Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 158

Tema: a što je s rodilištem u Slav. Brodu?

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    vrijedno čekam informacije sa tečaja!

  2. #52
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Jučer nam je opet bila sestra Ankica i kad je opet pričala da stolčić je već spreman u rađaoni, da je (pazi sad ovo)- kada za porađanje je naručena :shock: :D te sam ju pitala dali idu na to da dobiju titulu baby frendly bolnice potvrdila mi je potvrdno :D
    Rekla je da je rodilište trebalo se otvorit u nedelju (odnosno prije izbora) ali da još nije.
    Valjda još finišaju neke detalje i za koji dan se otvara.
    Strašno je draga ta ženica, veseli me što kada budem u rodilištu ću imati poznato lice tamo na odjelu

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    meni to zvuči predobro da bi bilo istinito! :shock:
    ipak se veselim pogotovo za onaj dio gdje ti daju odmah bebu na podoj ili po traženju! :D

  4. #54
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj mozarela prvotno napisa
    meni to zvuči predobro da bi bilo istinito! :shock:
    ipak se veselim pogotovo za onaj dio gdje ti daju odmah bebu na podoj ili po traženju! :D
    da, baš je jučer potvrdila da pokušavaju uvesti totalni rooming in :D
    Naravno- ako mama traži mogu i odvest bebu na odjel, ali dok god ti tražiš da beba bude sa tobom ona će biti.
    I samo jedna napomena- kaže mi sestra jučer da kad je bebica malo lakša da uglavnom mami ne govore kad je dohrane sa formulom :/
    Tako da bi trebala odmah prvi dan napomenut da ju nikako ne dohranjuju, jer želiš da samo papa mamino mlijeko.
    Tu bi ih jedino trebalo malo "osvjestit"

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Wow! Ovo mi je nevjerojatno.
    Ako sve bude kako pricaju, ne mora se vise za Rijeku i Varazdin. :D

  6. #56
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Kako ja nisam dočekala otvorenje nove rađaone ajde vi koje ste najfriškije da čujemo kako je :D

  7. #57

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    ja se još nadam da ću upasti u novi sistem inače bježim glavom bez obzira!

  8. #58
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    draga, otvorena je nova rađaona u ponedeljak (na moj termin), a Helena se požurila, pa nisam dočekala

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Irena001, tek sad vidim. Cestitam na Heleni!

  10. #60
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Tek sad vidim ovo, pojma nisam imala o preuređenju rodilišta, mogu samo reći: HVALA BOGU! (Iako, i meni sve to nekako prebajkovito zvuči!)
    Još nešto: cure, ja ne kužim zašto se svi vesele svojim spavaćicama?? Ja sam u rodilište ponijela punu torbu svojih spavaćica (koje sam mogla nositi) i isto tako sam ih u torbi donijela kući. Bilo mi je puno jednostavnije koristiti njihove, čiste su, možeš ih dobiti koliko hoćeš, a što je najbolje, nemaš brige oko izvlačenja krvavih mrlja i pranja, samo frkneš u prljavi veš i uzmeš čistu!

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    lima to je onda bio djed božičnjak na rodilištu! u moje vrijeme (prije 7 godina) bila bi sretna da dobiješ neku ogrtaljku koja ti prekriva guz a ako na tome postoje gumbi onda je to bio dobitak na lutriji!

  12. #62
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    guzovi su mi bili 100% zaštićeni, ok, ni ovdje nije bilo gumba, no to mi nije ništa značilo jer su mi i tako i tako sise stalno bile vani!

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    rodilice u toplesu!

    u nedelju idem da se sama uvjerim u te priče a danas su mi sestre rekle da je novi sistem u pogonu pa bumo videli šta to unači.

    rezervirala sam i apartman (za doček nove godine ) pa javim koliko poboljšanja ima!

  14. #64
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    Pozdrav mojim dragim Brođankama!
    Curke - je li netko išao na trudnički tečaj Udruge Iskra i je li to čemu?
    mozarela - javi kako je prošlo i kako to sad sve funkcionira

  15. #65
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Pozdrav Šuška! Išla sam ja. Pa nije loše, čuješ svašta pametnoga, ja se sad ne mogu točno sjetiti u detalje (bilo je to prije više od godinu dana) ali znam da mi se svidjelo u globalu. O dosta informacija sam već bila informirana , ono što mi je stvarno bilo korisno je predavanje babice (Željke ), vježbe disanja pri porodu, a bila je jedna vrlo draga patronažna. Najljepše od svega je bilo to što sam tada bila na porodiljnom pa mi je baš pasalo malo druženja (još uvijek sam u kontaktu s curama s tečaja).
    Svi Roda tekstovi o dojenju s portala (uvezala sam ih i štreberski prošla prije poroda) + tečaj dali su mi jednu sigurnost i opuštenost pred porod jer koliko-toliko znaš što te čeka.
    Mozarela, nestrpljivo čekam da se javiš!!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Zar bas nitko nije rodio ovih dana u brodskoj bolnici? Meni je termin za 50 ak dana pa se nadam da ce dotad vec netko napisati nesto..I ako ima koja mama da je rodila na epi molim nek se javi sa svojim iskustvima, naravno vezano za epi u nasoj bolnici..Sve me zanima a nista za procitat nema m S nestrpljenjem cekam bilo kakve informacije o cuvenoj novoj radjaoni.. Dotad, pusa svima i

  17. #67

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Jos nikog nema!!!??

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj lelita prvotno napisa
    Jos nikog nema!!!??
    Poštovanje i pozdrav svim budućim mamama !
    Ja sam novopečena i mogu vam reći da jedva čekam da nam se netko javi tko je bio u novoj rađaoni. Termin mi je 27.05.2008. i mislim iskoristiti sve da meni, sinu i budućem tati sve prođe ok. Namjeravamo upisati tečaj, onaj što se plaća. jer su mi rekli u bolnici da priznaju sam taj što bolnica organizira. Nema veze, platit ćemo, jer želimo da obadvopje prisustvujemo dolasku našeg sina. A mislim da će i meni biti lakše ako mi suprug bude kraj mene !!!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Meni je termin 15.3. iako imam osjecaj da ce biti ranije..Bas s nestrpljenjem iskejum bilo kakve obavijesti!!!Ako se niko ne javi ja cu ti do 5 mj sve izloziti!! Eto ti utjehe!!Pisite!!!!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    drage moje,

    tečaj udruge Iskra je do sada bolnica isto priznavala i dozvoljavala tate ne porodu. Toplo ga preporučam, a vidim da se glavna patronažna o puno stvari informirala na Rodinim stranicama, čak i neke njihove materijale koristi na predavanjima.

    Što se tiče mile nam bolnice, rađaona nam izgleda predivno, ali vidjela sam ju samo što sam u nju išla na klizmu i pripremu za carski, ostatak sam ipak obavila negdje drugdje.

    Ovo što Irena priča o rooming-inu je istina, ali je istina i da:
    1. Nitko te u bolnici o tome ne obavještava
    2. Sprdaju se sa tobom i vrijeđaju ako zatražiš room-ing in (ne svi, neću dušu griješiti)

    U biti o točki 2 sam htjela otvoriti posebnu temu, jer sam željela da ta informacija bude vidljiva, ali isto tako i da prenesem svoje iskustvo.

    Drage mame, naša brodska bolnica ima potpisan ugovor sa Unicefom, ali nitko vam to ne govori, naravno ja sam ih pitala nakon carskog i odgovorili su mi da imam pravo na room-ing in, e sada dobila sam podršku od: Neonantologa zaposlenog na odjelu, 2-3 sestre iz sobe za bebe i njihove šefice, sve ostale trudile su se tračati me, vrijeđati me (odnosno pristojno podbadati) i onako ranjenu i slomljenu nakon carskog, pokušavale su da se osjećaš kao g ovno.

    Meni je sve to budilo još veći bikovski inat i moja Jana i ja smo se 24h dnevno družile svih 6 dana

    Bila sam jedina na odjelu koja je bila sa bebom, pa se još više osjećaš drugačiji, no kao što rekoh, nitko vas ne informira o vašim pravima.

    Koliko god bile slomljene i umorne od poroda, ipak bih vam uvijek preporučila da tražite svoje bebice jer na njih imate pravo, a i nema ništa ljepše da ste od 1. dana non stop zajedno, a i barem ste sigurne da ih u onoj sobi za bebe ne kljukaju bočicama i adaptiranim (one priče o glukozi su za malu djecu, pa sama sam vidjela kako im mješaju (kršitelj koda)).

    I dok su sve bebice imale soor (jer hrane ih sve sa 2-3 iste bočice) mi smo se non stop mazile i nismo imale takvih problema.

    Pitala sam neke sestre sa rodilišta, zašto su sestre iz sobe za bebe takve, a ove su rekle:" Zato jer im je teško raditi svoj posao, jer im je teško malo više hodati, jer moraju malo češće doći do vas da provjere je li sve u redu ili da presvuku bebu".

    Nakon 1. carskog imala sam užasna iskustva sa istim tim sestrama iz sobe za bebe, Ema se navukla na bočicu dok sam ja bila 2 dana u šok sobi i nije htjela sisati cijelo vrijeme u rodilištu. Iskreno rečeno, kao friška mama nisam ju ni znala dojiti. Nitko mi nije htio pomoći, ni savjetovati me, samo su mi ju hladnokrvno oduzimali svaki puta kada je zaplakala i odlazili bez riječi dok sam ja ostajala jadna i u suzama.

    Nikako mi nije bilo jasno, boravim u bolnici tijekom trudnoće 3,5 mjeseca i cijelo vrijeme nemam niti jedan prigovor na doktore ili sestre i na kraju, kada dođeš do onoga zbog čega i jesi u bolnici do svoje bebice, netko ti tako zagorča život umjesto da ti pomognu da konačno uživaš u njemu.

    Ista stvar se dogodila i sa ovim porodom, ali eto, ja sam starija, iskusnija i nisam se dala.

    Teško je kada slušate te sestre (ako se uopće i mogu tako nazvati) kada te tračaju:"Jučer joj je beba izgubila 100 grama, danas joj je izgubila 100grama, a ona samo izmišlja, što misli ona da je ona posebna, eto joj sada i njena beba i njeno dojenje".

    Što reći nakon ovakvog komentara????

    Nisam htjela biti kuja i tužiti ih njihovoj šefici koja me je podržavala u rooming-inu, ali ponekada se pitam jesam li trebala, kako bih olakšala život onim mamama koje nakon mene dolaze u Brodsko rodilište. Samo sam na svaki njihov zlobni komentar stisnula zube i brojala dane do odlaska kući.

    Moram pohvaliti i 2 predivne sestre iz sobe za bebe kod kojih vidiš da svoj posao doista rade sa ljubavlju koje su mi rekle:"Svaka čast mama, voljele bismo da je više mama poput nas".

    Napominjem, nije problem u mamama, nego u neznanju na njihova prava, kao i u šikaniranju kada ih zatražiš.

    I zato drage moje mame, ako želite biti stalno uz svoje bebice, ako želite biti sigurne što papaju, slobodno ih tražite, ne dajte se, imate na njih pravo i uživajte, a ja ću se ako Bog da za 4-5 godina vratiti tamo i nadam se da će se do tada nešto promjeniti, ako ne, udružiti ćemo se i zajedno im pokazati zube.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    20

    Početno

    Stvarno strašno zato neki i nisu išli u brodsku bolnicu

  22. #72
    sanja_udruga iskra

    Početno

    Drage mame,
    ekipa Udruge Iskra Vam je jaaaaaakoooo zahvalna na pohvalama!!!! :D
    nažalost, Brod je uvijek samo Brod, koliko god se mi trudili da ga promijenimo.
    Brodska bolnica uvela je svoj tečaj, koji košta 400 kn, dakle, ako želite da tate budu s vama na porodu - plaćate!!! Doduše, uputili smo im DOPIS, jer nam nije jasno zašto od kada su uveli svoj tečaj ne priznaju iše naš, koji između ostalog financira Ministarstvo obitelji!!!! i imaju samo sve pohvale za naš rad.
    Dakle, još čekao odgovor ravnatelja bolnice, a do tada radimo kao i do sad. Tečaj počinje 5.2. sve koje strpljivo čekate (hvala ) bit ćete obaviještene na vrijeme - sljedeći tjedan.
    sve koje još neznaju da mi radimo :/ slobodno se javite, za vas sam uvijek tu....

    tel 091/6006-505
    Voli vas vaša Sanja ....

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    I mene je tecaj udruge Iskra jako ugodno iznenadio. Informacije su na tecaju bile stvarno up to date. Za vasu ekipu, Sanja, imam samo pohvale.
    Smrcina mrkice, dogodilo ti se upravo ono cega sam se bojala, da ce se uvjeti fizicki promijeniti, ali da ce ono najvaznije u svemu, ljudi, ostati isto.
    Ne bi ti bila kuja da si rekla glavnoj sestri sto se dogada, gadure su sestre koje se tako ponasaju. Jako mi je zao sto ti boravak u bolnici nije bio onakav kakav svaka mama zasluzuje, ali svaka ti cast sto si trazila svoju bebu i znas da je tvoje malo zlato bilo stalno s tobom, znas da nikad nije plakala sam u sobi za bebe nego je bila sigurna pored svoje mame.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Mozarela, javi se!!
    Mene svasta zanima a nema nikakvih svjezih informacija. Ako itko zna sto se mora i smije nositi od osobnih stvari u rodiliste neka se javi..Iako,sigurno pise na vratima rodilista..Ako nikoga ne bude, navratit cu pa se informirati.. Ja nestrpljivo ocekuje svoj prvi porod i nadam se da ce sve proci bas kako treba.
    Eto, jos jednom molim sve dobre mame koje su nedavno bile u brodskom rodilistu neka se jave!! Svima velika pusa i

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj lelita prvotno napisa
    Mozarela, javi se!!
    Mene svasta zanima a nema nikakvih svjezih informacija.
    Lelita, pa kako nema svjezih informacija kada smo evo barem dvije rodile u 12. mjesecu prosle godine?

  26. #76
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj sanja_udruga iskra prvotno napisa
    Drage mame,
    ekipa Udruge Iskra Vam je jaaaaaakoooo zahvalna na pohvalama!!!! :D
    nažalost, Brod je uvijek samo Brod, koliko god se mi trudili da ga promijenimo.
    Brodska bolnica uvela je svoj tečaj, koji košta 400 kn, dakle, ako želite da tate budu s vama na porodu - plaćate!!! Doduše, uputili smo im DOPIS, jer nam nije jasno zašto od kada su uveli svoj tečaj ne priznaju iše naš, koji između ostalog financira Ministarstvo obitelji!!!! i imaju samo sve pohvale za naš rad.
    Dakle, još čekao odgovor ravnatelja bolnice, a do tada radimo kao i do sad. Tečaj počinje 5.2. sve koje strpljivo čekate (hvala ) bit ćete obaviještene na vrijeme - sljedeći tjedan.
    sve koje još neznaju da mi radimo :/ slobodno se javite, za vas sam uvijek tu....

    tel 091/6006-505
    Voli vas vaša Sanja ....
    Zašto ne priznaju vaš?
    Evo vam iz prve ruke- zato jer ne ide njima lova u džep, a draga mi babica Željka je rekla da joj je šef (neću ni spominjat ime) rekao da kadu, stolčić i ostale dodatke za novu rađaonu moraju same zaradit tečajem.
    Dakle- lova od tečaja ide za rađaonu, a naravno da je i šefici dječije, i babicama ponajviše i doktorima bolje radit u boljim uvjetima

  27. #77
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj smrčina mrkica prvotno napisa
    Citiraj lelita prvotno napisa
    Mozarela, javi se!!
    Mene svasta zanima a nema nikakvih svjezih informacija.
    Lelita, pa kako nema svjezih informacija kada smo evo barem dvije rodile u 12. mjesecu prosle godine?
    mozarela je šmrčo rodila poslije nas i bila je u novoj rađaoni

  28. #78

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj Irena001 prvotno napisa
    Citiraj sanja_udruga iskra prvotno napisa
    Drage mame,
    ekipa Udruge Iskra Vam je jaaaaaakoooo zahvalna na pohvalama!!!! :D
    nažalost, Brod je uvijek samo Brod, koliko god se mi trudili da ga promijenimo.
    Brodska bolnica uvela je svoj tečaj, koji košta 400 kn, dakle, ako želite da tate budu s vama na porodu - plaćate!!! Doduše, uputili smo im DOPIS, jer nam nije jasno zašto od kada su uveli svoj tečaj ne priznaju iše naš, koji između ostalog financira Ministarstvo obitelji!!!! i imaju samo sve pohvale za naš rad.
    Dakle, još čekao odgovor ravnatelja bolnice, a do tada radimo kao i do sad. Tečaj počinje 5.2. sve koje strpljivo čekate (hvala ) bit ćete obaviještene na vrijeme - sljedeći tjedan.
    sve koje još neznaju da mi radimo :/ slobodno se javite, za vas sam uvijek tu....

    tel 091/6006-505
    Voli vas vaša Sanja ....
    Zašto ne priznaju vaš?
    Evo vam iz prve ruke- zato jer ne ide njima lova u džep, a draga mi babica Željka je rekla da joj je šef (neću ni spominjat ime) rekao da kadu, stolčić i ostale dodatke za novu rađaonu moraju same zaradit tečajem.
    Dakle- lova od tečaja ide za rađaonu, a naravno da je i šefici dječije, i babicama ponajviše i doktorima bolje radit u boljim uvjetima

    Ah uvijek isto

  29. #79

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    20

    Početno

    Meni je bilo super na tečaju "Iskra" jes da sam bio jedini tata (doduše bio još jedan prvi put ali kad je sestra Delfa rekla da tate kupaju bebe slijedeći put nije se više pojavio ) ali bilo je puno korisnih informacija

  30. #80

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Lelita, pa kako nema svjezih informacija kada smo evo barem dvije rodile u 12. mjesecu prosle godine?

    Mozda sam ja prezahtjevna il nesto il sam samo prvorotka koja se boji svega zivog. Ja sam ocekivala nekakve dulje, bolje informacije, maltene opis cijelog dana u bol. odnos sestara, doktora, opis radjaone..Oprostite ako sam koga uvrijedila!!U iscekivanju sretnog dana cu izludit. 22.2. idem na zadnji uzv pa moram pogledat stvarcice koje su potrebne u radjaoni tj.rodilistu. Molim da mi Smrcina mrkica ili Irena napisu dali treba nositi pelene u bolnicu ili nesto posebno za bebu. Eto..Radujem se odgovorima i zivim zbunjena dok ne odem vec jednom u tu famoznu strasnu brodsku bolnicu. Cure, pisite!!!
    Hvala!!

  31. #81
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    lelita, samo hrabro! Ja sam rodila prije više od godinu dana tako da stvarno ne znam kako je sada, a javljam se tek toliko da ti dam podršku
    Kad sam ja bila nismo nosili pelene tako da ne vjerujem da sada trebaju. Za bebu ti koliko ja znam ne treba ništa. Nemoj se opterećivati puno stvarima koje treba ponijeti, sve ti muž može naknadno donijeti. Mene su ostavili u bolnici nakon lošeg ctg-a "na prepad", tjedan dana prije poroda, nisam se mogla ni otići kući presvući. Srećom, na papir sam ranije napisala sve što mi treba tako da mi je MM sve donio prema popisu (bilo mi je glupo pakovati četkicu za zube, pastu ili dezodorans mjesec dana ranije)

    Moja iskustva što se tiče osoblja: Doktori, sestre i babice bez neke posebne zamjerke, jedino zamjeram (debelo!) sestrama koje su s bebama jer nisu sve prodojeće. Puno bitnije od spremanja stvari ti je dobro proučiti (ja sam isprintala i nosila u bolnicu) rodine tekstove o dojenju tako da se pripremiš ako što ne bude išlo kako treba (posebno prouči pravilan položaj za dojenje i izdajanje ako dođe do prepunjenosti, kao što je meni bilo). Kad sam ja bila nije bio rooming in pa sam se ja svejedno izborila da I. bude stalno sa mnom. Ja sam išla do sestara i tražila ga. Uglavnom, (bila je, istina, jedna vrlo ljubazna sestra) činilo mi se da su više iznenađene nego ljute na činjenicu što tebi nije problem da je dijete stalno s tobom, pogotovo po noći.
    Ono što me je najviše je to što ih dohranjuju, tu se ne treba libiti i biti bezobrazan.

    Meni je drago da sad imamo PRAVO na rooming in, što znači da to nije više stvar njihove dobre volje, a to što će te netko (koga ćeš vidjeti tad i tko zna kad) ogovarati iza leđa boli te briga, misli samo na sebe i svoju bebu! (Na to se pripremi jer su mene neke stvari pogađale što inače ne bi, to je vrlo osjetljivo razdoblje)
    Ne znam, ja ne mislim da je naša bolnica ništa ni bolja ni gora od ostalih prosječnih bolnica kod nas, čitam ove teme o rodilištima, svugdje ima svašta. Nemoj ići u bolnicu s unaprijed formiranim strahom!
    Sljedeći put ću (nadam se da ću uskoro biti trudna ) isto ići u našu bolnicu roditi samo što ću sad vjerojatno biti malo bezobraznija

  32. #82
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Prvo da pozdravim sve svoje drage Brođanke!

    I ja sam trudna, ali ne živim više u Brodu, nego u Zagrebu, tako da neću niti roditi tamo. Ali jako mi je drago da se i u Brodu stanje mijenja na bolje! (ipak je to moj Brod )

    svim trudnicama i da se vratite iz rodilišta sa najboljim mogućim iskustvima!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Hvala ti lima na javljanju!! Super si!
    Jos cu se ja probat malo smirit i pribrat..koliko budem mogla. Sta mogu kad sam takva? Panicar a i uzbudjenje radi svoje..Jos sam i nestrpjilva!! Ma zbrka u glavi, potpuna!! Al sve u svemu super smjesa osjecaja..Nadam se dobrom, lakom i brzom porodu i ne mogu docekati da ugledam tog malog bebaca

    Jos jednom, hvala na javljanju..Pisiteeeee :D

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    4

    Početno

    Lelita kak je prošao porod??!!

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    Drage moje, samo da vam se pohvalim kako cu danas biti gosca na Iskrinom tecaju, trebam pricati o svojim iskustvima u bolnici i opcenito o dojenju.

    Ocito da je doslo moje vrijeme da upozorim ljude na rooming in u nasoj bolnici

  36. #86

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Chiara..nemam sam vremena pisati. Meni je bilo uzas, ne zbog boli nego zbog odvratne babice s umiljatim glasom, stvarno joj ne znam ime.
    Dosla u noci oko 12.30 rodila nadripana u 7.45 ujutro.
    Prezivjela!!
    Bila sam preko vikenda u bolnici, sestre vidjala sam kad nose bebe, nitko mi nije pokazao kako dojiti.
    Bila je jedna mladja ni njoj ne znam ime iz djecje sobe..onam mi se obratila na par minuta i uspjela sam bar skuzit kako treba ici.
    Cure u sobi su mi vise pokazale nego sestre.
    E sad bez pretjerivanja..da nema Roda i savjetnica, dojenje bi bila prava muka.

    Smrcima mrkica, kako je bilo? Javi se!!

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Lelita
    Cestitke na malom slatkisu.
    Mrkice super, stvarno, javi kako je proslo predavanje. Kako je biti zvijezda?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Mrkice super, stvarno, javi kako je proslo predavanje. Kako je biti zvijezda?
    he, he, sada me razni muski pozdravljaju po gradu, a ja ih ne prepoznajem osim kada su u drustvu svojih zena. To su tate koji su bili prisutni na tecaju.

    A sada salu na stranu, gosce smo bile ja i mama jednogodisnjakinje. Propagandice dojenja koje su se tako lijepo nadopunjavale da samo umjesto 15 minuta pricale sat i 15 minuta . Bile smo iskrene, rekle smo da ne osudujemo one koje nezele dojiti, isto tako da dojenje ponekad moze biti jako tesko u pocetku, ali ako zelite i malo se potrudite da je to nesto predivno

    Nazalost, obje smo oba poroda imale na carski rez, pa smo mogle pricati samo o tom iskustvu glece poroda, ali isto tako obje smo cijelo vrijeme bile sa svojim bebicama u bolnici i toplo to preporucili i ostalima.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    E da, upozorile smo ih i na "ljubazne" sestre iz sobe za bebe, ali da ne posustaju

  40. #90
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Bravo, mrkice! Treba raditi na osvješćivanju mama, a ja vjerujem da će biti pomaka.
    P.S. Ako treba još koja dojilica, tu sam

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Bravo mrkice! :D
    Ja bih bas volila vidjeti radaonu u brodskoj bolnici. Nikad nisam vidjela bolnicku radaonicu i to mi je velika misterija. Da li se ide na tom tecaju u obilazak radaonice? Da se ubacim u grupu za obilazak.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Dakle, pocela sam jucer pisati pa nisam uspjela..Zato cu probat bit kratka i jasna!!
    Bas me ljuti sto smo tako velika zupanija i toliko nas ima a nikad nema nista o brodskom rodilistu..
    Ima li nas uopce na Rodi?
    Prestala sam i virkat i nadat se necijem postu..
    Cure, ako vas ima, daj, javite se!!
    Necu vise nista pisati..
    Nadam se nekom veselom postu ili kakvoj pricici..bilo cemu.
    Sve brodjanke i Slavonke puno pozdravljam..
    Saljem pusu svima i pisiteeeee

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    124

    Početno

    Brođanke, ja sam sada 18+6 tj. trudna i zanima me jako kakva je situacija s tečajem jer bih voljela da idemo MM i ja, da može sa mnom i na porod. Kada se treba prijaviti, da li je gužva....
    I kakva je trenutno situacija u rodilištu općenito?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    pogledaj datum od zadnjeg posta..rijetko se tko ovdje javlja..cujem na radiu da reklamiraju tecaj pa probaj uloivit brtoj trelefona pa se informirati..ili skoknut do rodilista, tamo sam vidjala plakate..

    sretno u trudnoci!!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    124

    Početno

    Hvala, mislila sam da nas ipak ima više Brođanki na forumu, ovo je stvarno katastrofa.

  46. #96
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    samo jedno mahanje mojim brođankama

  47. #97
    ivy23

    Početno

    Drage Rode, konačno sam se i ja odlučila registrirati nakon 3 godine redovitog obrazovanja na Rodinoj stranici i forumu. Ovim putem želim se zahvaliti vama svima koje ste se javljale i nama sramežljivima dale puno informacija i korisnih savjeta. Posebno ste me prosvijetlile u svezi dojenja, i da se pohvalim, dojila sam 22 mjeseca. Sad očekujem drugo dijete :D. Uporne i znatiželjne Brođanke s ovog foruma nagnale su me da konačno podijelim svoje iskustvo s poroda, ali to ću učiniti tako što ću se bazirati na uvjete u slavonskobrodskoj bolnici. Nadam se da ću nekoj budućoj mami pomoći svojim izvješćem.
    Dakle, rodila sam u travnju 2006. godine i od tada se dosta toga promijenilo što se smještaja tiče i to nabolje kako čujem, a imat ću detaljne informacije krajem veljače kad mi kolegica rodi. Ja sam sa smještajem nakon poroda bila jako zadovoljna i to zbog: urednog i mirisnog toaleta koji je u sklopu sobe, krevet mi je bio dobar, hrana isto. Liječnik mi je bio dr. Veselski koji nije nešto pričljiv, ali je vrlo profesionalan i poštivao je sve moje prijedloge, bila sam nekoliko dana prije poroda u bolnici.Glavna medicinska sestra je vrlo ljubazna, empatična i profesionalna. Ostale sestre su solidne od kojih neke i više od toga. Sestre u dječjoj sobi mi nisu bile sve simpatične, nisu mi pomogle oko dojenja, ali mi ni nije trebala velika pomoć. Polu rooming-in mi je bio sasvim zadovoljavajuć s obzirom da sam bila u vrlo lošem stanju nakon poroda kako fizički,tako i psihički :D ,hormoni, što ćete. Babice nisu previše optrčavale oko mene, ali nisu bile ni loše. Dale su mi poslije poroda i vodu i mobitel i to mi je bilo odlično. Nisam osoba s nekim visokim zahtjevima ni prohtjevima tako da sam u globalu zadovoljna. Nisam doživjela nikakvo neugodno iskustvo i imala sam lagan i prekrasan porod. U ožujku planiram ponovno tamo roditi i nadam se da će moje mišljenje o brodskom rodilištu biti još bolje. Ako imate još kakvih pitanja, vrlo rado ću na njih odgovoriti. Drage trudnice, puno sreće.

  48. #98
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Veliki pozdrav ivy i dobro došla!
    Mogla bih te potpisati skoro od riječi do riječi, od onoga da sam napustila rodilište sa sličnim mišljenjem, dojila sam klinca 23 mjeseca, a i meni je termin u ožujku. Često ovdje zavirim da vidim ima li svježih vijesti i kakva je situacija u našem rodilištu, mada i tu treba uzeti u obzir da smo svi različiti s različitim prohtjevima i da je dosta toga subjektivno.
    Nadam se da će nam sve proći u redu, pusa i javljaj se!

  49. #99

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    samo pozdravljam sugradjanke

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    124

    Početno

    Samo da vas pozdravim. Jučer smo krenuli na tečaj, baš sam sretna. Naime, radila sam negdje do 6.11. i tek onda nazvala za tečaj. Rekli su mi da sam zakasnila za 11.mj. a da u 12. neće biti zbog godišnjih. To me je zabrinulo jer mi je termin 05.02. No ipak su se odlučili organizirati tečaj, i jučer je počeo. Trajat će 9 dana, 2 tjedna. Jučer je bilo općenito o trudnoći i porodu, danas je rasprava, kako je doktor rekao, o Rodama i ostalom. MM je oduševljen, da je jučer puno naučio.
    Eto toliko o tečaju, a ako ne prije javim se nakon poroda s utiscima.
    Svim Brođankama i Slavonkama

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •