Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: novocef-slabo mi je od njega- postoji li zamjenski lijek

  1. #1
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno novocef-slabo mi je od njega- postoji li zamjenski lijek

    Konstantno sam na rubu povraćanja od kad sam prije dva dana počela piti taj lijek. Zna li netko postoji li možda jednako učinkoviti zamjenski lijek.
    Pijem 2x dnevno 500mg.
    Zašto ga pijem: već tri tjedna imam jaku alergiju (pretpostavljam amrozija).Claretin nije pomagao pa sam probala s Belodinom.
    Stvar je bila ista. Svrbež očiju bi prestao kihanje se smanjilo, iz nosa bi i dalje curila vodica.....sve to skupa bilo je teško podnošljivo, ali nekako sam gurala dok u četvrtak ujutro nisam dobila prestrašni napadaj kašlja + temperaturu......završila sam kod pulmologa........nije mogla napraviti sve pretrage, samo slikanje pluća i sinusa....................ukinula mi je belodin i ostavila me samo na Novocefu. temperaturu sam imala i jučer navečer-protekao prvi dan antibiotika (37.4) i sad je imam. Nemam pojma djeluje li mi uopće taj lijek.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Nemoj mijenjati antibiotik na svoju ruku. Ako ti je zlo od Novocefa, odi ponovo pulmologu ili onome tko ti ga je prepisao i traži nešto drugo u zamjenu.
    I držim fige za što brži oporavak, o čemu god se radilo!

  3. #3
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Ne znam da li dojiš, ali ja sam taj antiobiotik pila kad sam došla iz rodilišta zbog esherichije i to po savjetu ginekologa jer je on najbolji i uz njega se smije dojiti. I svakako prvo nešto pojedi pa onda antibiotik i papaj puno jogurta i acidofila.

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Tweety, zovem sutra frendicu - magistricu...

  5. #5
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Tweety, zovem sutra frendicu - magistricu...

  6. #6
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Često sam ga koristila, nikada za alergiju, pretpostavljam da su ti ga dali zbog povišene temperature, vjerojatno je kao posljedica alergije došlo do nekakve upale...
    na svoju ruku naravno ništa, ali ako ti se povraća ja ga na tvom mjestu ne bih više uzimala, postoje i neki drugi antibiotici širokog spektra djelovanja pa će ti doktor vjerojatno prepisati neki drugi
    nemalo puta mi niti to niti npr. Klavocin nije pomogao pa bih na kraju zavrsila na Sumamedu
    drž se

  7. #7
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Tweety, zovem sutra frendicu - magistricu...
    to sam te danas htjela zamoliti, ali sam zabopravila, a onda je dan otišao franovom voljom pa više nisam stigla.

  8. #8
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Cure, ni u kojem slučaju ga ne bi ništa radila na svoju ruku. pitala sam da li možda znate, jer ako nema alternative trpiti ću, a ako ima odvukla bi se do doktorice iako mi je to koma zbog čeeeeekaaaanjaaaa od sat i pol kod svakog doktora/pretrage.

  9. #9
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj yasmin prvotno napisa
    nemalo puta mi niti to niti npr. Klavocin nije pomogao pa bih na kraju zavrsila na Sumamedu
    drž se
    prošle godine u ovo doba sam završila na sumamedu jer mi je bilo slično ovako loše (krasno sam ovo sročila ), ali sam prije došla doktorici pa situacija nije kulminirala.
    jel moguće da mi je alergija trigger koji rasplamsa neku beštiju (prošle godine su mi u brisu izolirali Moraxellu (mamma s, jel se sjećaš, ti si mi googlala tu beštijetinu)).
    Ma gnjavim vas sad, ali dugo mi je čekati ponedjeljak.

  10. #10
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Tweety, ono što znam to je da od te glupe alergije strada sluznica..na koju se nakelji kojekakvih gluposti...

    i da sjećam se prošlogodišnje beštije... :/

    zovem sutra! Izdrži!

  11. #11
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    i da sjećam se prošlogodišnje beštije... :/

    zovem sutra! Izdrži!
    budem!
    i samo da kažem kako te slušam, kao da si mi mama. sve je hermetički zatvoreno samo klima ventilira.
    jedino tako mi je ok. inače, ni kiša mi nije pomogla u suzbijanju svrbeža i kihanja

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mislim da je ivakika rekla da je od alergije završila na klavocinu. je l' to bolje ili lošije, ne znam...

    ja se pitala gdje ste, mislila sam da se bubamarac ipak razbolio.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Novocef ,Novuroxim i Zinnat spadaju u istu skupinu lijekova-cefalosporini II generacije ali nikako ne mijenjati lijek bez konzultacije sa liječnikom

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam od njega stalno na rubu povraćanja, ali nisam nikad povratila. Uzmi ga nakon obroka. Nemoj mijenjati ništa na svoju ruku. Što se tiče djelovanja, treba proći par dana da antibiotik počne djelovati.

    BTW, mijenjati Claritine Belodinom je besmisleno jer je u pitanju isti lijek, samo drugog proizvođača (kao i Rinolan, Contral, Flonidan).

  15. #15
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Pitaj doktoricu za Avelox od Bayera - to je noviji lijek, ali je meni ulmologica rekla da je najbolji za slucajeve kada se alergija skomplicira u neku upalu. Tako sam ja imala prvo alergiju, pa bakterijsku upalu sinusa.

  16. #16
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Ja sam od njega stalno na rubu povraćanja, ali nisam nikad povratila. Uzmi ga nakon obroka. Nemoj mijenjati ništa na svoju ruku. Što se tiče djelovanja, treba proći par dana da antibiotik počne djelovati.

    BTW, mijenjati Claritine Belodinom je besmisleno jer je u pitanju isti lijek, samo drugog proizvođača (kao i Rinolan, Contral, Flonidan).
    Ovo za Claretin-Belodin sam čula, naravno tek nakon što sam ga kupila.

    Inače, još uvijek sam na rubu povraćanja, ali nekako izdržavam.
    Što se tiče djelovanja, danas sam na svojoj koži to osjetila. Prespavala sam termin u 5 ujutro za popiti lijek. u 6 sam se probudila sa onim groznim kašljem zbog kojeg sam završila na hitnoj obradi.

    Hvala vam cure!

    p.s.hajvi priča o bubamarcu slijedi na ZPD

  17. #17
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno Re: RE:

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Pitaj doktoricu za Avelox od Bayera - to je noviji lijek, ali je meni ulmologica rekla da je najbolji za slucajeve kada se alergija skomplicira u neku upalu. Tako sam ja imala prvo alergiju, pa bakterijsku upalu sinusa.
    Za ovo cu pitati.ovo mi je posebno važna informacija, jer mi se alergija u isto ovo vrijeme i prošle godine zakomplicirala.

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Joj, koliko tipfelera...skuzila si da sam mislil "pulmologica".

  19. #19
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno Re: RE:

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Joj, koliko tipfelera...skuzila si da sam mislil "pulmologica".
    ofkors

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Za alergiju možeš probati Letizen, iz iste je grupe kao claritin ali malo jači.

  21. #21
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja sam alergična na Novocef, osipam se ; liječnica mi umjesto toga da neki iz skupine ceftibutena (Cedax npr.), ali za alergije nisam čula da treba antibiotik. Svakako reci da ti nije dobro od njega.

  22. #22
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno Re: RE:

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Joj, koliko tipfelera...skuzila si da sam mislil "pulmologica".
    ofkors
    Hej, Twitica, bas mi je zao sto te tako napalo!
    saljem puse da prodje cim prije

    inace, kaze jedna prijateljica ljekar, a i moja homeopatica - lijekovi koji se uzimaju protiv alergijskog rinitisa zapravo prave samo supresiju i onda se alergija zbog njih iskomplikuje i ode nize, na pluca.

    MM je dobio alergiju na polen prije 2 god, a uvijek mu se pogorsa kad je pod stresom. ove godine je dobio Flixonase sprej cini mi se, ali ga je koristio iskljucivo kad mu je jako lose, uz Flonidan. primijetila sam da mu pocne suhi kasalj ako duze koristi te lijekove.

    mozda da prije iduce sezone alergija pokusas s homeopatskom prevencijom?

  23. #23
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ja sam nedavno popila Novocef za vrlo jaku prehladu (totalno začepljen nos i mokri kašalj). Meni nije nimalo smetao. Novocef čini mi se nije za alergiju.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nije dobila Novocef zbog alergije, nego zato što se alergija zakomplicirala i prešla u upalni proces.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nije ta ali je velika zaboravila. Nacin kak se to pije.trebam za klinku
    U moje vrijeme se crpio nos i gutalo kapsule

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •