Stranica 4 od 11 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 525

Tema: Prijava poreza na dohodak za 2009. godinu

  1. #151

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, ali treba skopirati rodni list od malca i to priložiti. Olakšicase piše od rođenja djeteta, tj.tog mjeseca kad je rođeno.
    Hvala ti, Jelena.O

  2. #152
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    jelena.O, vezano na ovo što si CAPPY odgovorila, da te još nešto pitam. Na MM-evom IP obrascu vidim da smo i stariju curu, i mlađu (rođenu 11.5.) prijavili na njega tek s kolovozom (do tad mu osobni odbitak iznosi 1.800). Za mlađu mi je jasno, pišem od svibnja, ali što je sa starijom (na meni je bila prijavljena do 30.4. kad sam otišla na RD)? Hvala!

  3. #153
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    jelena.O, vezano na ovo što si CAPPY odgovorila, da te još nešto pitam. Na MM-evom IP obrascu vidim da smo i stariju curu, i mlađu (rođenu 11.5.) prijavili na njega tek s kolovozom (do tad mu osobni odbitak iznosi 1.800). Za mlađu mi je jasno, pišem od svibnja, ali što je sa starijom (na meni je bila prijavljena do 30.4. kad sam otišla na RD)? Hvala!
    1.Izračunaj si da li ti starija treba baš biti na tebi puna četiri mjeseca. Jer ako imaš previše povlastica možeš koji mjesec veliku prepustiti ( u tih 4 mjeseca) mužu. On stavi fotokopiju njezinog rodnog lista u prijavu.
    Malu obavezno prijavi na muža ( isto fotokopija) napiši da je vezana uz veliku i na nju imaš onda popust 0.7 .

    Ako si još u dvoumicama pošalji mi na pp prepis svoje Ip i njegove, pa ću ja zmisliti kaj dalje. i naravno grad ( jel? Zagreb) uz e-mail adresu!

  4. #154
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    1.Izračunaj si da li ti starija treba baš biti na tebi puna četiri mjeseca. Jer ako imaš previše povlastica možeš koji mjesec veliku prepustiti ( u tih 4 mjeseca) mužu. On stavi fotokopiju njezinog rodnog lista u prijavu.
    Malu obavezno prijavi na muža ( isto fotokopija) napiši da je vezana uz veliku i na nju imaš onda popust 0.7 .

    Ako si još u dvoumicama pošalji mi na pp prepis svoje Ip i njegove, pa ću ja zmisliti kaj dalje. i naravno grad ( jel? Zagreb) uz e-mail adresu!
    Jel pod povlastice misliš na npr. kamate za stambeni kredit i sl.? Jer to nemam niš, ni za zdravstvene usluge ni ništa osim primanja od poslodavca prva 4 mjeseca. Muž ima te kamate.

    Ma poslat ću ja tebi pp, za svaki slučaj, da ti na mail bacim naše IP obrasce. Hvala!

  5. #155
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Molim za savjet:

    Žena je nezaposlena i na muževoj je poreznoj kartici kao olakšica. Tijekom godine radila je na ugovor o djelu te ostvarila nekakav dohodak.
    1) Ima li žena pravo na povrat poreza?
    2) Žena je prijavljena na adresi na području od posebne državne skrbi, i ta adresa je na njezinoj osobnoj iskaznici. U potvrdi o ostvarenim primitcima navodi se njezina adresa podstanarskog stana, koji nije na području posebne državne skrbi. Možemo li u njezinoj poreznoj prijavi koristiti adresu na području p1, i shodno tome, pripadajuće olakšice?
    Unaprijed hvala za odgovor!

  6. #156
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Jel pod povlastice misliš na npr. kamate za stambeni kredit i sl.? Jer to nemam niš, ni za zdravstvene usluge ni ništa osim primanja od poslodavca prva 4 mjeseca. Muž ima te kamate.

    Ma poslat ću ja tebi pp, za svaki slučaj, da ti na mail bacim naše IP obrasce. Hvala!
    pOVLASTICE SU I STAMBENI KREDIT ( NA KOGA I KOLIKO JE?), ZDRASTVENE USLUGE ( ZUBAR, +GINIČ, VAĐENJE KRVI , DODATNO ZDRASTVENO), ŽIVOTNO OSIGURANJE.

  7. #157
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa Vidi poruku
    Molim za savjet:

    Žena je nezaposlena i na muževoj je poreznoj kartici kao olakšica. Tijekom godine radila je na ugovor o djelu te ostvarila nekakav dohodak.
    1) Ima li žena pravo na povrat poreza?
    2) Žena je prijavljena na adresi na području od posebne državne skrbi, i ta adresa je na njezinoj osobnoj iskaznici. U potvrdi o ostvarenim primitcima navodi se njezina adresa podstanarskog stana, koji nije na području posebne državne skrbi. Možemo li u njezinoj poreznoj prijavi koristiti adresu na području p1, i shodno tome, pripadajuće olakšice?
    Unaprijed hvala za odgovor!
    1. ima ako je njen dohodak manji od 10 800 kn
    2. može i treba koristiti adresu sa p1

  8. #158
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    1. ima ako je njen dohodak manji od 10 800 kn
    2. može i treba koristiti adresu sa p1
    Ispravak:
    1. ima, ali pitanje je koliki joj je dohodak, ako je manji od 10.800 kn, može mužu ostati olakšica ili sama podnijeti za sebe poreznu prijavu, ovisno šta joj je isplativije.Ako joj je dohodak veći od 10.800, ne može biti uzdržavana osoba, treba sama tražiti povrat poreza.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    pozdrav

    imam pitanje koje dokumente trebam priložiti kad predajem poreznu prijavu-
    prijavljujem samo kamate na stambeni kredit?
    to sam i prošle godine predavala pa sam predala mislim kopiju ugovora o kreditu i nekretnine, da li to trebam i ove ili ne trebam jer to kao već imaju??
    __________________

  10. #160
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    prilozi isto sto i prosle godine

  11. #161
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    eh ovako, sveki živi s nama i da li ju možemo staviti kao poreznu olakšicu, a da ju mm nije prijavio na poreznu karticu. naime ona ima mirovinu od 350kn i 400kn socijalnog

  12. #162
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    Ispravak:
    1. ima, ali pitanje je koliki joj je dohodak, ako je manji od 10.800 kn, može mužu ostati olakšica ili sama podnijeti za sebe poreznu prijavu, ovisno šta joj je isplativije.Ako joj je dohodak veći od 10.800, ne može biti uzdržavana osoba, treba sama tražiti povrat poreza.
    Dohodak je veći od 10.800 kn. E, sad , jel ona mora podnijeti poreznu prijavu ili ne mora? Ako podnese, a cijelu je godinu bila na muževoj poreznoj kartici kao olakšica, mora li onda i muž napraviti prijavu, u kojoj bi se žena "brisala" kao uzdržavani član? Pretpostavljam da bi to u konačnici rezultiralo tim da muž treba još i nadoplatiti porez...

  13. #163
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa Vidi poruku
    eh ovako, sveki živi s nama i da li ju možemo staviti kao poreznu olakšicu, a da ju mm nije prijavio na poreznu karticu. naime ona ima mirovinu od 350kn i 400kn socijalnog
    da i koliki onda za nju pišem odbitak na str. 7

  14. #164
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    molim pomoć za kolegicu.. naime žive u kući koja je vlasništvo banke i plaćaju najamninu. Šta treba priložiti uz prijavu... kopiju ugovora o najmu i sve uplatnice? Ili može priložitii bez uplatnica i samo upisati iznos...

  15. #165
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj newa prvotno napisa Vidi poruku
    molim pomoć za kolegicu.. naime žive u kući koja je vlasništvo banke i plaćaju najamninu. Šta treba priložiti uz prijavu... kopiju ugovora o najmu i sve uplatnice? Ili može priložitii bez uplatnica i samo upisati iznos...
    Najbolje bi bilo da skopira uplatnice jer će joj možda za nešto trebati i upiše cjelokupni iznos. I ugovor o najmu.

  16. #166
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Da li uz poreznu prijavu prilažem originale ili kopije računa za zdrastvene usluge?

  17. #167
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ako ti nisu pretjerano važni papiri , stavi originale, ali si ipak i iskopiraj za doma.

    Za neke stvari koje bi imala pravo reklamacije, stavi kopiju, i napomeni da se može na uvid dobiti i original.

  18. #168
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    hvala jelena.O

  19. #169
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ti nisu pretjerano važni papiri , stavi originale, ali si ipak i iskopiraj za doma.

    Za neke stvari koje bi imala pravo reklamacije, stavi kopiju, i napomeni da se može na uvid dobiti i original.
    Hvala na odgovoru!

  20. #170
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    U koju rubriku se uisuju uplacene premije zivotnog osiguranja?
    Kada upisem u rubriku 6.4 nema nikakvih promjena u izracunu
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 16.02.2010. at 10:27

  21. #171
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Mislim da sam skuzila, uisuje se u istu rubriku gdje i dopunsko zdravstveno.

    Moze li mi tko to potvrditi?

  22. #172
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Pozdrav,
    treba li uz račune zdravstvenih usluga (kojih je puno+lijekovi za stimulaciju rađenu u sloveniji) priložiti i povijest bolesti, tj. nalaze tih dijagnostičkih obrada i još neke potvrde da su lijekovi plaćeni osobno? (svi računi glase na moje ime), hvala.

  23. #173
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    U koju rubriku se uisuju uplacene premije zivotnog osiguranja?
    Kada upisem u rubriku 6.4 nema nikakvih promjena u izracunu
    Piše se na srt.2 u onu prvu tablicu, a ne u zdrastevne usluge

    tablica 4.1.1 uplačene premije osiguranja
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.02.2010. at 12:26

  24. #174
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Hvala ti puno

  25. #175
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Zaboravih pitati, koliko upisujem ako sve to skupa prelazi 12000kn?
    Da upisem odmah samo 12000 i prilozim papire ili moram pisati bas tocan iznos?

  26. #176
    mišura avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    51

    Početno

    Imam stambeni kredit, ali ne i nekretninu Jel mogu tražiti povrat za kamatu na st. kredit (dakle nisam vlasnik stana)?

  27. #177

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Novoselec
    Postovi
    42

    Početno

    Ako sam dobro shvatila naknada za nezaposlene sa burze ne spada u dohodak mada je veča od 10800kn godišnje?Jel to znači da me suprug može prijaviti kao uzdržavanog člana?I jel moram predati s burze kolko su mi isplatitli kao kod dječjeg doplatka?Čitala sam otpočetka,ali sory još mi nije posve jasno.Naime imam dohodak od jednog mjeseca plaće i tu naknadu sa burze.

  28. #178
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravih pitati, koliko upisujem ako sve to skupa prelazi 12000kn?
    Da upisem odmah samo 12000 i prilozim papire ili moram pisati bas tocan iznos?
    Piše se do 12000kn, ali s time da uplačene premije doživotnog ne spada u tu svotu!

  29. #179
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Piše se do 12000kn, ali s time da uplačene premije doživotnog ne spada u tu svotu!
    huh, sada sam zbunjena
    Mogu ti ja potvrdu poslati na mail da vidis o kakvom se osiguranju radi?

  30. #180
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Piše se do 12000kn, ali s time da uplačene premije doživotnog ne spada u tu svotu!
    SAd da se i ja ispravim i životno ulazi u onih famoznih 12 tisuća, sory ako sam koga zbunila.


    Marsu, naravno.

  31. #181
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    tata prima mirovinu, i za prošlu godinu ima isplaćenih 19.295,42 kn. Kako ima nekih računa od lijekova i doktora napravili bi prijavu, ali u kada je bio u mirovinskom tražiti potvrdu, rekli su mu da nije uplaćivao porez pa nema pravo ni tražiti povrat.
    Sada mi nije jasno... šta on mora uplaćivati još posebno neki porez na ovu mirovinu što ima?

  32. #182
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj newa prvotno napisa Vidi poruku
    tata prima mirovinu, i za prošlu godinu ima isplaćenih 19.295,42 kn. Kako ima nekih računa od lijekova i doktora napravili bi prijavu, ali u kada je bio u mirovinskom tražiti potvrdu, rekli su mu da nije uplaćivao porez pa nema pravo ni tražiti povrat.
    Sada mi nije jasno... šta on mora uplaćivati još posebno neki porez na ovu mirovinu što ima?
    Ja mislim da se oporezuju mirovine iznad cca. 3000 kn.
    Koliko vidim tvoj tata ima mirovinu manju od tog iznosa stoga na nju nije ni obracunavan porez, nije oporeziva.
    Kako nisu na nju uplacivali porez nema ni povrata.

  33. #183
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    hvala sad mi je jasnije... da tata ima manju mirovinu

  34. #184

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Novoselec
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Vendi prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sam dobro shvatila naknada za nezaposlene sa burze ne spada u dohodak mada je veča od 10800kn godišnje?Jel to znači da me suprug može prijaviti kao uzdržavanog člana?I jel moram predati s burze kolko su mi isplatitli kao kod dječjeg doplatka?Čitala sam otpočetka,ali sory još mi nije posve jasno.Naime imam dohodak od jednog mjeseca plaće i tu naknadu sa burze.
    Evo,vidim da niko nije odgovorio,pa ako neko ima isti problem da pomognem.
    Ne gledaju dohodak do 10800 kn nego prihode,znači tu se ubraja i prihod sa burze.Rečeno mi je da me muž zbog toga što prelazi taj minimum ne može staviti kao uzdržavanog člana.

  35. #185
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Zna li tko hoće li PU prihvatiti kao valjan dokumet vlasnički list koji je ispisan s Interneta?

  36. #186
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj cvijetak prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li tko hoće li PU prihvatiti kao valjan dokumet vlasnički list koji je ispisan s Interneta?
    A nemaš li slučajno kpiju ugovora?

  37. #187
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Izgleda da više ne treba prilagati preslike kupoprodajnog ugovora za nekretninu:

    9. za priznavanje dijela osobnog odbitka za kupnju ili gradnju i održavanje stambenog prostora prema članku 36. stavcima 16. do 22. Zakona, preslike kupoprodajnog ugovora, izvorne građevinske situacije, izvorne račune o obavljenoj isporuci odnosno usluzi, potvrde o njihovom plaćanju, preslike ugovora o namjenskom stambenom kreditu, potvrde kreditora o iznosu kamata uplaćenih u poreznom razdoblju i druge isprave iz članka 58. i 59. Pravilnika.

    Iznimno, porezni obveznici nisu obvezni priložiti uz godišnju poreznu prijavu navedene isprave ako su ih već dostavljali kao prilog uz godišnju poreznu prijavu i koristili uvećanje osobnog odbitka po toj osnovi u prethodnim poreznim razdobljima te ako nije došlo do promjene tih podataka, osim isprava iz članka 58. stavka 10. točke 1. podtočke 1.2. i 1.6. i točke 2. podtočke 2.3. i 2.5. u dijelu koji se odnosi na točku 1. podtočku 1.6. Pravilnika za priznavanje dijela osobnog odbitka za kupnju ili gradnju prvog stambenog prostora, odnosno osim isprava iz članka 59. stavka 7. točke 4. i 6. Pravilnika za priznavanje dijela osobnog odbitka za održavanje stambenog prostora, a koje su porezni obveznici obvezni dostavljati svake godine kao prilog uz godišnju poreznu prijavu. Porezna uprava može iznimno i iz opravdanih razloga zatražiti od poreznog obveznika isprave kojima se dokazuje pravo na korištenje osobnog odbitka neovisno o tome što su te isprave već dostavljene Poreznoj upravi,
    (Piše na: http://www.porezna-uprava.hr/publika...13-07-21-01_09- 1.xml)
    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 19.02.2010. at 14:18 Razlog: Nadopuna linka

  38. #188

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Evo da se malo uključim... treba li u poreznu staviti i dividendu od HT-a koja je uplaćena lani, mislim u svibnju. i treba li za to kakav papir? hvala

  39. #189
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sunflowers prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se malo uključim... treba li u poreznu staviti i dividendu od HT-a koja je uplaćena lani, mislim u svibnju. i treba li za to kakav papir? hvala
    NE!

  40. #190

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    hvala!

  41. #191
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    treba li uz račune zdravstvenih usluga (kojih je puno+lijekovi za stimulaciju rađenu u sloveniji) priložiti i povijest bolesti, tj. nalaze tih dijagnostičkih obrada i još neke potvrde da su lijekovi plaćeni osobno? (svi računi glase na moje ime), hvala.
    Za lijekove je potrebno priložiti recept ili povijest bolesti (može i u kopiji), te moraju biti lijekovi sa liste HZZO-a. Naravno za sve zdravstvene usluge i lijekove trebaš priložiti izjavu. Ako trebaš pošaljem ti na mail ili pp.

  42. #192
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    A što je sa stamebom štednjom, da li se i od nje može dobiti povrat poreza ili samo na kredit?

  43. #193
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    *stambenom

  44. #194
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    A što je sa stamebom štednjom, da li se i od nje može dobiti povrat poreza ili samo na kredit?
    Ne, na nju tak i tak dobivaš naknadu od države! Služiti ti može samo kao pokriće za kredit.

  45. #195
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Prvotno napisano od mare41
    Pozdrav,
    treba li uz račune zdravstvenih usluga (kojih je puno+lijekovi za stimulaciju rađenu u sloveniji) priložiti i povijest bolesti, tj. nalaze tih dijagnostičkih obrada i još neke potvrde da su lijekovi plaćeni osobno? (svi računi glase na moje ime), hvala.


    Citiraj mg1975 prvotno napisa Vidi poruku
    Za lijekove je potrebno priložiti recept ili povijest bolesti (može i u kopiji), te moraju biti lijekovi sa liste HZZO-a. Naravno za sve zdravstvene usluge i lijekove trebaš priložiti izjavu. Ako trebaš pošaljem ti na mail ili pp.
    Ja ću ti reći po mom iskustvu da su me tražili i recepte (morala sam ih imati bez obzira kaj recept možeš dati u ljekarni pa ga ne imati) i kopije povijesti bolesti. Užasno sam se natezala sa njima i jedva su mi priznali a svi su ljekovi bili na listi HZZO-a. Prvo su me gnjavili sa receptima pa sam ih donjela kao i povijest bolesti (mislile su da neću imati recepte) pa su na kraju tražile službeno mišljenje iz centrale.
    Dakle ovisi na koga naletiš.
    Obavezno priložiti i Izjavu koju spominje mg1975

  46. #196
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    [QUOTE=uporna;1550110] Prvotno napisano od mare41
    Pozdrav,
    treba li uz račune zdravstvenih usluga (kojih je puno+lijekovi za stimulaciju rađenu u sloveniji) priložiti i povijest bolesti, tj. nalaze tih dijagnostičkih obrada i još neke potvrde da su lijekovi plaćeni osobno? (svi računi glase na moje ime), hvala.

    Nabava lijekova


    PojašnjenjeZdravstvenom uslugom za svrhe korištenja dijela osobnog odbitka po toj osnovi, smatra se i nabava lijekova, i to:

    1. lijekova koji su registrirani i kupljeni u Republici Hrvatskoj, propisani na recept te se ne mogu kupiti bez recepta,

    2. lijekova propisanih na recept i kupljeni u Republici Hrvatskoj, a koji nisu registrirani u Republici Hrvatskoj i ne mogu se kupiti bez recepta.

    Dio osobnog odbitka za zdravstvene usluge priznaje se za nabavu lijekova propisanih na recept Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, koje izdaju liječnici u primarnoj zdravstvenoj zaštiti te iznimno ustanove za hitnu medicinsku pomoć, prema posebnim propisima i nabavu lijekova propisanih na recept zdravstvenih radnika privatne prakse koji su ovlašteni odnosno registrirani za obavljanje zdravstvene zaštite u Republici Hrvatskoj u skladu s posebnim zakonom.


    Ovo je kopija sa stranica minis.financ. naime cijeli nonsens je da se svi ti navedeni ljekovi niti ne mogu kupiti bez recepta i onda oni decidirano traže te recepte. A strašno ih je mučilo što su cifre bile ogromne i što su se ponavaljali isti ljekovi i isti iznosi i ista apoteka samo različiti datumi. Ne znam kaj su mislili da imam neki dogovor ispod pulta sa tom apotekom, a nije im palo na pamet da je ta apoteka najpovoljnija pa sam tamo sve kupovala.

    Jedino nisam sigurna da li se ima pravo na povrat ljekova kupljenih u RH ali za postupke rađene van RH.

    Šaljem ti pp.

  47. #197
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Imam ja jedno, dva, tri pitanja.
    Dakle sina smo prijavili na poreznu karticu mm-a obzirom da sam na porodiljnom.
    1. Da li dijete mora biti prijavljeno na poreznoj kartici bilo kojeg roditelja uopće ili se može stavljati u poreznu prijavu uz priložene rodne listove i sl., naravno u tom slučaju tokom godine ne dobivamo olakšicu niti jedan?
    2. Da ne računam da li netko zna da li se to isplati ne prijaviti ni na koga pa onda čekati povrat poreza (da li je to onda više love), naravno ako se to tako smije?
    3. Čim počnem raditi prebacila bih ga na sebe jer mi je plaća veća pa će mi se financijski više isplatiti, i kako onda funkcionira dijeljenje olakšice sa mm-om? Mislim ako su mi tokom godine meni kroz plaću obračunavali manje poreza kako će to onda štimati ako podijelim sa mužem a na mom IP obrascu su druge cifre? Prosvijetlite me.

  48. #198
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    ja ti mogu reć za prvo pitanje da je odgovor DA.....mi smo sada upravo tako predali papire u poreznoj (na obrazac od mm,te dodali kopiju rodnog lista od malog ), a nismo htjeli maloga uopće prijavljivati na ničiju pk jer mi više znaći dobiti svu lovu na hrpici nego na 'rate'

  49. #199
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Samo da se javim, priznali su nam vlasnički ispisan s Interneta. Sad, jel to do tete koja zaprima ili ima čvrsto pravilo teško je reći ...

  50. #200

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    još jedno pitanjce - imam neke račune od fakulteta (usavršavanje) - mogu li to upisati i u koji stupac? Hvala

Stranica 4 od 11 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •