Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: simptomi alergije na jaja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    75

    Početno simptomi alergije na jaja

    molim drage mame čija su djeca alergična na jaja, da podijele iskustvo - kako se manifestira alergija na jaja?

    naime, moj sin 2-3 sata nakon što pojede jaje (kuhano), neobjašnjivo plače po sat vremena?!? zapravo, od 13. mjeseca (sada mu je 17) jeo je jaja najnormalnije (cca. jednom u 7 dana), ali zadnja 3 puta kad pojede - plač? čitala sam da su jedan od simptoma stomačne tegobe, ali bih voljela da čujem vaša iskustva. ili je to slučajnost, tj. možda su zubići? ali, 3 puta?

    one je alergičan na km, ali se to manifestira osipom po licu..

    kako se kod vas manifestiralo?

    hvala unaprijed

  2. #2
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno Re: simptomi alergije na jaja

    kad je kod mog otkrivena alergija na kravlje mlijeko odmah mu je zabranjeno i jaje. Ako sumnjaš na alergiju traži testiranje.

  3. #3
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    M je bila alergična i na jaja i na mlijeko, a reakcija je bila max. pola sata nakon što je pojela bilo što sa minimalnom primjesom gore navedenog... i to urtikarija! Netko ima proljev ili povraća, a netko dobije napad gušenja.
    Reakcija nakon 2-3 sata mi se čini malo zakašnjela, ali bez testiranja su sve samo nagađanja i ne možeš biti sigurna...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    75

    Početno

    hvala na odgovorima..

    mio-mao kažeš, bila je alergična...dakle prošlo je? nakon koliko? jeste li strogo izbjegavali i km i jaja, ili si joj povremeno ipak davala male količine?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    40

    Početno

    I mene zanima kako da znam dali je alergican na jaja? Vec mu je preko godinu dana ali nece nikako da jede jaja. Odbija kako god da ih napravim. Dijete koje jede svo povrce,meso,sve voli,cak i svo voce, ali jaja-nikako. Cak je nedavno imao temperaturu (od zubica) i rekli su mi da mu na ledja namazem bjelance, odmah mu je pocrvenilo i dobio je osip. Naravno,odmah sam mu skinula i kao da nista nije bilo. U sustini,pojede jaja u necemu tipa pita,kolac, ali mozda je to mala kolicina da bih znala. Sada treba da primi vakcinu za koju su mi rekli da mora prvo probati -jaja
    Molim vas,ko ima iskustvo sa alergijom na jaja? Sutra cu opet pokusati da mu ponudim pa cu vidjeti....

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ak je mali tak reagiral na bjelance, sigurno je alergičan na jaja, daj ga testirati, a ako baš odmah treba primit Moparu bolje bi bilo da se dogovoriš u bolnici da ga primi.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    40

    Početno

    Hocu,hvala

  8. #8
    sammy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    132

    Početno

    vildica - E je potvrđeno alergična na jaja, i jučer popodne je pojela jaje u tragovima (rezala istim nožem njeno jelo i A mesnu štrucu) i nakon nekih dva sata je sve povratila i izbila joj lagana urtikarija oko usana i crvene fleke po licu koje su se povukle nakon Rinolana.
    Kod nas je reakcija na alergene uvijek odgođena na par sati.
    Km i jaja su ti obično povezani bar ovo što sam ja čitala uglavnom su oba alergena prisutna e sad neki se nekako ispoljava.
    Odi na testiranje to ti je najsigurnije.

  9. #9
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Moj je jakooooo al na jaja- dokazao test.
    Nije ih ni jeo do 13-14 mj, onda liznuo par puta dok nismo odkrili alergiju-
    Sada kad znam, manifestira se samo balavim nosom 15 min nakon doticaja.
    Jednom je probao tjesteninu u kojoj ima jaja u tragovima i odmah slina pun nos.
    Nikada nije imao urtike, već respiratorne poteškoće.
    Nakon Mo-pa ru se gušio tj dana, ali onda nismo znali da je alergičan.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    40

    Početno

    Primili smo vakcinu,sve super

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Da li je to alergija na jaje?!- maloj sam jucer popodne dala zumanjak, 1/4 tvrdo kuhani.
    Sve je bilo ok tokom dana i ujutro je spavala u svom kreveticu i ja sam se probudila i nju nasla pokakanu. Nakon sto sam ju skinula skuzila sam crvenilo oko anusa sve do pikice. Nije mogla dugo imat ukakanu pelenu jer kakica nije oksidirala.
    Sad se mislim da li je to od jaja?!
    Danas tokom dana se nista nije smanjilo
    A mazala sam sa malo sudokrema jer sam bila uvjerena da je od kakice
    I sad mi film prolazi kroz glavu i mislim se da li je od jaja? Ili bi da je od jaja odmah izbilo crvenilo, isto vecer, a ne dan poslije?

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    može izbit i odma, to je u najćešćem slučaju baš odma.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Moja mlađa cura ima alergiju na jaja, ali ne na domaća. Domaća jaja od bakinih kokoši normalno jede i nije joj ništa, ali ako su jaja iz dućana, tj. bilo kakva jaja iz uzgoja na farmi, nakon najmanje količine dobije osip po tijelu i po licu.

    Nedavno je pojela par keksića, gdje u smjesu ide jedno jaje za otprilike 30 komada, i već je bila sva crvena. A kad pojede 2 domaća jaja na oko, nije joj ništa.


    Ista stvar je s jabukama. Domaće tamani ko luda, na komadić kupljene jabuke ima reakciju.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Domaca su jaja... Nasa.
    Neznam evo guza je jednako crvena. Perem joj je cesto i stavljam sudokrem ali nista nije bolje

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    moj ima alergiju na jaja koja nikad nije jeo i na hrpu toga usto

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Podizem i molim pomoc.

    Sin 9,5 mj.dojen
    Jeli jaja na oko za veceru, a on kako svu hranu zica, reko aj dat cu mu malo da proba, i odmah dobio par crvenih plikica oko usta..
    Danas, 2 tj.nakon tog prvog probanja,.opet mu dam dva mala komadica jaja i opet plikici oko usta..

    To znaci da je alergican na jaja jel?
    Iako je recimo probao i kajganu pa nista nije bilo..

    Sta mi je dalje ciniti?
    Nemamo alergicare u obitelji

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Odvedi dijete alergologu.

    Ne znam ti reci kome, gdje i kako, s obzirom da se price iz Hr nikako ne podudaraju s mojim iskustvom (i iskustvom drugih obitelji s djecom alergicarima) u SAD-u.

    Kajgana je termicki obradjena, ali jaje se pece dulje od jajeta na oko, znaci protein ce biti izmijenjen na drugaciji nacin (odnosno vise izmijenjen). To je tipicna prica s dosta proteina, a pogotovo mlijekom i jajima.

    Moja kcer je, uz potvrdjenu alergiju na jaje, prvo odreagirala na kajganu i pala na testu jajeta pecenog u kolacima (to je stupanj najvise obradjenog proteina). Nakon toga je prosla test s kolacem (sve prema odredjenom receptu alergologa), pa smo presli na test "fried rice" i prepecenog kruha (polfezni), a sad moze jaje u bilo kojem obliku. Svi testovi su radjeni kod alergologa i strogo smo je hranili prema njegovim uputama.

    Svakako na obradu. U idealnom slucaju, izvadit ce krv i provjeriti IgE u serumu. I dobit ces epipen ako je pozitivan rezultat.

    U praksi, mislim da ces se boriti s vjetrenjacama.

    (U svakom slucaju, nemoj mu nuditi nikakva jaja, kuhana, pecena, u pekarskim proizvodima... nikako.)

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Da odvedi ga alergologu
    Ujedno alergija može početi od bilo koga i u bilo kojim godinama
    Moj veliki je postao alergičar i asmatičsr u pubertetu
    Klinci još na cici tako da sam godinama bila na posebnoj prehrani
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.01.2020. at 21:50

  19. #19
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    A ja nikad, na primjer, iako su oboje bili sisavci kad su im dijagnosticirane alergije.

    Sve je to relativno.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Sutra zovem pedijatricu pa ce mi vald ona dat uputnicu za alergologa..
    Znam da alergija moze nastati u bilo kojoj dobi, ali moze i prestati jel?

    Probao je dvije zlicice kravljeg mlijeka i nista..
    Jogur5, svjezi sir, nema reakcije.

    Dakle, samo jaje na oko

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Naravno da može i prestati bilo kad kod klinke je to bilo po 13 mjeseci,kod klinca s devet i pol godina još uvijek nema smanjenja
    Sretno

  22. #22
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra zovem pedijatricu pa ce mi vald ona dat uputnicu za alergologa..
    Znam da alergija moze nastati u bilo kojoj dobi, ali moze i prestati jel?

    Probao je dvije zlicice kravljeg mlijeka i nista..
    Jogur5, svjezi sir, nema reakcije.

    Dakle, samo jaje na oko
    Moze prestati bilo kad, moze se i vratiti.

    Kravlje mlijeko nema nikakve veze s jajima.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Da upravo rad može nestati pojaviti se


    Inzistiraj na uputnicu,ne joj se testiranja nije to ništa ta dijete neki odgađaju doktori
    I kod moje klinke starije dijete su svi pikajući alergeni bili begativni osim pozitivne probe,koja je bila od te oznakefo kraja ruke,ali krvni su bili visoki

    Tako da i kod alergologu inzistirao da ih naprave neki preskoče
    Mi idemo u Klaićevu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •