Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 145

Tema: Smanjivanje velikih grudi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    92

    Početno Smanjivanje velikih grudi

    kao što naslov kaže zanima me da li je netko radio smanjivanje grudi

    ja naime imam poprilično velike grudi -košarica H-i jako bih ih rado smanjila ali to nisam u financijskoj mogućnosti jer ta operacija košta cca 20000 kn

    kičma me rastura, ramena mi imaju rane od grudnjaka, grudnjak mogu kupiti sam u lisci jer nigdje drugdje nema veličine a o estetskom dojmu neću niti govoriti-naime nakon dve trudnoće gravitacija ih sve više vuče prema zemljici

    e sad mene zanima da li je netko nekada smanjivao grudi na teret hzzo-a ili uz neku manju naknadu ali da je hzzo podmirivao većinu troškova (pri tom isključujem nekakve zahvate koji su rađeni kod nekakvih tumora i sl. jer pretpostavljam da barem dio troškova kod takvih ružnih stvari ipak snosi hzzo)

    pa curke ako imate nekakva saznanja biti ću vam zahvalna

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    ja sam nedavno cula od gospođe čija je sestra smanjivala grudi i hzzo je pokrio cijelokupni zahvat. nije imala nikakve tumore ili sl. vec poteškoće i bolove u kralježnici.

  3. #3
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    cisto sumnjam, ne daju oni pare ni za puno ozbiljnije stvari (ne zelim umanjivati tvoj problem, nemoj me krivo shvatiti)

  4. #4
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    nemam odgovore, ali me zanimaju iste stvari kao i tebe
    najbolje da odeš do svoje dr. opće prakse i onda ćeš vidjeti dalje

  5. #5
    Hady avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Kvarnerić
    Postovi
    620

    Početno

    HZZO financira takav zahvat - kako ti je napisala zarrin

  6. #6
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    I mene zanima odgovor na to pitanje. Posebice da li je nakon takvih zahvata moguće dojenje ili bi se za tako nešto trebala pričekati odluka da se nema više djece.
    U međuvremenu ti mogu preporučiti 2 firme koje imaju prilagođene grudnjake: anita i felina.

  7. #7
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    hzzo navodno pokriva ali gdje se rade zahvati?mislim ne bi htjela da mi sad dođe netko šubi dubi,bez uvrede.to je prilično opasan zahvat koliko sam ja svojedobno čitala o tome.moja frendica je smanjivala privatno iako je imala fakat posve solidne 4 orke ali nju su živcirale i sad ima bradavice onak kao na prsnoj kosti a cice ispod toga vise bez bradavice.strašan prizor!tak da ni privatno nije jamstvo da će se napraviti OK

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    jedna naša suseda je rekla da joj se to jako smanjilo nakon AErogima ( išla kod GOKY u Špansko), a kasnije kad je htjela povečati išla je na pilates!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    92

    Početno

    baš ću se raspitati o tome kod dokrorice opće prakse

    nije baš da mi je to na broju jedan na listi prioriteta ali kad bi to mogla napraviti bez većih troškova-bih

    ako nešto posebno doznam podijeliti ću s vama

    u međuvremenu ako netko ima još nekakvih saznanja slobodno curke pišite

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    92

    Početno

    i još da dodam
    koliko sam ja upućena nakon takve vrste operacije dojenje nije moguće ali ja više nemam u planu rađati (imam dvoje djece i to je to iako neću reći nikad više jer tko zna što život nosi)

    i također ne bih se dala bilo kome u ruke da me operira jer je to ipak velika operacija

  11. #11
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    takve se operacije rade u KB Dubrava, jer oni jedini imaju odjel plastične kirurgije, i tamo rade vrhunski plastičari. potpuno te razumijem , ja imam vel. e i previše mi je tako da.... raspitaj se takve zahvate pokriva hzzo.

  12. #12
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    superx netočna ti je informacija,
    i na KBC Rebro postoji plastična kirurgija gdje se to radi
    i da, pokriva HZZO samo je pitanje pod kojim uvjetima.


    Dojenje nakon smanjenja dojki je moguće, samo se mogu javiti problemi sa količinom mlijeka zbog manje mliječnih žlijezda.

  13. #13
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ...samo se mogu javiti problemi sa količinom mlijeka zbog manje mliječnih žlijezda.
    pa ne znam bas
    skoro pa sam sigurna da velicina grudi nema blage veze s kolicinom mlijeka :/
    a sad, nekako bas ne vjerujem da prilikom zahvata VADE mlijecne zlijezde

  14. #14
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja isto ko totalni laik nekako zamišljam da će prije izvadit višak sala nego mliječnih žlijezda i da će malo kožu potegnut, tj, podignut grudi :/

  15. #15
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Mukica, ovisi tko i kako operira, netko će paziti mliječne žljezde i kanaliće,
    netko će ih samo prerezati.
    U normalnim okolnostima manja količina mliječnih žljezda se nadoknađuje
    bržom proizvodnjom, češćim dojenjem/pražnjenjem,
    tako da male dojke ne predstavljaju problem, isto tako je moguće dojiti i nakon smanjenja dojki,
    zato sam i napisala da se mogu javiti problemi.
    A sve što pišem je po sjećanju s neke druge slične teme gdje je i neka od savjetnica bila uključena.
    Ako krivo pišem neka me se ispravi

  16. #16
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Mene ne zanima finansijski aspekt posto nismo u istoj drzavi.
    Ali me itekako zanima ima li cura koje su to uradile i nesto poblize o samoj operaciji i nakon nje.
    Ja sam rodila troje,i toliko od mene,a MM mi je jos nakon drugog deteta(kada trece nije ni bilo u planu)obecao "nove"sise kada rodim svu decu
    Rado bi zamenila svoje sadasnje, koje ponizno i sramezljivo gledaju u pogresnom pravcu,za par novih manjih i ponosnih
    Ali se ipak plasim.....

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    92

    Početno

    ja sam prije nekih šest godina bila na pregledu kod dr. Glumičića zbog istog zahvata i on mi je tada rekao da je dojenje uglavnom nemoguće poslije smanjivanja grudi (da se miče masno tkivo ali i dio mliječnih kanalića te često dolazi i do oštećivanja mliječnih kanalića koji ostaju u dojci)

    e sad da li to još uvijek stoji ili se je taj operativni zahvat modernizirao i poboljšao pa je nakon njega moguće dojenje ja stvarno ne znam

    ja ih nisam tada operirala jer sam ostala trudna a danas mi financijska situacija nedopušta da takav zahvat napravim u nekoj privatnoj poliklinici ili klinici

    u svakom slučaju prvo dijete sam dojila, drugo nažalost zbog spleta okolnosti i djetetove loše zdravstvene situacije nisam i zbog toga mi je i neizmjerno žao

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ...samo se mogu javiti problemi sa količinom mlijeka zbog manje mliječnih žlijezda.
    pa ne znam bas
    skoro pa sam sigurna da velicina grudi nema blage veze s kolicinom mlijeka :/
    a sad, nekako bas ne vjerujem da prilikom zahvata VADE mlijecne zlijezde
    Ne vade se mlijecne zlijezde, nego se dojka s donje strane smanjuje, tj. odreze se visak, a onda se bradavice preseli kat povise. Barem je tako bilo prije nekoliko godina kad sam iz ne znam kojeg nebuloznog razloga pozeljela saznati kako se to radi. Sto ce reci da se prerezu mlijecni kanalici i da dojenja nakon toga vise uistinu nema. Baahhhh, najezila sam se pisuci.

  19. #19
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Jedna moja poznanica je smanjivala grudi (čak mislim da teret HZZOa). Ako se dobro sjećam - to je bilo davno - čini mi se da je bilo nešto s kralježnicom.

    Uglavnom, oporavak traje dosta dugo (barem kod nje), no sise su joj kasnije čisto dobro izgledale - vidjela sam ju u toplessu.
    Za dojenje nemam pojma.

  20. #20
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Kuma od moje frendice je smanjivala grudi kod Glumičića prije skoro deset godina i poslije toga je rodila i dojila troje djece.
    Jedino ima fakat ružne ožiljke.

  21. #21
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    moja prijateljica je smanjila grudi, isto kod glumičića
    rekla je da je zadovoljna...
    mogla je dojiti

    i da, bolnica u dubravi ima plastičnu kirurgiju (znam jer mi je prije par godina tamo bio tata na operaciji lica- sve prošlo super, sad se ni ne skuži da su mu bilo što radili)

  22. #22
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Evo stručnog odgovora, pitala sam Doc. Dr. Ivo Džepina:

    Poštovana Gospođo ...,

    zahvaljujem na vašem mailu i lijepim riječima. Drago mi je da postoji tako nešto kao što je SOS telofon za dojenje.
    Prilikom operacije smanjenja dojke mora se naravno smanjiti i volumen žljezdanog tkiva no ta činjenica sama po sebi ne bi trebala bitno utjecati na količinu mlijeka jer će nakon operacije ostati dovoljna količina žljezdanih acinusa koji mogu stvarati mlijeko. Glavi problem je zapravo oštećenje izvodnih kanalića mliječnih žlijezda. Opseg oštećenja bitno ovisi o tipu operativnog zahvata. Dvije su glavne metode redukcije dojke:
    1. Redukcija s obrnutim "T" rezom
    2. Vertikalna redukcija dojke

    Kod vertikalne redukcije većina izvodnih kanalića ostaje očuvano pa bi kod te vrste operacije dojenje trebalo biti normalno, dok je kod obrnutog "T" reza situacija sasvim drukčija jer je oštećenje kanalića značajno što moše bitno smanjiti mogućnost dojenja. U kojoj mjeri će to djelovati na kvalitetu dojenja je teško reći jer i kod žena koje nisu imale nikaavu operaciju i imaju potpuno normalne dojke može postojati problema s dojenjem.
    Što se tiče vremena kada učiniti operaciju ona se najčešće radi nakon trudnoće, ali postoje slučajevi takozvane juvenilne hipetrifije dojke kada i kod vrlo mladih djevojaka postoji izražena hipetrofija dojke, te je u tom slučaju operaciju potrebno učiniti i ranije.



    S poštovanjem

    Ivo Džepina

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    92

    Početno

    jucer sam igrom slučaja razgovarala s plastičnim kirurgom na Rebru i rekao mi je da hzzo u većini slučajeva pokriva troškove operacije smanjivanja dojke samo treba mišljenje fizijatra i plastičnog kirurga koje se potom nosi u hzzo na komisiju koja odobrava sredstva

    pa ja nakon što prođu ovi blagdani i razno razni godišnji odmori po ordinacijama krećem u potragu za novim puno manjim grudima

    javim vam kako mi ide

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    183

    Početno

    sretno mama2

  25. #25
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    samo ti nama javi kako to dalje napreduje
    i meni je to jednom u planu (nakon što rodim drugo dijete)
    prije trudnoće sam imala G košarice, sad još dojim i na prokletim I košaricama sam. leđa me rasturaju, sasvim sam pogrbljena, za izludit.

  26. #26
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    samo ti nama javi kako to dalje napreduje
    i meni je to jednom u planu (nakon što rodim drugo dijete)
    prije trudnoće sam imala G košarice, sad još dojim i na prokletim I košaricama sam. leđa me rasturaju, sasvim sam pogrbljena, za izludit.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    92

    Početno

    pa evo da se malo javim kako napredujem

    dobila blagoslov doktorice opće prakse, kirurga plastičara i fizijatra kako usmeno tako i napismeno

    ovih dana sve to nosim na hzzo s molbom da mi odobre operaciju na račun hzzo pa ćemo vidjeti što će oni reći

    u svakom slučaju držite mi fige da hzzo bude dobre volje

  28. #28
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Baš mi je drago da ti je krenulo, valjda ima nade i za mene.
    Javljaj nam kako napreduješ
    ~~~~~~~~za HZZO

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj mama2 prvotno napisa Vidi poruku
    pa evo da se malo javim kako napredujem

    dobila blagoslov doktorice opće prakse, kirurga plastičara i fizijatra kako usmeno tako i napismeno

    ovih dana sve to nosim na hzzo s molbom da mi odobre operaciju na račun hzzo pa ćemo vidjeti što će oni reći

    u svakom slučaju držite mi fige da hzzo bude dobre volje
    Provjeri dal i u ovoj priči treba potvrda PSIHOLOGA!

  30. #30
    mfo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    mama2 vibramo da sve ide po planu kod komisije
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    92

    Početno

    hvala za vibre

    jelena o. koliko ja znam ne treba potvrda psihologa jer je se to tretira kao zdravstveni a ne psihički problem

    plastičar kaže (iz njegovog dosadašnjeg iskustva) da je ovo dovoljno pa sad-vidjet ćemo
    ničem se ne nadam dok ne vidim napismeno

  32. #32
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Gdje si bila kod plastičara i kod kojeg?
    ako se smije znati?

  33. #33
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Ja bas sad trazim po netu informacije i google mi izbaci ovu temu.
    I ja isto prozivljavam, zadnjih dana me opet gnjave pa sam se opet aktivirala u potragu.

    Zelim da ti odobre operaciju i da poslije sve dobro prodje.

    Ajde molim kad dobijes bilo kakvu operaciju javi, moze i na pp.
    Pocinjem skupljati podatke pa da i ja probam sta god izganjati.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    92

    Početno

    kahna naravno da se smije
    dr. Krešimir Bulić na Rebru u Zavodu za plastičnu kirurgiju i kirurgiju dojki

  35. #35
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj mama2 prvotno napisa Vidi poruku
    kahna naravno da se smije
    dr. Krešimir Bulić na Rebru u Zavodu za plastičnu kirurgiju i kirurgiju dojki
    aaaaaaa s njim sam radila, super mi je on, doduše tad se tek vratio iz V. Britanije pa je malo bio bahat i pun sebe,
    ali čovjek ZNA a to je najvažnije!
    Sretno ti draga.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    92

    Početno

    on ti je meni super doktor
    moj mlađi sin ima višestruke deformacije ruku i doktor Bulić ga je operirao do sada četiri puta i još će barem jednom da bi dobili potpunu funkciju ručica i on je meni doktor broj 1 a imala sam nažalost puno kontakata s razno raznim doktorima
    tako sam i došla do njega za moj konkretni problem
    igrom slučaja pitala sestru da li oni to na Rebru rade i ona mi rekla da dr. Bulić to radi pa sam se tako i odlučila sve to pokrenuti jer ruku na srce ako nekom dovoljno vjerujem da mu dam svoje dijete u ruke onda mu mogu vjerovati i da operira i mene jer ne mislim da je operacija smanjivanja grudi dječja igra i mali zahvat
    u svakom slučaju hvala za dobre želje

  37. #37
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    i ja ti zelim srecu s hzz-om za pocetak,i dalje cu te pratit jer me iste brige more pa se biljezim i za informacije
    moja sestricna je prije vise od 10 g istu operaciju na teret zdravstvenog odradila u njemackoj gdje zivi i super je izgledalo.samo sto je u jednom razdoblju dobila na kilazi i to se odrazilo naravno i na cicama(masno tkivo)

  38. #38
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    mama2 super za maleckoga,
    vidiš to sam skroz smetnula s uma, koliko je DOBAR, temeljit i pažljiv sa djecom.
    Definitivno odličan, čak i trenutno najbolji izbor na pl. kirurgiji na Rebru.
    Prije bi to rekla za nekoga drugoga, ali taj je sad u privatnim vodama.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    92

    Početno

    hvala hzzo
    dobila sam odobrenje za operaciju na teret hzzo
    sad treba dogovoriti operaciju i odoše velike cicke u povijest
    hvala svima koji su me podržavali i vibrali da hzzo bude širokog srca

  40. #40
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno


    bravo mama2

  41. #41
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    bravo za HZZO
    nadam se da će operacija dobro proći i da je oporavak biti brz
    čekamo daljnje obavijesti

  42. #42
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Super
    Čekamo izvještaj...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~

  44. #44
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    jeste dogovorili termin?hoces morati dugo cekati?

  45. #45
    ZUMBUL

    Početno

    hej mama2,
    jesi dogovorila operaciju?
    kako je prošlo?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    92

    Početno

    pa društvo oprostite što se nisam javljala ali došlo je lijepo vrijeme i ja više ne sjedim baš puno pred kompom....
    operacija bila 23.05. i već sam završila s oporavkom, još nekih tjedan dana moram nositi specijalni grudnjak i to je to...
    bila sam pet dana u bolnici, 3,5 sata na opreracijskom stolu i ništa me nije strašno bolilo ( za usporedbu reći ću samo da sam dobila nešto protiv bolova samo na dan operacije)
    i jako sam zadovoljna svojim novim cicama, maknuli su mi po 600 grama iz svake cice i podigli ih da je to fantastično (tako visoko nisu nikada stajale)
    i da muž mi je oduševljen

  47. #47
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Bravo
    Nemas pojma koliko ti zavidim

  48. #48
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Drago mi je zbog tebe! Kakav je to specijalni grudnjak?

  49. #49
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Bravo za doktora koji je izveo operaciju! Drago mi je da si zadovoljna!

    Pratila sam temu jer imam sličan problem pa razmišljam da li napraviti istu stvar (no, zbog trudnoće i budućeg dojenja - tek za par godina).

    Evo, sada, trudna sam tek 2 mjeseca a već sam popunila grudnjak iz 1. trudnoće sa košaricom G!

    Mah, niti inače nisu puno manje tako da bi se preporodila takvom operacijom!

    Hvala što si podijelila iskustvo s nama!

    E, da, da li dr. Bulić operira i ako sam sama u mogućnosti platiti, ili samo preko HZZO - a?

  50. #50
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    kako stoji stvar s oziljcima od reza, jel se jako vide?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •