Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 158 od 158

Tema: a što je s rodilištem u Slav. Brodu?

  1. #151
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    evo još jedne iz SBa
    Daklen...1.T,35 tj.;iskustvo brodske ginekologije (serklaž u 26om tj.,7 dana bolnice i kući)-mogu reci,sve bilo OK.MM išao na besplatni tečaj u Dom zdravlja,ja nisam mogla jer sam morala mirovati.On zadovoljan,i puno toga je naučio,tako da mislim da neke stvari bolje zna nego ja (naš T će imati dvije mame :D ).Jedinu primjedbu imam na Grupu za potporu dojenja,koja svaki 1. četvrtak u mjesecu od 12-12.45h ima "potporu" dojenja u Domu zdravlja...mislim;ja sam u ovih 8,5 mjeseci više teorijski potkovana o dojenju nego te sestre tamo (o budućim mamama koje su tamo bile da ne pričam)."RODA" JE ZAKON što se tice dojenja-od filmića,do tekstova i slika.Bombardirala sam ih tih 45min. pitanjima (za koje nisam bila sigurna u odgovor,a i radi svoje znatiželje vjerujte da na neka nisu znali ni odgovor.Shvatila sam da je i tu vrijedi "uzdaj se use,i u svoje kljuse" tj. ono što si pročitao,pogledao...
    Što se tice poroda;totalno sam nabrijana ) mislim...pozitivno!Neću se dati zezati,MM ide sa mnom i nadam se brzom,expresnom porođaju,jer imam serklaž.Još sam samo u nedoumici-uzimati apartman ili ne?!!Planiram pokazivati zube i svađat se za svog T itekako!!!Do sada me ti tkz. trudnički hormoni uopće nisu pucali (ni u kojem smislu pa se nadam da će me poštedit i tamo :D
    Inace,jucer sam bila na UZV i pitala dr.V o korištenju ulja za masažu međice (s obzirom da imam kontr. od 26 tj+serklaž)...blago me otpilio,u stilu "i tao i tako mi ne gine rezuckanje jer mi je 1. porod".Budem vidjela hocu li ga poslušati

  2. #152
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Draga Duma, obzirom da ce tvoj porod biti zapocet skidanjem serklaze (neka me netko ispravi, ali ja mislim da nema sanse da ti skunu taj sav i puste te doma cekat trudove) vjerovatno je da cete htjeti hospitalizirati dok ne krenu trudovi. Nadam se da ce se netko javiti i sa iskustvom serklaze i poroda i da ces dobiti info o tome kako to ide.

    Ja bih na tvom mjestu raspravila malo oko tih pitanja sa lijecnikom koji prati trudnocu u bolnici, da dobijes uvid koja im je procedura i da ukazes sto bi htjela i kako. Mozda bi bilo zgodno napisati i kratki plan poroda i iskomentirati ga. Radije idi nekom diplomatskom/mirnom linijom nego pokazivenjem zuba i svadanje, jer to moze prouzrociti kontraefekt u komunikaciji sa osobljem. Zamoli ih da zelis biti o svemu obavjestena, ako ti se cini da netko nesto radi bez da te informira mirnim tonom pitaj sto radite i zbog cega ili time uposli svog partnera. I svakako si daj mogucnost u promjeni zelja i nemoj raditi projekt 'porod' jer svaki porod i trudnoca su jedinstveni za sebe i cesto to znaci izlazenje iz nekih okvira koje smo si zadali, budi otvorena za sve mogucnosti koje mogu uslijediti.

    Lijecniku koji ti je rekao da ti ne gine rezanje mozes reci da zelis pokusati bez epiziotomije sve dok je sve u redu s tobom i bebom, a o masazi i uljima ima dosta tema, bez obzira na njegu neuputu mozes pokusati. I sretno!

  3. #153
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Hvala na savjetu ali nisam ja takoooo opasna kao što sam napisala.Ponjela me reakcija postova,jer su cure stvarno napisale onako kako je u toj našoj brodskoj bolnici gdje očito sve ide po principu "što glasnije,primitivnije,pa makar se i čaije vadile :D ...zna se čije je to oružje " Raspitala se ja o "mom" serkalžu i idem doma (po onome što su mi rekli).Pitanje; gdje da nađem teme o masaži međice uljima?? Tražila pa nisam uspjela. HVALA <3

  4. #154
    Malina27 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    24

    Početno

    Drage moje, evo moran napisati nešta na ovu temu. Ja sam također u Sb-u rodila sada već svoju veliku curicu. Na svijet je došla carskim rezom zbog velikih upala i infekcija. Odmah po rođenju, su ju moja sveki, kuma i ostali držali, mazili ju, slikali; samo su pitale i naravno nije bilo nikakve gužve. Nikoga nisam poznavala niti sam tražila poseban tretman. Po buđenju iz anest. sestra mi je donijela pokazati bebu i pitala me da li želim da mi ju ostavi, ali nisam htjela jer sam bila uvelike mamurna pa da mi još ne daj Bože ispadne dijete. kako nisam imala dovoljno mlijeka, morala je na dohranu, čak su mi znale donijeti bočicu da ju sama nahranim, što mi je bilo ok. Sestre su uvijek bile u blizini, tako da kada bi ih trebala uvijek su došle. Kada sam prije poroda ostala u bolnici zbog temp. i ostaloga cijelu noć je jedna sestra presijedila na stolici kraj mene držeći me za ruku i stavljala mi je obloge na čelo. U salu na carski su me otpratile držeći za ruku i poljubile me te me hrabrile riječima da se ništa ne brinem da će sve biti super. I zaista je i bilo. Poslije carskog sutradan u podne su me prebacili u sobu, s tim da su me rano u jutro i okupale, izvadile kateter, nahranile dale mi bebu, tako da sam ja taj dan predveče sijedila na krevetu prekriženih nogu i nunala bebu )))) Najvažnije je da sve prože dobro i da ste vi i bebe Ok, sada hoće li tata biti s vama ili ne, manje je važno, u sobi ugl bude super ekipa tako da bude i smjeha i suza i svega )))) to je moje iskustvo i nemogu naći zamjerku u ničemu

  5. #155
    Malina27 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    24

    Početno

    ....i sada imam veliku, zdravu i nadasve pametnu djevojčicu kojoj nije nasmetalo ni adaptirano mlijeko, ni tata koji nije u bolnici stalno bio s nama, ni to što baš 24h nije bila samnom ...tako nam malo za sreću treba...

  6. #156

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Sve pohvale brodskom rodilistu...ekipa na porodu odlicna, posebno bih istaknula dr Blazinkova i babicu Danijelu, ali zaista su svi bili za pohvalu.
    Tri dana u bolnici stvarno brzo prodju, sestre na rodilistu isto tako izrazito pristupacne i fleksibilne sto se tice posjeta i ostalog. Jedina mala primjedba na sestre iz djecje sobe zbog "sto" razlicitih misljenja o dojenju i potrebi nadohranjivanja u bolnici dok vam pravo ne nadodje mlijeko.
    Jos bih samo istaknula dr Dijanu Brelis Grozdanic, zaista predivna, brizna i susretljiva lijecnica, stvorena za posao koji radi

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Vidim da nitko nije dugo piso. Ja planiram ici roditi u brod posto mi je to najblize. Pa ako tko ima friske informacije bila bih zahvalna?

  8. #158
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Ima li "svjezih" rodilja iz Slav. Broda?

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •