Stranica 3 od 11 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 525

Tema: Prijava poreza na dohodak za 2009. godinu

  1. #101
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj anita_m prvotno napisa Vidi poruku
    mogu li se kupljene školske knjige za dijete navesti u prijavi?
    Ne!

  2. #102

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Jelena O., imam jedno pitanje. Ispunjavam prijavu za tatu, nije radio 3 mjeseca, (čekanje, otkaz, pa opet vraćen....) i tih mjeseci mu je osobni odbitak:
    1958,54
    0,00
    1416,85???

    Koji koeficjent da upišem na prijavi????

    I još nešto- koje dokumente treba priložiti za bračnog druga (mama je uzdržavani član)?

    Hvala.

  3. #103
    Mingola avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    231

    Početno

    Molim odgovore na nekoliko pitanja:
    1.radila sam do 31/03/2009, od 01/04/2009 san na komplikacije pa kasnije porodiljni do kraja godine. Iskoristim poreznu olakšicu svaki mjesec, do kraja godine?
    2.djete se rodilo 01/08/2009 i od onda je upisan na moj IP obrazac. Da li na poreznoj prijavi od 01/08/2009 upisujem 1,5 kao faktor (tj. 2700,00 kn)?
    hvala

  4. #104
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    corny
    Ak je sam bez obzira radio ili ne pišeš mu 1800 ( znači kroz cijelu godinu) tj. koeficijent 1.00, ako je mama uzdržavani član , onda pišeš za nju 0.5 u mjesecima kad je uzdržavani član ( i u tim mjesecima pridružiš to k njumu, pa iznosi 1.5) , a sad koji za to papir treba baš i neznam. Mislim da je to potvrda o nezaloslenosti, to ćeš morati nekg drugog pitati . Uglavnom onda bi je i trebalo upisati u križaljku na prvoj strani ( i vremenski dio od kad do kad)


    I još nešto- koje dokumente treba priložiti za bračnog druga (mama je uzdržavani član)?

    Hvala.[/QUOTE]

  5. #105
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj Mingola prvotno napisa Vidi poruku
    Molim odgovore na nekoliko pitanja:
    1.radila sam do 31/03/2009, od 01/04/2009 san na komplikacije pa kasnije porodiljni do kraja godine. Iskoristim poreznu olakšicu svaki mjesec, do kraja godine?
    2.djete se rodilo 01/08/2009 i od onda je upisan na moj IP obrazac. Da li na poreznoj prijavi od 01/08/2009 upisujem 1,5 kao faktor (tj. 2700,00 kn)?
    hvala
    1. PO ovome si radila 3 mjeseca, a četiri dobiva lovu+ eventualno božićnicu, pišeš cijelu godinu olakšicu 1800 kn.
    2. od 8 mjeseca imaš pravo i na djete, ali si prvo izračunaj koliko ti ispada ako je dijete od 8-12 mjeseca na tebi, ako ti je slučajno previše olakšica u odnosu na porez i prirez koji si platila, koji mjesec možeš prenesti i na muža , tak da što više iskoristiš olakšice.
    Vidi da li u svojoj hrpi imaš još kakvih računa u svezi zdrastveno ( UZV, pregledi, zubari , lijekovi, dopunsko) jer i to nosi svoje, te ako si recimo provjeravala bojler i za to imaš račun. Te stvari stavi svakako prije djeteta, jer se tu zna dosta nabrati ( olakšica na to ne smije biti veća od 12000 kn).
    Tak da vjerujem da ćešmoći dosta prebaciti svojih mjeseca na njega, u tom slučaju trebaš skopirati rodni list od maloga i priložiti u njegovu prijavu, te pisati u onu donju križaljku na prvoj strani koliko je mjeseca djete " njegovo".

    Naravno i u svoju pišeš koliko je mjeseci "tvoje".

    E vidiš primjetila sam zbunjujući nekaj kod tebe u potpisu je da je rođen 29.7 , a ti kažeš da je 1.8.
    ako je 29.7 imaš pravo i na cijeli 7 mjesec olakšica po sinu.

  6. #106
    Mingola avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    231

    Početno

    jelena.O hvala ti puno.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj matija1 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li netko zna mogu li koristiti račune iz Praga-potpomognuta oplodnja, kao olakšicu za povrat poreza?
    Nitko ne zna?

  8. #108
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj matija1 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li netko zna mogu li koristiti račune iz Praga-potpomognuta oplodnja, kao olakšicu za povrat poreza?
    Moj logican odgovor bio bi ne jer ako su racuni placeni u Pragu onda je taj racun podlozan ceskom porezu, ne hrvatskom.
    Tj. na taj racun nije placen porez u RH pa ga RH ni ne moze vracati.
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 09.02.2010. at 00:36

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    e ovako, ja sam radila do 01.08., od 01.08.do 01.09. na komplikacijama, te od 01.09. na porodiljnom.Jel mi treba šta od porodiljnog za povrat poreza.,ili samo prijavljujem do 01.08 dokad sam radila.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Jelena O, hvala!!!

  11. #111
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj ramona007 prvotno napisa Vidi poruku
    e ovako, ja sam radila do 01.08., od 01.08.do 01.09. na komplikacijama, te od 01.09. na porodiljnom.Jel mi treba šta od porodiljnog za povrat poreza.,ili samo prijavljujem do 01.08 dokad sam radila.
    Samo ono kaj si radila, znači 9 plača, a pišeš si olakšice kroz cijelu godinu ( 1800 kn, ak nije dijete na tebi kasnje)

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Pitanje: da li moram prikazati Alimentaciju kao Dohodak kod prijavljivanja poreza?

    Btw, ne mogu učitati obrazac, javlja da ne postoji ona Erste-stranica. Jel' se to nešto promijenilo?

  13. #113
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Pozdrav svima...
    Zanima me zna li netko da li se racuni zalijekove za MPO mogu navesti u poreznoj prijavi ako
    kamte na stambeni kredit prelaze 12000 kn?? Tj., da li se to isplati??
    a drugo pitanje je da li se racuni za lijekove mogu prikazati na supruga??

  14. #114

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Moj logican odgovor bio bi ne jer ako su racuni placeni u Pragu onda je taj racun podlozan ceskom porezu, ne hrvatskom.
    Tj. na taj racun nije placen porez u RH pa ga RH ni ne moze vracati.
    Hvala

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Samo ono kaj si radila, znači 9 plača, a pišeš si olakšice kroz cijelu godinu ( 1800 kn, ak nije dijete na tebi kasnje)
    meni na IP obrascu od firme piše olakšica 1800 kuna za 8 mjeseci, a za ostala 4 mi je 0 kuna.Kako da stavim olakšicu 1800 kuna kroz cijelu godinu.Jel trebam još neku potvrdu?Hvala

  16. #116
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj ramona007 prvotno napisa Vidi poruku
    meni na IP obrascu od firme piše olakšica 1800 kuna za 8 mjeseci, a za ostala 4 mi je 0 kuna.Kako da stavim olakšicu 1800 kuna kroz cijelu godinu.Jel trebam još neku potvrdu?Hvala
    naravno jer u ostalim nisi imala prihoda, da ti piše 0,00, Pišeš onako kako dam ti rekla cijelu godinu 1800.

  17. #117
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Imamo račun za uređenje kuće na kojem je iznos 15.000,00 kn pa me zanima da li bez obzira na iznos pišemo 12.000,00 kn?

  18. #118
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj -tajana- prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo račun za uređenje kuće na kojem je iznos 15.000,00 kn pa me zanima da li bez obzira na iznos pišemo 12.000,00 kn?
    piše se maximalno 12000 Kn, ako je iznos veći

  19. #119
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj -tajana- prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo račun za uređenje kuće na kojem je iznos 15.000,00 kn pa me zanima da li bez obzira na iznos pišemo 12.000,00 kn?
    Ako je jedan račun piše e max.12000, ali ako imaš više računa možeš prepisati jedan dio na sebe, a drugi na muža ( naravno ako tako i piše na računu).

  20. #120
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    zanima me koliko su maximalna primanja kroz godinu da bi se član mogao prijaviti kao uzdržavani?
    još jedno pitanje, meni je onaj kalkulator premašio 12.000,00, isprintala sam tako kao je , oni će naravno uplatiti max iznos ili moram tu cifru prekrižiti i upisati 12.000?

  21. #121
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me koliko su maximalna primanja kroz godinu da bi se član mogao prijaviti kao uzdržavani?
    još jedno pitanje, meni je onaj kalkulator premašio 12.000,00, isprintala sam tako kao je , oni će naravno uplatiti max iznos ili moram tu cifru prekrižiti i upisati 12.000?
    Oni max. priznaju 12000 kuna, da računaj s time.

    za prvo pitanje slobodno nazovi 0800/669933 s kućnog telefona ili nekog drugog koji nije na centrali.

  22. #122
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    hvala na odgovoru, moram se snaći za tel s kojeg ću nazvati jer mi je na poslu preko centrale a doma nemam tel.

  23. #123
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    hvala na odgovoru, moram se snaći za tel s kojeg ću nazvati jer mi je na poslu preko centrale a doma nemam tel.
    Ak ti je blizu kakva govornica, ali i mobitela te ne primaju. rade do 15 h.

  24. #124
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Citiraj zedra prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima...
    Zanima me zna li netko da li se racuni zalijekove za MPO mogu navesti u poreznoj prijavi ako
    kamte na stambeni kredit prelaze 12000 kn?? Tj., da li se to isplati??
    a drugo pitanje je da li se racuni za lijekove mogu prikazati na supruga??
    odlično pitanje...i mene jako zanima.
    Ne možeš prijavit na sebe tj. na jednu osobu i jedno i drugo. Max. iznos je 12000 kn tak da mislim da je najbolje da ako je stan na tebi da ti prijaviš tih 12000 kn, a da račune od lijekova staviš na prijavu TM.( jedino moraju glasit na njegovo ime i prezime)
    Meni je jedna poznanica rekla da to tak funkcionira...nadam se da se niš nije promjenilo.
    Mi smo dobili sve račune i recepte za MPO lijekove i račun za sam postupak na ime MM jer stambeni kredit glasi na mene i ne mogu više ništa stavit u prijavu. I tako ćemo to i prijavit i nadat se da ćemo dobit lovu natrag
    Sad, ako je to sve tako kak je ona meni rekla, trebalo bi proć, ali bi svi računi trebali glasit na TM.
    Nadam se da će se javiti netko tko to ZNA, a ne nagađa ko ja

  25. #125
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    pronašla sam link, 900 kn mjesečno max smiju biti primanja
    http://ccenterclient.pu.mfin.hr/view...bniodbitak.XML

  26. #126
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    piše se maximalno 12000 Kn, ako je iznos veći
    hvala

  27. #127
    Jonna avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    56

    Početno

    Bokic svima...sada ja imam jedno pitanje stome zbunjuje na muzevoj ip kartici...
    Na njemu je cerkica prijavljena, kada nam se sin rodio 22.8.2009 osobni odbitci su se totalno promjenili pa ovako to izgleda od 01.2009 - 10.2009 Osobni odbitak je 2700kn, zatim za 10 i 11 mjesec 2009. 3713,60 kn a za 12 mjesec 2009. 3544,80 kn...po svemu tome on nema pravo na povrat poreza ali mi nije jasno zasto su to tako napravili jel ne bi trebalo biti 3900 i nesto...
    Ja sam radila u 2009 samo dva mjeseca i ostatak sam bila na komplikacijama tako da ja imam pravo na povrat poreza oko 440 kn...Hvala unaprijed

  28. #128
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj Jonna prvotno napisa Vidi poruku
    Bokic svima...sada ja imam jedno pitanje stome zbunjuje na muzevoj ip kartici...
    Na njemu je cerkica prijavljena, kada nam se sin rodio 22.8.2009 osobni odbitci su se totalno promjenili pa ovako to izgleda od 01.2009 - 10.2009 Osobni odbitak je 2700kn, zatim za 10 i 11 mjesec 2009. 3713,60 kn a za 12 mjesec 2009. 3544,80 kn...po svemu tome on nema pravo na povrat poreza ali mi nije jasno zasto su to tako napravili jel ne bi trebalo biti 3900 i nesto...
    Ja sam radila u 2009 samo dva mjeseca i ostatak sam bila na komplikacijama tako da ja imam pravo na povrat poreza oko 440 kn...Hvala unaprijed
    A kolika mu je plača u 10 i11 ( 3713.30?), u 12 ( 3544,80?), atrebalo je olakšica biti 3960 kn.

    Ako mu je upravo takva plača koliko sam ja napisala, ima definitivno povrata, jer ima dobar dio koji nije iskoristio do 3960. Ak imaš problema javi se na pp, s njegovom plaćom i plačenim porezom i prirezom.

    U svakom slučaju u mjesecima od 8-12 mu je olakšica 3960 ( to tak i pišeš u poreznoj prijavi) , a od 1-7 mu je 2700 kn.


    Jer po svemu sudeći njegova max plača ( prava) je oko 3715 kn?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.02.2010. at 20:07

  29. #129
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    Molim vas koji postotak se piše za 1 dijete, a koji za 2 djece. To je na stranici 7 u obrascu Jer druga je rođena 28.3.2009., da li se za nju onda računa od 4 mjeseca i piše 2, a za prva 3mjeseca 1,5

  30. #130
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Za prvo dijete 0,5 a za drugo 0,7

    Dakle za mladje pises + 0,7 od 4. mjeseca, ukljucujuci i 4.

    Znaci, za prva 4 mjeseca odbitak ti je 1,5.
    Od 4. mjeseca je 2,2

  31. #131
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Ja sam od 1.08. do kraja godine na komplikacijama. Shvatila sam da cijelu godinu pišem odbitak 1800kn. Priložim onaj obrazac koji sam dobila od firme koji mi je za zadnja 4 mjeseca prazan. Ali kako oni znaju da sam ja bila na komplikacijama ako ne priložim nikakve dodatne papire (a zapravo i nemam što). Totalni sam antitalent za te stvari. Hoće li biti dovoljno da ja pravilno ispunim onu prvu stranu, a ako slučajno zabrljavim nešto budu me zvali? I da, imala sam i dopunsko. Ja sam to mislila navesti pod 3.1 na prvoj strani (plaćeni doprinosi za zdravstveno osiuranje u tuzemstvu), ali vidim da ima i pod 6.4. Jel svejedno pišem i na prvoj strani? Ispričavam se na dosadi, ali čitam i gledam te formulare i sad sam tek zbunjena.

  32. #132
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj Tattoo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam od 1.08. do kraja godine na komplikacijama. Shvatila sam da cijelu godinu pišem odbitak 1800kn. Priložim onaj obrazac koji sam dobila od firme koji mi je za zadnja 4 mjeseca prazan. Ali kako oni znaju da sam ja bila na komplikacijama ako ne priložim nikakve dodatne papire (a zapravo i nemam što). Totalni sam antitalent za te stvari. Hoće li biti dovoljno da ja pravilno ispunim onu prvu stranu, a ako slučajno zabrljavim nešto budu me zvali? I da, imala sam i dopunsko. Ja sam to mislila navesti pod 3.1 na prvoj strani (plaćeni doprinosi za zdravstveno osiuranje u tuzemstvu), ali vidim da ima i pod 6.4. Jel svejedno pišem i na prvoj strani? Ispričavam se na dosadi, ali čitam i gledam te formulare i sad sam tek zbunjena.
    Oni ne znaju da si toi bila na komplikacijama, ali pošto znaju sve bolje od tebe, tako i znaju da ti nemaš nikakve prihode u daljnim mjesecima. Priložiš kaj imaš i pišeš cijelu godinu 1800 kn.
    Dopunsko pišeš na prvoj strani i ztu zbrojiš još sitnice koje si potrošila na zdrastvo ( tak da se tu nakupi pozamašna svota). Uz to trebaš napisati i izjavu o tome da si sama to sve sama skupa platila ( tj. da ti nitko nije dao novce za to) ( ponekad to oni imaju kod sebe, pa samo ispuniš, ali za vsaki slučaj možeš je i sama napisati doma)

  33. #133
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Puno hvala.

  34. #134
    Jonna avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    56

    Početno

    Jelena divna si hvala ti jos jednom

  35. #135
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa Vidi poruku
    pišu se u tabelu 4.1.1. stupac 5 (ako ste primali plaću kod poslodavca), te u tabelu 6, redak 4.
    Evo da podignem sto je Juroslav napisao.

    Dakle dopunsko se upisuje u tabelu 4.1.1., stupac broj 5, tamo gdje upisujete podatke s obrasca koji ste dobili od poslodavca.
    Ako koristite elektronski obrazac od Erste banke automatski ce vam se upisati taj iznos i u tabelu 6, redak 4
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 12.02.2010. at 00:00

  36. #136
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    sad mi iz firme vele da ako je rođena u 3 mj da i za 3mj pišem 2,2 za dvoje djece
    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Za prvo dijete 0,5 a za drugo 0,7

    Dakle za mladje pises + 0,7 od 4. mjeseca, ukljucujuci i 4.

    Znaci, za prva 4 mjeseca odbitak ti je 1,5.
    Od 4. mjeseca je 2,2

  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    9

    Početno Pitanje

    Pozdrav.I ja imam nekoliko nedoumica.Još nismo službeno razvedeni, bivši je amlu prijavio na sebe,da li ja imam ikakvo pravo u podatke o uzdržavanim napisati i malenu koja i živi sa mnom, tj. koliki postotak, o.25% Malena sad ima 20 mjeseci. I još jedno pitanjce, do 25.05. sam bila na porodiljnom,dalje na burzi,a od 01.10. zaposlena.Što napisati pod podatke o plaći?Zadnje tri zbrojiti i navesti u prvi stupac?Samo dio plaće mi ide na račun,to nije bitno? Hvala na odgovorima.

  38. #138
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa Vidi poruku
    sad mi iz firme vele da ako je rođena u 3 mj da i za 3mj pišem 2,2 za dvoje djece
    Ako je djete rođeno u prvom mjesecu bez obzira jel 1, 20 ili 31 piše se cijeli 1. mjesec!


    ......


  39. #139
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj malena1 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav.I ja imam nekoliko nedoumica.Još nismo službeno razvedeni, bivši je amlu prijavio na sebe,da li ja imam ikakvo pravo u podatke o uzdržavanim napisati i malenu koja i živi sa mnom, tj. koliki postotak, o.25% Malena sad ima 20 mjeseci. I još jedno pitanjce, do 25.05. sam bila na porodiljnom,dalje na burzi,a od 01.10. zaposlena.Što napisati pod podatke o plaći?Zadnje tri zbrojiti i navesti u prvi stupac?Samo dio plaće mi ide na račun,to nije bitno? Hvala na odgovorima.
    Pošto si ti praktički bila zaposlena samo 3 mjeseca, a dva primala plaču ( 11 i 12. mjesec) piši sebe na sebe cijelu godinu s olakšicama 1 tj. 1800 kn. Za prošlu godinu ti se neisplati da je mala na tebe, jer baš ne vjerujem da imaš plaču cca 12-20 tisučica ( jer bi ti se tek u tom iznosu isplatila mala).

    E sad, pošto mala živi s tobom , ti se možeš dobovoriti s njime, da prebaci malu na tvoju karticu, ili je ostavi tako da nije na ničijoj ( ako ti imaš fiksno neto plaču), pa tek na kraju godine stavit je u papire za prijavu, s time da će ovih dva mjesca kaj je već potrošeno biti na njemu ( ako to prebaciš do kraja mjeseca)

    navodiš samo ono što zi piše u IP obrascu, a ne i ono kaj dobiš na ruke, jer se za to ne plača porez.

  40. #140
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa Vidi poruku
    sad mi iz firme vele da ako je rođena u 3 mj da i za 3mj pišem 2,2 za dvoje djece

    Ajme oprosti, ja sam u tvom potpisu gledala datum rodjenja od starijeg djeteta, sada tek vidim da je mladje rodjeno u 3. mjesecu
    Krivo sam procitala, sorry
    Dobro su ti rekli u firmi, pises cijeli 3. mjesec kao sto ti je i jelena.O objasnila

  41. #141
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Pitanje: do udaje sam živjela u Splitu gdje i radim. U studenome sam dobila novu osobnu i novu poreznu karticu u Omišu. Gdje predajem poreznu prijavu-u Splitu ili Omišu? Ima li ikakve veze što sam dobila nagradu od Splitsko-dalmatinske županije koju također prijavljujem? Zbunili me moji na poslu-kažu u Splitu, ništa mi nije jasno..Unaprijed hvala!

  42. #142
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj goa prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje: do udaje sam živjela u Splitu gdje i radim. U studenome sam dobila novu osobnu i novu poreznu karticu u Omišu. Gdje predajem poreznu prijavu-u Splitu ili Omišu? Ima li ikakve veze što sam dobila nagradu od Splitsko-dalmatinske županije koju također prijavljujem? Zbunili me moji na poslu-kažu u Splitu, ništa mi nije jasno..Unaprijed hvala!
    prijavu predaješ prema mjestu stanovanja u trenutku predaje

    samo pazi: imaš na prvoj stranici tabelu u kojoj pišeš gdje si stanovala u kojem vremenskom periodu

    i ne znam kak se računa prirez (pretpostavljam da Split i Omiš nemaju isti)

  43. #143

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Da li se može u poreznu prijavu kao olakšica unjeti dijete od dana svog rođenja tj.od tog mjeseca , ako s tim datumom nije unjeto u pk karticu ( već ja na pk karticu unjeto nekoliko mjeseci kasnije ) ?
    Posljednje uređivanje od cappy : 12.02.2010. at 16:03

  44. #144
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj goa prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje: do udaje sam živjela u Splitu gdje i radim. U studenome sam dobila novu osobnu i novu poreznu karticu u Omišu. Gdje predajem poreznu prijavu-u Splitu ili Omišu? Ima li ikakve veze što sam dobila nagradu od Splitsko-dalmatinske županije koju također prijavljujem? Zbunili me moji na poslu-kažu u Splitu, ništa mi nije jasno..Unaprijed hvala!
    Predaješ u Omišu, pišeš u tablicu gdje i koliko si živjela od do , i prema tome riješiš poreznu prijavu. Jedino, manjak ti je kaj buš morala računati pješice od 1-5 Mj ( recimo s prirezom od Splita) i od 6-12 ( s prirezom od Omiša)

  45. #145
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa Vidi poruku
    Da li se može u poreznu prijavu kao olakšica unjeti dijete od dana svog rođenja tj.od tog mjeseca , ako s tim datumom nije unjeto u pk karticu ( već ja na pk karticu unjeto nekoliko mjeseci kasnije ) ?
    Naravno, ali treba skopirati rodni list od malca i to priložiti. Olakšicase piše od rođenja djeteta, tj.tog mjeseca kad je rođeno.

  46. #146
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino, manjak ti je kaj buš morala računati pješice od 1-5 Mj ( recimo s prirezom od Splita) i od 6-12 ( s prirezom od Omiša)
    E, ovaj dio ne razumijem-šta to znači? Zar ne upisujem porez i prirez s IP kartice? I ispričavam se, ali stvarno sam tudum za ove stvari !
    Hvala i jeleni.O i Juroslavu na prijašnjim odgovorima!

  47. #147
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    goa, prije par godina sam ja imala 2 prebivališta s različitom stopom prireza, pa sam:
    - na str. 1 pod 1.6. upisala trajanje prebivališta (prema datumu na osobnoj, a ne prijavi na poreznoj kartici)
    - na str. 8 pod 9.5.11. upisala % koji je bio proporcionalan mjesecima provedenim u svakom od ta 2 grada.
    - na str. 6 pod 8. napisala napomenu da sam zbog 2 različita grada sama izračunala stopu prireza

    U tvom slučaju (10 mjeseci Splita i 2 mjeseca Omiša) prosječna stopa prireza je 10/12 x 10 % + 2/12 x 8 % = 9.7%.
    S obzirom da broj baš nije okrugao i nema ga u padajućem izborniku, ja bi nam tvom mjestu odabrala 10 % kao najbližu vrijednost.
    Referent ionako sve sam ponovo izračuna, pa samo računaj da će tvoj izračun biti otprilike točan.

  48. #148
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj goa prvotno napisa Vidi poruku
    E, ovaj dio ne razumijem-šta to znači? Zar ne upisujem porez i prirez s IP kartice? I ispričavam se, ali stvarno sam tudum za ove stvari !
    Hvala i jeleni.O i Juroslavu na prijašnjim odgovorima!
    to u prevodu znači da pošto split ima prirez 10%, a Omiš 8 %, a to je bitno različito bilo bi najbolje slijedeće.

    Onoliko koliko dobiš cifru poreza prema tablici pod 9.5.10, proporcionalno rasporediš po prirezima,

    Ak si bila tri mjeseca u Splitu uzmi u obzir tu cifru ( iz 9.5.10 *3/12*10%)+
    9 mjeseca Omiša ( iz 9.5.10*9/12*8%).

    Uz napomenu da je prethodni račun na puni mjesec, jer ti i promjena porezne kartice tako mijenja ( posudi je od kadrovske i skopiraj i pogledaj točno datume prebacivanja i važenja prijava)

    i te dvje cifre zbroji dobić ćeš ukupni prirez koji ćeš ručno upisati u tablicu pod 9.5.11 ( radi toga isto i nebi trebala printati ) tj.možeš printati do str. 7, a 8 ručno izračunati.

    Zbroji 9.5.10 i 9.5.11 i dobić ćeš 9.6.1 i dalje opet ručno

    Bilo bi idealno da si 6 mjesci u Splitu i 6 u Omišu pa bi onda opet ručno porez ( 9.5.10) pomnožiš s 9% i dalje opet ručno.

    ZNači malo kompjuter malo digič, i obavezno priloži kopije osobnih, i iz Splita i Omiša.

  49. #149
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Sory tek sam sad vidla da si deset u Splitu, a dva u Omišu pa prema tome postupi!

  50. #150
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Evo smo ti i jelana.O i ja slično odgovarile, samo što bih ja ipak rekla da se datumi (tj. mjeseci) promjene prebivališta gledaju prema osobnoj, a ne prema poreznoj kartici.
    A i da ne moraš kaklulator u ruke jer tvoja prijava ne mora biti u kunu točna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •