tu mi je fibrinogen blago povišen, isto zanemarivo.
    UZV odrađen, ali zbog velikog volumena, nalazi su prihvatljivi, no treba ih ponovit nakon operacije i oporavka, jer taj senzor nema turbo domet, a volumen grudi to samo ometa.
    To sve poslala u Bagatin i javljaju mi da je anesteziologinja pogledala i da su to uredni nalazi, te moram dan prije operacije primit niskomolekularnu injekciju da mi razrijedi krv.

    S obzirom da pijem kontraceptive (iz više razloga), oni malo zgušnjavaju krv i nemam ih namjeru prestat uzimat, tako da moram dobit injekciju.
    Tako da, 11.4. se i službeno pozdravljam sa svojim lubenicama J 95 i idem na što manje moguće.
    Osobno bih nekak na B ili manji C. Bitno je da imam cice, ali da nisu u fokusu, ako me kužite.

    Javit ću se kad se oporavim.

    Dr. Dinko Bagatin je rekao da oporavak traje oko 2 tjedna, dok ne uklone metalne klip ploče i konce, a potpuni oporavak će trajat nešto duže. Vanjski ožiljci će brže zarast nego oni unutra.

    Pripremam se na to da neću moći dignut ništa teže od čaše vode...i da ću naučit da ne smijem prsne mišiće uzimat zdravo za gotovo. >.<

  27. #127
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sretno! Mislim da radis pravu stvar i drzim palceve za skolski oporavak Ja imam bitno manje prsi pa kicma isto osjeti.

  28. #128
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Sretno Malkavian!!! Vjerujem da ćeš se preporodit kad se rješiš lubenica baš me nasmija s tim izrazom.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Evo da se nakratko javim...operirana sam 10.04.
    Trenutno sam nadrogirana sa lijekovima protiv bolova i antibiotika, idem na previjanje svaki dan.
    Zasad ide dobro, detalje ću napisat kasnije kad budem sposobnija.

  30. #130
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Drž se Malkavian! I javi se obavezno

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Evo da se javim sa više informacija. Ovo će biti duži post sa detaljima.

    10.04. sam imala zakazani termin operacije i došla sam nešto prije 8 sati. Smjestili me u sobu i rekli mi da na sebi smijem imat samo gaćice i onaj medicinski mantil da se njime zagrnem. Smjestila se u krevet i dali mi injekciju za opuštanje i smirenje. To sredstvo dobijete u dupe i malo je peklo. Nakon te injekcije ćete se počet osjećat pospano i tad mi je anesteziologinja uvela braunilu (vi možete birat gdje. Meni je bila na zapešću, jer šake su veliko NE). Nakon kratkog vremena su došli po mene i vodili me do sale gdje je bio cijeli orkestar kirurga i sestara te anesteziologinja.
    Na stolu su me vezali trakama, ispod nogu su stavili gel jastučiće, ruke odmaknute od tijela i vezane, te su mi pustili anesteziju. Zaspala sam relativno brzo.

    Probudila sam se negdje oko 17:30, bila sam omamljena, žedna i dezorijentirana. Doslovno sam rekla doktorima da mi je u glavi mutavo. I tad sam ponovno zaspala i probudila se negdje oko 22 sata. Grlo mi je bilo nadraženo jer sam imala crijevo za vrijeme operacije i imala sam kateter, tako da sam bila i bez gaćica. Grudi su mi bile ko dva kamena. Oblijepljena trakama, zavojima, gazama ko mumija. Tad sam dobila vode i nešto za jest. Dobila sam integralne keksiće, jer sam više od 8 sati bila bez hrane i vode, tako da je preporuka laganija ishrana kroz prvih par dana.

    Drugi dan je bila vizita i još sam bila mutava u glavi, ali svaki pokret je bio otežan i gotovo nemoguć, jer te trake vam onemoguće pokrete, tako da ruke iznad glave ne idu, zakretanje trupa ne ide, sagibanje ni pod razno. Hodala sam ko da me netko prebio metalnom šipkom. Narednih 7 dana sam išla na previjanje. Otpustili me iz poliklinike sa paletom lijekova: 2 antibiotika, 2 analgetika, 1 lijek protiv oteklina i 1 lijek za želudac koji se pio natašte.
    Hodajuća drogerija.

    Eh sad...skinuli mi 1700 grama sa svake dojke. I osjet je bio prisutan. Lijeva bradavica hipersenzitivna, a desna pristojno osjetljiva. Međutim, kako je prošlo nešto vremena i skinuli mi trake, te su mi rekli da se mogu oprat kak spada. Naravno, nema trljanja i direktnog mlaza na cice, već topla voda i ruka. Ne smijem čak ni sapune koristit na cicama.
    Ono što se danas dogodilo jest slijedeće: MM (moj nevjenčani muž) mi je pomogao da skinem grudnjak, i da stavimo druge gaze. Napravila se nekakva sitna ranica u blizini reza i to je sanirano, donji dijelovi obiju dojki su otupljeni, lijeva bradavica ima osjet, ali desna je umrtvljena. Boja je i dalje roza/svijetloroza. Grudi su i dalje otečene i ono što mi pada na pamet, je da su se otekline spustile niže i sad valjda pritišću živce? Nema naznaka propadanja tkiva, nema promjene boje, nema gnoja.
    Iscjedak iz rezova je prisutan u obliku točkice i to negdje sa strane. Sve ostalo je čisto, suho, jedino što svrbi u 3pm.

    Nisam uspjela dobit dežurne danas na telefon. Ne znam šta mislit.

  32. #132
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Sta su rekli kad bi to trebalo profunkcionirati?
    Koji broj imas sad cca?
    Koliko imas bolovanja?

  33. #133
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Malkavian prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se javim sa više informacija. Ovo će biti duži post sa detaljima.

    10.04. sam imala zakazani termin operacije i došla sam nešto prije 8 sati. Smjestili me u sobu i rekli mi da na sebi smijem imat samo gaćice i onaj medicinski mantil da se njime zagrnem. Smjestila se u krevet i dali mi injekciju za opuštanje i smirenje. To sredstvo dobijete u dupe i malo je peklo. Nakon te injekcije ćete se počet osjećat pospano i tad mi je anesteziologinja uvela braunilu (vi možete birat gdje. Meni je bila na zapešću, jer šake su veliko NE). Nakon kratkog vremena su došli po mene i vodili me do sale gdje je bio cijeli orkestar kirurga i sestara te anesteziologinja.
    Na stolu su me vezali trakama, ispod nogu su stavili gel jastučiće, ruke odmaknute od tijela i vezane, te su mi pustili anesteziju. Zaspala sam relativno brzo.

    Probudila sam se negdje oko 17:30, bila sam omamljena, žedna i dezorijentirana. Doslovno sam rekla doktorima da mi je u glavi mutavo. I tad sam ponovno zaspala i probudila se negdje oko 22 sata. Grlo mi je bilo nadraženo jer sam imala crijevo za vrijeme operacije i imala sam kateter, tako da sam bila i bez gaćica. Grudi su mi bile ko dva kamena. Oblijepljena trakama, zavojima, gazama ko mumija. Tad sam dobila vode i nešto za jest. Dobila sam integralne keksiće, jer sam više od 8 sati bila bez hrane i vode, tako da je preporuka laganija ishrana kroz prvih par dana.

    Drugi dan je bila vizita i još sam bila mutava u glavi, ali svaki pokret je bio otežan i gotovo nemoguć, jer te trake vam onemoguće pokrete, tako da ruke iznad glave ne idu, zakretanje trupa ne ide, sagibanje ni pod razno. Hodala sam ko da me netko prebio metalnom šipkom. Narednih 7 dana sam išla na previjanje. Otpustili me iz poliklinike sa paletom lijekova: 2 antibiotika, 2 analgetika, 1 lijek protiv oteklina i 1 lijek za želudac koji se pio natašte.
    Hodajuća drogerija.

    Eh sad...skinuli mi 1700 grama sa svake dojke. I osjet je bio prisutan. Lijeva bradavica hipersenzitivna, a desna pristojno osjetljiva. Međutim, kako je prošlo nešto vremena i skinuli mi trake, te su mi rekli da se mogu oprat kak spada. Naravno, nema trljanja i direktnog mlaza na cice, već topla voda i ruka. Ne smijem čak ni sapune koristit na cicama.
    Ono što se danas dogodilo jest slijedeće: MM (moj nevjenčani muž) mi je pomogao da skinem grudnjak, i da stavimo druge gaze. Napravila se nekakva sitna ranica u blizini reza i to je sanirano, donji dijelovi obiju dojki su otupljeni, lijeva bradavica ima osjet, ali desna je umrtvljena. Boja je i dalje roza/svijetloroza. Grudi su i dalje otečene i ono što mi pada na pamet, je da su se otekline spustile niže i sad valjda pritišću živce? Nema naznaka propadanja tkiva, nema promjene boje, nema gnoja.
    Iscjedak iz rezova je prisutan u obliku točkice i to negdje sa strane. Sve ostalo je čisto, suho, jedino što svrbi u 3pm.

    Nisam uspjela dobit dežurne danas na telefon. Ne znam šta mislit.
    Meni ovo zvuči kao normalan oporavak. Svaka rana svrbi tijekom procesa zarastanja. Nadam se da ćeš biti zadovoljna konačnim ishodom, ali oporavak ne ide preko noći. Podsjeti se koliko si dugo planirala to, sad si gotova, još samo da sve to zacijeli. 1400 g sa svake strane nije malo (joooj, da ja toliko smršavim, bila bih zadovoljna, ali meni bi trebalo odrezati od stražnjice, hehehe...). Sretno! Držim fige da oporavak do kraja prođe bez problema.

  34. #134
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    1700 iz svake, Peterlin!
    Malkavian, jedva mogu zamisliti koliko ti je to problema stvaralo. Bit ćeš ti brzo dobro.

  35. #135
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Bude to sve dobro.
    Još je rano.
    Osjet će se vratiti.
    Tako je meni trbuh bio drven poslije carskog, ali s vremenom je sve došlo na staro.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sta su rekli kad bi to trebalo profunkcionirati?
    Koji broj imas sad cca?
    Koliko imas bolovanja?
    Nisu ništa specificirali, već da se to događa i da to spada u oporavak, jer otekline izgleda vrše pritisak na sve te živce, zato je osjet djelomično izgubljen. Nema naznaka propadanju niti biločem drugom, dapače, ravno suprotno. Podljevi su već 90% u prolazu, rane su već djelomično zacijeljene, osim donjih rezova koji zaostaju, ali ništa strašno.
    Nadalje, ta sekrecija što curi iz rane je isto normalno, jer nema mirisa i sve je u skladu sa oporavkom.
    Oni će pratit sve daljnje promjene kroz kontrole, jer idem za 2 dana opet na kontrolu. Dio konaca će vadit, a dio su oni što se sami raspadnu. Ništa me ne boli, osim donjeg reza ispod pazuha koji iritira i vrijeđa, ali sve ostalo je nula bodova.
    Tek je 13 dana prošlo i za tako kratak period, ovo još izgleda i dobro.
    Čitala sam po netu, bilo je još žena kojima se osjet isto privremeno izgubio, pa se vratio, pa se opet izgubio i na kraju je sve bilo normalno.

    Medicinski kompresivni grudnjak je 95D, jer su grudi još otečene, pa mi se čini da je veći C/manji D. To je još sve tvrdo, ali dobro je.
    Trenutno sam nezaposlena, pa si mogu priuštit oporavak kak spada.
    Tek sad mogu suđe oprat, obući majice, ali ne u potpunosti, jer još uvijek ne mogu do kraja dići ruke iznad glave. Počne me zatezat unutra.

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ovo zvuči kao normalan oporavak. Svaka rana svrbi tijekom procesa zarastanja. Nadam se da ćeš biti zadovoljna konačnim ishodom, ali oporavak ne ide preko noći. Podsjeti se koliko si dugo planirala to, sad si gotova, još samo da sve to zacijeli. 1400 g sa svake strane nije malo (joooj, da ja toliko smršavim, bila bih zadovoljna, ali meni bi trebalo odrezati od stražnjice, hehehe...). Sretno! Držim fige da oporavak do kraja prođe bez problema.
    1700 grama iz svake, znači 3400 grama, što je prosječna težina novorođene bebe.
    Nisam ti ja navikla na odmaranje, a sad moram odmarat i lijenčarit. Tu sam operaciju planirala predugo, ali tek sam se prošle godine odlučila da idem, no nakon niza loših životnih okolnosti, operaciju napravila ove godine.
    Meni samo da se vratim vježbanju joge i istopit ću kile koje sam skupila tokom zime. Već ja mogu i hodat kak spada. Onih prvih par dana me bolila svaka kost, svaki mišić, a noge ko da nisu moje. Sad je mila majka.

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    1700 iz svake, Peterlin!
    Malkavian, jedva mogu zamisliti koliko ti je to problema stvaralo. Bit ćeš ti brzo dobro.
    Navikne se čovjek na svašta. I na urezana ramena od grudnjaka, na ranice ispod grudi od znoja i trenja, na težinu, ali dođe vrijeme kad ti jednostavno prekipi. Biti pogrbljen sa nepunih 30 je problem. Ne moram ni spominjat da je pronalazak odjeće bio problem, jer mi je trebalo bar 2 broja veće, košulje sam zaboravila, a grudnjak me koštao od 450kn na više
    Meni su grudi bile ko dvije lubenice i to spljoštene, jer ih gravitacija povukla, tako da kad bih skinula grudnjak, grudi već bile do pupka. Trebala mi dizalica da ih dignem
    Sad je već druga priča...trenutno još stoje ko da sam ih napunila silikonima, ali su drastično manje. Kaže MM da je 2/3 nestalo.
    Imala sam dovoljno materijala da mi naprave nove cice, a višak jednostavno odstranili.

  37. #137
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mogu si misliti koja je to patnja bila.
    Ja imam 90 Evpa često hoću poludit s njima.
    Grudnjaci su tek priča za sebe. Rane na ramenima gotovo svakodnevna pojava.
    Ma, užas.
    Drago mi je da si se riješila muke.
    Sretno dalje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. #138
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Pranje suda slobodno prepusti drugima

  39. #139
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Pranje suda slobodno prepusti drugima
    Da. I meni je to prvo palo na pamet.
    Kakvo suđe?!?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #140
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Malkavian, svaka cast!
    To je zbilja ozbiljan zahvat, ali vjerujem da je to jedna od onih prijelomnih odluka na koje smo ponosne ostatak zivota.

  41. #141
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sretno i dalje u oporavku! Ja imam desno 75D i urezotinu u desnom ramenu i miogelozu jacu desno, lijevo bi mozda mogla u C stati.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.04.2019. at 23:22

  42. #142

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Cure pozdrav. Pročitala sam sve postove od 2008., 2009. i donijela konačnu odluku. Idem i ja na operaciju smanjivanja grudi. Polako skupljam novčiće i već nešto imam u kasici. Molim Vas ako biste mi napisale koju bolnicu i kojeg doktora preporučate. Toliko je toga privatnog na netu, svi su super ali...Puno hvala na odgovorima.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Lijepi pozdrav, popratila sam prepisku o smanjivanju grudi, fali mi samo kuda se nosi dokumentacija, nalaz fitijatra i kirurga i treba li još nešto? Znam da je HZZO, ali koja adresa točno, txx

  44. #144

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Hej, jel možeš molim te napisati kako je prošla operacija i jesi li zadovoljna? I jesi li na kraju morala platiti operaciju? Hvala!


    Citiraj mar31 prvotno napisa Vidi poruku
    jos ne znam jer sam tu negdje na granici...nissm dogovorila koliko ce ic refukcijz vec sto manje to bolje. inace visoka sam 167/77kg a velicina uopce vise nr znsm jer opet su rasle..sad je zadnje bilo 80E/F preko HZZO -a potrebno je skinut 800g iz svake a cijena ako ne prođe je 28000...jos se nadam da nece bit tako ali zelim ih pod svsku cijdnu rijesit jer leđa ubijaju...

  45. #145

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Hej! Jesi li uspila dobiti operaciju na teret HZZO-a? I kod kojeg fizijatra si išla ne pregled? Hvala!

    Citiraj n.juras@gmail.com prvotno napisa Vidi poruku
    Lijepi pozdrav, popratila sam prepisku o smanjivanju grudi, fali mi samo kuda se nosi dokumentacija, nalaz fitijatra i kirurga i treba li još nešto? Znam da je HZZO, ali koja adresa točno, txx

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •