Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 158

Tema: a što je s rodilištem u Slav. Brodu?

  1. #101
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Moja iskustva su li-la. :/
    Oba carska.
    S prvim djetetom ništa nisam znala, slušala sam njih.
    S drugim sam se već o-ho-ho informirala i nisam se dala. isto sam se naganjala s njima da ne nedohranjauju jer sam ja puna mlijeka i želim da mi dijete doji.
    Tečaj sam odradila još kad su bili njihovi začetci! i uvijek sam ga hvalila!
    U bolnici su me isprdavali kad sam rekla da sam u puno toga upućena jer sam pohađala tečaj . A sad te osobe drže tečaj .

    morate se boriti za sebe jer i vaše bebe, jer oni neće! (čast iznimkama)

    sb1977, . de javi se ponekad! fališ nam

  2. #102
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    ima li kakvih novih info??

  3. #103
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Čekamo sb1977 da nam javi nova iskustva!

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    124

    Početno

    sorry cure, ja obećala da ću javiti pa ništa.

    malo su mi dojmovi li-la, kao i jeluški pa zato prije i nisam pisala jer ne znam točno što i kako bih napisala.

    moj porod je bio ultra brz, od prvog truda do K. je prošlo 3 i pol sata, a u rađaonu sam došla sat vremena prije poroda, bez i najmanjeg problenčića je sve prošlo, možda i zbog toga nisam pravi primjer. osim toga MM je bio sa mnom a kažu da to bitno utječe na ponašanje osoblja na porodu.

    dakle, kad smo došli babica nas je dočekala s osmijehom, bila je skroz ok, s razumijevanjem za moje vrlo bolne trudove. doktora G. sam čekala skoro pola sata da me dođe pregledati što mi je malo :/ . kad me pregledao rekao je da ću roditi za pola sata pa je nastala strka, probušio mi je vodenjak bez ijedne riječi i sestra me obrijala bez ijedne riječi, zbog tečaja sam isto i očekivala i znala što rade. pozvali smo MM, otišli smo u rađaonu. morala sam ležati s ctg-om na stomaku, iako mi je babica dozvolila da se probam okrenuti na bok, ali mi je tako bilo još gore. nakon par trudova došla je i doktorica D. koja je ostavila jako dobar dojam na mene. za drip i ostale droge, naravno, nije bilo vremena. počela sam tiskati, i tjerale su me da što jače tiskam, napravile su epi i doktorica se nalaktila na moj stomak i moj K. je izletio kao čep. e sad, puno toga sam čitala ovdje i iako mi je drago da sam brzo rodila ipak mislim da to baš nije bilo najbolje za mog malog jadnička. odmah sam ga dobila na prsa i dječja sestra nam je pokazala kako se ciki, što je on odmah i skužio. to mi je najljepši trenutak u žvotu . onda me doktorica zašila, bolilo je prilično i trajalo je i sad čekam pregled kod moje gin da čujem njenu ocjenu kako je to napravljeno.

    meni oko dojenja nije trebala pomoć, ali sestre su me pitale mislim milijun puta, da li nam ide i kao nudile svoju pomoć. dječje sestre su mi se činile ok, a ove naše kako koja. jedna mi je rekla da što se ja žalim da me boli kad sam imala "samo epiziotomiju" . a bolilo me je još dva tjedna ko sam vrag! djecu odnose ujutro kad je vizita i drže ih kod sebe oko 3 sata i ja mislim da ih i hrane za to vrijeme, bar one gladne, a ne bi smjeli. naravno da čim je neki naoko problem da nude da ih nadohrane, pa sam tako i ja neiskusna jednom pristala jer kao dijete stalno plače, naravno da je plakao i nakon njihove nadohrane. odnesu ih još jednom nakratko navečer oko večere a ostalo vrijeme su s nama i one im dolaze promijeniti pelene. pedijatrica i glavna dječja sestra su mi bile super, i kod otpusta su stvarno puno toga ispričale, savjetovale....

    sve u svemu, meni je bilo ok, ali ne želim si nikada više porod ležeći na ravnom krevetu s dignutim nogama jer je osjećaj katastrofalan i totalno vam je jasno da je to neprirodno, da tu nešto ne štima.

    moram ići, mali sisavac se probudio, naravno gladan.

    pusa brođankama i susjedama!

  5. #105
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    sb1977,

    bitno je da je porod dobro prošao i da je K sretna i zadovoljna beba.
    Ja mislim da me nisu cijelu noć držali na dripu, spojenu na ctg i ni jednom se nisam maknula s tog ravnog kreveta, da bi možda i uspjela rodit prirodno. ovako mi je to jedno grozno iskustvo koje se sretno završilo sekcijom.

    Ljubi K.

  6. #106
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    sb1977, naravno, i meni je prvenstveno drago što ste ti i beba dobro ali moram priznati da je po tvom pisanju sve onako kako sam i zamišljala :/ , znači nije se ništa promijenilo "u glavama".
    I ja sam imala iste osjećaje nakon poroda kao i ti, bila sam sretna, porod je prošao dobro, brzo i bez komplikacija (btw. meni se babica nalaktila) ali kasnije kada malo čitaš i razmišljaš imaš taj osjećaj da je nešto "falilo".

    Je li to tebi prva beba? Meni će ovo biti 2. porod pa me zanima kako je s epiziotomijom u 2. porodu, je li isto rutinski kao kod prvorotki ili nešto i pokušaju glede spašavanja međice?

    Ja se nekako nadam da sam sada iskusnija i informiranija pa da ću im moći nešto i reći ili postaviti pitanje oko nekih stvari, mada se iskreno pribojavam da me ni ovaj puta nitko ništa neće pitati

  7. #107
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Lima, . Neka bude po tvom, ali čisto sumnjam. Vuk dlaku mijenja, al čud nikada!!!!

  8. #108
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Ma znam, nije stvar čak ni u tome da te netko nešto pita, već to što ti čak niti ne kažu što ti rade i što se s tobom događa, najviše me ljutilo ono kad babice i doktor stoje nad tobom i govore o tebi kao da nisi uopće tamo, kao da tamo samo statiraš.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    124

    Početno

    Meni je bio prvi porod tako da ti ne mogu pomoći. Na tečaju su rekli 96% prvorotki a kod višerotki rijeđe rade epi, ali koliko je to rijeđe nemam pojma.

    jeluška

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    32

    Početno

    Evo odgovora Limi,

    drugi porod, dvadesetak mjeseci nakon prvog. Bez rezanja, bez dripa, malo popucala - ništa strašno - sjedila skoro odmah. Samo sam malca čekala deset sati da ga podojim - nije bilo mjesta na odjelu babinjača - da sam bila malo pametnija tražila bih da nas oboje puste kući odmah.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    124

    Početno

    Samo sam malca čekala deset sati da ga podojim - nije bilo mjesta na odjelu babinjača
    :shock: Meni je to kriminal!

    Ne znam kad si ti rodila, ali sada ni nema odjela babinjača tj. sa mnom u sobi bile dvije trudnice i samo jedna rodilja! Valjda je većina trudnica u bolnici, totalno su izludili![/quote]

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    32

    Početno

    Rodila sam prije skoro dvije i pol godine.
    A vjeruj mi još sam dobro i prošla, žene koje su rodile taj isti dan su noć i dobar dio drugog dana provele na onim bajnim krevetima u predrađaoni - možeš zamislit kako im je bilo krasno ležati tamo na onim krevetima s epiziotomijom.
    Isto je bilo puno trudnica na čuvanju trudnoće, jedna i s nama u sobi.

    Da mogu vratiti film unatrag stvarno bih zahtijevala da nas puste kući.

    Ili ne bih ni otišla u bolnicu.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    124

    Početno

    asta

  14. #114
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    ivy23, ako čitaš, samo da ti javim da sam sretno rodila u utorak, 24.3.

    (inače, ivy23 i ja smo bile cimerice u rodilištu, ja sam čuvala trudnoću, ona došla malo za vikend roditi 8) , a kroz priču smo se slučajno "skužile")

    Iskreno, nemam se na što požaliti, porod mi je, iako izazvan (bio mi je loš ctg) prošao i više nego dobro, svi su bili vrlo ljubazni i korektni, ono što mi nije bilo jasno pitala sam i nitko me nije "otkantao", no i ja sam sada bila puno opuštenija i informiranija.

    Jedini prigovor imam na neke sestre koje su s bebama. Iako sam od prvog trenutka odmah imala mlijeka i uspješno dojila, ipak su joj jednu večer uvalile bočicu bez da su me pitale
    Kako sam tamo ležala kao trudnica, a u sobi su se izmjenjivale rodilje skužila sam da te sestre svaka daje drugačije savjete o dojenju, kao da jedna s drugom nemaju veze. Uglavnom, ako dojiš sve će ti reći "super, samo tako nastavite, dojenje je najbolje... bla, bla..., a ako imaš ozbiljnijih poteškoća s dojenjem od njih nikakve konkretne pomoći.

  15. #115
    ivy23

    Početno

    Draga Lima,sto puta sam mislila na tebe i tvoj porod, ali nikako se nisam stigla javiti.Drago mi je što je sve dobro prošlo i da uživaš sa svojom curicom.Kako je braco odreagirao?Kristina je bila uzbuđena, zbunjena, ponekad puna agresije i ljutnje prema meni i seki,ali sad je to malo splasnulo pa mi je lakše.Obožava svoju sekicu.

  16. #116
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa
    ivy23, ako čitaš, samo da ti javim da sam sretno rodila u utorak, 24.3.

    (inače, ivy23 i ja smo bile cimerice u rodilištu, ja sam čuvala trudnoću, ona došla malo za vikend roditi 8) , a kroz priču smo se slučajno "skužile")

    Iskreno, nemam se na što požaliti, porod mi je, iako izazvan (bio mi je loš ctg) prošao i više nego dobro, svi su bili vrlo ljubazni i korektni, ono što mi nije bilo jasno pitala sam i nitko me nije "otkantao", no i ja sam sada bila puno opuštenija i informiranija.

    Jedini prigovor imam na neke sestre koje su s bebama. Iako sam od prvog trenutka odmah imala mlijeka i uspješno dojila, ipak su joj jednu večer uvalile bočicu bez da su me pitale
    Kako sam tamo ležala kao trudnica, a u sobi su se izmjenjivale rodilje skužila sam da te sestre svaka daje drugačije savjete o dojenju, kao da jedna s drugom nemaju veze. Uglavnom, ako dojiš sve će ti reći "super, samo tako nastavite, dojenje je najbolje... bla, bla..., a ako imaš ozbiljnijih poteškoća s dojenjem od njih nikakve konkretne pomoći.
    i ja sam imala slično iskustvo u sb rodilištu pogotovo kad ti treba pomoć da ustaneš poslije poroda.Naime ja sam se osjećala jako slabo doslovce bespomoćno i rekla sam to sestri a ona mi je rekla da mi je to 2 porod i da ja sve znam ja sam pokušala ustat sama da dođem do tuša i malo je falilo da ne padnem jer mi se zacrnilo pred očima i soba mi se vrtila u krug ona me uhvatila i rekla "pa vama stvarno nije dobro" ! mogle bi biti malo ljubaznije a ne samo mislit koja ima bilju zurku ili nokte!

  17. #117
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Ja sam komentirala da i ako nemaš postporođajnu depresiju oni ti je nabiju!
    Stvar je u tome da se one jednostavno prema ženama ne ponašaju kao prema rodiljama čiji hormoni nisu u normalnom stanju, neke stvari koje me sada uopće ne bi pogodile tamo sam izrazito emocionalno doživjela.
    Meni je najgore bilo kada je plakala po noći, grozno ti je što zbog onih u sobi, što zbog sestara, a jedva sam se mogla ustati, a kamoli ju nosati. Sestra je došla i rekla da ju obavezno moram dizati nakon jela da podrigne jer ima grčeve, a ja jedva stojim.
    Nekako jedva sam ju nosala, ali beba naravno osjeti tvoju nervozu pa je još plakala na što se sestra zaletjela u sobu, izderala na mene kako to više tako ne može , i doslovno mi ju je otela iz ruku i iznijela van . Ma jedva sam čekala da idemo kući!


    A braco je dobro prihvatio seku, iako, kada smo došli iz bolnice 2 dana je imao temperaturu, mi smo mislili da je bolestan ali na kraju je bila reakcija na situaciju. On joj je odmah donio igračke da se idu igrati, a kada je skužio da to nije seka kakvu si je on zamislio došlo je do problema
    Sada je problem u tome što ju stalno hoće maziti (čitaj: gnjaviti).

  18. #118
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa
    neke stvari koje me sada uopće ne bi pogodile tamo sam izrazito emocionalno doživjela.
    o da... tamo čovjek reagira na puno stvari što inače na jedno uho uđe na drugo izađe.

    braco,

  19. #119
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Danas mi je snajkica rodila u brodskom rodilištu i koliko čujem- ona je zadovoljna. Došla je puno prerano u rodilište- 24 sata prije nego je rodila, ali je nisu išli porađati na silu. Cijelu je noć provela u svojim trudovima, CTG su joj radili navečer i onda tek ujutro. Mogla se kretati skroz do kraja. Pola sata prije izgona još je skakutala na lopti. Onda je na kraju legla, dobila drip i rodila nakon 20 minuta. Jedino što nije bilo baš sjajno je epi. Rezali su je, a možda nisu morali-tko zna. Moj brat je bio na porodu i još dugo poslije poroda su se ona, on i beba mazili i družili. Ne znam, po ovim informacijama koje sam gore napisala- sutra bih išla roditi u Brod...puno prije nego u Merkur gdje sam ja rodila :/

  20. #120
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    puno se toga promjenilo u brodskom rodilištu ,nasreću nabolje kad se samo sjetim svog prvog poroda od prije 6g i ovoga prije 13mj razlika ko nebo i zemlja a kako čitam još je i bolje neka tako i treba! :D ni ja nemam prigovor na sam porod i babice i rađaonu oni su stvarno bili super babice su se stvarno promjenile i jako su nježne i srdačne i žele ti pomoći. U rađaoni svira lagana glazba stvarno super, ali odjel rodilišta i sestre to je katastrofa te su sestre toliko umišljene i bahate da je to grozno i ja sam jedva čekala da odem kući ,srećom sad se ide treći dan kući pa to brzo prođe ,a prije se ostajalo od 5 do 7 dana poludiš doslovce!!!! Kud te sve boli jer te režu kreveti neudobni tu još te sestre tako neljubazne stvarno ak nemaš depresiju one ti ju nabiju! !!!!

  21. #121
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Nisam je još pitala za odjel, ali znajući nju kakva je flegma, već znam da će joj biti sve ok
    Iskreno- meni puno više znači osoblje na porodu, jer je žena tad nemoćna i teže će se izboriti za sebe nego na odjelu. A na odjelu mogu i ja biti prema njima kakve su one prema meni

  22. #122
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    ma sve je to u redu al ipak bi bilo ljepo da su malo ljubazni odmah bi nam bilo svima ljepše!!! baš sam danas razgovarala sa nekim prijateljicama i susjedama i otvorile smo tu temu i one mi kažu da im je bilo grozno poslje poroda jedna mi kaže kako je bila 4 mj u bolnici čuvala trudnoću i stalno je bila na infuziji sve je morala raditi jednom rukom čak je sama morala mjenjati posteljinu one bi joj samo donjele i ljepo donjele na krevet a ti snađi se kako znaš još kaže one su imale sreću jer je jedna od njih u sobi nije bila na infuziji pa im je pomagala! E kako me to naljutilo!!!

  23. #123
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    To je prestrašno!!! Nadam se da se nešta i na tom polju promjenilo! To je stvarno bezobrazluk, ali dok im žene šute na takve stvari, to će vjerojatno i dalje činiti. Mislim da se treba nekad i obratiti ravnatelju bolnice. Nije on tamo samo da grije stolicu!

  24. #124
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    mislim da se nije ništa promjenilo jer to je bilo prije nepunih godinu dana a kako čujem i danas je tako jer one kao imaju jako puno posla pa ne stignu a trudnice i onako od dosade ne znaju što bi !!! to je bio odgovor kad su jednu sestru pitali zašto ne pomogne!!! ma tako ti je bilo i u rađaonici sjećam se kad sam ja išla roditi moju malu kud je rađaona bila stara i zaostala sjećam se stola bio je star i zahrđao a ispod je bio jedan stari lavor nekad bjel sav zahrđan i izlupan grozno ,a ona posuda za kristiranje iz doba partizana paravani ko šatorsko krilo a sestra tak nekako neugodna kao da joj se gadi to što radi ma užas ja sam se tako jadno osjećala da sam plakala od neugode a kad me pripremala za porod da ne spominjem da me ˝brijala na suho˝(oprosti na izrazu) i stavila na stol prikopčala na ct i tako sam ja provela od 5popodne do 1 u noći ležeći na leđima da se nisam ni maknula kada sam se malo okrenula na bok one je došla i izderala se na mene da to ne može tako i doslovce me gurnula nazad na leđa!!!!!!!!Zato kažem da na današnji način rada u rađaoni i osoblju nemam riječi sve pet!!!!!!

  25. #125
    sanja_udruga iskra

    Početno

    Drage buduce mame iz Broda
    uvijek mi je zao sto nas nema vise aktivnih, ne samo na forumima, vec i na tecaju... ali valjda je to nas Brod.
    Ispricavam se sto se nisam dugo javljala, put me odveo na faks u Osijek, pa nazad... ali sad sam tu, pa slobodno pitajte, saljite mailove i zovite...
    Telefon je drugi, pa najbolje da posjetite nas blog: savjetovalistezatrudnice.blog.hr
    gledat cu da tamo bude vise informacija, iako je to tesko postici zbog nedostatka komentara...
    ipak, najdraze mi je cuti i procitati da se u nasoj bolnici dogadaju lijepe promjene, nije bitno hoce li netko tamo prihvatiti nas tecaj ili nece, nama to i nije cilj. prava je svrha tecaja educirati trudnice kako bi spremne dosle tamo i sto lakse prosle kroz najljepsi trenutak u svom zivotu.
    nasa broba za priznavanje tecaja nije ni ila borba, mi smo samo radile, a sve ostalo doslo je samo po sebi.
    sada bi bolnica trebala priznati nas tecaj, i dr Sauerbon koji je sef odjela dopustio je da se s nasim potvrdama ude u radaonu, ali ipak , preporucam da skupa s tatom poraxgovarate s osobljem radaone, da cak prodete i njihov tecaj, nece vam nikako skoditi a mozete dobiti korisne informacije, obici radaonu i sl.
    vjerujem da ce i u buduce biti dobrih pomaka u brodskoj radaoni, ps cula sam od dosta mladih mama da se cijela garnitura sestara u radaoni promijenila i da na licu mjesta pokazu mamama i kako disati, i da su tople i pune savjeta...
    pa sad...volim vjerovati da je tako, a ako i nije - ionako sve kratko traje,i kada dodete kuci s bebicama , veci dio se toga zaboravi...
    nije samo nama ni lose ni dobro,
    eto, pozivam vas sudjelujte aktivno i na forumima i posjetite nas blog, i dodite na tecaj...
    budimo zajedno...tako smo jace !! najjace !!!
    pusa
    voli vas vasa sanja


  26. #126
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    samo da ovo dignem iz prašine pa možda se netko i javi.....
    sada očekujem drugi porod i nadam se da će sve biti dobro jer tako je bilo i s prvim. Meni su tamo sestre na rodilištu katastrofalne, možda misle da su zakon tamo na odjelu.A, s druge strane mi budemo toliko jadne da im ništa ni ne možemo reći. Mislim da ih treba prijavljivati,jer na nekim odjelima one bi dobile otkaz kao npr. na dijalizi tamo su sve zlatne, a ove na rodilištu Bože sačuvaj,majko moja pa i one su žene, a toliko bezdušnosti nema niti jedan muškarac....

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj crnkica prvotno napisa Vidi poruku
    samo da ovo dignem iz prašine pa možda se netko i javi.....
    sada očekujem drugi porod i nadam se da će sve biti dobro jer tako je bilo i s prvim. Meni su tamo sestre na rodilištu katastrofalne, možda misle da su zakon tamo na odjelu.A, s druge strane mi budemo toliko jadne da im ništa ni ne možemo reći. Mislim da ih treba prijavljivati,jer na nekim odjelima one bi dobile otkaz kao npr. na dijalizi tamo su sve zlatne, a ove na rodilištu Bože sačuvaj,majko moja pa i one su žene, a toliko bezdušnosti nema niti jedan muškarac....
    crnkice, tlacit ce te dok ne pokazes zube, ako ih pokazes, nemaju sansi ;

    drzi se!

  28. #128
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    [QUOTE=sanja_udruga iskra;1423098]Drage buduce mame iz Broda
    uvijek mi je zao sto nas nema vise aktivnih, ne samo na forumima, vec i na tecaju... ali valjda je to nas Brod.
    Ispricavam se sto se nisam dugo javljala, put me odveo na faks u Osijek, pa nazad... ali sad sam tu, pa slobodno pitajte, saljite mailove i zovite...
    Telefon je drugi, pa najbolje da posjetite nas blog: savjetovalistezatrudnice.blog.hr
    gledat cu da tamo bude vise informacija, iako je to tesko postici zbog nedostatka komentara...
    ipak, najdraze mi je cuti i procitati da se u nasoj bolnici dogadaju lijepe promjene, nije bitno hoce li netko tamo prihvatiti nas tecaj ili nece, nama to i nije cilj. prava je svrha tecaja educirati trudnice kako bi spremne dosle tamo i sto lakse prosle kroz najljepsi trenutak u svom zivotu.
    nasa broba za priznavanje tecaja nije ni ila borba, mi smo samo radile, a sve ostalo doslo je samo po sebi.
    sada bi bolnica trebala priznati nas tecaj, i dr Sauerbon koji je sef odjela dopustio je da se s nasim potvrdama ude u radaonu, ali ipak , preporucam da skupa s tatom poraxgovarate s osobljem radaone, da cak prodete i njihov tecaj,

    pa jeli to moguće?




  29. #129
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Nadam se da će mi netko odgovoriti prije nego što budem morala u rađaonu

  30. #130
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    crnkica bas sam gledala njihov blog, tamo nema novih komentara od prosle godine 10. mjeseca, mozda najbolje da ih nazoves i pitas kako je sa tecajevima?

  31. #131
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    jeee,barem se netko javio...srecica,hvala na svjetu.mislim da ću ubrzo ih nazvati

  32. #132
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    ja rodila u 12. mjesecu prosle godine, osim sto sam bila tjedan i pol u bolnici i nitko mi nista nije govorio, sve ostalo je super, sestre s odjela su predivne, doktori isto, za nijednog nemam sto lose reci, nisu me dugo mucili, kad su vidjeli da ne ide, stavili me na carski, sestre su pomagale oko dojenja ( osim jedne...... ), stvarno nemam nikakvih zamjerki, osim na one krave s pedijatrije, al to je sad vec druga prica i drugi odjel

  33. #133
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    drago mi je da imaš tako lijepo iskustvo,a ove s pedijatrije zaboravi! A,jesi li čula jel priznaju ovaj Iskrin tečaj ili ne moraš imati nikakav tečaj?

  34. #134
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Dobili smo onu godišnju uplatnicu od UNICEFa i baš čitam malo one njihove prospekte, kad ono iznenađenje- Rodilište u Brodu je dobilo status prijatelja djece!!! Baš mi je drago! I čestitam svima koji su tome doprinjeli!

  35. #135
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    Pročitala sam ovdje na forumu da je još prije par godina u Brod stigao stolčić. Zanima me zna li tko je li on u funkciji, odnosno može li se poroditi na njemu? I naravno svaka "svježa" informacija dobro je došla!

  36. #136
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    Ima li tko da je nedavno bio u rodilištu?

  37. #137
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    mislim da im stolčić nije stigao,nego treba stići. jedino znam da su tamo lopte

  38. #138
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj crnkica prvotno napisa Vidi poruku
    drago mi je da imaš tako lijepo iskustvo,a ove s pedijatrije zaboravi! A,jesi li čula jel priznaju ovaj Iskrin tečaj ili ne moraš imati nikakav tečaj?
    Ovi u Iskri su rekli da nekad priznaju nekad ne, zavisi kakve su volje....... onaj njihov sto platis 400 kn, sigurno priznaju

    moras imati tecaj...... novost je sto sada mozes na carski roditi s epiduralnom besplatno, a mozes ju traziti i na vaginalnom porodu

  39. #139
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj crnka84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovi u Iskri su rekli da nekad priznaju nekad ne, zavisi kakve su volje....... onaj njihov sto platis 400 kn, sigurno priznaju

    moras imati tecaj...... novost je sto sada mozes na carski roditi s epiduralnom besplatno, a mozes ju traziti i na vaginalnom porodu

    ne kužim ovo za carski i epiduralnu?šta nije da te uspavaju?
    a epiduralnu na vaginalnom porodu ne trebaš platiti?


  40. #140
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    i da,super mi je ovo....nekad priznaju,nekad ne.Moj Bože kod nas uvijek mora biti nekakvih zavrzlama!

  41. #141
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    Cure kakva su vaša iskustva s cap-cap, jeste li rezane po defaultu i je li neka tražila, "inzistirala", pitala, zamolila da ne rade epiziotomiju i kako je to primljeno/prošlo od strane osoblja?

  42. #142
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj crnkica prvotno napisa Vidi poruku
    [/COLOR]ne kužim ovo za carski i epiduralnu?šta nije da te uspavaju?
    a epiduralnu na vaginalnom porodu ne trebaš platiti?

    pa uspavaju te, ali ako zelis biti budna mozes dobiti epiduralnu, isto tako i za vaginalni porod, ako ju zelis, trazis....... i ne plaća se ništa......to mi je rekla primalja gore s odjela.......

  43. #143
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    crnka 84 hvala na odgovoru

  44. #144
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    I ju...
    Pa ja čekam treću bebicu a vidim da tu nitko ne piše.
    Ima koja svježa vijest iz Brodskog rodilišta?
    Ja jedino što sam čula da se epiduralna ne plaća, ali isto tako da bi bilo dobro da rodim u toku dana za veću mogućnost dobivanja epiduralne- jer kao po noći možda ne bude anesteziologa

  45. #145
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    irena001 jeeeeeeeeeee, još malo i Marin će stići.....
    ovdje ti se jako slabo netko javi, i ja sam mislila da će se još netko javiti prije nego li se uputim u rađaonu, a ono šipak
    sve u svemu moj ovaj svježiji porod i iskustvo je bilo odlično stvarno nemam prigovora na ništa....
    želim i tebi da bude sve za čistu destku...

  46. #146

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Drage mame, evo i ja sam se priključila forumu jer opet imamo prinovu u obitelji. Prije šest godina rodila sam u SB bolnici sina, sve je prošlo super i jako brzo. za tri sata sam rodila i svi su bili prekrasni prema meni. Sad me opet sve to čeka i moram priznat da sam pomalo uplašena.......

  47. #147

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    39

    Početno

    jasmina vodiš li muža ovaj put?? navodno je to super :D

  48. #148

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    4

    Početno

    več sam počela s nagovaranjem, al on ne želi, boji se....sječam se kad sam prvi put rađala da mi je baš bilo potrebno da je pored mene!

  49. #149

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    39

    Početno

    ja nisam htjela... al za drugi put ide samnom, ak može i cijela familija nek idu, poslije kad sam im prepričavala gledali su me u čudu kao da izmišljam, pa nek vide
    što se tiče SB mene su malo krivo uputili u dojenje tj nedojenje u rodilištu, rekli su mi da ne mogu dojit jer su mi bradavice uvučene pa nisam ni pokušavala, tek kad sam došla iz bolnice patronažna mi je rekla da nema razloga da ne dojim... al je već se bilo zakompliciralo nažalost

  50. #150

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    4

    Početno

    ista situacija i kod mene s dojenjem,uvučene bradavice...u bolnici uopče nije ni jednom sisao, a kad smo došli kući počeo je sisati i sisao je godinu dana....čula sam da je sad sve bolje u bolnici i modernije, al bas me stah......

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •