Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 148 od 148

Tema: rana trudnoca - kad se vidi na uzv

  1. #101
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ako ti je ZM bila 11.12. onda si stvarno trudna 8+5 - po ovom kalkulatoru http://www.poliklinika-harni.hr/racunalo_poroda.asp

    pričekaj pon. ili idi privatno i traži drugo mišljenje
    nadam se da bude ipak sve ok

  2. #102
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Zapravo se nema što tu puno učiniti ,osim čekati.
    Ako je dobro,biti će dobro.
    Ako se plod ne razvija , nastupiti će spontani.

  3. #103
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    evo da se javim kak sam obecala, bili neki dan i imamo i rucice i nozice, sve se sitno vidi, preslatko, veliki smo 1.16 cm, srceko tuklo ko ludo, mrakk! puse svima. nadam se da ce dalje sve teci ok, cekam taj famozni 12 tjedan

  4. #104
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Super draga....baš mi je drago...samo polako i smireno!!!!!!! Bravo za bebicu cvebicu

  5. #105
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Marta, super vijesti!
    EEla, imam slično iskustvo, nažalost, bez sretnoga završetka: ležala sam u bolnici do 9. tj. (dakle 8 plus par dana), plod je bio tu, ali otkucaji ne. Tražila sam kiretažu nakon što su mi potvrdili da nisu imali slučaj da se tek u 9. tj. pojavila srčana akcija (dobila sam kariogram/nalaz ploda, i bila je trisomija 4. kromosoma, teška oštećenja ploda koji nije imao šanse razviti se).
    Možda su ti trebali preporučiti još da pratiš beta-HcG hormon.
    Nadam se ipak da bi još moglo biti dobrih vijesti

  6. #106
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    bravo marta26

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Bakar
    Postovi
    43

    Početno

    Nažalost,ja sam imala spontani....((((

  8. #108
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    EEla

  9. #109
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    ne želim se prepucavati, ali s obzirom na našu povijest i teži put do djeteta, ja svakako idem do dr. na UZV negdje u 5 tj. jer ne mogu čekat duže a i imam strah jel se plod smjestio tamo gdje treba.
    to je samo moje mišljenje, i kad ugledam srčeko kako kuca sa 7 tj. onda sam mirna i ne trebaju mi česti UZV-ci,ali naravno ostavljam svom dr. kojem beskrajno vjerujem da odluči (mnogima od njih ne vjerujem, ali njemu da, zato i je moj dr.).

  10. #110
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    ella, bas mi je zao, drzi se draga

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj marta26 prvotno napisa Vidi poruku
    evo da se javim kak sam obecala, bili neki dan i imamo i rucice i nozice, sve se sitno vidi, preslatko, veliki smo 1.16 cm, srceko tuklo ko ludo, mrakk! puse svima. nadam se da ce dalje sve teci ok, cekam taj famozni 12 tjedan
    Draga shvacam te tako sam i ja bila nestpljiva još sam ( sada sam 11+1 ) i necu nikada zaboraviti moj ULz neki dan kada se vide vec rukice, nogice, glavica ma sve. Sve cureke koje ste na MPO razumijem i samasam to prošla i zato kazem da je nasa trudnoca drukcija u neku ruku od ovih regularnih...

  12. #112

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ne želim se prepucavati, ali s obzirom na našu povijest i teži put do djeteta, ja svakako idem do dr. na UZV negdje u 5 tj. jer ne mogu čekat duže a i imam strah jel se plod smjestio tamo gdje treba.
    to je samo moje mišljenje, i kad ugledam srčeko kako kuca sa 7 tj. onda sam mirna i ne trebaju mi česti UZV-ci,ali naravno ostavljam svom dr. kojem beskrajno vjerujem da odluči (mnogima od njih ne vjerujem, ali njemu da, zato i je moj dr.).
    potpisujem

  13. #113
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    cure danas sam bila na prvom pregledu i nalaz glasi pocetna GV sa ZV srce se nije vidilo,jel rano....
    danas mi je 18 dan od transfera.....

  14. #114
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    malena2 ne da je rano nego prerano da se vide KČS. Budi bez brige, super je što se fino vidi GV, ne vidim razloga da budeš zabrinuta, vidjela sam da si naručena za 7 dana, probaj se opustiti, ali kod dosta žena je čak i tada rano da se vide otkucaji.
    Danas ti je 18 dpt, ako su npr.bili trodnevni embriji to je 18+3=21 i kada bi to računali po standardnom ciklusu, pa dodali 2 sedmice do O bilo bi punih 5 sedmica T, a za sedam dana 6.
    Sretno i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za srčeko
    Posljednje uređivanje od MMK : 12.03.2010. at 16:39

  15. #115
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    bila ke blastocista....

  16. #116
    valentine avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    149

    Početno

    Citiraj malena2 prvotno napisa Vidi poruku
    cure danas sam bila na prvom pregledu i nalaz glasi pocetna GV sa ZV srce se nije vidilo,jel rano....
    danas mi je 18 dan od transfera.....
    Malena2, je prerano je i skroz te kužim jer je i meni bilo slično.
    Ja sam išla na prvi UZV sa 5+1 (po preporuci MPO dr.) i isto se vidjela samo GV bez odjeka za plod. Po soc. ginićki je to bilo sve ok za taj tjedan trudnoće.
    Kad sam javila doktoru (dr. L na VV) on je rekao ponoviti za 7 dana.
    Kad sam ponovila nakon 7 dana lijepo se vidjela GV i čulo i vidjelo malo.

    Malena2, sretno, nadam se da će i kod tebe biti sve u najboljem redu.

  17. #117
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj MMK prvotno napisa Vidi poruku
    malena2 ne da je rano nego prerano da se vide KČS.
    Potpisujem!

  18. #118
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    hvala vam cure....
    brzo ce proci 7 dana

  19. #119

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    22

    Početno

    pozdrav, nova sam na forumu, pa me zanima može li mi netko pomoći
    unaprijed se ispričavam ako sam na krivoj temi

    test mi je pokazao blijedu drugu crtu, znatiželja mi nije dala mira pa sam išla napraviti beta hcg
    zanima me ako je beta hcg=37,1, jeli to trudnoća?
    negdje sam pročitala da ako je ispod 50 da to i je i nije trudnoća
    pliz nek netko pomogne

  20. #120
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj chocofan prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav, nova sam na forumu, pa me zanima može li mi netko pomoći
    unaprijed se ispričavam ako sam na krivoj temi

    test mi je pokazao blijedu drugu crtu, znatiželja mi nije dala mira pa sam išla napraviti beta hcg
    zanima me ako je beta hcg=37,1, jeli to trudnoća?
    negdje sam pročitala da ako je ispod 50 da to i je i nije trudnoća
    pliz nek netko pomogne

    sve iznad 5 se smatra trudnoćom..

    ako si danas vadila betu prekosutra ju ponovi, trebala bi se uduplati. ako se udupla, draga imaš podstanara!!

  21. #121

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    sve iznad 5 se smatra trudnoćom..

    ako si danas vadila betu prekosutra ju ponovi, trebala bi se uduplati. ako se udupla, draga imaš podstanara!!
    XXX potpisujem

  22. #122

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    22

    Početno

    joj hvala cure
    znam da je zapravo iznad 5 pozitivno
    nakon toliko truda i hrpe negativnih nekak s rezervom uzimam taj plus

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    99

    Početno

    Čitam vas i čitam... Ne vidim, je li koja od vas imala problema s krvarenjem? Već tjedan dana imam sukrvicu. (imam iza sebe 2 neuspjele trudnoće)

    Naime, bila sam na Et-u (2 blastice), na 17 dan nakon transfera beta je bila veća od 7000 a na 19 d. malo manje od 14000!
    Beta mi se čini ogromna!
    Gin. me pogledao, vidi GV, kaže da mu se čini sve OK al mu se ne sviđa to krvarenje. Naređeno mi je strogo mirovanje...

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    bok curke....sutra mi je 6+1 i idem na pregled....s obzirom da mislim da je bila kasnija ovulacija....prepostavljam da nema šanse da vidim sutra srćeko..jel tako?

  25. #125

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    tesko, principesa, jos koji dan se strpi
    meni su se otkucaji vidjeli sa 6+5, isto je bilo kasnije zacece

  26. #126
    Korny77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Pozdrav svima...
    Trudna sam nakon 1.ivf.
    Prvi ultrazvuk je bio 2 tjedna nakon transfera i tada se vidjela samo GV vrečica.
    Drugi ultrazvuk je bio 10 dana nakon prvog (4 tjedna nakon transfera) i tu se vidjela i gv i žv i to da su blizanci i da obje bebe kucaju srca.
    Treći ultrazvuk je bio tjedan dananakon dugog(5 tjedna nakon transfera) ili kako se računa od zadnje menge sada smo 7+1 - i tu su rekli da je jedna beba 10mm i kuca srce,a druga je nešto manja i da vjerojatno neće ostati.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    6+1...vidi se samo gestacijska vrećica...po beti...čini mi se da je bila kasnija ovulacija...jer raste normalno...trebam li se brinut?

  28. #128

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    principesa, ako beta pravilno raste, sve je ok
    nedavno sam imala iste dvojbe, sa 5+5 vidjela se samo GV (0,95cm), vec sljedeci tjedan (6+5) imali smo 5,7mm i maleno srce je kucalo
    drzim ti fige da sve bude u redu

  29. #129
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    meni se isto sa 6 tjedana vidjela samo GV! nakon tjedan dana imali smo
    principesa nemoj se brinuti, probaj se opustiti, još malo strpljenja i sigurna sam da će se malo srčeko pokazati!
    Korny,

  30. #130
    tweety55 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    Pozdrav svima, javljam se kao friška trudnica, sutra mi je ravno 5 tjedana.. Zvala sam danas VV i naručili su me tek za 2 tj na prvi uzv, poludit cu do onda.. Nakon 4 god cekanja na bebicu zelim sto prije na pregled da znam da je sve u redu.. Sto mislite, da cekam ta 2 tj ili odem privatno na pregled?

  31. #131
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Tweety, vjerujem da jedva čekaš saznati da je sve oki vidjeti točkicu na uzv-u. Vjerojatno su te tad naručili da se sigurno može vidjeti srce bebe.
    Ako ćeš zbilja poudjeti razmišljajući, odi privatno. Ali, osobno mislim da ti je to bacanje novca jer šta god da je znat ćeš na vrijeme. Velika je vjerojatnost da ti sad ne bi vidjeli srce pa bi se moguće oko toga zabrinjavala. Ako nešto i nije ok ovako rano, saznat ćeš to i bez pregleda. A s pregledom ili bez njega, ništa ne možeš promijeniti, ili nije ok ili je. Moj ti je savjet da sjedneš i porazmisliš o tome svemu i koliko ti se isplati uzrujavati. Uzrujavanjem si nikako ne možeš pomoći. Ako ikako možeš, veseli se, smij i smiri samu sebe tako što ćeš si reći da je sve ok (jer, ponavljam, znat ćeš ako nije - a ni onda ne možeš ništa ovako rano u trudnoći).
    Čestitam i želim ti mirnu i veselu trudnoću i divnu bebicu!

  32. #132
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    tweety čestitam ti na trudnoći, znam točno kako se osjećaš tako je meni bilo, međutim ja sam bila previše nestrpljiva i otišla prerano. Naravno da se nisu vidjeli otkucaji i onda sam bila luda od brige tjedan dana do idućeg uzv kad se sve vidjelo. Ja ti savjetujem da se opustiš i nastojiš izdržati dva tjedna, jer dotada će se vjerojatno na uzv sve lijepo vidjeti i tako ćeš izbjeći nepotreban stres. Želim ti lijepu i mirnu trudnoću

  33. #133
    tweety55 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj galicia prvotno napisa Vidi poruku
    Tweety, vjerujem da jedva čekaš saznati da je sve oki vidjeti točkicu na uzv-u. Vjerojatno su te tad naručili da se sigurno može vidjeti srce bebe.
    Ako ćeš zbilja poudjeti razmišljajući, odi privatno. Ali, osobno mislim da ti je to bacanje novca jer šta god da je znat ćeš na vrijeme. Velika je vjerojatnost da ti sad ne bi vidjeli srce pa bi se moguće oko toga zabrinjavala. Ako nešto i nije ok ovako rano, saznat ćeš to i bez pregleda. A s pregledom ili bez njega, ništa ne možeš promijeniti, ili nije ok ili je. Moj ti je savjet da sjedneš i porazmisliš o tome svemu i koliko ti se isplati uzrujavati. Uzrujavanjem si nikako ne možeš pomoći. Ako ikako možeš, veseli se, smij i smiri samu sebe tako što ćeš si reći da je sve ok (jer, ponavljam, znat ćeš ako nije - a ni onda ne možeš ništa ovako rano u trudnoći).
    Čestitam i želim ti mirnu i veselu trudnoću i divnu bebicu!
    Puno hvala

  34. #134
    tweety55 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj karanfilčić prvotno napisa Vidi poruku
    tweety čestitam ti na trudnoći, znam točno kako se osjećaš tako je meni bilo, međutim ja sam bila previše nestrpljiva i otišla prerano. Naravno da se nisu vidjeli otkucaji i onda sam bila luda od brige tjedan dana do idućeg uzv kad se sve vidjelo. Ja ti savjetujem da se opustiš i nastojiš izdržati dva tjedna, jer dotada će se vjerojatno na uzv sve lijepo vidjeti i tako ćeš izbjeći nepotreban stres. Želim ti lijepu i mirnu trudnoću
    Hvala vidim da si i ti trudna, čestitam i da sve prođe super

  35. #135
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Tweety cestitam! I iz iskustva savjetujem da pricekas ta 2 tj jer je kod mene bila ista situacija kao kod karanfilcic tako da se probaj strpiti (znam da je tesko) puno strpljenja, cuvajte se i javi kako je proslo za 2 tjedna!

  36. #136
    tweety55 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj barca prvotno napisa Vidi poruku
    Tweety cestitam! I iz iskustva savjetujem da pricekas ta 2 tj jer je kod mene bila ista situacija kao kod karanfilcic tako da se probaj strpiti (znam da je tesko) puno strpljenja, cuvajte se i javi kako je proslo za 2 tjedna!
    A sto mislis, dal da odem jos jednom izvadit betu samo da mi je srce na mjestu ili je dvaput dosta? Jooooj.. Jedva cekam vidjeti i cuti to malo cudo, bas sam se nacekala..

  37. #137
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Pa cuj i ja sam bila nestrpljiva i vadila sam ju dva puta, tako da ako ce ti biti lakse, i da ti je srce na mjestu-izvadi. Najbitnije je da si ti mirna pa znacilo to i da 10 puta izvadis betu. sretno, i javi!

  38. #138
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja se ne usudim više ni vaditi betu, želim do uzv-a živjeti u uvjerenju da je sve ok. Strah me znati, i strah me ne znati ...

  39. #139
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    tweety možeš izvaditi betu ako ćeš se bolje osjećati i biti mirnija do pregleda, zašto ne. Sretno

  40. #140

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,

    Molim savjete/pomoć. Ciklusi mi nikada nisu bili redoviti, tako da nikad ne znam kada očekivati menstruaciju, nikad ne znam kada mi je točno ovulacija. Međutim zadnja menstruacija mi je bila 1.1.2016. pa sam odlučila prvi put u nedjelju napraviti test. Nakon par minuta očitala se vrlo svijetla druga crtica,toliko svijetla da se vidjela samo na suncu, radila sam već testove i ovo je prvi puta da je tako. Odlučila sam sutradan ponoviti test i ponovno se pokazala druga crtica malo ružičastija nego na prvom testu. Još uvijek u nevjerici jučer sam napravila 3. test i ponovno se pojavila druga crtica, i dalje je dosta blijeda pa pretpostavljam da je trudnoća još u jako ranom stadiju. Svejedno me zanimaju vaša mišljenja. Trenutno imam temperaturu i na antibioticima sam (rekla sam dr za moguću trudnoću pa mi je prilagodila antibiotik-iako sam ja sva u paranoji da ga najradije nebih pila hehe), međutim još jedan razlog moje brige je što radim kao odgajatelj u jaslicama i budući da često u ovo vrijeme vladaju viroze, virusi i slično bojim se da to ne bude štetno za plod. Mislite li da trebam odmah ginekologu ili da još pričekam? Ovo mi je prva trudnoća pa sam puna pitanja.
    Hvala unaprijed

  41. #141
    norma jeane avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16

    Početno

    ja sam bila toliko sretna što sam uopće uspjela ostati trudna nakon 5 godina...jer se s vremenom počneš bojati da ti se trudnoća nikada neće dogoditi.... uvijek sam govorila da me zanima kako je to vidjeti 2 crtice na testu, i kad se to konačno dogodilo bila sam u totalnom šoku...

    tweety, znam da se teško opustiti i dočekati prvi UZV ali tako će ti vjerojatno biti prije svakog UZV, s vremenom postaje lakše, ali taj strah mislim da nikad ne prolazi.
    ja sam sad 16+2 i tek se sad polako počinjem opuštati i prihvačati da sam trudna...
    probaj razmišljati pozitivno i nekako se opustiti...zaokupi se nečim što voliš i brzo će doći taj UZV

  42. #142
    tweety55 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se ne usudim više ni vaditi betu, želim do uzv-a živjeti u uvjerenju da je sve ok. Strah me znati, i strah me ne znati ...
    Znam, i mene je svega strah ali se svim snagama borim biti optimisticna..

  43. #143
    tweety55 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj norma jeane prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam bila toliko sretna što sam uopće uspjela ostati trudna nakon 5 godina...jer se s vremenom počneš bojati da ti se trudnoća nikada neće dogoditi.... uvijek sam govorila da me zanima kako je to vidjeti 2 crtice na testu, i kad se to konačno dogodilo bila sam u totalnom šoku...

    tweety, znam da se teško opustiti i dočekati prvi UZV ali tako će ti vjerojatno biti prije svakog UZV, s vremenom postaje lakše, ali taj strah mislim da nikad ne prolazi.
    ja sam sad 16+2 i tek se sad polako počinjem opuštati i prihvačati da sam trudna...
    probaj razmišljati pozitivno i nekako se opustiti...zaokupi se nečim što voliš i brzo će doći taj UZV
    Hvala ti puno i sretno i tebi.. Ma da, nakon toliko vremena i minusa jos uvijek tesko vjerujem da sam stvarno trudna i sad me toliko strah da ne izgubim bebu da bih najradije prespavala nekoliko mjeseci da sam mirna..

  44. #144

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Drage cure, javljam se prvi put jer mislim da puno znači svima iskustvo iz prve ruke. ZM sam imala 24.4. i prekjučer sam bila na prvom pregledu i UZV, sa 6+2. Na pregledu se vidjela gestacijska 14mm i žumanjčana 3mm, ali bez ploda. Dr mi je rekla da se obično već vidi, ali nije paničarila i naručila me za 2 tjedna. Nekoliko sati prije pregleda primjetila sam oskudni smeckasti iscjedak pa mi je dr dala duphaston i rekla da usporim. I tako sam ja sad više manje doma, s groznim mučninama i grozim strahom..Ima li ovdje sličnih iskustava i s kojim ishodima?

  45. #145
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj milamila prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, javljam se prvi put jer mislim da puno znači svima iskustvo iz prve ruke. ZM sam imala 24.4. i prekjučer sam bila na prvom pregledu i UZV, sa 6+2. Na pregledu se vidjela gestacijska 14mm i žumanjčana 3mm, ali bez ploda. Dr mi je rekla da se obično već vidi, ali nije paničarila i naručila me za 2 tjedna. Nekoliko sati prije pregleda primjetila sam oskudni smeckasti iscjedak pa mi je dr dala duphaston i rekla da usporim. I tako sam ja sad više manje doma, s groznim mučninama i grozim strahom..Ima li ovdje sličnih iskustava i s kojim ishodima?


    Ja sam bila na pregledu sa skoro 7 tt po zadnjoj M i vidjela se samo gestacijska vrecica od 5 mm . Za tjedan dana je bio i plod velicine 5mm i srceko kucalo stvar je u tome da mi je O kasnila 2 tj pa je tako i trudnoca mlada 2 tjedna nego po zadnjoj M! Mislim da ti je sve ok samo je malo pre rano! Bilo bi dobro da izvadis betu. Mene je slao doktor 2 puta na vadenje da vidi jel se trudnoca razvija kako treba .

  46. #146
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Citiraj milamila prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, javljam se prvi put jer mislim da puno znači svima iskustvo iz prve ruke. ZM sam imala 24.4. i prekjučer sam bila na prvom pregledu i UZV, sa 6+2. Na pregledu se vidjela
    gestacijska 14mm i žumanjčana 3mm, ali bez ploda. Dr mi je rekla da se obično već vidi, ali nije paničarila i naručila me za 2 tjedna. Nekoliko sati prije pregleda primjetila sam oskudni smeckasti iscjedak pa mi je dr dala duphaston i rekla da usporim. I tako sam ja sad više manje doma, s groznim mučninama i grozim strahom..Ima li ovdje sličnih iskustava i s kojim ishodima?
    Ja sam prerano otisla na uzv i izludila se cekajuci sreceko. Sa betom skoro 1000 se nista nije vidjelo, tjedan nakon samo zumanjcana i gestac.,pa tjedan nakon srceko. Nakon dvije izgubljene trudnoce ta dva tjedna su mi bila horor. Lakse mi je bilo rodit.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prerano otisla na uzv i izludila se cekajuci sreceko. Sa betom skoro 1000 se nista nije vidjelo, tjedan nakon samo zumanjcana i gestac.,pa tjedan nakon srceko. Nakon dvije izgubljene trudnoce ta dva tjedna su mi bila horor. Lakse mi je bilo rodit.
    Jutro..prvi puta sam uopce na bilokojem forumu i odlucila sam da to bude roda...

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Rekla sam da cu kada sve prode napisati post da nekome pomognem i olaksam brigu. Jer ovu sto sam prosla u zadnjih tjedan i pol nije bilo nimalo ugodno. Prije 10 godina imala sam vanmatericnu trudnocu, u kojoj sam jedva prezivjela, te mi je tada uklonjen lijevi jajovod. Od tada sam pila kontracepcijske pilule od straha da se ne dogodi isto. Prestala sam ih uzimati prije dvije godine s tim da sam se nastavila paziti. Prije tri mjeseca muz i ja smo odlucili da moramo nadici taj strah i opustiti se. Pocela sam piti caj Vrkutu, i ovaj mjesec mi se pokazao plus. Naravno, odmah sam pocela panicariti i otisla u bolnicu gdje mi je obavljena i prva operacija prije 10 god. Na uzv se prva dva puta nije apsolutno nista vidjelo, dok je beta rasla sva tri puta i vise od duplo u razmaku od dva dana. Sa 1129 na 2450 na 5550. Jucer na uzv sa betom od 5550 vidjela se gestacijska vrecica od 6mm u maternici, ali ginekolog kaze da to ne mora nista znacit jer da mu je cudno da s tako velikom betom nema ploda. Isto tako, imala sam 2cm slobodne tekucine u Douglasovom prostoru, sto je dodatno davalo sumnju na vanmatericnu. Nitko mi nista ne govori, svi su jako oprezni zbog prve situacije, gdje sam jedva prezivjela. Isto tako biih htjela napomenuti da mi ciklus traje cca 30 dana. Ono sto je jos nevjerovatnije je da mi je ovaj mjesec ovulirao lijevi jajnik koji nema jajovod- sto ili predstavlja cudo (a dr kazu da po knjigama stvarno postoji mogucnost da se jajna stanica okolo probije i udu u desni jajovod ili je opet vanmatericna. Svaki drugi dan sam bila u bolnici na pretragama, u strahu a svi sute. Prekjucer mi je beta bila 10500 a i bolnici i dalje nisu vidjeli plod. Rekli su da vjerovatno nije uredna trudnocy. Jucer sam se narucila kod svoje ginekologice i ona ima odlican utz i vidjela je srceko koje treperi od 1mm i zumanjcanu vrecicu.
    Tako da cure i drage zene. Sve je moguce. I kod svake od nas je drugacije. Kada vam dr kaze to je previsoka beta i ako se plod ne vidi to znaci da nije uredna trudnoca vi recite ok.. i ne panicarite.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •