Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 158

Tema: a što je s rodilištem u Slav. Brodu?

  1. #1

    Početno a što je s rodilištem u Slav. Brodu?

    Pozdrav prisutnima! Ima netko iskustva s rodilištem u SB-u? Savjeti nisu na odmet...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    draga Tona, javi mi se sa pitanjima sto te interesira, tamo sam boravila neka 2 mjeseca, prije 8,5 mjeseci

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Draga,

    tako bi voljela da imam iskustva, ali na zalost ................... jos uvijek sve samo ostaje na zelji za bebacom,

    htjela sam te samo pozdraviti sugrađanko i zazeljeti ti srecu i radost.
    Kada ti je termin????
    Mozda se mozes uklopiti na jednu od kava s nama???
    Pusa

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno i ja sam zeljna informacija o brodskom rodilistu

    Pozdrav svima,
    ovo mi je prvi post na ovom forumu pa vas molim da mi ne zamjerite ako nesto napravim krivo. Iako prvi put pisem, citam forum i tekstove rodinih stranica vec nekoliko mjeseci.
    Kao sto je vec vise puta spomenuto, uglavnom se pise o nekoliko vecih gradova, a o onima ostalima malo ili nimalo. Mene isto jako zanima sve sto se moze saznati o brodskom rodilistu (ono uobicajeno, o epiziotomiji, dripu, prisustvu supruga i sl.).
    Jos jednom pozdrav i zeljno iscekujem nove informacije.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    20

    Početno Prisustvo oca pri porodu

    Dali je moguće u Brodu te ostale stvari šta je dozvoljeno a šta ne.Molim odgovore hvala unaprijed.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Koliko sam upoznata, brodsko rodiliste se preuređivalo tako da je planirano, cini mi se, za pocetak sljedece godine otvorenje soba u kojima bi oba roditelja mogla boraviti zajedno sa bebom. To mi je super!!!!
    Sto se poroda tice, ne znam....................

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno super, lijepa novost

    To je odlično!
    Hvala ti na ovoj novoj informaciji Emanuel. Ako će biti moguć boravak oba roditelja s bebom, ne bi imalo smisla da očevi ne smiju biti prisutni na porodu. Ipak, puno ti hvala na odgovoru i, molim te, ako saznas nesto novo, javi.
    Bas mi je drago da je i ova tema o Slavonskom Brodu malo oživjela.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno brođani, javite se

    Mrkice, hajde, molim te, napiši kakvi su trenutno uvjeti u brodskom rodilištu. Zadnje informacije koje ja imam stare su po 3, 4 godine, pa me baš zanima da li se nešto promijenilo. Ono što sam čula tada me prilično obeshrabrilo jer se uglavnom pričalo o nemaru liječnika, te njihovoj nezainteresiranosti da se nešto promijeni.
    A ono što me najviše čudi je da ima tako malo brođanki na ovom forumu, jer ipak je to grad koji je među prvih deset (ne znam točno koji) po broju stanovnika u Hrvatskoj. Žalosno mi je to, tako veliki grad, a kasni u svemu i za mnogim manjim gradovima.

  9. #9
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Tek sada vidim ovu temu

    I ja sam Brođanka (sada)

    nažalost naša bolnica mi je ostala u jako ružnom sjećanju,
    toliko ružnom da sljedeću trudnoću sigurno neću voditi ovdje makar se morala seliti u Zagreb

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Zar je brodska bolnica toliko strašna da nitko ne želi ništa određeno reći o njoj? E sad ste mi utjerale strah u kosti. Ionako sam mislila izbjeći tu bolnicu, ali sad ću se, ako budem morala biti u brodskoj bolnici, srušiti na ulazu od straha.
    Zar roda nije uopće u kontaktu s brodskom bolnicom? Pa brod je ipak jedan od većih gradova, barem po broju stanovnika.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Rado bih ti rekla nesto konkretnije ali kako nisam jos bila na rodilistu (na zalost ) i nadam se da cu uskoro osjetiti i cari rodilista , ne mogu nista reci iz osobnog iskustva. Sto se tice odjela ginekologije urednost kupatila i WC-a nije neki hit ali tako je u vecini bolnica u RH. Sto se tice svega ostalog meni je bilo OK.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    hvala ti emanuel. Ja ti želim da što prije odeš u rodilište da mi možeš ispričati sve o svom boravku tamo.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    cuj, ja neznam kako je u drugim rodilistima, pa nemogu usporediti, no znam da onaj dan kada sam ja rodila, od 9 rodjenih beba 6 je bilo na carski, sestre iz shok sobe su zezale one u radjaoni da ce uskoro ostati bez posla, ako se tako nastavi.

    Imala sam osjecaj da su doktori isli na carski jer tako im je "lakse".

    Ma neznam sto odredjeno da ti pisem, rodila sam na carski, a MM je smio vidjeti bebu samo kada sam nakon 2 dana isla iz shok sobe u normalnu, pa onako na brzaka na hodniku. Kako je u to vrijeme bio na terenu, tada ju nije ni vidjeo, nego tek kad sam izlazila iz bolnice i beba je imala tjedan dana, a to me boljelo.

    Pravila su Gestapovska, posjete nesmiju ulaziti u sobe rodilista, bez obzira sto sam tamo lezala 2 mjeseca, nego trudnice (rodilje cak ni to nesmiju) mogu izlaziti na hodnik izmedju 15h i 16h kada je vrijeme posjeta. Vecina ljudi radi do 16h, a ako i radi do 15, koliko im vremena treba da dodju do bolnice, zbog tih pravila bila sam i tjedan dana bez posjeta u vrijeme kada su mi najvise trebale tople rijeci najblizih.
    Mozes se ti i potajno iskrasti u toku dana na hodnik, ako ti netko dodje, no uhvate li te doktori, stradaju sestre, jer im ovi prijete otkazima.

    Moram priznati da mi je ovaj forum puno, puno pomogao na 1001 pitanje o trudnoci i da sam na preglede isla spremna. Moras se dobro informirati o svom stanju, no nesmijes doktorima pokazati da previse znas, jer tko si ti da ih ucis pameti.

    Onaj prastari ultrazvuk u nasoj bolnici, na koji ionako neznaju previse gledati, mrzim ga, jer ga se drze kao pijan plota. Meni je zadnja 2 mjeseca pokazivao da beba "prebrzo raste" pa su me zato ostavili u bolnici, jer sam ranije imala blagu intoleranciju glukoze. Napunili su me pricama kako mi dijete moze imati secer, pa zato tako brzo raste, a ja sam samo plakala i plakala, dok je moja Mrkica jadna u trbuhu trpila svaki moj izljev tuge.

    Zbog tog UZV-a sam i poslana na carski, jer ja se ne otvaram, a beba je velika, prebrzo raste, pa su rekli:"Mala taj dan ides na carski". Iako sam vazila za brbljavicu, tada sam stvarno digla ustanak. Odbila sam ici na porod jer mi jos nije vrijeme. Na srecu sam znala kada sam ostala trudna pa se nisam uzrujavala njihovim teorijama da sam trudna 2 tjedna vise no sto stvarno jesam. OK, popustili su, pregledali mi plodnu vodu i rekli: "Bas dobro sto znate kada ste ostali trudni, jer i plodna voda pokazuje da jos nije vrijeme".

    2 tjedna nakon toga (kada je po mom bilo 38 tjedana), pristala sam otici na porod iako nisam imala ni trudova niti sam se otvarala, ali bilo me je strah da se bebi slucajno sto ne dogodi ako ne pristanem, pa da kazu:"jesmo li ti rekli" . Previse sam zeljela i previse sam dugo cekala svoju Emu, pa sam pristala. Neobicno, pola sata prije no sto trebam otici na carski, pukne mi vodenjak, toliko je lilo da su sestre plodnu vodu sliferima kupile po sobi, mislim da je Ema odlucila roditi se taj dan (neznam mozda se samo tjesim). Rodila se hvala Bogu zdrava i velika i naravno bez secera.

    Carski moram pohvaliti, no kod nas nemas druge opcije osim totalne anestezije, sestre u shok sobi su isto ljubazne, no bilo mi je muka sto sam morala tamo lezati 2 dana, a zeljela sam gledati i dojiti svoju bebicu. Bebu su mi donijeli dok sam se malo razbudila i vidjela sam ju samo 2 minute, nisu mi dali ni da ju drzim. Dva sata kasnije curi koja je bila na carskom nakon mene, donjeli su bebu da ju vidi, ja sam pitala sestre iz sobe za bebe:"Kada vec idete po njeno dijete, mozete li mi donjeti jos jednom moje, da ju jos malo vidim". Dobila sam odgovor:"Pa vidjela si ju vec danas", no ipak su ju donjeli, ali njihov odgovor me je na neki nacin ostavio ponizenu.

    Epiduralnu kod nas nebih preporucila jer sam od par sestara cula da se kod nas to i ne trazi pa doktori imaju malo iskustva sa time, pa je time i veci rizik da nesto krene po zlu.

    Za klizmu i za brijanje te nitko ne pita, to je kod njih stvar koja se mora napraviti i tocka.

    Svi moji dogadjaji su iz proljeca 2003., da li se nesto promjenilo, neznam, no nadam se da cu ako ikada budem ponovo tamo, ipak kuci doci sa puno ljepsim iskustivma.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    samo da se nadovezem na svoju raniju porukum da sam danas dobila informacije iz prve ruke, rodiliste je preuredjeno, po 4 zene su u sobi i svaka soba ima kupatilo, juhhuuuuuuuuuuuuuuuu

    sto se tice uvjeta poroda, za sada mislim da se to nije mijenjalo, no nadam se da i to ide na bolje

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    jao, mrkice puno ti hvala . sve si tako lijepo i detaljno opisala. uvjeti mi se zaista cine grozni, a jos mi je najgore sto nema mogucnosti posjeta ni prisustva bliske osobe na porodu. ja sam se nadala da su me zene koje su mi prioje pricale o tim uvjetima mozda samo plasile, ali sad vidim da nisu. ipak, puno ti hvala na izvjestaju, nadam se da ce se uvjeti promijeniti, i to jako brzo jer vec je krajnje vrijeme za to. ako ne promijene sami, mozda cemo morati pozvati rode da organiziraju nesto da ih natjeramo da ubrzaju to s promjenama

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    ako ne promijene sami, mozda cemo morati pozvati rode da organiziraju nesto da ih natjeramo da ubrzaju to s promjenama
    Postani i ti Roda i pokušaj nešto promijeniti.
    Ne boli

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    evo, da opet napisem (vec jesam par puta na raznim temama) da ja rado bih, ali iskreno receno ne znam kome se obratiti, kako, a ne znam niti ima li jos koja roda iz mog grada. nemam bas puno vremena pa ne bih niti bila od velike koristi, ali jako bi rado sudjelovala u svemu u cemu mogu. pa ako znas gdje da nadem odgovore na svoja pitanja, mozda postanem i ja roda.
    iskreno receno, to bi mi bila cast jer se divim rodicama i njjihovom radu

  18. #18
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    evo, da opet napisem (vec jesam par puta na raznim temama) da ja rado bih, ali iskreno receno ne znam kome se obratiti, kako, a ne znam niti ima li jos koja roda iz mog grada.
    Inga:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=1&Tekst2ID=221

    Citiraj inga prvotno napisa
    ... nemam bas puno vremena pa ne bih niti bila od velike koristi, ali jako bi rado sudjelovala u svemu u cemu mogu.

    Bili bismo sretni da nam se pridružiš.

    Znaš onu:
    Teče i teče i teče jedan slap
    što u njem znači moja mala kap?
    Taj san u slapu da bi mog`o sjati
    i moja kaplja pomaže ga tkati.

    Budi i ti ta jedna kaplja.
    Možda baš ona koja će preliti čašu u slavonskobrodskom rodilištu!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Joj, ispricavam se na neupucenosti . U zadnje vrijeme nemam bas vremena za puno trazenja, a bas je jednostavno naci sve informacije. Ali sad mislim da cu se svakako uclaniti, pa da barem budem vise u toku s promjenama, a mozda uspijem u necemu i sudjelovati 8) . U tom slucaju bit cu jako ponosna na sebe.
    Hvala na informaciji.
    Wow, uskoro cu i ja biti roda.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Evo da se i ja javim poslije duzeg vremena. Nazalost, zbog totalne prezaposlenosti, a i trenutne besparice (iako puno posla i malo novca u isto vrijeme nema bas smisla) nisam jos clanica Rode . Ali bit cu, sigurno, cim skupim za clanarinu, odnosno, cim naide neki mjesec bez nepredvidenih troskova.
    Dakle, imam svjeze informacije iz rodilista, stare nekoliko tjedana. Smjestaj je super, ali je procedura ista . Ja bih puno vise volila da je obrnuto, ali eto. Ovo je za sve one koji se dvoume da li da odu roditi u neku drugu bolnicu nakon promjena u brodskom rodilistu .

  21. #21
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    inga, samo ti nama dodji , pa nismo mi elektra ili HT da moras odma pare na sunce

  22. #22
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    inga, nije Roda porezna uprava
    Samo ti nama dođi, aktiviraj se, pomozi koliko možeš u aktivnostima kojima se bavimo... Bit će i novaca u međuvremenu...
    Hvala na informacijama u vezi s SB-om.

  23. #23
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    apricot, jel se mi to previse druzimo :shock: ...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Mvolpe je na jednom drugom topicu spominjala da se u brodskoj bolnici preureduje radaona tako da ocevi mogu biti prisutni na porodu. Zna li netko nesto vise o tome?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    bok inga, da preuredjuje se radjdona, tj prave se boksovi da bi se fizicki odvojile rodilje. radovi su poceli, al su trenutno u nekoj fazi mirovanja, zasto ne znam, ali primalje tvrde da bi to do kraja godine moglo biti gotovo ako ne i prije. ak te jos sta zanima pitaj

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ma nije da mi je potrebno, samo me zanimalo dokle su stigli s promjenama. Malo da upatiramo ovaj topic
    Pretpostavljam da ima buducih mama iz Broda koje ovo citaju ako se i ne javljaju. Ja s veseljem pozdravljam svaku promjenu brodskog rodilista na bolje, jer su tu potrebe prijeko potrebne.
    Hvala na info.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    61

    Početno

    ja sam iz broda. imam bebu od 14 mjeseci. meni je bilo krasno u rodilištu u brodu.....

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    Ajde neka cujem i za takve utiske, iako su rijetki :/ A valjda ja imam taj peh da znam samo zene s negativnim iskustvima.
    Al u svakom slucaju situacija se mic po mic popravlja.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    eo mene opet. Iako sam planirala ici u Rijeku roditi, zbog dijagnostticiranog zastoja ostala u Brodu u bolnici. Noc uoci dogovorenog poroda dobila trudove, imala 5 puta stolicu pa sam klistir dobila u minimalnoj kolicini da ga nisam ni osjetila. Od 19h pa do ponoci su mi dali da setam a tek oko 1 u noci su me stavili na ctg i na bok, nikakav drip ili infuzija ili bilo sta. Rodila u 3 ujutro, 5 savova sve skupa. Dali mi mp3 player da nosim u radjaonu, cijelo vrijeme se zezali. Sivali tek kad je pocela djelovati inekcija i sve u svemu preprepredivno je sve bilo. Niti jedan trenutak bol nije bila veca od onoga sto mogu prodisati i svi su bili predivni...pa cak i doktor. Nakon poroda je sestra otisla do moje sobe da mi donese mobitel da javim muzu da sam rodila.. Ma stvarno sve sve najbolje. U 5 ujutro sam vec bila u apartmanu sa svojim sinom koji se iduca 4 dana nije od mene odvojio. 24-sata roomin in u pravom smislu rijeci. Pedijatar ga je dolazio kod nas pregledat, dobili zalihu tetri za prematanje, jedino su ga odnosili na 5 min na kupanje sto sam isla i ja gledati.. Sve pohvale za sve osim sto nisu prstom mrdunli da mi pomognu oko dojenja al sve ostalo za 5+

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Cestitam mvolpe :D
    Bas mi je drago sto je sve ispalo tako super. Zar u brodskoj bolnici imaju apartman? U apartmanu si bila sama pretpostavljam? Da li si mogla imati posjete tamo?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    je imaju apartman i u nejmu sam bila. Dok sam lezala su mi dolazile posjete u sobu, a nako poroda ja nisam dala nikome zbog bebice osim muzu naravno koji je bio s nama u sobi od 9 ujutro pa do 10 navece. Cak su i njemu davali rucak i veceru bolnicku bez da smo mi pitali nego bi sestre uvijek ostavile i njemu. Navece bi on skoknuo po neki dvd pa bi pogledali... Ma mrak. Imas i ormaric za presvlacenje di ti oni natrpaju hrpu pelenica i benkica pa mozes presvlaciti sama bebaca koliko god ti cesto hoces, a ak ne dodju oni svaki 5 sati ga presvuci. Naravno da smo ga mi presvlacili...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Uh, kakva drasticna promjena u odnosu na ono prije. A dok si radala, je li ti smio muz doci barem jedan dio vremena?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    Pa posto je meni bio zbog zastoja zakazan porod u srijedu u 7 ujutro muzic je tada trebao doci i biti samnom cijelo vrijeme poroda. Uspjeli smo to dogovoriti sa dr grgurevicem i sestrom zeljkom jer je mm medicinski tehnicar pa onda gledaju kroz prste a zeljka je jako za to da muzevi budu prisutni, al eto moj bruno nije htjeo docekati 7 ujutro i da tata dodje nego izletio doslovno u 3 ujutro kad niko nije ocekivao pa ni ja jer su mi i u radjaoni rekli kad sam dosla da nista prije 7 a eto disanje i opustenost cine cuda

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Tek sam sad procitala ovaj zadnji post. Wow! Ne mogu vjerovati da se i u Brodu nesto krece. Jako mi je drago zbog toga.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Vidjela sam nekidan plakat na kojem se oglasava da brodska bolnica organizira tecaj za trudnice koji kosta 400kn, a na plakatu se spominje i prisutnost oceva na porodu. Zna li netko nesto detaljnije? Je li moguce da ce pustiti oceve da vide kako im dijete dolazi na svijet?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    ja nemam pojma jer sam iz zg, samo sam htjela reći da mi je pri porodu u vinogradskoj bio specijalizant iz broda - dr. jandrić. ako vam se on vrati u brod, blago vama!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Vidjela sam nekidan plakat na kojem se oglasava da brodska bolnica organizira tecaj za trudnice koji kosta 400kn, a na plakatu se spominje i prisutnost oceva na porodu. Zna li netko nesto detaljnije? Je li moguce da ce pustiti oceve da vide kako im dijete dolazi na svijet?
    Gledala sam neki dan Ravnatelja odjela na Brodskoj TV, a i imam informaciju iz prve ruke. Obzirom da se Radjaona renovira malo je guzva, pa mozda bas u trenutku kada tebi bude trebalo ne bude prilike da otac bude prisutan, ali postoji sansa i da bude.

    Uvjet: Pohadanje tecaja za trudnice zajedno sa ocem i razgovor sa Ravnateljem (Dr. Vlainicem) prije termina, odnosno njegovo odobrenje.

    Sto se tice tecaja, udruga Iskra ti svakog 1. u mjesecu organizira besplatan 2-tjedni tecaj koji financira Ministarstvo obitelji i na kojem mogu sudjelovati i ocevi. Tamo se takodjer dobije potvrda i receno nam je da i ta potvrda vrijedi za prisustvo oceva na porodu. Pa zasto onda placati tecaj u bolnici ako mozes ici na sasvim kvalitetan (upravo ga zavrsila ) koji je besplatan.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    mvolpe, samo bih se htjela nadopuniti da se tretman koji si ti dobila odnosi na apartman, ali da si apartman nemoze svatko priustiti. Dakle, sto se tice smjestaja u Brodu, koliko para-toliko muzike.

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    moja iskustva s brodskom bolnicom od prije 7 godina su užasavajuća! bolje da ne idem u detalje !

    od srca se nadam da se u međuvremenu nešto promjenilo a tu prvenstveno mislim na higijenu i odnos osoblja prema trudnicama!


    s druge strane ako ce moja beba biti zdrava i dobro kao moj prvorođeni

    ja odmah ovdje potpisujem i na puno gore uvjete!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj smrčina mrkica prvotno napisa
    Citiraj inga prvotno napisa
    Vidjela sam nekidan plakat na kojem se oglasava da brodska bolnica organizira tecaj za trudnice koji kosta 400kn, a na plakatu se spominje i prisutnost oceva na porodu. Zna li netko nesto detaljnije? Je li moguce da ce pustiti oceve da vide kako im dijete dolazi na svijet?
    Gledala sam neki dan Ravnatelja odjela na Brodskoj TV, a i imam informaciju iz prve ruke. Obzirom da se Radjaona renovira malo je guzva, pa mozda bas u trenutku kada tebi bude trebalo ne bude prilike da otac bude prisutan, ali postoji sansa i da bude.

    Uvjet: Pohadanje tecaja za trudnice zajedno sa ocem i razgovor sa Ravnateljem (Dr. Vlainicem) prije termina, odnosno njegovo odobrenje.

    Sto se tice tecaja, udruga Iskra ti svakog 1. u mjesecu organizira besplatan 2-tjedni tecaj koji financira Ministarstvo obitelji i na kojem mogu sudjelovati i ocevi. Tamo se takodjer dobije potvrda i receno nam je da i ta potvrda vrijedi za prisustvo oceva na porodu. Pa zasto onda placati tecaj u bolnici ako mozes ici na sasvim kvalitetan (upravo ga zavrsila ) koji je besplatan.
    i jos nesto, vec sam se bila nabrijala da ce patronazna imati totalno zastarjele metode na tecaju, no zena se ocito frisko educirala, jer je na kraju predavanja i power point prezentacije za izvor pisalo:
    www.roda.hr

    sto me odusevilo, jer ja sam na ovom forumu prije 4,5 godine naucila ama bas sve i bilo je ugodno kada te netko stalno pita za tvoja iskustva i misljenje

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    a propos koliko ima tih apartmana i kako doći do njih? :?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj mozarela prvotno napisa
    a propos koliko ima tih apartmana i kako doći do njih? :?
    neznam koliko ih ima, znam samo da kosta 400 kn / dan

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Hvala smrcina mrkice. Kao sto mozes vidjeti u mom potpisu, meni vise ne treba brodska bolnica.
    Samo me zanimalo je li se sto pomaklo i kod nas. Isla sam na tecaj udruge Iskra, doduse samo prvi tjedan jer sam onda morala na strogo mirovanje. Je, patronazna je i mene razveselila svojim pristupom, a volim i dr. Blazevac koja je jedna od organizatorica tecaja i od koje je, koliko sam ja shvatila, i krenula ideja o tecaju.
    Sad, to da i nakon tecaja moras razgovarati s dr. Vlajnicem mi je malo bezveze. Kao da je to njegova privatna bolnica pa ti on daje svoje dopustenje. Ustvari, to mi je kao ces gledati rodenje njegovog djeteta pa zeli znati vise o tebi prije nego sto ti dopusti da budes prisutan na tako vaznom dogadaju.
    Mozarela, koliko ja znam postoji samo jedan apartman. Mi smo isli u njega kad smo bebu doveli na ispitivanje sluha (ona nije rodena u bolnici pa nije prosla sve to pri rodenju). To ti je jedna obicna bolnicka soba, samo sto u njoj imas samo jedna krevet i krevetic za bebu. Sjecam se jos i jedne komode s prematalicom i tv-a. Jedino sto nema wc uz sobu, vjerojatno koristis onaj u hodniku. A kako doci do njih, pa pretpostavljam da porazgovaras o tome s nekom od sestara ili lijecnikom, barem sam tako ja u Rijeci.
    Mozarela, kad ovako stalno pises da imas grozno iskustvo i daje bolje da ne pises o tome, to samo budi znatizelju u meni. Pa sto su ti to tako grozno radili? (osim ako bas ne zelis o tome)
    I molim te nemoj reci da je bitno samo da je beba zdrava,jer oni moraju mijenjati sebe nabolje. Moraju. Zbog nas, a i zbog nasih kceri. Srce bi mi se slomilo da moja curica mora svoje dijete donijeti na svijet u groznim uvjetima, sama medu strancima.

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    inga pisala sam o tome na iskustvima s poroda ali cijeli rezime je taj da sam u bolnici bila samo komad mesa u postupku i tako su se prema meni odnosili!

    možda sam bila naivna ,mlada i nisam znala šta me čeka ali sam sasvim sigurna da ovaj put neću neke stvari uzimati zdravo za gotovo!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj mozarela prvotno napisa
    inga pisala sam o tome na iskustvima s poroda ali cijeli rezime je taj da sam u bolnici bila samo komad mesa u postupku i tako su se prema meni odnosili!

    možda sam bila naivna ,mlada i nisam znala šta me čeka ali sam sasvim sigurna da ovaj put neću neke stvari uzimati zdravo za gotovo!
    Nazalost, vecinu uzimaju zdravo za gotovo i jedino sto preostaje je "pruzit jezicinu"

    Nazalost, ja cu od ponedjeljka najvjerojatnije na cuvanje jer mi se opet pojavio secer i sada dolazi secer na kraju, isti problem kao i sa Emom, oni racunaju po Zadnjoj menstruaciji a ja po tom da sam MM-a vidjela 1x u mjesec dana i njima ti je u ponedjeljak 37 tjedana, a meni tek 33+3 i pocinje borba i natezanje i dokazivanje da mi nije vrijeme za porod.

    Nevjerojatno, 2 skoro iste trudnoce, razlika 4,5 godine i opet ista prica, a da je ista znam jer sam prije 2 mjeseca tamo provela 6 dana i uopce me nisu htjeli slusati o tome kada mi je bila ovulacija, negos se drzali svojih "tablica". Stvarno neznam kada ce se konacno nesto promjeniti.

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    mrkica- ja sam pitala ginekologa zašto stalno vrti onaj kartončić i nešto preračunava kada ja dobro znam koji je dan začeća mm išao na poslovni put pa je to bio keks za oproštaj! tako da ispada da sam ja ravno 2 tjedna manje trudna! :?


    ti si ušla u 34 tjedan to je bitno. na nekim stranicama meni izbacuje tjedne po lunarnim mjesecima s naznakom da su to minus dva tjedna od vjerovatnog začeća pa neka te ne buni to što te oni vode pod 37 tjedana!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Eh cure moje, a ja sam isla svaki dan na folikulometriju i jos sve pratila ovulacijskim trakicama. Zna se tocno kad je bila ovulacija, a i beba je uredno po uzv svaki put bila tjedan dana mlada nego po zadnjoj menstruaciji. No, svaki put je u moju trudnicku knjizicu upisivana trudnoca po zm, bez naznake korekcije.
    Tek kad sam otisla u Rijeku (kad sam trebala u bolnicu zbog prijeteceg prijevremenog poroda) dr me saslusao, pregledao kartone s uzv i napisao korekciju na trajanje trudnoce.

  48. #48
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Evo ovaj tjedan- najkasnije sljedći otvara se totalno preuređeno rodilište u Sl. Brodu :D
    Organizirali su tečaj u bolnici koji se plaća 400kn i kad se prođe otac smije biti na porodu :D
    MM i ja smo za sad jedini par koji pohađa tečaj i u srijedu nam je bila sestra Ankica (gl. sestra dječije) i baš smo se lijepo mm i ja napričali sa njom.
    Ja sam pitala dal je moguće po porodu da bebu odmah daju na prsa, pa mi kaže da ako tražim da će mi ju dat i to me veseli jer to svakako želim.
    Onda sam pitala koliko su bebice sa mamama u sobama i dal je mogu izvaditi iz jastuka (to mi se nikako ne sviđa što ih vežu u to čudo) i rekla mi je da ja komotno izvadim bebu dok je samnom iz jastuka, samo da kažem sestri kad dođe po nju da sam ju vadila a da su bebe od 9-12, te od 15-nadalje sa mamama ali ako ju želim u međuvremenu da ju mogu ići pitat.
    Uglavnom sve se da dogovorit i to mi se sviđa.
    U sljedeću subotu će nas odvest da vidimo novo rodilište (sestra Ankica nam je rekla da su naručili stolčić za rađanje, stavili su lopte za skakutanje u vrijeme trudova, te su također naručili CTG koji trudnicu neće vezat za krevet, već će se trudnica moći kretat- ovo I LIKE IT VERY MUCH!!! )
    E i još jedna novina vezana za rodilište u Brodu- napravili su apartman!!!
    Tako da cure koje budu u apartmanu neće imati ograničene posjete, imat će svoj wc, tv i još svašta.
    Ja neću ići na tu opciju jer mi je svejedno preko dana muž u zgradi preko bolnice (radi tamo), tako da nema smisla da plaćam apartman kada ga mogu vidjet kad poželim, a 4 dana ću izdržat.
    Tako da kao što vidite puno pozitivnih promjena će se desit i nadam se da će poštovati želje trudnica, te da će Slavonski brod dobiti baby frendly bolnicu

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    irena pa to su super vijesti! :D znači ja bih mogla "upasti" u novi sistem!

    neki dan sam bila na ctg i samo sam uspjela pitati sestru mogu li nositi svoje spavaćice i odgovorila je potvrdno!

    ja nisam baš u mogućnosti sada ići na tečaj pa daj još malo informacija koje dobiješ tamo.

    do sada je bio jedan apartman koliko znam, da li to znači da su otvoreni i dodatni ili?

  50. #50
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    da, za spavaćice su i meni rekli da nosimo svoje :D
    I ti ćeš sigurno upast u novi sistem.
    Ja mislim da su apartman preuredili.
    A za informacije- večeras imamo tečaj pa što saznam novog- javim

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •