Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Početak korištenja roditeljskog dopusta za očeve

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2024
    Postovi
    1

    Početno Početak korištenja roditeljskog dopusta za očeve

    Pozdrav,

    Molim Vas informaciju o mogućnosti početka korištenja prava roditeljskog dopusta za oca. U svim tekstovima na HZZO-u vidim da se navodi tek "nakon 6. mjeseca djetetova života". Razumijem da majkama kreće nakon 6 mjeseci jer do onda traje rodiljni dopust pa se u kontinuitetu nastavlja roditeljski. Zašto bi ja kao otac čekao 6 mjeseci da bi to pravo počeo koristiti? Žena je puštena iz bolnice uz naređeno mirovanje, a oko djeteta je potrebno brinuti se praktički 24h dnevno sa tu i tamo kojom brzinskom pauzom za san. Njoj samoj je to nemoguće sve izvršavati. Ja bi se sad nakon isteka očinskog dopusta trebao vratiti na posao, a roditeljski dopust mogu koristiti tek za 6 mjeseci kad mi realno neće ni trebati.

    Zašto nije moguće roditeljski dopust direktno kontinuirano nastaviti na očinski? Da li ja nešto ovdje propuštam?

    Unaprijed hvala na odgovorima.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ako supruga ne moze brinuti o sebi nakon ocinskog dopusta mozes koristiti 2 tjedna bolovanja za njegu clana obitelji.
    Sto se tice roditeljskog dopusta njegova funkcija je briga o djetetu i koristi ga jedan roditelj. Ne moze oba roditelja koristiti isto pravo u isto vrijeme.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •