Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 525

Tema: Prijava poreza na dohodak za 2009. godinu

  1. #51
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    može odgovor na gore postavljeno pitanje,označeno crvenim.
    Hvala.
    ne unosi se porodiljna naknada

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj sandrolina prvotno napisa Vidi poruku
    Znaći, gleda se bruto, a ne dohodak. Ako je tako, onda
    me, budući da mi je bruto 11.230,00 kn ,ne može prijaviti za uzdržavanog člana. Ajoj, jel sigurno tako? Danas mi je jedna knjigovođa rekla da misli da se radi o dohotku (neto+porez,prirez)
    bruto primitak je ukupan iznos, znači dohodak uvećan i za porez i prirez, te doprinose. sigurno. i ne smje prelaziti 10800 kn.

  3. #53
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    Ima li itko da zna ovo...hitno mi je.




    Imam jedno pitanjce..naime MM je dobio IP od firme i u njemu je vidljivo da za 4 mj nisu uplačeni ni doprinosi ni plača . E sad u 12 mj oni uplačuju te zaostatke i naveden je osobni odbitak od 3600,00 ...e sad da li je to o.k znam da se prije nije mogao koristit dupli odbitak nego samo jedan bez obzira koliko plača isplatili taj mjesec. Zna li itko išta o ovom

  4. #54

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    76

    Početno

    Da li netko zna gdje se na obrascu upisuje uplaćeno za treći mirovinski stup, a gdje uplate za životno osiguranje? Hvala unaprijed!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ovdje se može provjeriti koliko ste uplatili za dopunsko u 2009. godini.

  6. #56
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    kad smo već kod dopunskog.....zvala sam danas da pitam kad misle poslati izvještaj o uplačenim premijama za 2009 i veli žena da se ove godine zbog recesije ne šalju izvještaji poštom ,nego se samo upiše iznos uplačene premije bez papirnatog dokaza za poreznu a onda porezna provjerava sve sa HZZO (meni je to zvučalo kao falit će vam jedan papir pa će vas službenik na poreznoj staviti na hrpicu sa ljudima kojima nešto fali pa ce se vaš slučaj riješavati kad svi "normalni" budu obrađeni )

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ma daj... ne pravi problem gdje ga nema. Evo obavijest...
    Po meni je ovo jako dobar potez...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    E mene zanima sljedeće. Gdje se upisuje tzv. poseban porez.koji je krenuo od kolovoza 2009. Dakle da li ga zbrojim s uplačenim porezima i prirezima, ili ga nigdje ne zbrajam (što su uzeli uzeli, zaboravi).

  9. #59
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    bome i meni se to cini super, konacno da ne trebamo raditi more papirologije koja je njima dostupna s dva klika misom

  10. #60
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj dani1 prvotno napisa Vidi poruku
    (što su uzeli uzeli, zaboravi).
    bas kako si napisla sto su uzeli nevracaju

  11. #61
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    sorry..nisam detaljno gledala stranice, to je bila samo informacija preko telefona....a nije me ni ona uputila da to pogledam

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj katja29 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li netko zna gdje se na obrascu upisuje uplaćeno za treći mirovinski stup, a gdje uplate za životno osiguranje? Hvala unaprijed!
    upije se zbirno u stupcu 5, u tabeli 4.1.1. (plaća), te se evidentira u tabeli 6. u retku 3. i 5.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj dani1 prvotno napisa Vidi poruku
    E mene zanima sljedeće. Gdje se upisuje tzv. poseban porez.koji je krenuo od kolovoza 2009. Dakle da li ga zbrojim s uplačenim porezima i prirezima, ili ga nigdje ne zbrajam (što su uzeli uzeli, zaboravi).
    krizni porez je Poseban porez na plaće, a ne porez na dohodak, stoga se niti ne evidentira u poreznoj prijavi.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Leeeaaa prvotno napisa Vidi poruku
    kad smo već kod dopunskog.....zvala sam danas da pitam kad misle poslati izvještaj o uplačenim premijama za 2009 i veli žena da se ove godine zbog recesije ne šalju izvještaji poštom ,nego se samo upiše iznos uplačene premije bez papirnatog dokaza za poreznu a onda porezna provjerava sve sa HZZO (meni je to zvučalo kao falit će vam jedan papir pa će vas službenik na poreznoj staviti na hrpicu sa ljudima kojima nešto fali pa ce se vaš slučaj riješavati kad svi "normalni" budu obrađeni )
    neće nedostajat potvrda, niti će vas porezna išta naknadno tražiti, osim u slučaju da ste pogrešno upisali podatke.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Darijae prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li itko da zna ovo...hitno mi je.




    Imam jedno pitanjce..naime MM je dobio IP od firme i u njemu je vidljivo da za 4 mj nisu uplačeni ni doprinosi ni plača . E sad u 12 mj oni uplačuju te zaostatke i naveden je osobni odbitak od 3600,00 ...e sad da li je to o.k znam da se prije nije mogao koristit dupli odbitak nego samo jedan bez obzira koliko plača isplatili taj mjesec. Zna li itko išta o ovom
    poslodavac nije dobro obračunao zaostatke plaće, jer je mogao uzeti u obzir samo jedan osobni odbitak, odnosno za jedan mjesec, ako su zaostatci isplaćeni jednokratno. u konačnici je poslodavac platio manje poreza.

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Imam jedno neobično pitanje, s obzirom da mi je majka umrla u 6 mjesecu da li se može podnjeti prijava poreza na dohodak za nju ?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj twins mama prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jedno neobično pitanje, s obzirom da mi je majka umrla u 6 mjesecu da li se može podnjeti prijava poreza na dohodak za nju ?
    pitanje nije neobično. prijavu može podnijeti njen naslijednik. s tim da njeno porezno razdoblje nije cijela aklendarska godina, nego samo dio godine u kojem je još bila živa, dakle prvih 6 mjeseci. to znači da se osobni odbitak upisuje za samo prvih 6 mjeseci.

  18. #68
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    mallena u tome i je problem i ja sam bila sigurna da je tako i zvala sam MM knjigovođu koja kaže da se u 12 mj mogu koristit svi odbitci koje nisi koristio tokom godine...

  19. #69
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    Ima netko šprancu one izjave da do trenutka kupnje stana nismo bili vlasnici nekretnine (povrat poreza za plaćene kamate na stambeni kredit).
    Hvala

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Darijae prvotno napisa Vidi poruku
    mallena u tome i je problem i ja sam bila sigurna da je tako i zvala sam MM knjigovođu koja kaže da se u 12 mj mogu koristit svi odbitci koje nisi koristio tokom godine...
    nije istina. gospođu knjigovođu uputi na članak 7. stvavak 2. Zakona o porezu na dohodak, koji propisuje što je porezno razdoblje. osobni odbitci se priznaju samo za porezno razdoblje. za sve živuće osobe ono je kalendarska godina, za osobe koje umru tokom godine je od 1.01. do trenutka smrti.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Šuška prvotno napisa Vidi poruku
    Ima netko šprancu one izjave da do trenutka kupnje stana nismo bili vlasnici nekretnine (povrat poreza za plaćene kamate na stambeni kredit).
    Hvala
    savjet da ne čekaš trenutak da dođeš u poreznu upravu u gužvu, pa pišeš izjavu (u slučaju da nemaju pripremljenu izjavu), sama napiši slijedeće:
    izjavljujem da u trenutku i do trenutka kupnje prve nekretnine nisam stekla u vlasništvo ili suvlasništvo nekretninu u tuzemstvu ili inozemstvu.
    napiši svoje ime i prezime, i potpis. ako imaš bračnog druga, on također piše ovu izjavu koju ti prilažeš uz svoju prijavu.

  22. #72
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    Hvala puno!

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    mallena hvala puno

  24. #74
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Zanima me slijedeće:
    Roditelji su mi u mirovini i mjenjali su prošle godine otvore u stanu. Račun za to glasi na moje ime, pa me sada zanima da li ja to mogu priložiti u svoju poreznu prijavu obzirom da sam već prethodne dvije godine račune za otvore prilagala jer smo isto radili kod nas doma.
    Znači, ne znam da li oni na poreznoj to provjeravaju, tj. veže li se nova por. prijava sa starom-ono da ne bi bilo previše sumljivo-gle ovi svake godine mjenjaju otvore.

  25. #75
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    Opet imam pitanje.
    Koji je sad moj faktor i iznos osobnog odbitka (na IP kartici 1.800,00)?
    Prije je faktor bio 1,00; sad imam dijete, ali je prijavljeno na MM-a.

  26. #76
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ako ti na IP kartici piše 1800 kuna, onda ti je faktor osobnog odbitka 1,0.

  27. #77
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    Hvala!

  28. #78
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Curke,
    jel se dopunsko (preko HZZO-a) i dobrovoljno zdravstveno osiguranje (preko Croatije) upisuju pod zdravstvene usluge pod točkom 3.2 zajedno s računima za zdravstvene usluge koje smo plaćali privatno, participacije i sl.?

  29. #79
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke,
    jel se dopunsko (preko HZZO-a) i dobrovoljno zdravstveno osiguranje (preko Croatije) upisuju pod zdravstvene usluge pod točkom 3.2 zajedno s računima za zdravstvene usluge koje smo plaćali privatno, participacije i sl.?
    ne pišu se u tabelu 4.1.1. stupac 5 (ako ste primali plaću kod poslodavca), te u tabelu 6, redak 4.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Berlin prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me slijedeće:
    Roditelji su mi u mirovini i mjenjali su prošle godine otvore u stanu. Račun za to glasi na moje ime, pa me sada zanima da li ja to mogu priložiti u svoju poreznu prijavu obzirom da sam već prethodne dvije godine račune za otvore prilagala jer smo isto radili kod nas doma.
    Znači, ne znam da li oni na poreznoj to provjeravaju, tj. veže li se nova por. prijava sa starom-ono da ne bi bilo previše sumljivo-gle ovi svake godine mjenjaju otvore.
    ne znam jel se radi o propustu referenta, ali ako ti nisi vlasnica stambenog prostora, onda se računi na tvoje ime i prezime ne mogu priznati u godišnjoj prijavi poreza.
    ukoliko sam krivo shvatila, i ti jesi vlasnica stana, onda možeš i ove godine predati račun IZVOĐAČA RADOVA, bez obzira šta si prošlih godina imala račune također za održavanje/ugradnju prozora i vrata.

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ako stanuješ na toj adresi ( to ti piše u prijavi i legitimaciji) imaš pravo pisati u prijavu poreza, i priloži papire vezane uz stan. Tako radi moj kolega , a stan je na ženu ( jer je njezino vlasništvo).

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ne znam jel bilo pitano, prijavljuje li se kao prihod i naknada za nezaposlene i gdje uzeti potvrdu

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    makita, ne

  34. #84
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Ja imam pitanje.

    Ako je odbitak za dijete uvecan zbog ostecenja zdravlja, a nemamo rjesenje o invalidnosti nego samo nalaz prvostupanjskog tijela vjestacenja da ostecenje zdravlja postoji (ja sam na dopustu za njegu) je li to dovoljno za priloziti uz prijavu da priznaju uvecani faktor odbitka?

  35. #85
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    i jel se bas mora imati obrazac ili se prijava moze isprintati popunjena?

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    i jel se bas mora imati obrazac ili se prijava moze isprintati popunjena?

    Može se isprintati. Ja printam samo one stranice koje trebam - ne printam cijeli obrazac.

  37. #87
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Juroslav, hvala ti na odgovoru.

  38. #88
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam pitanje.

    Ako je odbitak za dijete uvecan zbog ostecenja zdravlja, a nemamo rjesenje o invalidnosti nego samo nalaz prvostupanjskog tijela vjestacenja da ostecenje zdravlja postoji (ja sam na dopustu za njegu) je li to dovoljno za priloziti uz prijavu da priznaju uvecani faktor odbitka?
    Priloži kopiju rješenja koji je važio u prošloj godinu, napr. ja sam imala komisiju u 9 mjesecu, i imam rješenje od 09/2008 do 09/2009 i 10/2009 do 10/2010, predat ću kopije oba rješenja.

    Evo ti još malo pomoć

    evo i iz zakona http://propisi.porezna-uprava.hr/ind...20na%20dohodak

    3. 0,3 osnovnoga osobnog odbitka za poreznog obveznika, svakog uzdržavanog člana uže obitelji i svako dijete, ako su osobe s invaliditetom.

    4. 1,0 osnovnoga osobnog odbitka za poreznog obveznika, svakog uzdržavanog člana uže obitelji i svako dijete, ako su osobe kojima je rješenjem, na temelju posebnih propisa, utvrđena invalidnost po jednoj osnovi 100% i/ili koji radi invalidnosti imaju, na temelju posebnih propisa, pravo na tuđu pomoć i njegu. U tom slučaju porezni obveznik za sebe osobno i za istu osobu koju uzdržava ne može koristiti osobni odbitak iz točke 3. ovoga stavka.



    Prema ovome imaš pravo na dodatni koeficijent 1,00 i tako nam i piše u poreznoj kartici.

  39. #89
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Citiraj mallena prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam jel se radi o propustu referenta, ali ako ti nisi vlasnica stambenog prostora, onda se računi na tvoje ime i prezime ne mogu priznati u godišnjoj prijavi poreza.
    ukoliko sam krivo shvatila, i ti jesi vlasnica stana, onda možeš i ove godine predati račun IZVOĐAČA RADOVA, bez obzira šta si prošlih godina imala račune također za održavanje/ugradnju prozora i vrata.
    Hvala ti, što se tiče vlasništva to je ok.
    Nego znaš što mene brine: ono da ne bi ispalo vidi ova svake godine mjenja prozore i vrata. Ne znam da li oni eventualno uspoređuju stare i nove porezne prijave, da li su do te mjere informatizirani i umreženi.

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    berlin, a zašto ti svake godine ne bi promjenila par prozora i koja vrata????? Za to izmjenit odjednom treba hrpa love!

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    3

    Početno

    Da li netko zna mogu li koristiti račune iz Praga-potpomognuta oplodnja, kao olakšicu za povrat poreza?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    a može li se priložiti i račune za namještaj koji smo sami radili? Ili?
    imamo 2 računa na moje ime od preko 7.000 kn (skupa) za plohe iz kojeg je mm napravio ormar..
    ako da, kud to spada?

    Hvala!!

  43. #93
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    a može li se priložiti i račune za namještaj koji smo sami radili? Ili?
    imamo 2 računa na moje ime od preko 7.000 kn (skupa) za plohe iz kojeg je mm napravio ormar..
    ako da, kud to spada?

    Hvala!!
    Ne, ali ako ti je to radio majstor i dao račun onda ide, išlo bi u stambene potrebe.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.02.2010. at 18:31

  44. #94
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Tako je, treba ti na računu biti i izrada i ugradnja.

  45. #95
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    evo i mene s pitanjem.

    kako sam bila na porodiljni dobar dio 2009., nisam uplačala porez niti imam obavezu za ovu godinu. no, imam nekoliko računa zdravstvenih usluga (ginekolog u trudnoći, zubar...) da li može mm staviti te usluge na svoju prijavu usprkos toga što ja nisam na njegovoj poreznoj kartici prijavljena kao uzdržani član obitelji?

  46. #96
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    evo i mene s pitanjem.

    kako sam bila na porodiljni dobar dio 2009., nisam uplačala porez niti imam obavezu za ovu godinu.
    Pa bas ti je to dobar razlog za prijaviti. Imas olaksice za sve mjesece na porodiljskom.

  47. #97
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    samozaposlena sam, situacija je takva da nisam uplačivala za 2009 niti imam obavezu prema poreznoj prijavi, tako da jedini način da ih iskoristim je da ih mm iskoristi

  48. #98
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Aha. Nisam skuzila.

  49. #99
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    evo i mene s pitanjem.

    kako sam bila na porodiljni dobar dio 2009., nisam uplačala porez niti imam obavezu za ovu godinu. no, imam nekoliko računa zdravstvenih usluga (ginekolog u trudnoći, zubar...) da li može mm staviti te usluge na svoju prijavu usprkos toga što ja nisam na njegovoj poreznoj kartici prijavljena kao uzdržani član obitelji?
    Može jedino on iskoristiti ako piše njegovo ime, na ginekološkom i ne može pisati njegovo ime!
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.02.2010. at 09:32

  50. #100
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    mogu li se kupljene školske knjige za dijete navesti u prijavi?

Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •